30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 31587 krát)

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #30 kdy: 18 Dubna 2019, 12:47:16 »

Přišlo to jen doporučeně, nebo do vlastních rukou?
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #31 kdy: 18 Dubna 2019, 12:56:31 »

Helmut jako reálný řidič má být ještě živej, takže reálná adresa a živočich, jen nesmí převzít zásilky?  ;)
Nestačilo by pro začátek tu zdržovací taktiku, že nevím, o co jde? Přece jen sehnat obratem Helmuta nebude jen tak, když chtějí i datum narození a číslo řidičáku - tak by měl být asi reálnej, ale to předpokládám není třeba, nejsem přece povinen chtít po kamarádovi rodnej list a číslo ŘP, že jo...

Přišlo to v obálce s červenou nálepkou, pošta odtrhla doručenku a poslala asi zpět.
Na červené nálepce je psáno "einschreiben registered" a číslo zásilky ve tvaru RHxxxxAT - čili zřejmě doporučeně.
Podpis mě bohužel nenapadlo zfalšovat na úplně blbej, takže vypadá určitě reálně. Stejně tak si pošta opsala číslo občanky, když jsem to vyzvedával.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #32 kdy: 18 Dubna 2019, 13:28:48 »

V tom případě klidně udejte sebe, ale další poštu nepřebírejte. A zřiďte si datovku, tím to získá další zajímavej level :-D
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #33 kdy: 18 Dubna 2019, 13:56:07 »

Jmenuje se to LENKERERHEBUNG, spáchání přestupku v AT - policejní pokuta - pátrání po řidiči.

Mohl bys to anonymizovat (tu verzi v nemcine) a dat sem? Kdyz tak bych se mohl zeptat klubovyho pravnika, co v takove situaci doporucuje. I kdyz dle myho nazoru uz je pozde, a pokuta te nemine (vetsinou je zde za neoznameni ridice 50 az 200€, tech 5 tisic je horni hranice u oblast zavaznejch pripadu)...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #34 kdy: 18 Dubna 2019, 14:09:08 »

Jenže oni jako první napíšou řidiči. Když řidič nepřebere poštu tak napíšou znova provozovateli. Jenže pokud bude mít datovku tak legitimně očekává veškerou úřední poštu do datovky. A rakušáci o datovce nevědí vůbec nic.
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #35 kdy: 20 Dubna 2019, 00:34:17 »

Připojuju 4 obrázky - obálka, ve které to přišlo, obě strany něměcké verze a přední stranu CZ překladu (na druhé už nic není).
Datovku si jako soukromá osoba rozhodně zřizovat nebudu, protože se jí už pak nedá zbavit. Jak ji jednou máte, už ji nesmíte přestat používat a na to našemu milému státu zvysoka...
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #36 kdy: 20 Dubna 2019, 00:45:28 »

Nedaří se mi uložit všechny 4 obrázky naráz, tak bohužel druhý post.
Přitom limit je 85 příloh na příspěvek, maximální velikost 70000KB = 70MB, to nemám ani náhodou, píše že selhala bezpečnostní kontrola a mám kontaktovat admina fóra. Přitom nahrávám 220kB velký jpg, zřejmě je tada nějaký problém s fórem samotným.
Takže linky na poslední dva obrázky jinam:
http://img24.cz/images/61287102974507381702.jpg
http://img24.cz/images/73152836953342962822.jpg
« Poslední změna: 20 Dubna 2019, 00:48:41 od yb-an »
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #37 kdy: 20 Dubna 2019, 06:21:33 »

Datová schránka se dá na žádost znepřístupnit, pokud byla založena na žádost fyzické osoby. To je jako by byla zrušena.
https://www.datoveschranky.info/obcan/?PHPSESSID=8fadf00fc07c61facafbf7485278072e
« Poslední změna: 20 Dubna 2019, 06:27:49 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

timberland

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #38 kdy: 27 Května 2019, 21:01:16 »

Tak už mám doporučený dopis (doručený), kde žádají určení totožnosti řidiče. Dopis je pouze v češtině, do dvou týdnů mám odpovědět... Tak už je asi zle, že? Výše pokuty není uvedena, ta byla pouze v prvním obyčejném dopise (70EUR)
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #39 kdy: 30 Května 2019, 14:24:12 »

Tak už mám doporučený dopis (doručený), kde žádají určení totožnosti řidiče. Dopis je pouze v češtině, do dvou týdnů mám odpovědět... Tak už je asi zle, že? Výše pokuty není uvedena, ta byla pouze v prvním obyčejném dopise (70EUR)

V ceske a anglicke verzi jim doporucene odpovezte, ze zadate o uredni preklad do cestiny, neb se obavate, ze ne vse v dopise pochopite spravne a nerad byste se dostal do problemu. Reagoval jsem stejne, odpovedi od nich byl obycejny dopis s prekladem v google translatoru, ktery jsem si vzhledem k zpusobu doruceni (obycejne psani) zalozil do zasuvky s bordelem k vyhozeni.
IP zaznamenána

timberland

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #40 kdy: 30 Května 2019, 20:25:03 »

Tak už mám doporučený dopis (doručený), kde žádají určení totožnosti řidiče. Dopis je pouze v češtině, do dvou týdnů mám odpovědět... Tak už je asi zle, že? Výše pokuty není uvedena, ta byla pouze v prvním obyčejném dopise (70EUR)

V ceske a anglicke verzi jim doporucene odpovezte, ze zadate o uredni preklad do cestiny, neb se obavate, ze ne vse v dopise pochopite spravne a nerad byste se dostal do problemu. Reagoval jsem stejne, odpovedi od nich byl obycejny dopis s prekladem v google translatoru, ktery jsem si vzhledem k zpusobu doruceni (obycejne psani) zalozil do zasuvky s bordelem k vyhozeni.

Dopis přišel pouze v češtině a není to google ale perfektní překlad...
IP zaznamenána

bonob

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #41 kdy: 01 Června 2019, 17:01:50 »

V loňském roce mi přišlo překročení rychlosti.
Kontaktoval jsem naši ambasádu v Rakousku s tím, že si nejsem vědom přestupku a nechť mne jako občana ČR zastoupí a informují o stavu.
Následně mi přišlo, že to bylo, podle jejich zjištění, jiné auto.
Zkusím najít komunikaci.

Napadlo mne, vymáhat po rakušanech náhradu. Jen nevím jak.
IP zaznamenána
Chceme, aby úřady platily nám a né my jim. Pak snad přestanou otravovat.

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #42 kdy: 02 Července 2019, 00:23:01 »

Přidám aktualizaci mého případu.
Poslal jsem (doporučeně poštou za 97 Kč - umí někdo jiný doručit dopis do AT?) českou odpověď, že chci info o přestupku a fotky.
Poslali fotky (doporučenou zásilkou), ale bez popisu přestupku a text byl pouze v němčině.
Já opět odepsal (už běžnou zásilkou za 39 Kč) česky, že děkuji za fotky, ale nevím, co znamenají a že nerozumím německému textu a chci český překlad.
Na jejich další reakci zatím čekám.
Předpokládám, že pošlou český překlad k těm fotkám (mimochodem mizerným, nepoznal bych řidiče ani kdybych to řídil sám), ale zapomenou na popis přestupku, který pak budu asi chtít v následujícím kroku.

První odpověď jsem poslal doporučeně, druhou už obyčejnou poštou - z důvodu vysokých nákladů u naší debilní pošty.
Baví mě si s nimi takto hrát, ale po pár dopisech se to prodraží a sranda by byla dražší než zaplacení pokuty.
Na elektronickou komunikaci zdarma přejít úmyslně nechci - umožnilo by jim to rychlejší odpovídání, takto si říkám, že je ty dopisy třeba přestanou dřív bavit, navíc nechávám vyhnít vyzvedávání zásilek až na poslední den, aby se vše prodloužilo, stejně tak odpověď posílám co nejpozději.

Paralelně s tím začínám řešit další kauzu - stejný problém, jen jiné místo a jiné datum - postup pojedu zatím stejný.
« Poslední změna: 02 Července 2019, 00:26:35 od yb-an »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #43 kdy: 02 Července 2019, 18:42:34 »

Ad "moje" Rakousko - jak jsem psal - před půl rokem napráskán Helmut z Austrálie, podnes neobeslán a já jsem již z AT také nic nedostal. Za cca 10 dnů uplyne rok od údajného přestupku.
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #44 kdy: 02 Července 2019, 23:57:15 »

OTTO: Australský Helmut je předpokládám reálný a živý  - když máte zpětnou vazbu, že zatím nebyl obeslán. Tam může být problém s vízem, ne?
Myslím to tak, že Australani potřebují víza, takže se dá dohledat, jestli tu v té době daný Helmut skutečně pobýval. Pokud ne, můžou to úřady brát jako falešné podání vysvětlení, ne? Tohle si oni myslím umí dohledat.
Pro tento účel by myslím bylo lepší použít Helmuta ze zemí s bezvízovým stykem, u kterého se nedá pobyt zpětně nijak dohledat.
Nemám pravdu?
Za cca 10 dnů uplyne rok od údajného přestupku - myslím, že v tomto případě není expirační doba rok, ale tři roky. Rok je, pokud to nezačnou do roka řešit. U vás to řešit začali, takže tam se lhůta pro vyřešení prodlužuje na 3 roky, ne?
IP zaznamenána