30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8]

Autor Téma: [WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?  (Přečteno 31872 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #105 kdy: 31 Prosince 2018, 12:00:45 »

Zkusil bych ještě jedno kolo urgencí. Zatím jste to trochu flákal - místo, abyste pojišťovně přímo naservíroval to rozhodnutí úřadu, které je ve váš prospěch (pravomocně konstatuje, že jste se přestupku nedopustil, a nad rámec jsou v odůvodnění nějaké závěry o přednosti atp.), a třeba se i vyjádřil k tomu, proč by tento podklad měl mít větší váhu než prvotní šetření PČR, tak jste ji jen odkázal na možnost si do toho spisu aktivně dojít. Jestli ale pojišťovna už má lejstro od policajtů a z vašeho dopisu likvidátor nepochopil, že tyto závěry nemusí být konečné, tak se nelze moc divit, že to posílá do outu (čímž postup pojišťovny nehájím, jen nejsem překvapen).

Každopádně bych poslal ještě jednu předžalobní výzvu. Situace se změnila v tom, že pojišťovna už není v prodlení s povinností provést šetření a sdělit výsledek - je otázka, nakolik splnila i dílčí povinnost podat písemné vysvětlení k zamítnutým nárokům (když část podkladů jednoduše ignorovala), ale dejme tomu. Teď tedy už netvrdíte, že to pojišťovna neprošetřila, ale že to vyhodnotila špatně a měla plnit. Musíte tedy vygenerovat nějakou částku (kterou umíte snadno prokázat, klidně podstřelenou, viz výše) a už nechtít alternativně neurčité plnění nebo ukončení šetření, ale jen konkrétní částku. Nejspíš to opravdu budete muset zažalovat, když už to pojišťovna takto vyhodnotila, nebude chtít ztratit tvář. Pořád ale má smysl ten dopis poslat, nikdy není vyloučeno, že názor změní, a pokud k soudu půjdete, je to stejně nutnost kvůli náhradě nákladů (nechcete-li se jich tedy vzdát).
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #106 kdy: 02 Ledna 2019, 11:18:33 »

Zdravím, nečekal jsem,že mi někdo 31.12 odepíše :)

Udělal jsem samostudium. Někde jsem vyčetl, že v takovém případě se má napsat nesouhlas s výsledkem šetření a žádat nové šetření.
Tak jsem tak udělal. Připojil ten dokument do poznámek a oznámil že toto je poslední snaha se normálně dohodnout a další komunikace už bude přes právníka a budu požadovat další náklady co mi vzniknou.
Poslal sem to dnes ráno a během dopoledne mi přišla info, že nárok uznávaj. Těžko říct co pomohlo, asi ten papír no :)

Auto ohodnotili na 40 tis. Když kouknu do inzerátů, tak je problém že subaru je všeobecně málo a za 40 tis takové neseženu.

1. žádné auto s mojí výbavou (nejvyšší). tj. Legacy Outback, motor 2.5, aut. převodovka, kůže (né jen koženka), tempomat, vše v el.,tempomat, nejelpší možné autorádio, aut. klima v inzerátech není.
V roce 2016 jsem měnil nádrž na LPG, takže platnost je ještě 7 let.

2. podobné auta jsou momentálně v inzerátech 3 a stojí dvě 50 a třetí 60 to je z roku 2001. Jenže ani jedno nemá mojí výbavu a pouze jedno má LPG. A to co má LPG podle fotky přístojovky bude chudá výbava a ještě podle popisu občas při jízdě vibruje.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/subaru/legacy/17970869?goFrom=list
https://www.sauto.cz/osobni/detail/subaru/outback/18018645?goFrom=list
https://auto.bazos.cz/inzerat/98735147/Prodam-Subaru-Outback-25-AT.php

3. Podle § 9 zákona č. 168/1999 Sb.:(4)
Citace
Nesplnil-li pojistitel povinnost podle odstavce 3, zvyšuje se částka pojistného plnění, jehož se prodlení pojistitele týká, o úrok z prodlení. Sazba úroku z prodlení se stanoví ve výši diskontní sazby stanovené Českou národní bankou, platné k prvnímu dni prodlení, navýšené o 4 % ročně. Úroky z prodlení se stanovují vždy samostatně za každý započatý měsíc prodlení ve výši jedné dvanáctiny sazby úroku z prodlení, přičemž sazba úroku z prodlení se aktualizuje každý měsíc s využitím diskontní sazby České národní banky, platné k prvnímu dni daného měsíce prodlení. Úroky z prodlení odvozené na základě diskontní sazby se použijí, pokud není v pojistné smlouvě stanovena částka vyšší.

Na mém autě je trošku koroze, která samozřejmě snižuje cenu. Jenže bych to bral vzhledem k absenci výbavy a LPG u těch vozů jako negaci a cenu bych si představoval těch 50.
Žádal tu někdo o vyšší plnění a s jakým úspěchem? Argumentovat tak jak jsem to napsal zde vám?

Úroky z prodlení asi řešit až potom, kdybych začal s oběma najednou, tak se asi budou cukat, že? Nebo to nechat bejt. Ono 4% ročně stejně bude měsíčně nějakých 150 kč.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #107 kdy: 02 Ledna 2019, 11:52:01 »

Ano, jednou jsem žádal pro kolegyni o vyšší plnění u starého vozu a bylo nám vyhověno (podrobnosti už si nepamatuji).
Pojišťovny to prostě zkouší a spoléhají na to, že poškozený to už nebude řešit.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #108 kdy: 02 Ledna 2019, 12:01:59 »

A aspoň jakým stylem jste žádal si nepamatujete. Pouze jen dopis že nesouhlasíte, nebo nějaké příklady z inzerátů a povídání okolo, proč chcete víc?
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #109 kdy: 02 Ledna 2019, 12:33:35 »

Psal jsem to stylem, že... požaduji vyšší plnění. V případě, že mi nebude vyhověno, zahájím spor přes vasenaroky.cz, na které jsem se již obrátil a podle nich je šance na úspěch v případném sporu velká.

Tak nějak :) Trochu jsem jim teda lhal, no.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #110 kdy: 02 Ledna 2019, 12:34:37 »

A pokud se nepletu, z původních 30 tisíc přihodili na 37 (cca), což už bylo pro kolegyni akceptovatelné. Za jeden dopis to rozhodně stálo.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #111 kdy: 02 Ledna 2019, 13:11:40 »

Auto ohodnotili na 40 tis. Když kouknu do inzerátů, tak je problém že subaru je všeobecně málo a za 40 tis takové neseženu.
Co přesně vám pojistitel oznámil? To, že "ocenil" vozidlo na 40 tis. Kč, neznamená, že vám tuto částku vyplatí. Bude chtět odečítávat upotřebitelné zbytky. Máte zprávu, kolik vám chtějí reálně poslat? Případně vám přišla nabídka na odkup zbytků z nějaké aukce?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #112 kdy: 02 Ledna 2019, 13:12:32 »

Tak sem sepsal víceméně to, co v příspěvku předtím a navrhl jsem cenu vozidla vzhledem ke stavu před nehodou a situaci na trhu stanovit na 50 tis.
Uvidíme co odpoví.

Edit:
Vrak dali někam do aukce a jeho cenu ohodnotili cca na 5500,- (myslím že cena zbytku byla několikanásobně vyšší, ale štourat do toho nebudu).
Holt o Subaru mezi těmahle vykupovačema aut na díly nebo opravení není takový zájem. Kdyby to byla škodovka, to by byla jiná.
A cenu stanovili na 40 tis. Takže chtějí vyplatit necelejch 35 tis.

Všechny díly sem už koupil za 5000,-. Jen blatník se mi nepovedlo sehnat v barvě, tak ten se bude muset lakovat. Myslím, že kdyby to dali opravit, tak by to nikdy takové peníze nestálo. Ale je to věc pojišťovny, že to hodila do totálky.


Edit2:
Odpoveď rychlá. Prej nic nebude. Že prej cena je adekvátní podle trhu. No trh sleduju od nehody a jak sme psal. Většina aut nemá mojí výbavu a stejně se pohybují okolo 50 tis a je jich málo. Takže sehnat tu mojí konkrétní je záležitost velkého štěstí.
Hodím to na ty vasenaroky.cz a uvidím. Za zkoušku nic nedám.
« Poslední změna: 02 Ledna 2019, 14:25:20 od cocomoon »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #113 kdy: 03 Ledna 2019, 08:05:49 »

Ano, jednou jsem žádal pro kolegyni o vyšší plnění u starého vozu a bylo nám vyhověno (podrobnosti už si nepamatuji).
Pojišťovny to prostě zkouší a spoléhají na to, že poškozený to už nebude řešit.

Taky jsem podobnou věc řešil.
Pojišťovna ohodnotila totálku na nějakou směšnou částku.. už si nevzpomínám kolik.
Protiargument byl inzerát z bazaru na co nejvíc podobné auto za vyšší částku.. pojišťovna akceptovala částku z inzerátu.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #114 kdy: 03 Ledna 2019, 09:26:12 »

Vyjasněte si, co je vaším cílem.
OBVYKLE, schválně uvádím velkými písmeny, protože to může být někdy jinak, je nabídka "vraku" vyhodnoceného jako totální škoda, v aukci, záležitost s velmi tvrdými pravidly. Pro držitele vozidla, ať už jím je pojistník s havarijní pojistkou, či poškozený klientem pojišťovny, to je spíše výhoda - není třeba se dohadovat o hodnotu zbytků - tou je vydražená cena. Aukční portály jsou placená záležitost (a nikoliv levně). Účastník aukce se s vozidlem seznámí pouze prostřednictvím fotografií a pokud je vítězem dražby, má povinnost vozidlo koupit (obvykle cca do 10 dnů). Jinak jeho registrace na portále skončí....
Pojištěný či poškozený naopak nemá povinnost vozidlo prodat. Pojistitel pak pošle rozdíl mezi vydraženou částkou a časovou cenou vozidla.
Ve vašem případě tedy a) můžete prodat vrak sám a za více peněz, nebo  b) můžete přijmout 35 tis. Kč a provést opravu svépomocí či v servisu c) prodat vozidlo vydražiteli za nabídnutou cenu
Nízká cena vraku je záležitost pro vás prospěšná - pouze tato částka je odečtena z "obvyklé ceny" vozidla a rozdíl vám bude vyplacen.
V tuto chvíli vychází ekonomická bilance pro vás dobře. Nákupem náhradních dílů to vypadá, že vrak neprodáváte, ale opravujete, nějaké snížení hodnoty bouraného vozu jste ani neřešil, za nabídnuté plnění opravu provedete...Pokud provádíte variantu d) spekulaci na vyšší plnění z důvodů nízkého ocenění vozidla pojišťovnou, pak už je to váš boj. Pokud to prokážete, zkuste reklamovat obvyklou cenu, ale rady na to už nepotřebujete.

edit  - zapomněl jsem na variantu e) přijmout plnění 35 tis. Kč, provést garážovou opravu za 15 tis. Kč a vozidlo nabídnout k prodeji za zmíněných min. 50 tis. Kč.
« Poslední změna: 03 Ledna 2019, 14:57:58 od gumidos »
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #115 kdy: 03 Ledna 2019, 11:24:38 »

Ať máte představu, jak to funguje z druhé strany barikády: https://www.totalcar.cz/faq
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #116 kdy: 03 Ledna 2019, 17:53:11 »

Zdravím

ano. Vím jak funguje systém. To co zbyde tak pojištovna dá do aukce a mě pak informuje za kolik je vrak někdo ochotný odkoupit a je čistě na mě jestli prodám nebo ne. Každopádně pojišťovna pak jen vyplatí rozdíl odhadní ceny vozu před nehodou poníženou o částku za vrak.
To že se vrak vydražil za tak málo je samozřejmě bonus pro mě v případě, že auto nechci prodávat. Tj. dosnanu více peněz v hotovosti. To jsem jen tak zmínil mezi řečí, že na tom asi pojišťovna tratila, protože se o tyhle auta nikdo moc nezajímá. Kdyby to byla stejně bouraná škoda fabia, tak by vrak jiste vydražil někdo za 4x větší částku.

Finanční bilance je tak nějak ucházející. Nějaké starosti jsem s celou tou anabází ohledně nehody měl. Musel sem si vzít roční půjčku na jiné auto abych mohl jezdit a ještě mě bude čekat oprava až se udělá počasí. Pojišťovna vlastně může bejt ráda, že jsem jí ušetřil peníze za náhradní vůz.
Myslím, že když to pak všechno sečtu včetně mého času, tak to bude nula z nuly pošla.
Akorát mě to aspoň donutilo si koupit auto na baterky, který sem vždy chtěl. Takže teď naramně šetřím za palivo.

Teď samozřejmě provádím čistě možnost d) jestli pojišťovna nepustí ještě nějakej chlup navíc, protože jsem četl že většinou zkouší poslat částku na spodní hranici. Protože si myslím, že za 40 tis bych takové auto se stejnou výbavou nesehnal.

Možná jsem to napsal nějak zmatečně, že nebylo jasné o co mi jde. Spíše to sem vše píšu, pro ty co by náhodou řešili stejný případ, než že bych potřeboval ještě radit. Aby tu měli celej příběh od začátku do konce.

Poslední status zatím je, že jsem to dal na vasenaroky a čekám.  Ať se ukážou jestli jsou tak dobrý jak se chválí v reklamách :)
Když se do toho pustí, tak ať o nějak řeší. Pokud to chtít nebudou, já sám už s tím čas ztrácet nebudu.
« Poslední změna: 03 Ledna 2019, 17:57:59 od cocomoon »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #117 kdy: 04 Ledna 2019, 09:11:43 »

Chápete pravidla moštárny, takže je to "good". Že pojišťovna tratí je jenom vaše zdání - systém možná není dokonalý, ale je efektivní. Spory o hodnotu zbytků probíhaly často a zabraly mnoho člověkohodin, takže tak. Systém by šel zdokonalit např. fyzickou aukcí s možností prohlídky, připojení k ECU  a podrobnější prohlídkou při aukci. Tohle byste podstoupil, pouze byste musel bourat Panameru, nebo něco v této úrovni:-)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8]