30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič  (Přečteno 10904 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #15 kdy: 17 Února 2018, 21:10:39 »

To jste udělal dobře...

Teď si myslím že je potřeba vyřešit aby vám vrátili to auto, můžete si ho odvést?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #16 kdy: 17 Února 2018, 21:21:59 »

Jen až vám někdo rozmrdá auto a půl míče půjde za vámi, budete mít asi jiný pohled na věc ;)
Sice né za půl míče ale stalo se to kolegovi, auto v protisměru předjíždělo a kolega musel s autem na chodník kde trefil lampu aby se nepotkali čelně ... a protože pachatel neznámý, tak buď na havarijní a pokud nemáte tak smůla. A pak že se nevyplatí ujíždět od nehod, ha ha.

Netroufám si soudit jak je do toho tazatel zapojen ale já to zažil kdy mi banda mlaďochů v orezlé felce rozšvihalo skoro nové auto.
Tak pokud víte jaké auto to rozšvihalo, tak by to za Vámi jít nemělo, ale měla by hradit ČKP <= provozovatel vozidla jenž způsobil nehodu / (u zloděje nevím kdo platí, zda to pak po něm ČKP vymáhá nebo se to řeší jen z provozovatelem) ...
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #17 kdy: 17 Února 2018, 21:26:13 »

Jen až vám někdo rozmrdá auto a půl míče půjde za vámi, budete mít asi jiný pohled na věc ;)

Víte jakej je rozdíl mezi tím když vám důchodce u kauflandu odře auto dveřma a odjede nebo vás sejme mladík ve felicii a ujede? Vůbec žádnej...

Pokud nemáte havarijní je to váš problém...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #18 kdy: 17 Února 2018, 21:27:11 »

..

A podepsal ste něco? Pokud ano, můžeme to (anonymizované) podání vysvětlení vidět? Aby z vás neudělali rovnou nevědomky řidiče.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #19 kdy: 17 Února 2018, 21:46:55 »

Pro auto jsem si byl hned druhý den, auto mám, podepsal jsem podání vysvětlení kde je napsáno že nyní nebudu vypovídat a nebudu sdělovat kdo řídil, takže řidiče ze mě neudělali, 
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #20 kdy: 17 Února 2018, 21:51:24 »

V tom případě už není potřeba dále s fízlama komunikovat, auto máte, pokud něco chtěj ať to pošlou písemně.
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #21 kdy: 17 Února 2018, 21:55:08 »

Dostal jsem od nich výzvu k dostaveni a podání vysvětlení, takže v týdnu tam půjdu, řeknu že odmítám vypovídat.., zajímá mě teď co když jim řeknu že si auto bez dovolení půjčila osoba blízká..
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #22 kdy: 17 Února 2018, 23:15:55 »

No když odmítáte vypovídat, tak jim nemůžete říct vůbec nic.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #23 kdy: 18 Února 2018, 09:43:04 »

Takhle poznámka je pravdivá tak z 20 %. Souhlasí jen to, že vrah by dostal obhájce ex offo, pokud by si žádného nezvolil. Zbytek je nesmysl, podmínky nutné obhajoby jsou složitější, nejde jen o sazbu, a jedno z kritérií, které se sazby týká, říká horní hranice více než pět. Náklady ponese stát jen v případě zproštění či jiného konce řízení, aniž by byla shledána vina obviněného, protože ustanoveného obhájce sice zálohuje, ale odsouzený to pak musí státu nahradit. Existuje i institut bezplatné obhajoby, ale to nemá vůbec nic společného s nutnou obhajobou, mohou nastat všechny možné kombinace - někdo zcela nemajetný bude mít právo na bezplatného obhájce i u přečinů, naopak bohatý vrah si náklady ponese vždy, ať už si obhájce, kterého mít musí, zvolí sám či nechá ustanovit.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #24 kdy: 18 Února 2018, 10:37:18 »

Pro Kinim: již máte popsán postup, jak dále komunikovat s fízlem, posléze pak se správním orgánem. Taktéž se vlastník dočká regresu od ČKP, jak též popsáno + příspěvek za nepojištěné vozidlo.
Ale určitě by mě zajímalo a prosím o doplnění, jakmile k tomu dojde, jak bude postupovat správní orgán - konkrétně registr vozidel. Podle § 15 odst. 5 zákona 168/1999 je vlastník povinen požádat o vyřazení vozidla z registru a podle odst. 6 ho pak vyřadí sám registr, jakmile obdrží info od Kanceláře. Tedy dotaz - bylo, resp. jestli bude vozidlo úřadem vyřazeno z registru? Dříve totiž existovala jakási "doba hájení" 14 dnů od skončení starého pojištění, která od 1.1.18 již v zákoně není.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #25 kdy: 18 Února 2018, 10:54:40 »

Tak jasne, ale advokat nebude cekat, az jak soud dopadne, aby vedel, po kom ma chtit penize, bude je chtit prubezne za provedene ukony a v pripade nutne obhajoby je bude chtit po statu.
Nikoliv. Pokud si v případě nutné obhajoby zvolí obviněný obhájce sám, tak si ho též bude sám platit. Pokud mu bude obájce ustanoven, tak ho sice průběžně platí stát, ale je-li obviněný shledán vinným, musí to státu nahradit (nemá-li zároveň nárok na bezplatnou obhajobu), takže efektivně dostane od státu jen beúročnou půjčku, nikoliv obhájce zdarma.
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #26 kdy: 18 Února 2018, 11:46:22 »

Dám vědět jak se to bude vyvíjet.. ihned po tom co jsem si byl pro auto jsem ho vyřadil z provozu, takže nyní jsou značky v depositu
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #27 kdy: 18 Února 2018, 19:33:42 »

Dám vědět jak se to bude vyvíjet.. ihned po tom co jsem si byl pro auto jsem ho vyřadil z provozu, takže nyní jsou značky v depositu
Vy jste tomu předešel a "vyřadil se sám" - včetně RZ do depozitu a odevzdání OTP.  Případně řízení zahájené na popud kanceláře, či bonzu fízla, už správní orgán nejspíš nezačne - výsledkem by byl pouze shodný stav se současným stavem. A pro opětovné zařazení je nutné předložení dokladu o POV.
Zajímalo mě, jak bude orgán akční, resp. jak akčně bude bonzovat kancelář nepojištěná vozidla na příslušné úřady.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #28 kdy: 19 Února 2018, 00:57:56 »

No když odmítáte vypovídat, tak jim nemůžete říct vůbec nic.

Str. 43 .. https://www.cak.cz/assets/files/182/BA_02_02.pdf
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #29 kdy: 20 Února 2018, 12:43:05 »

Tak jsem byl podat vysvětlení.. jediné co jsem řekl že využívám svého práva nevypovidat, na nic ohledně auta se neptal, ikdyz ve výzvě bylo abych si přinesl orv a zelenou kartu, s čím můžu dál počítat?
IP zaznamenána