30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [WIN] (údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP  (Přečteno 16207 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #60 kdy: 03 Listopadu 2019, 11:00:52 »

Stěžovací strategie má smysl, když se blíží prekluze nebo když nemáte, čeho byste se chytil. Zároveň musíte vždy počítat s tím, že - ač je to v rozporu se zákonem - SO2 i soud Vám tuto strategii přičtou k tíži. Ve Vašem případu bych se striktně držel fakt, dokládal důkazy a snažil se práci SO znechutit zcela věcným způsobem, jelikož je to případ málo obvyklý, ergo pro SO otravný tím, že nemůže použít typickou rozhodovací praxi Cut&Paste.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #61 kdy: 03 Listopadu 2019, 11:53:34 »

Dobrá, nechám to tedy být.

Ještě jedna věc mi vrtá hlavou, a to výslech policistů a to, zda jej navrhovat či nikoliv. SO je mu nakloněn, pokud jej sám navrhnu. Domnívám se, že by mi mohl přinést pár cenných odvolacích důvodů.  (Otázek na ně mám nachystáno celkem dost, škoda aby přišly nazmar  :) )
Ovšem pokud výslech navrhnu, připravím se o odvolací důvod, že SO rozhodl jen na základě úředního záznamu, ačkoli bylo možno vyslechnout svědky. Což ale nevím, jestli bude z pohledu SO2 znamenat nějakou zásadní vadu rozhodnutí... (Pokud ano, byl by to pro SO2 asi nejsnadnější důvod proč to vrátit SO1 aniž by se tím musel nějak zvlášť zabývat.)
« Poslední změna: 05 Listopadu 2019, 08:49:58 od plešoun »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #62 kdy: 04 Listopadu 2019, 01:44:37 »

Ovšem pokud výslech navrhnu, připravím se o odvolací důvod, že SO rozhodl jen na základě úředního záznamu,

Tak takových rozhodnutí kdy SO2 bral úřední záznam jako svatou zlatou bulu sicilskou jsme tadu už pár viděli, takže ani to není nic jistého, takže možná ve vašem případu by to vyvolání výslechu mohlo být lepší variantou. Těžko říci.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #63 kdy: 04 Listopadu 2019, 16:21:53 »

Právě, toho už jsem si také při projíždění starších případů všiml.
Včlenil jsem to tam a před zavíračkou to pošlu.

Máte někdo z matadorů nějaký osvědčený "špek", na který policisté rádi skáčou?  ;D

Až přijde další lejstro, dám vědět. S ohledem na neformální vztahy mezi oprávněnou osobou a policistou očekávám, že si nějaký vhodný termínek dohodnou brzy.
« Poslední změna: 04 Listopadu 2019, 16:40:36 od plešoun »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #64 kdy: 05 Prosince 2019, 10:32:05 »

Lejstro už leží na poště, škoda že jsem chorobný prokrastinátor a dřív než poslední den lhůty jej nestihnu vyzvednout.
V mezičase dorazila odpověď na žádost dle 106, spatřujete tam nějaký vhodný opěrný bod?
(Zajímací pasáže červeně podtrženy - zejména z bodu Ad 5 by se dalo usuzovat, že protokol sepsaný kontrolněkontrolní kontrolou není závazný? :D)

IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #65 kdy: 16 Prosince 2019, 11:04:34 »

V rámci posilování imunity jsem si dal cvičnou půlhodinovku hlubokého dýchání v chrchlající přecpané čekárně místního poštovního ústavu, získaný dokument přiložen níže.

Nemělo by mi přijít spíše Rozhodnutí podle SprŘ než Usnesení podle ZoP? Znamená to úplný šmytec, nebo se mám ještě klepat strachy že to do srpna (výročí Příkazu) znovu vytáhnou?
Případně co dál? Na odvolání se - jelikož jde o ŘP - úplně necítím, přesto bych rád úředního parazita ještě trochu zaměstnal. Anžto od vydání Příkazu nepřibyly do spisu žádné relevantní důkazy ani jedné ze stran a tedy byl Příkaz vydaný v úplně stejné důkazní nouzi, mohl bych - ve světle nedávného judíkátu ÚS - žádat po SO1 náhradu vynaložených nákladů? A dále, jelikož pachové při silniční kontrole zadrželi ORV protiprávně, lze žádat náhradu škody taky? (A u koho - vše přes SO1, nebo každý zvlášť?)
Úspěch samozřejmě nečekám, navíc pokud pominu náklady na odtah a STK, jde o částku naprosto zanedbatelnou, zvlášť v porovnání s nabytými znalostmi, jde mi spíš o to přidat jim práci, ať se o svátcích nenudí.

Před přesunutím do veřejné sekce mi prosím dejte pár dnů, zkontroluju anonymizaci a dokumenty nacpu chronologicky do prvního příspěvku...

A samozřejmě děkuji všem zúčastněným za rady a pomoc ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #66 kdy: 16 Prosince 2019, 11:38:30 »

Gratulace!

Ačkoli já se tradičně odvolávám proti úplně všemu, tady bych do odvolání také nešel (možná snad jen kdybych jej zapomněl podepsat...) ze dvou důvodů:
1. Jde o papíry.
2. SO1 argumentuje mizernou pamětí opicajtů. V jiném případě bylo rozhodnutí o zastavení řízení zrušeno jen na základě blanketního odvolání, kdy SO2 odůvodnil zrušení stylem "SO1 nemůže předjímat, zda si opičák událost pamatuje či nikoli".

Bylo by ale škoda to nechat být jen tak, takže za mě alespoň:
- požádat opicajty o vydání potvrzení o provedeném úkonu
- podat stížnost nebo volně formulovaný dotaz na SO1, jak je možné, že na vydání příkazu měli důkazů dost a nakonec se zjistilo, že mají prd
- poslat PFko
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #67 kdy: 16 Prosince 2019, 22:15:48 »

hezký dárek pod stromeček !
gratulace
a to PF bych jim doprovodil hudbou z výfuku pod okny kanceláře  8)
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #68 kdy: 17 Prosince 2019, 14:24:28 »

... a místo františků zapálit zadní gumu, je mi to jasný ;D Inkriminovaný výfuk už dávno nemám, byla to jen dočasná lowcost bazar varianta, aby se s tím poté co se mi v originální konzervě rozsypaly přepážky dalo jezdit do doby než se rozhodnu, za který potrubní výrobek některého z věhlasných výrobců utratit jeden až jedenapůl průměrného platu... Nakonec ta dočasná varianta byla díky fízlovi ještě dočasnější, než jsem čekal ;D S originální konzervou s rozsypanýma přepážkama, v určitých otáčkách podstatně hlučnější než ten inkriminovaný výfuk, mne už nestavěli, byť jsem tam v průběhu roku zátah na motorkáře zažil ještě dvakrát, jednou s rozsypaným originálem a podruhé už s novým.


Jen doufám, že gratulace nejsou předčasné (kvůli způsobu zastavení řízení mám trochu obavy, aby to ještě nevytáhli jako F. o pár vláken vedle). Proto jsem se ptal na ten rozdíl Rozhodnutí vs Usnesení - usnesení nerestartuje promlčecí lhůtu, jestli to dobře chápu?

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #69 kdy: 17 Prosince 2019, 14:31:37 »

Frýdlant je výjimka, nic takového jsem nikdy nikde jinde neviděl, ani o tom neslyšel. Tipoval bych, že se tam nějaký úředník snažil dokázat neschopnost jiného úředníka.

Nicméně tady jde o dost a navíc je daný případ natolik specifický, že mnoho poučení širšímu publiku neposkytne. Přimlouval bych se proto za jeho ponechání v Kuchyni pro jistotu do prekluze (srpen 2020).
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #70 kdy: 17 Prosince 2019, 14:40:37 »

Souhlasím a děkuji :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #71 kdy: 17 Prosince 2019, 14:52:49 »

Formálně je to v pořádku, v přestupkovém řízení skutečně je taková asymetrie, že o vině se vydává rozhodnutí, v odvolacím řízení se též vždy vydává rozhodnutí (ať už se ruší, mění či potvrzuje rozhodnutí či usnesení), ale zastavuje se pouze usnesením. Z hlediska formulace dokonce ani pro laika nejde od sebe poznat zastavení řízení z ryze procesních důvodů (např. obviněný zemřel, řízení o totožné věci už se vede jinde či už bylo pravomocně rozhodnuto ...) a z meritorních důvodů (skutek se nestal, není přestupkem, nespáchal ho obviněný ...). Je to odlišné od trestního řízení, kde také existuje institut zastavení trestního stíhání (z nejrůznějších důvodů), ale ve fázi před soudem se meritorně rozhoduje zprošťujícím rozsudkem.

To jsou ale formality, vy můžete opatrně slavit, protože pravomocné zastavení, byť z důvodu, že se nepovedlo skutek prokázat, má účinky věci rozhodnuté, viz § 77 odst. 2 PřesZ. Pokud tedy to usnesení necháte nabýt právní moc (neodvoláte se, nebo se dokonce před koncem lhůty odvolání výslovně vzdáte), nelze vás volat k odpovědnosti, i kdyby si to orgán rozmyslel, bez toho, aby nejdřív toto pravomocné usnesení zmizelo ze světa. To je teoreticky možné, podle okolností buď v přezkumném řízení, nebo obnovou řízení ve veřejném zájmu, nebo rozhodnutím soudu o žalobě nejvyššího SZ či ombudsmáni ve veřejném zájmu (§ 66 SŘS). V konkrétním případě jsou to ale jen divoké teorie, scénář Frýdlant se opakovat nebude, tam šlo výhradně o právní posouzení a na podmínky přezkumu to vcelku pasuje, u vás je zastaveno z důvodů skutkových, resp. důkazní nouze (šroubovat to na nezákonný postup v řízení sám od sebe nikdo nebude).
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:(údajně) hlučný výfuk - jdou po ŘP
« Odpověď #72 kdy: 16 Srpna 2020, 18:01:19 »

Tak už se nic dalšího neodehrálo, tedy asi možno přesunout do ukončených?

Díky všem zúčastěným za rady a pomoc. :)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]