30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pomoc - příkaz městského úřadu  (Přečteno 9365 krát)

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #30 kdy: 25 Září 2018, 15:18:03 »

Zdravím, takže včera byl vhozen do schránky další dopis. V příloze poskytnu. Momentálně nevím - dá se někam ještě pokračovat vzhledem k okolnostem, jaké nastaly a tím pádem i s ohledem na směr, kterým se to vyvinulo? Nebo je to tzv. konečná? Děkuji mockrát!
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #31 kdy: 25 Září 2018, 15:43:21 »

Máte to tam napsané - můžete se do 15 dnů odvolat. Hlídejte si lhůtu, protože doručení fikcí nastalo dříve, než byl dopis "vhozen do schránky".
Pokud bude odvolání zamítnuto - pouze prodloužíte lhůtu, kdy odevzdáte ŘP. Pokud chcete nějaký time-management pro neježdění - pak můžete poslat vzdání se odvolání, odevzdat ŘP a na konci listopadu zase jezdíte. Jinak neovlivníte, kdy nadřízený úřad projedná odvolání  - technicky vzato by vám mohlo přijít v 06/2019, abyste si odpočinul od ježdění na prázdniny.
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #32 kdy: 25 Září 2018, 15:50:38 »

Vím, že je tam lhůta 15 dnů. Spíše se mi jedná o to, zda je tam něco napadnutelného a zda má cenu odvolání podávat, resp. na co, popř. proti čemu se odvolávat (dovolávat). Nebo naopak, zda už je to pasé a prostě zaplatit a příště to řešit líp.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #33 kdy: 25 Září 2018, 16:09:51 »

po zběžném pročtení mi připadá jako zcela nedostatečné odůvodnění výše sankce. Na věcné odvolání tu ale není dost informací.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #34 kdy: 25 Září 2018, 20:22:34 »

Tak odvolání smysl má, už není co ztratit. Jen jedna věc, nějak tu postrádáme spis, aby se dalo něco napadnout..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #35 kdy: 26 Září 2018, 12:57:49 »

maly_dusko:
Na misku vah dejte i uložený zákaz řízení.. i když by případ byl beznadějný tak podáním odvolání se odloží platnost zákazu řízení do rozhodnutí o odvolání.. a to může trvat několik měsíců..

..a tak jde i o to jestli je pro vás lepší zákaz řízení dostat hned a nebo až později.. teoreticky můžete zákaz řízení i přesně načasovat.. třebas když potřebujete aby zákaz řízení začal za měsíc tak můžete podat odvolání a za měsíc ho vzít zpět.
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #36 kdy: 13 Října 2018, 01:38:53 »

Tak jsem opět tady - opět s velkou pokorou. Učím se zapochodu. Napravil jsem chybu a byl si pro spis na MU. Ten přikládám k nahlédnutí. Bylo odesláno odvolání a nyní se čeká na další vyjádření MU. Vzhledem ke "kvalitě" fotky při měření hádám, že to nebude zcela prokazatelné, popř. nějaké jiné nápady?
« Poslední změna: 13 Října 2018, 01:40:48 od maly_dusko »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #37 kdy: 13 Října 2018, 01:44:59 »

Nešlo by to oznameni 4.jpg ve větším rozlišení/lepší kvalitě?
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #38 kdy: 13 Října 2018, 01:54:32 »

Číkusi, skenováno je to kvalitně, takhle vypadá originál. Já z té originální fotky, kterou držím právě v ruce (myslím tu v pravo nahoře) nepoznám ani typ auta, natož SPZ apod. Dokonce nepoznám ani např. barvu náklaďáku, nic. Druhá věc je, že si nejsem jist, zda je správně, že laser míří na náklaďák za mnou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #39 kdy: 13 Října 2018, 01:56:39 »

Přesně tak, z té fotografie to vypadá, že naměřili rychlost tomu tahači (nebo co je ten flek zač) a ne Vám. Tam cítím hodně velký potenciál.

edit: Ale obrázek v rozlišení 643x911 nepovažuji za kvalitní sken.
« Poslední změna: 13 Října 2018, 02:01:57 od Číkus »
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #40 kdy: 13 Října 2018, 02:04:11 »

Jelikož mám sken za prdelí, tak jsem to zkusil znovu. Je to lepší? Nevím zda to nesprasí až moje korekce SPZ.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #41 kdy: 13 Října 2018, 02:06:40 »

Stojí to za houby pořád, ale i tak je asi zřejmé, že záměrný kříž není na bílém osobním automobilu.
« Poslední změna: 13 Října 2018, 02:38:09 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #42 kdy: 13 Října 2018, 02:27:49 »

Přesunuto do neveřejné sekce.

Do přílohy vkládám detail fotografie ze skenu. Tady bych si troufal predikovat instantní WIN, ale ještě poprosím o potvrzení ze strany expertů přes technické věci (zejména enzyma).

maly_dusko> Pro ještě silnější argumentaci bych doporučil získat od úřadu fotografii se záměrným křížem v plném rozlišení, ale raději ještě počkejte na vyjádření dalších diskutérů, abychom se vyhnuli zbytečným zbrklostem.
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #43 kdy: 13 Října 2018, 02:35:26 »

Tento problém mi pomáhá řešit jedna zdejši dobrá duše -kdo. Bez něj bych si ani neuprd. Diskuzi zde by měl vidět, materiály by měl mit k dispozici, tak uvidíme, co se z toho vykouzlí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #44 kdy: 13 Října 2018, 02:44:57 »

Tady je hodně dobrých duší :-)

Kolega kdo tuto diskusi vidí i po přesunutí. Ale ukázalo se, že je dobře, že jste to nevzdal, ač pochybnosti o dalším boji patrně byly. Z následně získaných informací se zdá býti zřejmým, že úředník (jako obvykle) zkouší vybrat pokutičku zcela v rozporu se zákonem.

A pro Vás je to poučení, že bojovat má smysl.

edit: Nechybí ve spisu doklad o školení osoby, která nastavila (a obsluhovala) radar (jen takový malý bonus)?

« Poslední změna: 13 Října 2018, 02:50:58 od Číkus »
IP zaznamenána