30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9

Autor Téma: Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek  (Přečteno 143269 krát)

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #60 kdy: 18 Února 2019, 18:48:06 »

On by byl pouze provozovatel, majitel zůstává stejný, takže asi tak.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #61 kdy: 18 Února 2019, 19:05:44 »

Ja si myslim, ze Kocourek mel min. v Praze nejakou znamost na magistratu. Pred mnoha lety, nez jsem se dozvedel, co ze je to za magora, jsem u nej byl asi dva roky pojisten. Behem teto doby mi z prazskeho magose prislo asi dvacet odpustku a nikdy se dal nedelo nic. Pote, co jsem u Kocoura skoncil a pokuticky si zacal resit sam, se MHMP snazi vse dotahovat dusledne do konce a po odpustku nasleduje vyzva k bonzu. Jeste, ze mame to MD :-).

Podivné, já od MHMP dostal jen požadavky o výpalné (mockrát rychlost v tunelech, jedenkrát projetí na červenou na Legerově, 2 x parkování - lístek za stěračem), cca v 3/4 případů jsem napráskal Helmuty, ve zbytku případů jsem výzvy ignoroval a za 4 roky mi nikdy nic dalšího nepřišlo. Navíc výzva k bonzu je součástí požadavku o výpalné..... můj dojem je, že MHMP na to důsledně sere, nebo mě hodili na whitelist :-).
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #62 kdy: 18 Února 2019, 19:12:30 »

V Praze se dava odpustek a po nem posilaji vyzvu k bonzu. Turbo neaplikuji.

Je ale mozne, ze s kazdym podanim, ktere ucinim si prolustruji co na me jeste maji a potom to naposilaji, proto si me porad dokola lustruji.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #63 kdy: 18 Února 2019, 20:18:18 »

@enzym: Samozřejmě že se u kocoura nechci pojistit na přestupky, kde ponesu odpovědnost já a slepě se na něj spoléhat. Dřív nebo později takový člověk skončí vybodovaný, v horším případě s mařenkou na krku.

Jde mi o tu jeho službu, kdy ta jeho "pojišťovna" bude provozovatelem mého vozidla, já zůstávám vlastníkem, a za ním půjdou všechny sprdele. Samotnému mi taky něco bije na poplach, je to kocourek a když na to přijde, nebude se rozpakovat hodit všechny klienty přes palubu. Jenom tady nevidím/nenapadá mě nic, čím by mi mohlo uškodit, že jeho pojišťovna bude provozovatelem a všechny sprdele spadnou na ní. Proto se ptám jestli s tím už nemá někdo odsud zkušenosti. V podstatě je to obdoba bezdomovce provozovatele ne? A při té ceně 600 Kč ročně se shánět s bezdomovcem a pak doufat, že mi v zimě neumrzne a pak celou anabázi opakovat, mi to přijde řešení od kocourka celkem výhodné.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #64 kdy: 18 Února 2019, 20:27:04 »

Tak to jsem pochopil špatně, pouhé převedení provozovatele na kocourkovské by nemuselo být nebezpečné.
Nejsem si však jist vazbami v situaci, kdy PO jako provozovatel vozidla bude úředně zrušena.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #65 kdy: 18 Února 2019, 20:32:52 »

Tak já bych se bál, že si ouřad najde cestu, jak kocourkovi to tvoje auto nějak zabavit. Zvlášť když je to takhle institucionalizované. To u jednotivého samostatného bezdomovního majitele jednoho či dvou vozů moc nehrozí - tedy nejméně do doby než díky kocourovi vznikne nějakej judíkát či postup.

Co uděláš, když ti za asistence měšťáků nebo fízlů prostě odtáhnou odkudkoliv auto a vrátěj jedině proti keši ? Že to je protiprávní...aha...tak to dej k soudu...že soud rok dva nic nedělá a auto hnije na parkovišti....ale pane, my musíme nejprve předvolat a vyslechnout všechny kocourkovy zákazníky tak zaplaťte kauci ve výši pokut a auto si vezměte...

To je jenom jeden z možných  scénářů....jakobys to tady neznal......
« Poslední změna: 18 Února 2019, 20:34:55 od pk202 »
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #66 kdy: 19 Února 2019, 08:35:22 »

Jak je ten nešťastný judikát Ústavního soudu, tak docela bych se obával, že vlastník vozidla je stejně objektivně odpovědný jako provozovatel.

Píšou tam: "... objektivní odpovědnost provozovatele vozidla za správní delikt je výrazem jeho širší odpovědnosti jako vlastníka vozidla, respektive osoby, která vozidlo se souhlasem jeho vlastníka provozuje ...

https://www.usoud.cz/aktualne/objektivni-odpovednost-provozovatele-vozidla-za-poruseni-povinnosti-ridice-podle-zakona-o-si/

Což kdyby nějaký správní orgán napadlo (na základě toho judikátu) vést správní řízení nejen proti provozovateli, ale i proti vlastníkovi? Třeba jen v těch případech, kdy je provozovatelem účelově Kocourkova firma?
« Poslední změna: 19 Února 2019, 08:46:07 od Kamiq »
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #67 kdy: 19 Února 2019, 12:11:11 »

enzym> Nějak nemůžu přijít na to, jak by mohlo dojít k situaci, že bych byl uznán vinným, aniž bych se o tom dozvěděl (v situaci, kdy bych své vozidlo přepsal na Kocourka jako provozovatele). Můžete mi, prosím, poradit?

Při plné moci se má doručovat zmocněnci, ne? I rozhodnutí dostane zmocněnec.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #68 kdy: 19 Února 2019, 12:31:26 »

To jako že bych krom přepisu vystavil Kocourkovi generální plnou moc pro všechny budoucí správní řízení? To snad ne.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #69 kdy: 19 Února 2019, 16:18:48 »

Ale na to nepotřebujete Kocourka..
stačilo by založit třebas Helmut Carsharing s.r.o. a ta by provozovala auta.. nejlépe hodně aut ze stejného místa.. pak může ty přestupky i platit.. když nejdřív nechá všechny sloučit do společného řízení..
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #70 kdy: 19 Února 2019, 17:07:08 »

Jen by se musel sehnat jednatel helmut. Protože už vidím jak ouřada začne prudit jednatele a případně zkusí prachy vymlátit přes sound přímo z něho nějakým ohnutím principu řádného hospodáře...
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #71 kdy: 19 Února 2019, 17:36:35 »

Ale na to nepotřebujete Kocourka..
stačilo by založit třebas Helmut Carsharing s.r.o. a ta by provozovala auta.. nejlépe hodně aut ze stejného místa.. pak může ty přestupky i platit.. když nejdřív nechá všechny sloučit do společného řízení..
Pokud jde sloučit do společného řízení přestupky jednoho provozovatele s různými vozidly, tak by to mohl být dobrý bussines.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #72 kdy: 19 Února 2019, 18:16:11 »

Takže vlastně založit firmu, napsat na ni jako na provozovatele auta a využívat institut společného řízení je dobrý nápad. Tedy pokud s ním nepřijde Mike nebo Kocourek, pak je to největší hovadina pod sluncem. Nebo to chápu špatně?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #73 kdy: 20 Února 2019, 12:42:05 »

Číkus:
Asi tak jako investovat do umění může být dobrý nápad.. ale když vám nabízí zaručeně pravou Monu Lisu někdo kdo nemá nic kromě exekucí a seděl za podvody tak to je největší hovadina pod sluncem.
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #74 kdy: 23 Února 2019, 00:58:16 »

Takže je blbost si založit s.r.o. s vkladem 1 Kč, tu pak napsat jako provozovatele svého auta? Dle mě by pokuty měly jít za firmou. A když mi ji zruší založím si novou. Nebo je moje úvaha chybná?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9