30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Pomoc - příkaz městského úřadu  (Přečteno 9215 krát)

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
[WIN] Pomoc - příkaz městského úřadu
« kdy: 17 Července 2018, 16:19:09 »

Dobrý den,

obracím se na Vás v nouzi o radu. 3.8. mám odjet jako jediný řidič na dovolenou do Chorvatska, týden předtím jako řidič na svatbu na Slovensku, takže momentálně to bez papírů nezvládnu. Dnes (17.7.2018) byl do schránky trvalého bydliště (kde se dlouhodobě nezdržuji, náhodou jsem dnes u našich) dopis z MU Hodonín, který mi podává příkaz na odebrání ŘP na dobu 2. měsíců. Příkaz je veden ze dne 2.7.2018, vhozen do schránky byl dnes, tj. 17.7.2018. Píšou, že odpor lze podat do 8 dní, tzn. že už nemůžu nic? ŘP píšou odevzdat do 5 pracovních dnů, tzn. hrozí mi další sankce? Dále mě překvapila věta "Na místě bylo sepsáno oznámení o přestupku, které obviněný na místě podepsal." NIC JSEM TĚM ORGÁNŮM NEPODEPSAL, VŠE JSEM ODMÍTL PODEPSAT. To si zase orgány ruku v ruce s čiností jiných orgánů mohou dělat co chtějí? Co teď? Lze toto nějak napadnout, popř. podat odpor i teď? Přikládám spis.

Děkuji mnohokrát.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2018, 16:26:40 »

Nevíme, kdy byl dán do schránky lístek s poučením - na obálce je 3.7. , takže příkaz berme jako doručený ke dni 13.7.
odpor musíte podat nejpozději 23.7.
Tím se příkaz ruší a můžete normálně dál řídit. Jen se připravte na správní řízení.

Co se v příkazu píše není podstatné, tím že podáte odpor se zruší.

A co je důležité - v příkazu se píše podat odpor do osmi dnů, nikoli do pěti pracovních. Pokud nám dáte chybnou informaci, nemůžete čekat validní rady.
« Poslední změna: 17 Července 2018, 16:34:35 od opas »
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2018, 16:33:27 »

O lístku s poučením bohužel nic nevím, naši neříkali, že by něco ve schránce bylo. Každopádně pokud se přidá příkaz, tak je mi jasné, že je to nepodstatné, ale spíše by mě zajímalo, jak došli k tomu, že jsem jim to na místě podepsal, přitom jsem nic nepodepsal. Trochu mi to tu smrdí a rád bych se jich na to ještě zeptal. Každopádně jsem netušil, že se to bere až od této lhůty, děkuji. Ještě to radši sesmolím dnes.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2018, 16:36:55 »

Chyby v dokumentech jsou normální, buďte za ně rád (dá se toho pak chytit).
Vy ale chybu udělat nemůžete, dávejte si pozor co přesně píšete.
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2018, 16:40:52 »

Pro podání odporu využiji místní šablonu, tak snad bude vše v pořádku. Ještě jednou moc děkuji!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #5 kdy: 17 Července 2018, 16:44:18 »

Ještě si zřiďte datovou schránku - bude se hodit, na poštu raději nespoléhejte.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #6 kdy: 17 Července 2018, 16:44:26 »

obracím se na Vás v nouzi o radu. 3.8. mám odjet jako jediný řidič na dovolenou do Chorvatska, týden předtím jako řidič na svatbu na Slovensku, takže momentálně to bez papírů nezvládnu.

Proti příkazu podáte ve lhůtě odpor.. a to tenhle problém vyřeší.. po odporu bude správní řízení a k pravomocnému rozhodnutí do 3.8. určitě nedojde.

Ve správním řízení se trest už nemůže zvýšit, ale když prohrajete tak budete platit navíc 1000 náklady řízení.
Ale tady má určitě smysl bojovat protože trest není na spodní hranici a tak i když prohrajete tak můžete dosáhnout snížení trestu.
IP zaznamenána

xfg654

  • Příspěvků: 56
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #7 kdy: 17 Července 2018, 20:29:03 »

Podejte odpor, v následném řízení nemůžete dostat větší trest kromě správního poplatku navíc. Nicméně v řízení můžete i vyhrát... :-)

Zajděte na úřad a pořiďte kopii celého spisu, ať je vidět, co mají. Z radaru tam bude jen fotka s pochybnou excel tabulkou - tu jim při první příležitosti omlaťte o hlavu (takový důkaz si vyrobí žák základní školy s editorem fotek a tabulkovým procesorem za půl hodiny) a požádejte o kompletní videozáznam z radaru. A pak se uvidí, jak to bylo měřeno ...

A jestli tam je záznam o přestupku s podvrženým podpisem, tak rozhodně rovněž plusový bod...
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #8 kdy: 17 Července 2018, 20:37:37 »

No, po pravdě to mám teda pořádně z ruky, celý slavný Hodonín, na druhou stranu mě tím podpisem tak namíchly, že si tam výlet rád udělám :) Takže bych si vytáhl kopii spisu a čekal, co bude dál.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #9 kdy: 17 Července 2018, 20:44:42 »

Z čísla na obálce pomocí sledování zásilek zjistíte, že první pokus o doručení byl 4.7.2018. A pak pomocí kalkulačky spočítáte, že byl příkaz doručen fikcí 16.7.2018 (a další den vhozen do schránky).

Kalkulačka také pomůže určit, že poslední den lhůty na odpor je 24.7.2018 (ten den stačí odpor doporučeně poslat).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #10 kdy: 17 Července 2018, 22:58:03 »

A co je důležité - v příkazu se píše podat odpor do osmi dnů, nikoli do pěti pracovních. Pokud nám dáte chybnou informaci, nemůžete čekat validní rady.
Odpor do osmi dnů od doručení příkazu, ŘP odevzdat do pěti pracovních dní od nabytí právní moci příkazu (což nastane marným uplynutím doby pro podání odporu), řekl bych, že to maly_dusko napsal správně.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #11 kdy: 18 Července 2018, 00:33:21 »

Kalkulačka také pomůže určit, že poslední den lhůty na odpor je 24.7.2018 (ten den stačí odpor doporučeně poslat).

Ale lepší je podat odpor dřív.. výhoda z prodloužení řízení o několik dní nevyváží riziko prohry kvůli zmeškání lhůty.
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #12 kdy: 15 Srpna 2018, 05:53:22 »

NOVINKA - POKORNĚ ŽÁDÁM O DALŠÍ RADU. Naskenuji dopoledne, co mi poslali. Zkráceně - podal jsem odpor proti příkazu o zákazu činnosti řízení a přišlo mi, že aby byl odpor platný, mám poslat nový odpor s doplněným datumem narození do 5 pracovních dnů. Problém je, že dopis do schránky hodili v den, kdy jsem odjel do zahraničí na dovolenou (Chorvatsko / Bosna a Hercegovina) a až po návratu do ČR jsem zjistil, že samozřejmě lhůtu pracovních 5 dnů jsem nemohl stihnout. Co teď? Pokud bych to odeslal dnes ráno - byl by odeslá 7 pracovní den. Nevím, co s tím teď ani co bude následovat, ale přijde mi to sakra málo 5 pracovních dnů. Jo, blbá souhra náhod dovolené mimo ČR, ale co teď? Předem děkuji všem!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #13 kdy: 15 Srpna 2018, 09:20:44 »

To je složitější. Kolik jste měl dnů na vyzvednutí před odjezdem? 9?

Můžete požádat o prominutí zmeškání a doložit, že jste byl pryč.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #14 kdy: 15 Srpna 2018, 09:27:29 »

Psal jste v původním příspěvku, že do Chorvatska odjíždíte 3.8. Dnes je 15.8. Proti těm 12 dnům  vaší možné nepřítomnosti (jestli jste se vrátil včera) proběhla jak úložní doba 10 dnů, tak i těch 5 dnů pro doplnění a přičteme ještě cca 3 dny (pošta nevhazuje dopis poslední den úložní doby a dnešek popisujete jako 7. den), takže z toho vychází, že poučení vám bylo vhozeno do schránky před vaším odjezdem a vy jste se na to pěkně vyprdnul.
Při žádosti o prominutí zmeškání úkonu pak nedoložíte, že jste si zásilku vyzvednout nemohl.
« Poslední změna: 15 Srpna 2018, 09:36:14 od gumidos »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5