30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Mařena  (Přečteno 11539 krát)

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #15 kdy: 05 Listopadu 2019, 14:03:29 »

Děkuji. A měl bych ještě jeden dotaz. Jaká je šance na přiznání odkladného účinku správní žaloby? Nyní mne to čeká, kraj zamítl mé odvolání proti rozhodnutí o zamítnutí námitek (a KÚ STČ kraje tam vypotil strašný sra.ky). Jak dopadne žaloba, to je ve hvězdách, ale má někdo zkušenosti, jak se soudy staví k přiznání odkladného účinku?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #16 kdy: 05 Listopadu 2019, 14:17:22 »

Bylo zde několikrát probíráno. TL;DR: šance prakticky nulové, nejste-li v nějaké specifické situaci, kdy bez auta objektivně vy nebo okolí pocítíte újmu nepoměrně větší, než jaká by odpovídala zákazu v běžném případě (beznohý živitel 10 dětí atp. ...).
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #17 kdy: 05 Listopadu 2019, 14:28:12 »

Za pokus nic nedám. Beznohý živitel 10 dětí nejsem, nicméně újma mi (i ostatním) objektivně hrozí značná. Sice nejsem řidič z povolání, ale v mé profesi dopravní prostředek řídím (což legálně mohu i bez ŘP na auto) a dopravuji denně tisíce osob na stakilometrové vzdálenosti. Malinko paradox. Co to znamená TL, DR?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopadu 2019, 14:50:38 »

Za pokus nic nedám.
To není úplně přesné. Za pokus dáte minimálně 1000 Kč za SOP. Samotné normy, podle kterých má být návrh posouzen, jsou vágní - má vám vzniknout nepoměrně vyšší újma, než jaká přiznáním odkladného účinku může vzniknout jiným osobám (to bude u otázek řidičského oprávnění platit téměř vždy, není-li váš výskyt na silnici sám o sobě obecným ohrožením). Pak je tam ale gumová klauzule, že to nesmí být v rozporu s důležitým veřejným zájmem, k návrhu se vyjadřuje žalovaný SO (§ 73 SŘS). Jak se pozná, zda je v rozporu s veřejným zájmem vykonat sankci, která možná je a možná není nezákonná, a jak se pozná, zda je tento veřejný zájem důležitý, osobně netuším. Soudy sice taky ne, ale to jim nebrání rozhodovat výše naznačeným způsobem.

ale v mé profesi dopravní prostředek řídím (což legálně mohu i bez ŘP na auto) a dopravuji denně tisíce osob na stakilometrové vzdálenosti.
Tak leda si ty koleje natáhnout i domů ...

Co to znamená TL, DR?
A co znamená UTFG víte?
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopadu 2019, 15:00:44 »

UTFG vím :)

Co jsem dohledal, tak správní žaloba mne bude stát rovné 3000,-. A její součástí bude návrh na předběžné opatření.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2019, 16:00:59 »

Nikoliv, žaloba za 3k, za návrh na odkladný účinek další 1k. Všimnul jste si, že ta tisícovka v předchozím příspěvku je klikací?
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2019, 17:04:07 »

Až nyní. To jsou ale židi. Nu, co s tím nadělám, žejo....
IP zaznamenána

tygr

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #22 kdy: 05 Listopadu 2019, 17:18:35 »

Sranda taky je, že jsem se až dnes dověděl, že už dvacet dní nemám řidičské oprávnění. KÚ zamítl odvolání, ale o nutnosti odevzdat ŘP mne už nikdo neinformoval. Až dnes mi přišel příliš z městského úřadu, kde se píše, že už asi dvacet dní nesmím řídit, ŘP jsem stále neodevzdal, že za to hrozí pokuta a ať ho neprodleně odevzdám....
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Mařena
« Odpověď #23 kdy: 20 Srpna 2020, 00:20:39 »

Update: LOST, kamarád byl slovy uživatele kdo "neschopný lempl" a i když měl DS, tak si nevyzvedl příkaz od soudu - ten dostal do rukou až ve formě výhružného dopisu, který mu soud poslal zhruba měsíc po právní moci a pošťačka ho zrovna chytla, když byl doma (jinak by to nechal hnít na poště a následky by byly zřejmě ještě horší).
Pamatuji se, že trest nebyl nijak dramatický: pár měsíců zákaz, tuším 2 měsíce podmíněně. Od té doby se bavíme víceméně sporadicky, aktuálně vím jen to, že zkušební doba stále trvá, žádost o upuštění od zbytku trestu jsem podal v lednu tohoto roku, zřejmě vyřízena kladně.
« Poslední změna: 20 Srpna 2020, 08:39:17 od IZS »
IP zaznamenána