30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedoplatek?  (Přečteno 20198 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #30 kdy: 18 Ledna 2019, 17:46:52 »

Ne, v tomto případě to nutné není. Samotné určení neplatnosti doručení rozhodnutí o odvolání povede v tomto případě k zastavení řízení z důvodu zániku odpovědnosti.

Když to hodně zjednoduším, žádost o určení neplatnosti doručení je vhodné spojit se žádostí o uvedení v předešlý stav tehdy, když jsou důvody nedoručení (byť jen částečně) na straně účastníka řízení. Pokud je vada doručování jednoznačně a prokazatelně na straně úřadu, pak by snad zcela výjimečně mohla být žádost o uvedení v předešlý stav použita spíše ke vnesení zmatku do řízení, pokud by se např. účastník snažil vyvrátit existenci aktu vydání rozhodnutí (kvůli restartu lhůty) atp.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #31 kdy: 29 Ledna 2019, 09:11:31 »

Ještě jsem si všimnul jedné zajímavosi, SO mi v poučení určil odvolací lhůtu 15 dní, nicméně dle daňového řádu je lhůta 30 dní - dá se to nějak efektivně využít?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #32 kdy: 29 Ledna 2019, 09:25:50 »

Nedostatečné nebo nesprávné poučení je zásadním nedostatkem rozhodnutí i podle daňového řádu. Nevěřím, ale že by to nadřízené FŘ považovalo za dostatečný důvod k prohlášení nicotnosti rozhodnutí. Na druhou stranu: ve Vašem případě mi připadá, že vyššího fun factoru dosáhnete co nejrychlejším vložením jistiny, neboť 9,75% úrok Vám dnes nikdo jiný nenabídne.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #33 kdy: 29 Ledna 2019, 10:48:00 »

Tak jistina již byla vložena nedobrovolně prostřednictvím té exekuce a jelikož chci mít peníze v rozumné době zpět, tak těch 3 měsíců pro podání odvolání nejspíš nevyužiji.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #34 kdy: 24 Dubna 2019, 09:51:38 »

KÚ vydal teď v dubnu 2019 rozhodnutí o tom, že rozhodnutí správního orgánu I. stupně z prosince 2017 se potvrzuje.
Mezitím jim už na stole přes dva měsíce leží odvolání ve věci vrácení přeplatku - co s doručeným rozhodnutím?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #35 kdy: 24 Dubna 2019, 09:57:12 »

Jaké rozhodnutí KÚ? V prvním příspěvku je, že SO2 potvrdil rozhodnutí SO1, ale chybně doručoval nikoliv do DS. Teď vydal něco nového, nebo po roce konečně řádně doručil to původní?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #36 kdy: 24 Dubna 2019, 10:48:00 »

Doručil to původní, ale datoval ho na duben 2019..
Nemohu si odupstit konstatování, že jsou to vychcaní zmrdi, když jsem jim spolu s odvoláním proti rozhodnutí o přeplatku poslal i žádost o určení neplatnosti doručení včetně informace, že už je promlčeno a nelze to tedy ani napravit a oni mi to rozhodnutí na drzo pošlou do DS. Naštěstí už je skutečně promlčeno, ale i tak mi málem praskla cévka.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #37 kdy: 24 Dubna 2019, 11:12:37 »

Tedy to co došlo do DS není (elektronický) stejnopis, ale obsahově se liší, např. datem někde v hlavičce? Kromě toho ještě něčím? To je docela odvážný počin, na TČ to asi nestačí, ale stížnost bych podal, správní orgán je svým platným (tj. jednou vydaným a vypraveným) rozhodnutím sám vázán a nemůže ho svévolně měnit, to je možné jen z konkrétních zákonných důvodů a příslušným postupem (odvolací řízení, opravné rozhodnutí/usnesení, přezkumné řízení ...).

Jinak do doručeného rozhodnutí samozřejmě včas žaloba, jinak bude sice nezákonné, ale stěžovat si na to po uplynutí lhůty budete moci leda na lampárně. V rámci lhůty (případně dodatečně před nutností uhradit SOP) lze učinit nabídku KÚ formou podnětu k provedení přezkumného řízení (případně současně i na MD), aby si nevyhnutelnou blamáž ušetřili, ale často to nikam nevede ne proto, že by úřad byl tak zabejčený, ale protože zkrátka za 2 měsíce něco takového nezvládnou zpracovat.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #38 kdy: 24 Dubna 2019, 11:56:36 »

Pardon, tak jsem se do toho sám zamotal, v hlavičce mají datum loňské. Nicméně i tak předpokládám, že platí vámi naznačený postup?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #39 kdy: 24 Dubna 2019, 12:14:28 »

Ano, kromě té stížnosti. SprŘ je napsán tak, že KÚ technicky ani jinak postupovat nemohl. Rozhodnutí vydal, je jím vázán - doručeno být mohlo, opustilo jeho sféru vlivu, lítá někde v terénu a úřad se nemůže tvářit, že neexistuje. Zároveň řízení není ukončeno a rozhodnutí není v právní moci, pokud nebylo procesně účinně doručeno, tedy nelze např. zahájit přezkumné řízení (nejsou podmínky). Lze věc ponechat v zombie stavu a dál to neřešit - což není úplně korektní, ale prakticky to někdy funguje, ovšem ne zde, když obec, které má kořist připadnout, ji už vymáhá. Jediná možnost je tak řízení dokončit, tj. opravit chybu v doručování. Pak by správně měl KÚ iniciovat přezkumné řízení ex offo, ale na to bych rozhodně nespoléhal a postupoval výše naznačeným způsobem.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #40 kdy: 29 Dubna 2019, 12:21:55 »

Chápu, děkuji.
Ještě technická - správní žalobu podám proti rozhodnutí o přestupku, soud dřív nebo později bude muset uznat, že bylo rozhodnuto po promlčení. Pokutu mi vrátí, ale budu se pak moct domoci i toho "odškodného" (které jsem si na návrh zdejšího pléna určil ve výši zabavené částky)?
IP zaznamenána