30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9]

Autor Téma: Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek  (Přečteno 143232 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #120 kdy: 01 Června 2022, 11:12:25 »

.....kdyby úplně vyloučili možnost obviněného vystupovat v SŘ sám bez advokáta.......
Možná by bylo vhodnější uvést "přestupkové řízení". Nenapadá mě totiž, proč by při zápisu dítěte do školy, nebo při povolení vrtané studny a v dalších 100+1 případech, které se taktéž řídí správním řádem, mě měl zastupovat advokát.

Já netušil, že obvinění jsou i v jiných správních řízeních, než přestupkových :)
Sorry za bezprostřední citování.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #121 kdy: 01 Června 2022, 11:21:09 »

Však ani dnes v případě zastoupení advokátem v SŘ není v případě výhry náhrada, nebo se pletu?
Moc by se nezměnilo.

Pletete se (příklad viz příloha - šlo konkrétně o jinak nezajímavou kauzu nesprávného odložení věci s následným nezákonným obviněním provozovatele).

Na druhou stranu aktuálně MD argumentuje v jiné kauze, v níž z důvodu úmyslné liknavosti SO (nechtělo se jim uznat, že opičáci měří v rozporu s § 79a ZPPK) došlo k prekluzi: "Z obsahu spisové dokumentace nelze shledat, že by se správní orgán dopustil pochybení v takové intenzitě, která by způsobovala nezákonnost celého přestupkového řízení, která by zakládala nárok žadatele na náhradu nákladů vynaložených v přestupkovém řízení. Skutečnost, že přestupkové řízení vedené proti žadateli bylo nakonec zastaveno pro zánik odpovědnosti žadatele za přestupek z důvodu běhu promlčecí doby, tyto nároky sama o sobě nezakládá."
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #122 kdy: 01 Června 2022, 11:53:25 »

Nenapadá mě totiž, proč by při zápisu dítěte do školy, nebo při povolení vrtané studny a v dalších 100+1 případech, které se taktéž řídí správním řádem, mě měl zastupovat advokát.
Radšej in nenapovedaj, lebo v ďalšom kole bude aj takýto nápad ;-)
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #124 kdy: 14 Července 2023, 10:58:43 »

Káčko byl v pořadu Poklad z půdy a chtěl tam prodat obraz - koláž z právnických dokumentů. Chtěl statisíce, dostal prd.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #125 kdy: 29 Listopadu 2023, 17:55:34 »

https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/motoristicka-vzajemna-pojistovna-druzstvo-pokuty-neopravnene-podnikani-soud.A231129_120150_krimi_iri

Zaujala mne tam tato pasáž:
    Pokud jde o družstvo, tam je situace poměrně jednoduchá. Jednalo se prakticky o jedinou činnost družstva, která spočívala převážně v páchání trestné činnosti.

Ono využívání lhůt a obstrukce jsou trestná činnost?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pojišťovna jako provozovatel - Kocourek
« Odpověď #126 kdy: 29 Listopadu 2023, 18:04:21 »

Uvarili je tusim na ...neopravnene podnikani...
« Poslední změna: 29 Listopadu 2023, 18:17:58 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin
Stran: 1 ... 7 8 [9]