30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Židlochovice a nesloučení do společného řízení  (Přečteno 9051 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #45 kdy: 25 Dubna 2019, 22:25:30 »

Pravda. Na druhou stranu v § 88(1) je "projednají se ve společném řízení".
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #46 kdy: 26 Dubna 2019, 19:13:28 »

Přesně. Taky to využívám. Orgáni nemají rádi společná řízení :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #47 kdy: 03 Června 2019, 20:27:24 »

Podáno blanketní odvolání, následně doručena výzva k doplnění odvolání.

Odvolání doplněno.

Přílohy:
- fotografie změřeného vozidla, které je řešeno v tomto správním řízení doplněná o zakreslení hranice radarového svazku
- fotografie motocyklu z vyhrané kauzy doplněná o zakreslení hranice radarového svazku
- Rozhodnutí JMK z výše uvedené kauzy
- Zpráva o hledání Helmuta od PČR z kauzy Kočkování
- Usnesení VnPP z kauzy Kočkování

Tak uvidíme.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o více než 40
« Odpověď #48 kdy: 11 Června 2019, 18:29:55 »

Doručena výzva k odstranění nedostatků podání (tj. k doplnění blanketního odvolání), která je obsahem navlas stejná jako onen ztracený dopis (až na datum). To by mě zajímalo, zda parazita Staňu napadlo zkoumat doručenku (a třeba tracking pošty) a nebo zda měl informace odsud.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o více než 40
« Odpověď #49 kdy: 11 Června 2019, 20:01:38 »

Vzhledem k tomu že při mé návštěvě Židel jsem viděl osobně dva uředníky horlivě studovat tohle fórum tak bych nedal ruku do ohně že některý zdejší nick může být od nich a při troše stěstí (jejich samozřejmě) může být i stálý člen.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o více než 40
« Odpověď #50 kdy: 06 Července 2019, 19:08:12 »

Zcela vyloučit to samozřejmě nelze, ale při výběru stálých členů se snažíme být extrémně opatrní. Stejně ale stále zvažuji začít rozesílat žádosti dle InfZ ve formátu “někdo z IP adresy vašeho p.t. úřadu opakovaně navštívil stránky 30km.cz; kdo to byl a kdo mu to dal za úkol?”.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Překročení v obci o více než 40
« Odpověď #51 kdy: 07 Července 2019, 01:25:36 »

IP adresa úřadu je zjistitelná celkem snadno - úředníkovi se pošle (z úplně jiné, klidně k tomuto účelu čerstvě vytvořené adresy) s falešným jménem odesílatele někoho jiného z téhož úřadu (v "From:" může být klidně string typu nejaky.urednik@urad.cz, i když skutečná mailovka je zcela jiná) odkaz na prezentaci s kočičkami, pejsky, kytičkami a podobnými kktinami, co se na úřadech standardně neustále přeposílají, s tím, že se musí kliknout na odkaz. Nu a odkaz vede někam, kde požadovaný content sice úředník získá, ale jejich IP se zaloguje (i třeba jen tak, že webserver je pod vaší správou).
Bylo-li by třeba, nějaký ten webserver pod správou mám  8)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #52 kdy: 23 Července 2019, 16:42:41 »

Kraj na základě protiprávního nesloučení řízení obě rozhodnutí Židlochovic zrušil:
Rozhodnutí 1
Rozhodnutí 2

Zajímavé je, JMK v rozhodnutích přikazuje spojit řízení vedená pod č.j. 2018/XXX s OD/YYY/2018, ale č.j. 2018/XXX neexistuje (2018/XXX je číslo případu). JMK tak dal Židlochovicím nesplnitelný úkol, jsem zvědav, jak to Taťána zvládne. :-)

edit: Uvažuju nad tím, že je nyní pravý čas podat na Mílu a Taťánu trestní oznámení že nesloučili, ač měli. Jen se bojím, aby pak nebyli podjatí.
« Poslední změna: 23 Července 2019, 23:01:01 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #53 kdy: 29 Července 2019, 20:15:38 »

V obou případech jsem požadoval nařízení ústního jednání a v obou případech mi nebylo vyhověno formou usnesení. V obou případech jsem podal odvolání a výsledek je zde, kraj obě mé odvolání zamítl:
Rozhodnutí 1
Rozhodnutí 2

Zejména v prvním rozhodnutí se ale Fröhlichovi trochu popletly datumy.

Co se stane, když proti jen jednomu z výše uvedených rozhodnutí podám správní žalobu? Soud si vyžádá spis a bude strašně dlouho zdržovat. To úřednímu parazitovi samo o sobě příliš vadit nemusí, jelikož se pozastaví promlčecí lhůta. Ale ve druhém případě lhůta poběží dál a obě věci mají být sloučeny (viz předchozí příspěvek). Jak to dopadne? :-)

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #54 kdy: 30 Července 2019, 18:39:54 »

Na promlčení se nahlíží jako na hmotněprávní institut, pro každý skutek běží doba zvlášť a každý se musí posoudit zvlášť (spojení do společného řízení nemá vliv, jen pokud se v něm např. vydá rozhodnutí, v jehož výroku bude zmíněno více skutků, způsobí to přerušení promlčecí doby hromadně vůči všem). Pokud by se stalo, že v průběhu společného řízení zanikne odpovědnost za některý ze skutků v důsledku promlčení, řízení se ohledně tohoto skutku zastaví a ve zbytku pokračuje. To vše platí za předpokladu, že to je opravdu jen souběh více přestupků, nejde o pokračování (to je z hlediska hmotného práva považováno za jediný skutek, promlčení běží od posledního útoku).

Se žalobou proti potvrzení usnesení o zamítnutí návrhu na konání ÚJ je to podobné, jako s v jiném vláknu zvažovanou žalobou proti odvolacímu rozhodnutí, které vrátilo věc na SO1. Taková žaloba je nepřípustná, konkrétně podle § 70 písm. c) SŘS, což by soud měl být schopen rozpoznat již ze samotné žaloby a k ní přiloženého napadeného rozhodnutí, tedy k žádnému úkonu směrem k SO by se za běžného chodu věcí vůbec neměl dostat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #55 kdy: 30 Července 2019, 20:03:47 »

Jak se tedy uspesne domoci provedeni dukazu, napr. svedectvi druhe osoby, kdyz to arogatni organ, kteremu je vzdy jasne zamitne?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #56 kdy: 30 Července 2019, 20:42:14 »

Neznám reálie probíraného případu, tak jen obecně. Výluka podle § 70(d) SŘS nebere možnost soudní obrany proti nezákonnému postupu, jen je s tím potřeba počkat na rozhodnutí ve věci. Tedy pokud např. SO1 nenařídí ÚJ, přestože to bylo pro uplatnění práv obviněného nezbytné, nebo neprovede navržené důkazy (nebo neodůvodní, proč jejich provedení není potřeba, nebo toto odůvodnění nemůže obstát), jde o porušení práv v předcházejícím řízení (§ 65(1) SŘS) a může to být důvodem pro vyhovění žalobě - zruší ... pro vady řízení (§ 78(1) SŘS), jde-li o podstatné porušení ustanovení o řízení, soud zruší rozhodnutí dokonce bez jednání (§ 76(1)(c) SŘS).
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #57 kdy: 30 Července 2019, 21:11:05 »

Diky, mam neco podobneho, ale zatim to lezi na kraji-nastesti ne JMK.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #58 kdy: 31 Července 2019, 10:24:05 »

Opět děkuji za vyvedení ze slepé uličky. Musím se ještě hodně učit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Židlochovice a nesloučení do společného řízení
« Odpověď #59 kdy: 03 Září 2019, 15:32:02 »

Doručeno rozhodnutí.

Po zběžném a nedůkladném pročtení mne napadají dvě otázky, na které v tuto chvíli neumím odpovědět a budu rád za názory.

1. Ve zrušených rozhodnutích byly uloženy pokuty 5000 a 3000. Je možné, aby Taťána po sloučení do společného řízení chtěla 8000? Nemělo by to být max. 5000?

2. Na str. 8 je mezi důkazy uvedeno i usnesení ze dne 19.8.2019, kterým byla řízení sloučena do společného. Krom toho, že mi ono usnesení nebylo posláno (a já bych rád využil svého práva podat proti němu odvolání), neměl jsem být o tomto novém důkazu ve spisu informován? Mám za to, že mi nebyla dána možnost se vyjádřit k nově přidaným vytvořeným důkazům.

IP zaznamenána