30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Autor Téma: Nedoplatek?  (Přečteno 4585 krát)

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
Re:Nedoplatek?
« Odpověď #30 kdy: 18 Leden 2019, 17:46:52 »

Ne, v tomto případě to nutné není. Samotné určení neplatnosti doručení rozhodnutí o odvolání povede v tomto případě k zastavení řízení z důvodu zániku odpovědnosti.

Když to hodně zjednoduším, žádost o určení neplatnosti doručení je vhodné spojit se žádostí o uvedení v předešlý stav tehdy, když jsou důvody nedoručení (byť jen částečně) na straně účastníka řízení. Pokud je vada doručování jednoznačně a prokazatelně na straně úřadu, pak by snad zcela výjimečně mohla být žádost o uvedení v předešlý stav použita spíše ke vnesení zmatku do řízení, pokud by se např. účastník snažil vyvrátit existenci aktu vydání rozhodnutí (kvůli restartu lhůty) atp.
IP zaznamenána

IZS

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 29 Leden 2019, 09:11:31 »

Ještě jsem si všimnul jedné zajímavosi, SO mi v poučení určil odvolací lhůtu 15 dní, nicméně dle daňového řádu je lhůta 30 dní - dá se to nějak efektivně využít?
IP zaznamenána

kdo

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 29 Leden 2019, 09:25:50 »

Nedostatečné nebo nesprávné poučení je zásadním nedostatkem rozhodnutí i podle daňového řádu. Nevěřím, ale že by to nadřízené FŘ považovalo za dostatečný důvod k prohlášení nicotnosti rozhodnutí. Na druhou stranu: ve Vašem případě mi připadá, že vyššího fun factoru dosáhnete co nejrychlejším vložením jistiny, neboť 9,75% úrok Vám dnes nikdo jiný nenabídne.
IP zaznamenána

IZS

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 29 Leden 2019, 10:48:00 »

Tak jistina již byla vložena nedobrovolně prostřednictvím té exekuce a jelikož chci mít peníze v rozumné době zpět, tak těch 3 měsíců pro podání odvolání nejspíš nevyužiji.
IP zaznamenána