30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pomoc - příkaz městského úřadu  (Přečteno 9342 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #15 kdy: 15 Srpna 2018, 09:50:41 »

Je otázka, jestli scházející datum vyvolal v orgánu pochybnost o tom, kdo odpor podává. Možná to formální vada je, ale i z toho, že vyzval k odstranění vady osobu, která odpor podala, by šlo dovodit, že osoba je mu známá a nemá důvod pochybovat o ní.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #16 kdy: 15 Srpna 2018, 12:41:38 »

Já myslím že teď je stejně nejlepší obratem poslat doplněný odpor a napsat tam že jste byl v zahraničí a tak dopis byl doručený až po návratu.

Jestli první pokus o doručení proběhl ještě před odjezdem tak budete tahat za kratší konec lana.. protože jste si mohl před odjezdem ještě dopis vyzvednout..
..možná třebas den by šel uhádat že jste z domova odjížděl den předem z nějakého důvodu..
ale píšete že dnes je 7. pracovní den a tak fikce doručení musela nastat 6.8. a první pokus o doručení nejpozději 27.7.

..cestou do zahraničí 3.8. asi neuhádáte že jste si nemohl vyzvednout dopis který 3.8. už aspoň týden ležel na poště..

ale pořád to je asi nejlepší co se dá zkusit

další možnost je požádat o prominutí zmeškání úkonu s tím že jste celou lhůtu na doplnění odporu byl v zahraničí..
..ale tam asi máte ještě kratší konec lana protože určitě existovala možnost poslat doplněný odpor z Chorvatska.

A ponaučení..
SO může dát lhůtu 5 dní a tak 5 *pracovních* dní je ještě benevolentní..
a týden ignorovat úřední dopis na poště a pak odjet do zahraničí a ignorovat ho další 2 týdny je hazard.. zejména když vedete správní řízení ve kterém vám hrozí zákaz řízení.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #17 kdy: 15 Srpna 2018, 13:21:53 »

... týden ignorovat úřední dopis na poště a pak odjet do zahraničí a ignorovat ho další 2 týdny je hazard.. zejména když vedete správní řízení ve kterém vám hrozí zákaz řízení.
Tak soudě podle tohoto :
... 3.8. mám odjet jako jediný řidič na dovolenou do Chorvatska, týden předtím jako řidič na svatbu na Slovensku...
už má důležité odjeto a odpor splnil i tak svůj účel.....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #18 kdy: 15 Srpna 2018, 13:28:06 »

maly_dusko> Ten dopis byl poslán doporučeně? Pokud je to obyčejný dopis, ignorujte jej, nebyl nikdy doručen.

Ale spíše bych tipl, že se jednalo o doporučený dopis o kterém jste dopředu věděl. Víte, že bojujete s úřadem o papíry, víte, že Vám bude den před odjezdem na dovolenou fikcí doručen dopis a Vy to ignorujete? To není úplně moudrý postup.

Tak to naskenujte a hoďte sem. A ideálně i lísteček od pošty.

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #19 kdy: 15 Srpna 2018, 16:34:21 »

už má důležité odjeto a odpor splnil i tak svůj účel.....

..a jestli se nechtěl pouštět do boje a potřeboval jen odložit zákaz řízení tak to vlastně je nejlepší řešení..
..ale jinak ambice byly určitě vyšší.. zejména když trest není ani na spodní hranici.
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #20 kdy: 16 Srpna 2018, 08:29:57 »

Samozřejmě, že ambice byly vyšší... problém je v tom, že mám nahlášené trvalé bydliště tam, kde nežiju a poštu mi jednou za čas přeberou naši až tehdy, když ji hodí do schránky - tzn. že jsem nevěděl o tom, že mám něco na poště, jinak bych si to nechal přeposlat a vyzvedl ještě před odjezdem na dovolenou. Jinými slovy pokud by byla výzva k vyzvednutí dopisu ve schránce, naši by mi zavolali, což se nestalo, tudíž usuzuji, že žádný lístek na dopis tam nebyl, ale tím se určitě nebude nikdo zabývat. Nejsem takovej vůl, abych něco ignoroval po celou dobu uložení a pak hala bala odjel na dovolenou.
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 08:33:31 od maly_dusko »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #21 kdy: 16 Srpna 2018, 08:34:04 »

Vidím dobře na pbálce jméno a hlvně datum narození, který není SO znám?
IP zaznamenána

maly_dusko

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #22 kdy: 16 Srpna 2018, 08:39:06 »

Ano, na obálce stejně jako ve výzvě je mé datum narození, proto jsem schválně z výzvy nevymazával i zkratku "nar." aby bylo patrné, že i zde je uvedené mé datum narození z jejich strany.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #23 kdy: 16 Srpna 2018, 09:00:40 »

No, byla chyba si nedávat na doručení bacha, hlavně, když je to opakovaně, to jste si měl s "našimi" nějak dořešit, naši mohli poslat SMS. Nebo jak tady bylo doporučeno, zřídit DS. Dle mého s doručením moc již neuděláte, ale SO zjevně ví, kdo jste, kdo podání učinil, první věta odstavce 2 byla tedy splněna (Správní řád, § 37 (2) Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje.) Formálně tam to datum asi má být, ale snad pouze k tomu, aby šlo splnit první větu. Osobně bych se točil na tom s tím, že bych podal odvolání vůči tomu usnesení.

No a hlavně, asi bych neřídil.
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 09:03:47 od swenak »
IP zaznamenána

kookyna

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #24 kdy: 16 Srpna 2018, 09:27:52 »

Poučení zní, jak tu bylo v jednom z prvních příspěvků - zřídit si datovou schránku  ;) i pro příště. Pokud byste ji měl, nemohlo by se Vám toto stát ani v zahraničí (pokud byste tedy nebyl v nějaké rozvojové zemi bez internetu).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #25 kdy: 16 Srpna 2018, 09:30:26 »

ale SO zjevně ví, kdo jste, kdo podání učinil, první věta odstavce 2 byla tedy splněna (Správní řád, § 37 (2) Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje.)
Správní orgán určitě "zjevně ví" pouze to, kdo je pyrát a s kým vede řízení. Využije k tomu veřejné registry a ve výzvě identifikuje účastníka. Ani v případě nejistoty nemůže orgán komunikovat s nikým jiným (vyjma zástupce dle plné moci). Jste si tedy skutečně jistý, že "SO zjevně ví", kdo mu poslal nějaké podání, když identifikací se rozumí i to datum narození? A když navíc vyzval pyráta k odstranění vady, na které se pyrát vyprdnul?
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 09:32:44 od gumidos »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #26 kdy: 16 Srpna 2018, 09:45:33 »

No, vycházím z toho, že je to odstranění vady podání. Pokud bych ho činil já a poslali usnesení o odstranění vad třeba vepřové hlavě, nedávalo by to smysl. Stejně tak, pokud by ho činil zástupce. Jak SO postupoval nevím, ale z usnesení to zjevné není a tak bych si vybral to, co se mi více hodí a tedy, že SO odtraňuje formální vadu, která ale nebránila tomu vědět, kdo ji učinil.

Neříkám, že to dopadne dobře, ale co může ztratit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #27 kdy: 16 Srpna 2018, 09:59:33 »

Moje rada je co už jsem psal.. poslat hned ..nejlépe včera.. to doplnění podání s informací že doplnění posíláte ve lhůtě protože kvůli pobytu v zahraničí byl dopis doručen až *datum návratu*.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #28 kdy: 16 Srpna 2018, 10:17:49 »

problém je v tom, že mám nahlášené trvalé bydliště tam, kde nežiju a poštu mi jednou za čas přeberou naši až tehdy, když ji hodí do schránky
Na to pozor, úředník umí posílat i dopisy s vyloučením vhození do schránky. Pak je doručeno fikcí, ale o zásilce byste se nedozvěděl vůbec. To byste měl ve vlastním zájmu vyřešit:

- datová schránka
- změna trvalého bydliště
- domluva s rodiči, aby hlásili i lístečky od pošty (výzva k vyzvednutí zásilky)
- něco jiného
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc - příkaz městského úřadu
« Odpověď #29 kdy: 16 Srpna 2018, 11:54:31 »

- datová schránka
- změna trvalého bydliště
- domluva s rodiči, aby hlásili i lístečky od pošty (výzva k vyzvednutí zásilky)
- něco jiného

Také lze v evidenci obyvatel nahlásit doručovací adresu odlišnou od trvalého bydliště. Ale podle mně je datová schránka lepší, protože nní potřeba tu doručovací adresu měnit dle toho jak se stěhujete a nejste závislí na tom jestli to Máně doručovatelce včera starej dobře udělal, protože když se rozhodne, že to k Vám má daleko, a bude vše házet do kanálu, tak jste v každým případku druhej, protože to nedokážete.
« Poslední změna: 16 Srpna 2018, 11:56:42 od pk202 »
IP zaznamenána