30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič  (Přečteno 10957 krát)

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil

Zdravím, potřeboval bych poradit, jsem vlastník auta které způsobilo nehodu bez újmy na zdraví atd, jen plechy, policie nabourane auto našla o pár bloků dal, zamčené bez řidiče, policie mě kontaktovala že mám přijít podat vysvetleni, a že auto odtáhli, co bude nejlepsi postup? Odmítnutí výpovědi - osoba blízká? Svěření řízení neznámé osobě? Díky :)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2018, 16:20:19 »

A víte z jakého důvodu auto odtáhli? U té nehody byli nějací svědci? Jak PČR ví, že jí způsobilo toto auto?

Jinak je potřeba při prokázání způsobení škody tímto autem počítat s povinností provozovatele (tedy nejspíš vlastníka) nahradit v plném rozsahu škodu, buď přímo poškozenému, nebo na základě regresu ČKP. Dále hrozí pokuta za provozování nepojištěného auta.

Pokud jde o postup vůči PČR, tak si zde prosím vyhledejte, jak jednáme s policií.
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2018, 16:52:27 »

Odtáhli to nejspíše kvůli tomu aby někdo potom nemohl auto poškodit a říct že nefungovali brzdy atd, aspoň tak jsem to pochopil. Ze bouralo toto auto si myslí nejspíše podle stop od provozních kapalin od místa nehody k auta a podle barvy na nárazníku atd, svědek přímo u nehody nejspíše ne, možny je nějaký kamerový zaznam, vzhledem k celkem frekventovanému mistu, díky rady jak jednat s policií si přečtu.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2018, 17:09:55 »

Citace
Svěření řízení neznámé osobě?
Doporučuji ke studiu ZPPK, zejména pak § 10 odst. 1 písm. d) + § 125c odst. 2 a s těmi ustanoveními úzce související ocenění podle § 125c odst. 5 písm. d). Spolehlivá cesta je čl. 37 LZPS, blíže vedle tohoto fóra třeba zde http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/, na stejném serveru najdete též návod, jak jednat s policí. To vše jsou postupy pouze pro standardní situaci s pojištěným autem, splňujícím podmínky pro provoz na PK. Tímto lze zahrát do autu pouze pátrání po řidiči bez ztráty kytičky pro provozovatele. Z ostatních hříchů se provozovatel moc nemá jak vyzout - viz příspěvek kolegy hh.
Na nepojištěné auto návod, pokud vím, neexistuje a z principu snad ani existovat nemůže.
« Poslední změna: 16 Února 2018, 17:15:37 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2018, 18:01:29 »

Takže jestli tomu "dobře" rozumím, tak Vám někdo ukradl ze soukromého pozemku někde mimo město, o kterém nemáte Vy ani nikdo jiný každodení přehled, neprovozované auto a údajně s ním způsobil nehodu. Zloděje se nepodařilo chytit a nyní Vás jako provozovatele oslovila policie ohledně vysvětlení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2018, 03:02:11 »

Pokud se kolega pk202 trefil do situace, do které jste se nikoli vlastní vinou dostal, máte jako provozovatel na krku "pouze" dočasné či trvalé nevyřazení vozidla z RV, srv. § 1 odst. 2 písm. b) zákona č. 168/1999 Sb. + § 15 odst. 5 se sankcí podle § 16 odst. 3. Dále po provozovateli může ČPK vyžadovat příspěvek podle § 4 a to za dobu od 1.1.2018 do dne odcizení vozidla ve výši podle https://www.ckp.cz/images/clanky/cz/tiskove_centrum/tiskove_zpravy/2018/171229_sazby_prispevek-nepojistenych.pdf.

Prokázat dřívější den odcizení bude docela výzva.
K diskuzi: nebude za těchto okolností vhodnější se s policíí zcela výjimečně bavit a vystupovat jako nešťastný okradený vohnout o neprovozované vozidlo? Možná tam i zajít v předstihu a pěkně poděkovat za nalezení ukradeného vozidla, o jehož krádeži jste neměl dosud ani potuchy?
POZOR, neberte to jako návod co dělat, je to pouze námět k diskuzi.
« Poslední změna: 17 Února 2018, 05:35:41 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2018, 15:00:50 »

hele to co tady pište dává smysl a chápu že se snažíte na dotaz odpovědět Ale na druhou stranu, tohle už není "boj proti silničnímu fašizmu" který myslím všichni zde podporujeme. Tohle je regulérní sviňárna!
Netroufám si soudit jak je do toho tazatel zapojen ale já to zažil kdy mi banda mlaďochů v orezlé felce rozšvihalo skoro nové auto. Nemít auto havárku tak by to opravdu nebylo dobré...  :x
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2018, 15:04:20 »

I vrah, kterého chytli nad zavražděným, má právo na obhajobu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #8 kdy: 17 Února 2018, 15:27:09 »

Prokázat dřívější den odcizení bude docela výzva.
K diskuzi: nebude za těchto okolností vhodnější se s policíí zcela výjimečně bavit a vystupovat jako nešťastný okradený vohnout o neprovozované vozidlo? Možná tam i zajít v předstihu a pěkně poděkovat za nalezení ukradeného vozidla, o jehož krádeži jste neměl dosud ani potuchy?
POZOR, neberte to jako návod co dělat, je to pouze námět k diskuzi.

Hrát pohádku že mu ukradli auto a někdo s ním způsobil nehodu je dost vysoká hra a nemusel by to umět uhrát. Navíc, na tyhle pohádky jsou fízlové zvyklí

https://zatecky.denik.cz/nehody/nehoda_louny_kradez_20100514.html

Mnohem jednodušší a bezpečnější je říct že ví kdo auto řídil v době nehody ale nebude to sdělovat.
« Poslední změna: 17 Února 2018, 15:32:40 od t4455 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #9 kdy: 17 Února 2018, 17:27:40 »

jenze u ukradenyho auta se vyhne plneni za skodu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #10 kdy: 17 Února 2018, 18:30:44 »

Nemůžete chtít všechno, myslím že bude stačit pokud se vyhne trestu za ujetí od nehody a způsobení nehody
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #11 kdy: 17 Února 2018, 20:32:42 »

Díky moc všem za aktivitu a rady, bohužel si myslím že už nyní říkat policii o odcizení auta nepůjde jelikož mě policie kontaktovala ihned ten den kdy se to stalo a o žádném odcizení jsem jim nic neříkal a vzpomenout si na to po týdnu bude asi dost blbe?  Co kdybych jim řekl že si osoba blízká vozidlo půjčila bez mého vědomí ze soukromého zamčeného pozemku? Půjde to i tak za provozovatelem(majitelem)?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #12 kdy: 17 Února 2018, 20:44:56 »

...
Takže ste byl podat vysvětlení hned v den kdy Vás kontaktovali? Dle mě, pokud řeknete že se jednalo o "půjčení" bez souhlasu ze strany provozovatele vozidla, jednalo se de iure o krádež .. TČ neoprávněné užívání cizí věci. Stejně jako si bez vašeho vědomí "půjčím" peníze z vaší peněženky. Pokud řeknete, že ste s tím souhlasil, ale nebudete vypovídat k osobě řidiče, asi se vyhnete pokutě, ale nikoliv pojistnému plnění.
« Poslední změna: 18 Února 2018, 01:23:39 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #13 kdy: 17 Února 2018, 20:55:45 »

I vrah, kterého chytli nad zavražděným, má právo na obhajobu.
To ano, a bylo by jedině dobře kdyby zašel za advokátem. Myslím ale že není smyslem tohoto fora radit v těchto případech ale asi se pletu...
Jen až vám někdo rozmrdá auto a půl míče půjde za vámi, budete mít asi jiný pohled na věc ;)
IP zaznamenána

Kinim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Autonehoda, nepojistene auto, ujetí od ní, neznámý řidič
« Odpověď #14 kdy: 17 Února 2018, 21:00:34 »

Ano byl jsem podat vysvětlení hned ten den, s tím že jsem uvedl jen že dokud se neporadim s právníkem tak nic říkat nebudu a tak mi pan policista dál termín kdy mám přijít zas
IP zaznamenána