30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Téma: [WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?  (Přečteno 31994 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #15 kdy: 19 Července 2018, 09:43:59 »

Obrysovky svítí, není to moc vidět, ale jak vyjíždím z parkoviště, tak to vidět trošku je.

Stejně tak stání na brzdě není moc vidět, ale dá se zahlídnout, že svítí 3 brzdový světlo. Mám automat, takže na brzdě stát musím.

Viděl mě tak 5 vteřin, protože jel tak jak jel, kdyby jel pomaleji, mohl jsem na něj i stihnout zareagovat. Pohybujou se tu po nábřeží lidi, mamky s dětma chodí krmit kachny a on tu tak letí.
On policajtům tvrdil, že tam moje auto nebylo. Což je jasně z videa vidět, že tam čekám ještě dávno před tím, než přijede on. Takže mě nejspíš vůbec nezaregistroval že tam jsem.

A co takové předjíždění v křižovatce z jeho strany?

odkaz na uschovnu
http://www.uschovna.cz/zasilka/BMDG3TE95IZVLEJE-FSZ/C8DMCC6E4X
« Poslední změna: 19 Července 2018, 13:18:55 od cocomoon »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #16 kdy: 19 Července 2018, 10:26:43 »

Pokud jsem to nepřehlédl, tak ještě nevím, co jste jim (ne)podepsal a (ne)řekl na místě. Není něco toho, co by proti vám mohli použít?

Ze záznamu se mi zdá, že jste se rozjížděl už v okamžiku, kdy byl NV za vaší úrovní. Zatáčet začal až když už jste byl v pohybu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #17 kdy: 19 Července 2018, 10:30:27 »

Tak záleží na tom, zda tam je nějaké dopravní značení. Googlovské Street View tam bohužel neprojelo, takže nic nevíme.

Někdy pomůže i www.mapy.cz - https://mapy.cz/zakladni?x=15.2794247&y=49.6957254&z=18&pano=1&pid=35024509&yaw=4.979&fov=1.570&pitch=0.157&source=addr&id=10000779

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #18 kdy: 19 Července 2018, 10:42:52 »

Policajtům sem řekl, vesměs to, co vám zde. Že sem čekal za tím autem, než nastopí a rozjedou se a když se rozjeli, tak sem se rozjel taky a v tu chvíli tam z leva přijel on.
Jinak sem dostal jen protokol, kde vesměs nic není. Jen naše údaje a místo nehody. Na výslech půjdu v pondělí.
Jediné co jsem podepsal byl náčrt nehody. Nic jiného podepsat nechtěli.

Ano, ze záznamu je vidět, že se rozjíždím o trošku dřív, než do sebe najedem. U druhého videa s názvem ZOOM okolo 10 vteřiny je vidět, že jsem už malinko zatočil, ale musel sem zastavit kvůli tomu autu předemnou.
Ta kamera dřív koukala na tu křižovatku, ale při čištění baráku jí asi ohly. Nebo kvůli nějakému zákonu se třeba musela sklopit. Jinak by to bylo vidět líp.

Edit: ještě k pojišťovně. Chci dát auto co nejdřív opravit, tak sem kontaktoval druhou pojišťovnu oznámil jen údaje, že jsme se nedohodli a půjde to do správního řízení. A samozřejmě si vyžádal si likvidátora, aby si to nafotil, než s tím něco budu dělat.
Mám se na likvidátora taky nějak připravovat. Prohlédl jsem příspěvky od  gumidos a hh, ale je jich strašně moc. Nic kloudhéno jak postupovat s pojišťovnou sem nedohledal.
« Poslední změna: 19 Července 2018, 12:35:43 od cocomoon »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #19 kdy: 19 Července 2018, 15:25:49 »

Já jsem dohledal velmi rychle, ale všechny relevantní příspěvky jsou v neveřejné části fóra. Nemohl jste uspět.

<!Bez zárkuky!>
Bez ohledu na výsledek správního řízení škodu s vyplněným eurofomulářem hlásí viník pojišťovně (asi) poškozeného. Jak je to, když se oba cítí býti nevinnými, si nedokáži vybavit a nechce se mi to hledat. Mám dojem, že by měli nahlásit oba s tím, že se nedohodli, kdo je viník a že to řeší SO tam a tam. Pojišťovna má však podle zákona provést vlastní šetření, výsledek se může lišit od závěrů SO.

Poznatek z mé řidičské praxe: vždy jsem hlásil všechny nehody své pojišťovně - zaviněné i nezaviněné - a nebyl s tím problém. Pojišťovny si to vyříkaly mezi sebou.  Anžto jezdím služebními vozy s havarijkem, tak to dává smysl. Také jsem se nedostal do situace, kdybychom se na zavinění nehody neshodli.
</!Bez zárkuky!>

Asi bude vhodné vypracovat nějakou verzi Vašeho popisu nehodového děje pro pojišťovnu, patrně mírně odlišnou od verze pro SO.

1. Verze pro SO bude prvoplánově směřovat k tomu, že vy jste žádný přestupek nespáchal, ale druhého řidiče nebudete ani v nejmenším napadat ve smyslu "přestupek udělal ten druhý". Je věcí SO zjistit a dokázat, zda vůbec a kým byl přestupek spáchán. Neměl by být nepřekonatelný problém - tuším, kudy vedou koleje, ale do neprohry je daleko.

2. Verze pro pojišťovnu se naopak nebude přestupkem vůbec zabývat, bude postavená na tom, že vy jste nehodu nezpůsobil a ani ji nemohl s vynaložením přiměřeného úsilí a pozornosti v rámci omezené důvěry v ostatní účastníky provozu na PK odvrátit. To je teprve výzva, momentálně nemám moc představu, jak na to.

Pokud plácám ptákoviny, prosím kolegy matadory o nastavení zrcadla, aspoň se poučím. Komunikace a pravidla komunikace s pojišťovnou nejsou můj šálek kávy.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #20 kdy: 19 Července 2018, 16:53:57 »

Děkuij moc za rady. S pojišťovnou zatím počkám co po mě budou chtít. Každopádne jak sem psal. Zatím sem to nahlásil na pojišťovnu toho druhého. Do mojí pojišťovny sem volal, a tam mi řekli, že jak nemám havarijko, tak musím na pojištovnu toho druhého.

Nicméně, v pondělí půjdu na výslech na dopravku.

Tam uvedu teda průběh nehody jak se stala a jak je vidět i na videu. Jedu po silnici a z chodníku vyjíždí auto, tak ho pouštím. Jenže auto jen popojede a zastavuje v křižovatce, takže najedu za ním do křižovatky a jsem nucen uvést vozidlo do klidu. Po nastoupení toho člověka se vozidlo rozjíždí a já se rozjíždím za ním. V tom se předemnou objeví nákladní vozdlo, nestačím na to zareagovat a dojde ke kolizi mé přední levé části s jeho zadním kolem.

Tak. A co doplňující otázky na mě? Třeba to, zda jsem se přesvědčil, zda můžu pokračovat v jízdě (je vůbec uvedení vodila do klidu přerušení jízdy? Když zastavíte v koloně, nebo na přechodu, tak taky asi člověk nekontroluje celé okolí vozu, ale soustředí se jen na situaci před sebou). Já sem spíš sledoval situaci před sebou, protože auto se rozjíždělo s otevřenejma dveřma. Nevěděl jsem zda znovu nezastaví a kdybych koukal všude okolo, tak bych do něj taky mohl najet.
Takyml kdybych se v tu chvíli podíval do zrcátka, tak byl nejspíš v mrtvém úhlu. Těžko říct.
O tom, že jsem nepředpokládal, že mě v křižovatce začne někdo předjíždět / nebo objíždět (neznám správný termín v této situaci) mám něco říkat. Nebo o tom, že jsem předpokládal, že mám přednost z prava a NV vozidlo zastaví.
Když na něco nebudu chtít odpovědět, můžu říct, že k tomu se nechci vyjadřovat?
A argumentace pčr na místě, že tam žádná přednost z prava není a že je to moje vina, protože sem do něj najel já. To moc nechápu, u nás snad žádné takové křížení silnic s pravidlem, kdo první přijede, tak ten jede snad ani neexistuje.
Existuje nějaká oficiální mapa komunikací, kde by bylo vidět jak která komunikace vede a podle toho určit hranice křižovatek?
A když budou pořád argumentovat tím, že za to můžu já, musí mi doložit, proč on přednost z prava dávat nemusel?

A co jsem si teď uvědomil, že ani jeden z nás neblikal :) Ono tam není kam jinam jet. Rovně je jednosměrka.

Je to moje první bouračka v životě. Když nepočítám jedno drobné ťuknutí o nárazníky při couvání na parkovišti před x lety.

Edit: a policajti o kameře ví. sám sem jim o ní řekl. A v pondělí chce, abych vzal záznam sebou. Mám mu ho dát?
« Poslední změna: 19 Července 2018, 17:01:03 od cocomoon »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #21 kdy: 19 Července 2018, 17:13:24 »

Záznam nikomu nedávejte - leda by jednoznačně mluvil pro vás, čo ale není. Takže hrozí hlavně to, že může být použit proti vám. Navrhuji orgánovi odpovědět, „záznam nemám k dispozici“. Kdy opice budou chtít, seženou si ho samy. Na druhou stranu ho můžete kdykoliv později vytáhnout, když třeba budete chtít znevěrohodnit výpověď druhého řidiče.

Blinkry jste IMHO dávat nemusel, nevyjížděl jste z kraje silnice, ale rozjížděl jste se z jízdního pruhu, zde jste byl nucen zastavit pro překážku, která byla před vámi. (beru zpět, vy myslíte blinkry na odbočení, ne na vyjetí, sorry) S tímhle je nutno operovat celou dobu. V jste nestál nikde u krajnice, nebylo to parkování, ale stál jste v koloně (byť tato tvořena jedním autem).

Hrál bych na to, že situace v křižovatce nemohla vypadat jako zaparkovaná auta, tak se řidič NV měl zařadit za vás, ne kličkovat kolem vás nebezpečným manévrem.

Ale přiznám se, že z popisu ani mapek nemám stále dost dobrou představu, jak přesně byla vozidla rozmístěná. Přijde mi, že na popisovaný manévr nemohl mít náklaďák dostatek prostoru.

K doplňujícím otázkám: mluvte spíše méně než více. Cokoliv co řeknete, může být použito proti vám. Stačí, abyste se jen okrajově zmínil, že jste v ztrcátku zahlédl stín a už vým řeknou, že jste si byl vědom nebezpečí a přesto jste při vyjíždění rozjíždění nezabezpečil prostor kolem sebe.

Osobně myslím, že by mohl být dobrý argument, že jste byl nucen zastavit v křižovatce, jak píšete. Sice je tu povinnost do křižovatky vjíždět jen tehdy, když máte jistotu, že jí můžete bezpečně projet, ale z pohledu nehody by řidič NV nemohl tvrdit, že myslel, že parkujete, když byste stál v křižovatce. (možná je to blbost, ale veřím, že to někdo z místních ještě zvaliduje).

A argumentace pčr na místě, že tam žádná přednost z prava není a že je to moje vina, protože sem do něj najel já.
Až se ostatní podívají důkladně na záznam, tak řeknou více. Na mě to ale působí, že se rozjíždíte v době, kdy je NV za vaší úrovní. Pokud vás trefil svým zadním kolem, tak to ještě neznamená, že jste do něj najel vy – klidně vám mohl vjet do profilu a protože v zatáčce jeho zadní kola opisují oblouk mnohem menšího poloměru, nemusí být jednoznačné, kdo do koho najel (ale ze záznamu vyplývá spíš opak - jen to říkám kvůli tomu, že kromě záznamu nelze tak jednoduše řici, kdo do koho najel).
« Poslední změna: 19 Července 2018, 17:27:18 od jakubb »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #22 kdy: 19 Července 2018, 17:35:24 »

Tak dobře, řeknu, že záznam ještě nemám, máme celozávodku, takže tam nikdo neni (což si nevymejšlím). Vyžádat ho můžou, ale po 4 dnech už stejně záznam oficiálně nebude. Přemazává se.

Ano, co si myslím, že daná situace nemohla vypadat jako že tam parkuju, kdo by tam takhle blbě parkoval v půlce křižovatky.

Pro lepší představu přikládám jetě jeden obrázek z fotomapy. Tam už to snad bude jasné. To auto kvůli kterému jsem zastavil červeně. Já modře. A NV zeleně.
Foto 2. Po nehodě jsem malinko odcouval, takže tam kde jsem teď jsem vesměs stál před nehodou. +- pár cm.

Do křižovatky jsem vjel proto, že jsem si myslel, že auto už bude pokračovat v jízdě. Ale zastavilo a začal do něho nastupovat ještě jeden člověk. A protože tam tak trdlovali a nevěděl jsem co bude, tak jsem raději zastavil o něco dál. Kdybych bejval popojel úplně, tak jsem byl v křižovatce už celým autem. Pro ohleduplnost na silnici holt na žebrotu.
On nemohl nejspíš nastoupit před tím, protože stáli na chodníku hned u zdi. V tom odrazu je to celé zrcadlově, takže on nastupuje z prava i když to vypadá jako z leva.
« Poslední změna: 19 Července 2018, 17:48:34 od cocomoon »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #23 kdy: 19 Července 2018, 18:09:29 »

Jenže auto jen popojede a zastavuje v křižovatce, takže najedu za ním do křižovatky a jsem nucen uvést vozidlo do klidu.

Tohle vyjádření chce trochu upravit protože popsané jednání je přestupek..
řidič nesmí vjet do křižovatky když za ní nemůže pokračovat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #24 kdy: 19 Července 2018, 18:12:33 »

byl nucen nahle zastavit v krizovatce... nemuze za to, ze nekdo porusil predpisy a stal blize nez 5m v krizovatce, vozidlo jelo a nahle zastavilo
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #25 kdy: 19 Července 2018, 21:16:58 »

ad pojišťovna z praxe
nehoda
nedohoda na zavinění
šetří PČR s předáním SO
PČR vydá rozhodnutí, že postupuje na SO a patrně určí viníka - ( na SO dosud nepřiděleno číslo, úředník, nic )
přesto pojišťovna na základě šetření PČR plní
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #26 kdy: 20 Července 2018, 09:23:54 »

Jenže auto jen popojede a zastavuje v křižovatce, takže najedu za ním do křižovatky a jsem nucen uvést vozidlo do klidu.

Tohle vyjádření chce trochu upravit protože popsané jednání je přestupek..
řidič nesmí vjet do křižovatky když za ní nemůže pokračovat.

Ano, jak píšou níž. Najel jsem tam, protože jsem myslel, že to auto předemnou už pojede. Jenže ono zastavilo v křižovatce, tak sem zastavil za ním, ale nechtěl jsem se na něj úplně nalepit, tak sem v křižovatce měl nastrčený jen kus čumáku. Na videu je to vidět, že než zastavím, už začínám zatáčet.

Chtěl bych se zeptat na to pravidlo přijíždění z prava. Jak psal enzym, že přednost se dává vozidlu přijíždějícímu z prava, nikoliv stojícímu. To že jsem nucen kvůli něčemu zastavit vozidlo, ale furt neneguje to, že přijíždím z prava, ne?
To je jako situace na křižovatce, kdy třeba proti vozidlu 1. přijíždím z prava(musí mi dát přednost), ale jsem nucen zastavit vozidlo, protože musím dát přednost ještě dalšímu vozidlu (nebo z nějakého důvodu nemůžu pokračovat v jízdě). Ale vozidlo 1. mi přitom furt musí dát přednost, i když jsem uvedl vozidlo do klidu. Ne?

enzym: dával jsem odkaz na stažení toho videa. Vykoukal jste něco zajímavého?
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #27 kdy: 20 Července 2018, 11:21:21 »

Myslím, že pokud by šlo do tuhého, je přestupek za vjetí do obsazené křižovatky lepší, protože to by mohlo pomoci vás zbavit odpovědnosti za nehodu. To ale neznamená, že po tom máte hned skočit – jen si v tomhle směru nezavřete vrátka nevhodným tvrzením. Hodně se bude odvíjet od toho, zda se podaří orgánům získat záznam.
« Poslední změna: 20 Července 2018, 11:24:16 od jakubb »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #28 kdy: 20 Července 2018, 12:30:45 »

Pozor na nekonzistenci.
"Najel jsem tam, protože jsem myslel, že to auto předemnou už pojede. Jenže ono zastavilo v křižovatce"

IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #29 kdy: 20 Července 2018, 12:48:13 »

Jak to říct aby to popsalo situaci a nešlo slovíčkařit?

Jedu, předemnou vyjíždí auto z chodníku, tak ho pouštím před sebe, společně najedem do křižovatky a ono zastaví, tak jsem za ním nucen zastavit vozidlo i když už jsem v křižovatce přední částí.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 8