30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nezastavení na stopce+lékárnička  (Přečteno 18217 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #30 kdy: 12 Března 2018, 22:34:07 »

Ok zkusím to nějak takhle. Původně sem měl teda v plánu "přiznat jako chlap" ze sem modré auto na videu určitě řídil já, ale proč toho nevyužít když z videa je jednoznačný že to auto neměli celou dobu v dohledu.

Prostě tvrďte že si už nepamatujete kudy jste přesně projížděl, a že jste vlastně mohl přijet po jiné silnici, že jste tam nějak bloudil, ale že vždy pečlivě dodržujete zastavení na stopce, tak se vám nezdá že by jste to kdy porušil.
« Poslední změna: 12 Března 2018, 22:37:24 od pk202 »
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #31 kdy: 13 Března 2018, 21:51:17 »

Tak sem teď v rychlosti splácal vyjádření. Je to moje prvotina, takže kritika je rozodně vítána. Případně jestli je to k něčemu, doplnit nějaké rozsudky NSS atd...

Citace
Věc: Vyjádření k podkladům správního řízení
 č.j.:XYZ
č. spisu: 1234

Dle oznámení přestupku PČR ze dne 30. 11. 2017 jsem obviněný ze spáchání přestupku podle §125c odst. 1 písm. k z. č. 361/200sb
1) Z oznámení přestupku plyne, že jsem dne 28.11.2017 měl jet po silnici č.239 a při odbočování na silnici č.240 jsem měl porušit DZ P6. Už si bohužel přesně nevzpomínám, kudy jsem v danou dobu obcí Černuc projížděl, mám za to že jsem do obce vjel po silnici č. 24039 a až následně jsem se napojil na silnici č.240 směrem na obec Velvary, kde mě zastavila hlídka PČR.
Ze záznamu pořízeného hlídkou PČR je jasně patrné, že modré odbočující vozidlo ztratila hlídka z dohledu na více než 5 vteřin, shodou okolností v okolí křižovatky silnic č.240 a 24039  a proto není jednoznačně možné prokázat, že dané vozidlo jsem řídil já.
2) Podle §22, odst. 4, zák. 361/2000 Sb. Zákona o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů:
“Na příkaz dopravní značky "Stůj, dej přednost v jízdě!" musí řidič zastavit vozidlo na takovém místě, odkud má náležitý rozhled.”
Z výše uvedeného textu vyplývá, že řidič má povinnost zastavit na místě, odkud má náležitý rozhled do křižovatky, tudíž nemusí zastavit přímo u značky Stůj, dej přednost v jízdě. Ze záznamu PČR je zřejmé, že řidič modrého vozidla při odbočování vpravo tak učinil, ale přes živý plot toto hlídka PČR nemohla zaznamenat.
3) Dle rozsudku NSS ze dne 14.12.2009 pod č.j. 5As 104/2008-45 je správní orgán povinen vždy zkoumat materiální znak přestupku. Jelikož materiální aspekt je jedním ze základních atributů definice přestupku a musí se vždy prokazovat a nikdy presumovat.
Z videa pořízeného PČR je patrné, že modré vozidlo odbočující na křižovatce silnic č. II/239 a II/240 vpravo, žádným způsobem neohrozilo ani neomezilo nákladní vozidlo jedoucí po hlavní silnici, protože se mu po celou dobu jízdy nerozsvítila brzdová světla.
Což vylučuje jakýkoliv materiální aspekt, hypotetického nerespektování DZ P6 modrého vozidla,  případně nedání přednosti uvedenému nákladnímu vozidlu.

4)Dle oznámení přestupku, bylo hlídkou po zastavení mé osoby zjištěno, že je ve vozidle propadlá lékárna. Ze spisu není nijak patrné, jak k tomu PČR došla, ani není přiložený žádný relevantní důkaz.
Já k tomu mohu pouze sdělit, že lékárna v uvedeném voze byla rozhodně platná a všechny její součásti měli platnou dobu expirace ke dni policejní kontroly.
Ještě bych podotkl, že jsem byl hlídkou zastaven pro údajné nerespektování značky stůj dej přednost v jízdě, s čímž mě příslušník PČR obeznámil na začátku kontroly a posléze přešel k zevrubné kontrole vozu a jeho povinné výbavy, což zavání šikanou ze strany veřejného činitele.

Z výše uvedených bodů plyne, že jsem se žádného přestupku nedopustil a proto navrhuji řízení zastavit.

Spozdravem
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #32 kdy: 14 Března 2018, 09:04:22 »

Moje poznámky, ale prosím místní matadory, aby je zvalidovali:

K bodu 1):
Jste zbytečně konkrétní. Zmiňte se pouze, že vozidlo, které projíždělo křižovatkou ztratila hlídka z dohledu (neuvádějte čas, těch 5 sekund je hodně, ale takhle na papíře to vypadá příliš malicherně) a z uvedených důkazů nelze bez pochybností určit, zda je vozidlo projíždějící křižovatkou stejné, jako vozidlo, které policisté následně zastavili.

K bodu 2):
Citace
Ze záznamu PČR je zřejmé, že řidič modrého vozidla při odbočování vpravo tak učinil, ale přes živý plot toto hlídka PČR nemohla zaznamenat.
Ze záznamnu není nic zřejmé. Z video záznamu nelze spolehlivě určit, zda vozidlo zastavilo v místě, kde měl řidič do křižovatky dobrý rozhled, protože toto místo je kameře v policejním voze skryto za živým plotem. Vy vždy zastavujete na stopce a jste si jist, že i v případě, kdy byste touto křižovatkou projížděl, tak byste zastavil v místě, kde máte dostatečný rozhled (jak ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích).

K bodu 4): Vzhledem k tomu, že v jedom správním řízení Vám vůže SO popotahovat jen na jeden přestupek, který si zvolí, o lékárně bych se v této fázi nezmiňoval. Pokud přestupek SO přehodnotí, pak máte nabito. Ale asi bych si náboje zbytečně nevystřílel a zatím Vám krásně běží čas, po kterém snadněji dosáhnete na promlčecí lhůty.

Edit: POZOR! Moje poznámka výše k bodu 4) je blbost způsobená mojí neznalostí, jak níže uvádí hh!
« Poslední změna: 14 Března 2018, 21:37:45 od jakubb »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #33 kdy: 14 Března 2018, 09:30:09 »

ad 4) V jednom řízení samozřejmě lze vypořádat více přestupků, viz § 88 PřesZ a z hmoty § 41. Ostatně co je předmětem řízení musí být patrné z jeho zahájení (zde příkazem), a též podle předvolání k ÚJ jsou to obě věci.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #34 kdy: 14 Března 2018, 10:24:05 »

A sankce se uděluje podle přísněji trestaného přestupku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #35 kdy: 14 Března 2018, 17:25:04 »

Spitfire: Vynechte bod 3) ..pojem materiální aspekt před SO1 vůbec nezmiňujte.. když napíšete o materiálním aspektu tak SO1 do rozhodnutí napíše že materiální aspekt naplněn byl a důvod si nějak vymyslí.
Vy chcete aby v rozhodnutí o materiálním aspektu nic nebylo a pak v odvolání napadnete že se SO1 materiálním aspektem nezabýval.

A jak píše jakubb.. je to moc konkrétní.. lepší to bude nějak že vozidlo je delší dobu mimo záběr a nejste si jistý jestli to první vůbec je vaše auto.. a navíc ze záznamu ani nevyplývá že vozidlo před křižovatkou nezastavilo..
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #36 kdy: 14 Března 2018, 21:39:50 »

ad 4) V jednom řízení samozřejmě lze vypořádat více přestupků, viz § 88 PřesZ a z hmoty § 41.

Promiňte, tak to netuším, s čím si to pletu, dal bych za to ruku do ohně. Dostuduju si.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #37 kdy: 14 Března 2018, 22:01:21 »

Pletete si to nejspíš s principem absorpce při ukládání společného trestu, tedy že trest se nesčítá, ale stanoví se podle sazby za nejzávažnější přestupek, tedy z praktického hlediska lze ten méně závažný téměř ignorovat, dokud leží na stole ten větší - to ale neznamená, že by se v řízení neřešil.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #38 kdy: 16 Března 2018, 19:41:12 »

Všem moc děkuju za rady a připomínky. Upravenou verzi sem poslal, tak uvidíme. Vzhledem k tomu že mi soudružka slibovala že ihned rozhodou, asi zase brzo napíšu :)
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #39 kdy: 11 Dubna 2018, 22:15:45 »

Tak nečekaně rychle přišlo rozhodnutí a ještě více nečekaně SO na základě lůžkového myšlení určil že důkazů je dostatek a není tedy pochyb že sprosty podezřelý je vinen. 1500+1000 náklady.
Dále teda asi blanketni odvolání a opět čekat?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #40 kdy: 12 Dubna 2018, 10:45:57 »

Tak nečekaně rychle přišlo rozhodnutí a ještě více nečekaně SO na základě lůžkového myšlení určil že důkazů je dostatek a není tedy pochyb že sprosty podezřelý je vinen. 1500+1000 náklady.
Dále teda asi blanketni odvolání a opět čekat?
Blanketní odvolání je jen na získání času - určitě podat, mezitím si určitě pište to opravdické, obvykle se ozvou na blanketní o doplnění do pár dnů a nemusí na to být čas.

Důkazů je vždy dostatek. Máš auto? Jseš v registru? Aha, tak to sedí, vinen.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #41 kdy: 12 Dubna 2018, 16:40:12 »

Jo jo vím že je jen na získání času. Mám ho napsané, bez lhůty pro doplnění a bez podpisu. Posílat ho budu v pondělí (14 den)
Rovnou s odvoláním mám v plánu poslat námitku podjatosti a pak založit datovku. Má to cenu takhle?
Předpokládám že asi pošlou odvolání písemně tak jako doposud, což samozřejmě převezmu a tím bych mohl získat nějaký měsíc navíc. Prekluze je skoro nereálná vzhledem k tomu jak se soudruzka snaží, ale i tak se to může hodit ne?
Btw mám sem nahrávat rozhodnutí? Není tam asi nic světoborného, jen že SO nemá pochybnosti že sprostý podezřelý se přestupků dopustil protože to řekli poloopice a ti mají vždycky pravdu a je naplněna materiální í formální stránka atd...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #42 kdy: 12 Dubna 2018, 17:36:38 »

Rozhodnutí nahrejte, bez něj není nikdo z nás schopen posoudit kvlaitu a úplnost odvolání.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #43 kdy: 12 Dubna 2018, 18:22:26 »

Ok anonimizovano jen na tabletu snad dostatečně..

Nastřel odvolání:

Odvolání proti rozhodnutí ze dne xx
Č.j. xxx
Č. Spisu:xx

vydanému Městským úřadem Slaný

Dne 3.4.2018 mi bylo doručeno rozhodnutí Městského úřadu Slaný (dále jen „správní orgán“) ze dne 21.3.2018 č. j. MUSLANY/14327/20018/ODSH/201/LN, spisová značka 14459/2017, kterým jsem byl uznán vinným z přestupku podle § 125c odst. 1 písm. K) zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, a to porušením § 4 pism. c) a  §5 odst. 1 písm. A zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o provozu na pozemních komunikacích). S tím, že jsem tak naplnil skutkovou podstatu shora uvedeného přestupku a byla mi uložena pokuta ve výši 1.500,- Kč a povinnost uhradit správnímu orgánu náklady řízení ve výši 1.000,- Kč.
Podávám proti shora uvedenému rozhodnutí

O D V O L Á N Í.

Odvolání je podáváno ve lhůtě 15 dnů od dor




IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #44 kdy: 02 Května 2018, 12:42:52 »

Tak soudružka co řeší můj případ opravdu drží slovo, že na prekluzi mě to nenechá vyhrát a dneska vhodila pošťěvačka po 10 dnech uzrávání výzvu k odstranění nedostatků podání. Mám na to samozřejmě jen 5 dní (počítá se do toho í víkend, nebo můžu v klidu poslat až ve středu 9.5?)
Něco málo už mám připraveného, stačí to zase napsat klasicky mými slovy, žádná právničtina, jen sem tam hodit nějaký rozsudek SNS. Chápu to správně?
Tohle odvolání už postupuje SO1 na kraj, mám tam teda vytvořit co nejvíc bodů a odkrýt všechny karty, nebo má smysl ještě něco nechávat na později?
Jak moc může být toto odvolání podobné s prvotním vyjádřením se k podkladům? SO1 si s tím poměrně jednoduše vytřel .... A nebral na argumenty nijak moc zřetel, byť byly podle mě docela logický a věcný.
« Poslední změna: 02 Května 2018, 12:52:53 od Spitfire »
IP zaznamenána