30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 31771 krát)

Daewoo

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« kdy: 10 Dubna 2018, 23:58:27 »

Zdravím,
cca před měsícem jsme jeli do rakouských Alp, všední den, pozdní odpoledne, nikde nikdo, jelo se hezky...
Dnes přišel doporučený dopis (předtím žádný dopis nepřišel), který byl bohužel převzat. Překročení rychlosti o 46 km/h na povolené 100 km/h. Pokuta 260€.
Chtěl bych se na vás obrátit s doporučením na postup (pokud by byla pokuta v rozumné mezi, zaplatil bych, toto je ovšem na mne trochu moc..)
Problém je, že auto není moje ale bylo půjčené v rodině a nerad bych dostal do průšvihu někoho jiného, tudíž mám špatné tušení že zůstane pouze jedna možnost.. Jinak bych se na celou Esterajch republiku ...... a objížděl ji kudy by se dalo.
Všem děkuji za jakoukoli cennou radu.
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #1 kdy: 11 Dubna 2018, 13:08:57 »

A sakra, tak to vypadá, že rakušáci zmoudřeli a už kašlou na tu předehru se 2 nedoporučenými dopisy. Úplně stejný dopis jako tobě mi přišel až jako třetí cca půl roku po pyrátění. Taky byl převzat a už je to cca 2 měsíce a zatím nic. U mě ještě 4 měsíce a budu promlčen.
IP zaznamenána

Daewoo

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2018, 16:13:48 »

To znamená že promlčecí lhůta je 1 rok? Někde jsem tu četl, že snad dokonce 3 roky?
« Poslední změna: 11 Dubna 2018, 16:19:25 od Daewoo »
IP zaznamenána

Paragon

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2018, 08:09:48 »

To znamená že promlčecí lhůta je 1 rok? Někde jsem tu četl, že snad dokonce 3 roky?

Co jsem různě po internetu a tady na fóru našel tak 1 rok.

"Promlčecí lhůta: 1 rok (od 1.7.2013, dříve 6 měsíců)"

http://www.autostop.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Pokuty_v_Rakousku

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5227.0
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #4 kdy: 12 Dubna 2018, 10:05:14 »

S tim promlcenim v Rakousku je to takhle:

Do 1 roku od spachani prestupku je mozne zacit stihani za prestupek (Verfolgung). Jestli se do roku nezacne, pak uz neni mozne prestupce stihat.

Ale promlceci doba (Verjährung) na potrestani (Strafbarkeit) je 3 roky od spachani prestupku!

Blize v § 31 Verwaltungsstrafgesetz...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #5 kdy: 12 Dubna 2018, 12:03:06 »

Píše se tam něco o podání odporu. Tak to zkuste a podejte odpor něco ve smyslu, že jste tam nejel a trest považujete za neadekvátní.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #6 kdy: 12 Dubna 2018, 18:00:56 »

Oni muzou rakusaci exekuovat ceskyho obcana?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #7 kdy: 12 Dubna 2018, 20:05:56 »

Teoreticky můžou, prakticky se to ale zatím nestalo a žádný takový případ nebyl nikde doložen.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2018, 07:35:21 »

Cetl jsem pripad, kde AT dali exekuci DE obcanovi za pirateni v AT, DE soudy to shodili a exekuce nebyla provedena.

Mam tedy za to, ze exekuce min. smerem AT urad - DE obcan nelze.
IP zaznamenána

butrus

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2018, 11:13:12 »

Cetl jsem pripad, kde AT dali exekuci DE obcanovi za pirateni v AT, DE soudy to shodili a exekuce nebyla provedena.

Mam tedy za to, ze exekuce min. smerem AT urad - DE obcan nelze.

No, to je pěkná blbost. Bez konkrétního rozsudku bych se takové obecné závěry rozhodně netroufal tvrdit. Soud mohl taky dobře rozhodnout na základě specifik konkrétního případu.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2018, 11:35:50 »

Cetl jsem pripad, kde AT dali exekuci DE obcanovi za pirateni v AT, DE soudy to shodili a exekuce nebyla provedena.

Mam tedy za to, ze exekuce min. smerem AT urad - DE obcan nelze.

No, to je pěkná blbost. Bez konkrétního rozsudku bych se takové obecné závěry rozhodně netroufal tvrdit. Soud mohl taky dobře rozhodnout na základě specifik konkrétního případu.
Mne zase prijde blbost, tvrdit, ze je to blbost. Specifika byla dluzna pokuta z AT vymahana exekucne do DE.

Ale pravdu mate v tom, ze nevim, ale to ani Vy,  jestli AT urad neprosvihl nejakou lhutu nebo to neprohral na nejake formalni pochybeni. To ano.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #11 kdy: 14 Dubna 2018, 20:25:06 »

Hele já bych nespekuloval o tom, jestli ano či ne, každopádně v tuto chvíli bych určitě na tazatelově místě byl aktivní a jelikož znalosti rakouského práva mám minimální, tak bych podal odpor v češtině a jednal dle toho co je v dopise.

Ignorace není v tuto chvíli přípustná.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #12 kdy: 11 Srpna 2018, 21:40:42 »

Tohle jsem v pátek dostal také, poprvé z Rakouska. Překročení na A1 o 49kmh na 130kmh a pokuta 130 EUR. Bohužel jsem cca rok neupdatoval databáze antiradru......  a nové radary přibyly. Jelikož naprosto nejsem povinen znát německý jazyk, podám odpor v ČJ.
IP zaznamenána

asocz

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #13 kdy: 29 Srpna 2018, 13:37:03 »

Berte to teď s nadhledem, ne jako radu. Je tam ještě ta možnost necelých 5 dní v rakouském vězení :D Už zažil někdo tento "několikahodinový" trest, co si tam zavedli ? Jinak reálně v další fázi jim naservírovat nějakého balkánského Helmuta a bude konec.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #14 kdy: 29 Srpna 2018, 20:16:13 »

Máme ve firmě více osob toužících po zážitku s několikahodinovým uvězněním v posthabsburské káznici než přestupků umožňujících tento sen realizovat. Největší zájem je o trest 18 hod. vězení (odpovïdá překročení rychlosti o 8 km/hod.), ale ten už jsem si zabůkoval pro sebe. Mám v plánu nastoupit do výkonu před večeří, aby mi to vyšlo ještě na oběd druhý den. Před kriminálem na mne bude se slzou v oku čekat celá rodina, vyjdu ven s kufrem v ruce, chlapsky se usměju, otočím hlavu k věznici a pokývám hlavou uvědomiv si, že tahle etapa života končí, a vydám se vstříc nástrahám světa tam venku, kde už to ani neznám a nerozumím tomu. Shawshank hadra.

Věřím, že by o odkup práva odsedět si nějaký krátký trest jistě měla zájem i některá z firem obchodujících se zážitky. Čili bych radil: neplatit, inkasovat. Zn.: nabídněte cenu. ;)
IP zaznamenána