30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Provozovatel hodil vidle do řešení případu  (Přečteno 6755 krát)

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« kdy: 13 Února 2018, 14:30:42 »

Tak se mi dnes stala nemilá věc. Před pár dny přišla výzvička z Prahy, příprava Helmuta, včera výzva doručena fikcí, dnes ráno napráskán Helmut. Bohužel provozovatel si nadělal během pár hodin do gatí a výzvičku odpoledne zaplatil převodem s tím, že nechce přijít o body, mít exekuci a že přestupek se stal, jinak by to úřad neposlal.  :o  :x

Otázka je co se teď stane. Peníze v trapu a bonz na cestě. Stalo se to už někomu?

BTW: Tato ovce i přes dlouhodobě podávanou léčbu nevykazue znaky zlepšení. :(
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2018, 14:45:07 »

Podle me uz se nestane nic. Urad pripad odlozi.
Penize ma tak co dal resit.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2018, 14:45:30 »

Pokud bylo zaplaceno včas, musí být věc odložena. S udáním se to nijak nevylučuje, SO na něj jednoduše nebude reagovat. Naopak vyreklamovat peníze, byly-li zaplaceny provozovatelem na základě výzvy a nelze namítnout nějakou zásadní vadu (např. nezákonnost či nicotnost výzvy) je nereálné.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #3 kdy: 13 Února 2018, 16:30:47 »

Tak ve sprdeli už o body nejde. Nikomu. Alespoň to by si měl každý provozovatel pamatovat.

Stějně jako to, že s polocií se nebavíme.
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #4 kdy: 13 Února 2018, 17:11:53 »

Pozor! Vypada to, ze v Praze zacali pracovat, minuly tyden mi dorazila vyzva prov. Vozidla abych napraskal ridice - po 9 mesicich od ignorace odpustu...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #5 kdy: 13 Února 2018, 17:36:27 »

Pozor! Vypada to, ze v Praze zacali pracovat, minuly tyden mi dorazila vyzva prov. Vozidla abych napraskal ridice - po 9 mesicich od ignorace odpustu...

njn nejvyssi cas napraskat sebe sama. Pak chvili zdrzovat a nakonec rict ze jste neridil. Stihani provozovatele uz nepujde (rok pryc).
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #6 kdy: 13 Února 2018, 17:49:26 »

Pozor! Vypada to, ze v Praze zacali pracovat, minuly tyden mi dorazila vyzva prov. Vozidla abych napraskal ridice - po 9 mesicich od ignorace odpustu...

Tak mě takto před lety (ještě za dob ročního promlčení) na poslední chvíli zvládli udělat i sprdel a následně obratem i příkaz, který jsem si jako spořádaný občan šel poslední den lhůty vyzvednout. Odpor jsem podával hezky odpoledne na podatelně, tři dny před lhůtou (a v den prekluze).

A jestli mi nyní napadnou Helmuta, že je nekontaktní, tak se budu smát hodně dlouho ;)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #7 kdy: 13 Února 2018, 19:41:31 »

Jako dobrá práce, ale už je po všem podle mě, teda pokud bylo uhrazeno včas !
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #8 kdy: 14 Února 2018, 16:00:00 »

Pozor! Vypada to, ze v Praze zacali pracovat, minuly tyden mi dorazila vyzva prov. Vozidla abych napraskal ridice - po 9 mesicich od ignorace odpustu...

njn nejvyssi cas napraskat sebe sama. Pak chvili zdrzovat a nakonec rict ze jste neridil. Stihani provozovatele uz nepujde (rok pryc).

Beru zpět, je to 8 měsíců (začátek 07/2017) od spáchání přestupku. Nebude jistější jet na Helmuta?
Děkuji
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #9 kdy: 14 Února 2018, 17:26:40 »

Pozor! Vypada to, ze v Praze zacali pracovat, minuly tyden mi dorazila vyzva prov. Vozidla abych napraskal ridice - po 9 mesicich od ignorace odpustu...

Rozesílání odpustků se dá dělat automaticky a dřív odpustek z Prahy chodil tak do měsíce od přestupku..

Hádám to souvisí s přechodem některých přestupků na městské části od začátku roku.. asi mají nový systém a posílají i odpustky ke starým přestupkům..
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #10 kdy: 14 Února 2018, 17:32:20 »

Beru zpět, je to 8 měsíců (začátek 07/2017) od spáchání přestupku. Nebude jistější jet na Helmuta?
Děkuji

To je na vas. Ale Helmut nemuze trosku zdrzovat a kdyz ho organ zamitne jako neverohodneho tak smula.
« Poslední změna: 14 Února 2018, 17:36:49 od opas »
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #11 kdy: 14 Února 2018, 17:35:40 »

Pozor! Vypada to, ze v Praze zacali pracovat, minuly tyden mi dorazila vyzva prov. Vozidla abych napraskal ridice - po 9 mesicich od ignorace odpustu...

Rozesílání odpustků se dá dělat automaticky a dřív odpustek z Prahy chodil tak do měsíce od přestupku..
...
Jj, to sedí, odpustek přišel na přelomu 7/8 2017 (blbě jsem spočítal)
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #12 kdy: 14 Února 2018, 17:39:42 »

Pozor! Vypada to, ze v Praze zacali pracovat, minuly tyden mi dorazila vyzva prov. Vozidla abych napraskal ridice - po 9 mesicich od ignorace odpustu...

njn nejvyssi cas napraskat sebe sama. Pak chvili zdrzovat a nakonec rict ze jste neridil. Stihani provozovatele uz nepujde (rok pryc).



Beru zpět, je to 8 měsíců (začátek 07/2017) od spáchání přestupku. Nebude jistější jet na Helmuta?
Děkuji
To je na vas. Ale Helmut nemuze trosku zdrzovat a kdyz ho organ zamitne jako neverohodneho tak smula.
Myslíte? Jakou zdržovací taktiku by jste použil, klidně SZ.
Já se jen trošku bojím toho, že je to přestupek za 5 bodíků a až 5000,-

Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #13 kdy: 14 Února 2018, 17:46:33 »

normálně předvolání, jedna omluvenka (měsíc pryč) následně vyžadovat doplnění spisu o atest radaru, rozporovat fotky, apod.
A do odvolání si vzpomenout, že jste vlastně neřídil a předchozí doznání nemůže být jediný důkaz.

Studujte. Nikdo vás za ruku nepovede.
IP zaznamenána

maweric

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel hodil vidle do řešení případu
« Odpověď #14 kdy: 14 Února 2018, 21:01:05 »

normálně předvolání, jedna omluvenka (měsíc pryč) následně vyžadovat doplnění spisu o atest radaru, rozporovat fotky, apod.
A do odvolání si vzpomenout, že jste vlastně neřídil a předchozí doznání nemůže být jediný důkaz.

Studujte. Nikdo vás za ruku nepovede.
Dobře, mám tedy poslední dva dotazy respektive tři:
1) Co na to promlčecí lhůty? Měl jsem za to, že nemohou začít přestupek provozovatele pokud do roka nezahájí správní řízení o přestupku, je to tedy jinak?
2) Je vyzkoušeno, že funguje vzpomenutí si, že jsem vlastně neřídil? Neshodí to jako účelové jednání?
3) Pokud nahlásím helmuta / reálnou osobu, který se následně přizná, že auto měl v tu dobu půjčené. Dále uvede, že ho budu zastupovat, tak můžu hrát stejnou hru bez rizika toho, že přijdu o body a prachy. Je to tak?
dkuji.
IP zaznamenána