30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 8

Autor Téma: [WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?  (Přečteno 32069 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« kdy: 18 Července 2018, 19:07:38 »

Ahoj, dneska sem měl nehodu. Vyjedu z pakroviště na silnici, kousek jedu a předemnou auto do kterého nastupují lidi. Tak za ním zastavím čekám a kdyz se začnem oba rozjíždět, tak z leva přijede auto a veme mě levej přední roh, jeho pravým zadním kolem. Jel na tu situaci která tam byla docela rychle a když sem ho zaregistroval, už sem nestačil zabrzdit.

Dám tři obrázky. To modré auto je moje a byl sem pod ním. Jen sem trošku vycouval, protože sem pod ním nechtěl zůstat zapasovanej. Neviděl sem rozsah škod a chtěl sem to zkontrolovat, jestli tam není třeba proseklej drát od baterky, aby to pak neblaflo.

Já zelená čára, on modrá. Na mapce je to zobrazené trošku jinak než ve skutečnosti. Je tam parkoviště. Takže je tam souběh silnic o něco dál, než na mapě.
Nedohodli jsme se, tak jsme zavovali dopravku a oni chtěli dát vinu mě s tím, že tam žádná přednost z prava nění a já jsem najel do něj, čímž jsem způsobil nehodu. S tím jsem nesouhlasil, takže pudem do správního. Zejtra budu mít ještě záznam z kamery co máme na firmě.

Co si o tom myslíte? Podle mě tam přednost z prava musí platit, nemůže bejt souběh dvou silnic, kde by nebylo jasné, kdo má přednost.
Půjdu na výslech k policajtovy co to s námi řešil za pár dní. Mám se nějak připravovat?

Děkuji za posouzení a za rady.
« Poslední změna: 18 Července 2018, 19:18:18 od cocomoon »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #1 kdy: 18 Července 2018, 19:16:56 »

1. Anonymizujte RZ toho stříbrného forda
2. Dejte odkaz na mapy, co je to za obec?

Záznam značně pomůže, někam ho nahrejte a dejte odkaz na stažení. Ne youtube, ale úložna.
« Poslední změna: 18 Července 2018, 19:20:46 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #3 kdy: 18 Července 2018, 19:22:11 »

Tak záleží na tom, zda tam je nějaké dopravní značení. Googlovské Street View tam bohužel neprojelo, takže nic nevíme.

 to cocomoon : Než zde padnou rady, doporučoval bych Vám požádat o přesun do neveřejné části....
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #4 kdy: 18 Července 2018, 19:24:32 »

Ne, žádné značky tam nejsou. Je to malá silnička, ale zejtra to můžu klidně projít a nafilmovat jako streetview.

Kde o to požádám?

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #5 kdy: 18 Července 2018, 19:25:47 »

Tady - mám to tedy přesunout ?

byl jsem rychlejší --enzym
« Poslední změna: 18 Července 2018, 19:28:14 od enzym »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #6 kdy: 18 Července 2018, 19:26:48 »

Určitě, vidím, že už to je.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #7 kdy: 18 Července 2018, 19:27:31 »

Tak byl někdo rychlejší :)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #8 kdy: 18 Července 2018, 19:34:50 »

Tak to by bylo.

Je fakt, že já jsem tam ten čumák strčil já tím, jak sem se začal rozjíždět. Nepodíval sem se pořádně okolo auta, protože jsem sledoval situaci před sebou. Nepředpokládal sem, že mě tam někdo takhle vletí. Což byl hlavní argument pčr, že sem se pořádně nepřesvědčil o tom zda se můžu rozjet a tím že sem naboural já do něj, je to moje vina.
Nabízeli to za 500,- a uznání mé viny. No, nechci se vzdát bez boje, protože se necejtím 100% jako viník.
Kdybych souhlasil, tak budu o 500 lehčí a opravu auta si platit ze svého. Takhle mám šanci, že se to třeba otočí v můj prospěch. Když bych to prohrál, tak holt budu chudčí o 2000,- + oprava auta. Vzhledem k ceně za opravu auta, už se tam dva tisíce navíc nějak stratí.
« Poslední změna: 18 Července 2018, 19:39:50 od cocomoon »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #9 kdy: 18 Července 2018, 19:45:16 »

Mapy.cz tam vidí https://mapy.cz/zakladni?x=15.2794834&y=49.6957369&z=18&pano=1&pid=35024588&yaw=4.980&fov=1.257&pitch=0.035&source=muni&id=5031

To bude docela ořech.
Provozně, zatím spekulace bez záznamu: řidič NV doprava vůbec nic nevidí a pokud vaše auto viděl stát před tím, než na něj přestal vidět, co měl tak asi dělat? I kdyby platila přednost zprava, tak ji ze svého pohledu neměl komu dát, protože přednost se dává vozidlu přijíždějícímu, viz § 22 odst. 2 zákona ZPPK, nikoli stojícímu.

Jak to vidím:
V daném místě ale o přednosti zprava  ve vztahu Mlýnská x Husovo nám moc uvažovat nelze. Spíše je to nějaké blíže neidentifikované spojení dvou komunikací/jízdních pruhů, z nich jako průběžný vypadá ulice Mlýnská.
O přednosti zprava lze hovořit až na křižovatce Mlýnská x Mlýnská. IMHO tedy na první pohled taháte za kratší konec provazu.

Vyčkejme na názory kolegů, třeba budou mít příznivější pohled, který by se dal uplatnit. Video do doby, než ho tady rozbereme, nedávejte z ruky, mohlo vy Vám také uškodit.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #10 kdy: 18 Července 2018, 20:10:54 »

Když už to máme tady, tak z toho popisu bych vynechal to, že jste vyjížděl z parkoviště. Ale více uvidíme ze záznamu.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #11 kdy: 18 Července 2018, 20:28:19 »

Já právě nevím jak to je, tak raději se chci poradit, než abych to uznal rovnou na místě. Pokud mi to tu pořádně vysvětlíte, tak uznám klidně že za to můžu já.

Jen sem hloupej, že sem si neudělal víc fotek z dálky, ale policajti by je měli mít.

Z parkoviště sem vyjel už dávno. Parkoval sem za tím černým autem hned u baráku. Takže to není, že bych se rozjel hned z parkoviště. Dojel sem až k té křižovatce a tam sem zastavil, protože předemnou stálo auto, já stál hned za ním už delší dobu. Prostě než někdo nastoupí do auta. A když nastopil a začli jsme se rozjíždět, tak se tam přiřítil tenhle a nacpal se předemě. V smyslu mezi nás.
Podle mě, se měl zařadit za mě, a né objíždět. Jinde na silnici, když stojí auta v řadě, tak se taky zařadím za to poslední a nezačnu se cpát do poloviny řady.
Tím chci říct, že když už přijížděl, tak mu muselo být jasné, že já čekám na to auto před sebou a potom budem pokračovat v jízdě a tím že když předemě najede, tak mě zablokuje. Je tam vidět, že široko daleko žádné jiné auto není.

Když stojí dvě auta za sebou na brzdách a do jednoho nastupují lidi, tak je snad jasný že já čekám za ním, až nastoupí a pojedem oba. Taky jsem nestál úplně v pravo, ale jak je vidět tak nějak v prostředku.

Tady mám video, jak to tam vypadalo těsně po nehodě. Musel sem konec ustříhnout, protože pak tam je vidět moje RZ a nevím jak jí ve videu zamazat.
https://www.youtube.com/watch?v=Upx2_89rBks&feature=youtu.be

Na tom odkazu z map je to extrém a tam ty auta normálně nejsou. Je tam jen příčné stání pro 6 aut. na tom plácku před barákem.
« Poslední změna: 18 Července 2018, 21:02:44 od cocomoon »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #12 kdy: 19 Července 2018, 08:24:57 »

Tak ještě přílohy.

Kamera dřív koukala i přímo na tu křižovatku, ale z nějakého důvodu je níž, ale furt tam je vidět průběh z odrazu ve skle.
A ještě sem si vyfotil, kde je označené místo střetu (oranžový křížek zhruba u prostřed fotky). Jsem už vlastně v křižovatce (pokud je to místo křižovatka) a on v tu chvíli už jede protisměrem. Je tam obousměrná komunikace.

A chci se zeptat, pokud by na souběhu těch dvou silnic teda neplatila přednost z prava, tak když se tam potkají dvě auta, kdo má vlastně jet první a kdo má dávat přednost?

https://www.youtube.com/watch?v=q5ODY9YoSFY&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=5uqSRSR8FTk&feature=youtu.be
« Poslední změna: 19 Července 2018, 08:28:03 od cocomoon »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #13 kdy: 19 Července 2018, 09:32:13 »

Video dejte ještě někam na úložnu s odkazem, potřebuji si to prohlédnout po framech.
Citace
...někam ho nahrajte a dejte odkaz na stažení. Ne youtube, ale úložna.
Po prvním shlédnutí konstatuji, že to není tak špatné, máte na čem stavět. Pořádně se k záznamu vyjádřím, až ho budu mít na svém stroji v originále.

Místo střetu už křižovatka je a platí na ní přednost zprava přijíždějícímu vozidlu, nicméně i toto je celkem hratelné na základě videa. Pokud by to křižovatka nebyla, tak je to místo, kde se stýkají dva jízdní pruhy, situaci řeší § 12 odst. 5 ZPPK Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.

Drobná, ale podstatná poznámka:
Citace
Dojel sem až k té křižovatce a tam sem zastavil, protože přede mnou stálo auto, já stál hned za ním
Není pravda. Pokud byste zastavil v křižovatce, dopouštíte se přestupku srv. § 27 odst. 1 písm. d) . Vy jste však žádný přestupek uvedením vozidla do klidu nespáchal, protože jste byl donucen zastavit vozidlo, viz § 2 písm. p) . Tohoto termínu se držte v jakémkoli i ústním vyjádření jako klíště.

Záležitosti, jejichž objasnění jsou schopni provést jiní martadoři, já na to nemám.

1. Správní orgán. Řízení před SO je o určení, kdo spáchal přestupek, pokud nějaký byl spáchán. Ne každá škoda je nutně v následku přestupkového chování, náhoda a souběh nepříznivých okolností jsou silní hráči. SO také může ukončit řízení s tím, že žádný přestupek nebyl nikomu prokázán.

2. Pojišťovna. Provede si vlastní šetření a může dojít k odlišnému závěru od SO, i když to není obvyklé. To je místo, na které byste se měl soustředit a provést ty správné kroky ve správném pořadí. Návod nejsem schopen dodat, ale na fóru je několik vláken, které návod obsahují. Hint: hledejte v prvé řade mezi příspěvky uživatelů gumidos a hh.

Nepřípadný komentář: Řidič NV se zachoval jako prase.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #14 kdy: 19 Července 2018, 09:34:10 »

S předností Vám nepomohu, ale myslím, že řidič dodávky vyhodnotil Vaše vozidlo jako zaparkované, protože jste na té brzdě nestál a nevidím ani obrysovky svítit.

Nezapomeňte, že Vaše vozidlo viděl až nějakých 5 vteřin před tou nehodou.

V momentě, kdy jste se rozjel už mohl Vaše auto vnímat jen periferně (jestli vůbec).
« Poslední změna: 19 Července 2018, 09:36:34 od Omega »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 8