30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nezastavení na stopce+lékárnička  (Přečteno 18242 krát)

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #15 kdy: 21 Února 2018, 18:36:06 »

Super, myslel sem si to hned.
Jejich místečko to nejspíš není, jsou to opice z Vinoře, spíš se chtěli projet fungl novou Audinou. Kdyby tady stávali pravidelně, věděl bych to a nejspíš by mě chytli už dávno, jezdím tudy denně a ta křižovatka je při odbočování vpravo krásně přehledná.. ;)
To je další věc ?do případného odvolání? Zastavili mě s kalsickým a ohraným "paneřidiči víte čeho jste se dopustil..." FSM mam nastudováno, takže jsem mu neřekl ani dobrý den, ale zapoměl sem od začátku nahrávat. To jsem učinil až když fízl viděl, že čepici žmoulat nezačnu, ani se nebudu kát a nastoupil na mě s kontrolou výbavy auta. To je bohužel "služební" takže sem neměl tušení že lekarna není OK. Už sem učinil nápravu, strhnul sem nálepku platnosti.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #16 kdy: 21 Února 2018, 23:24:05 »

Myslím, že všichni už tu řekli vše podtstané.

Mám dvě poznámky:

1) Na lékárníčce si staré datum klidně nechte i v případě, že ji budete mít doplněnou o nové komponenty. Vidím v něm výhodu, pokud příště zase narazíte na úředního blba, který si chce po vás zastřílet, tak ho nechte, ať střílí slepejma. Někdy je to uspokojí a pak už nehledají další vady. Vždycky se to na místě dá rozvrátit rozbalením lékárničky, pokud byste s tím nechtěl mít starosti ve správním řízení.

2) Pokud by nastalo ústní jednání, neřku-li dokonce vyslýchání cajtů, snažil bych se hovořit o vozidle, které projelo křižovatkou na uvedeném záznamu, ve třetí osobě. Tedy "to vozidlo zastavilo na hranici křižovatky tam, kde mělo dostatečný rozhled" a nikoliv "já jsem tam zastavil …". Zůstane vám tak otevřená možnost kdykoliv později přijít s argumentem, že jste tudy vůbec nejel a využít toho, že jste ze záznamu kamery zmizel skoro na 10 sekund. Asi bych to ale nevytahoval hned v začátku – umím si představit, že by to mohl SO nějakou mozko-myšlenou konstrukcí rozbít a tím vaše tvrzení znevěrohodnit.
« Poslední změna: 21 Února 2018, 23:26:16 od jakubb »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #17 kdy: 22 Února 2018, 00:54:32 »

Ještě takové strategické rady.
Zrovna tak jako mají policisté u výslechu kolikrát až sloní a nezpochybnitelnou paměť, tak vy jste řidič, který VŽDY dodržuje předpisy a VŽDY zastaví na stopce nicméně tuto činost vykonáváte naprosto automatizovaně a proto jste se také s policisty nedohadoval a počkal si na důkazy do správního řízení protože vy jste nic vědomně neporušil. Takže nepoužívejte třeba to, že si jasně vzpomínáte, že jste zastavil za křovím atd ale spíše jste si jist že vždy na stopce zastavíte a tady jste nejspíše zastavil za tím křovím. Jestli ne - ať to vyvrátí. Pokud by toto začalo kolabovat můžete si vzpomenout, že jste vlastně tamtudy nejel a že jste vlastně přijel jinudy (bylo by dobré to podpořit, třeba knihou jízd, nebo nějakým dokladem (dodákem, nabídkou, ... nevím co děláte) z toho jiného směru). Klidně řekněte že Vás to zmátlo protože to tam neznáte a tohle si člověk tak přesně nepamatuje, z policejní kontroly jste byl vystresovaný, protože jste si nebyl ničeho vědom. Pak ještě můžete zkusit ať tedy prokážou že opravdu tou křiřovatkou projelo Vaš vozidlo, protože po cestě je vpravo vidět zaparkované tmavé vozidlo které je podle mně podobnější tomu co projelo křižovatkou naž to Vaše.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #18 kdy: 22 Února 2018, 07:18:33 »

Bože to jsou prasata... mimochodem zná někdo ty předpisy (patrně interní) stanovující maximální rychlosti pro vozidla se zapnutými majáky? Pro sanitku to bylo v obci nějakých 70 km/h, pro hasiče zhruba taky, ale pro opice si ho buďto nepamatuju, nebo tam není.
Byl by to hezký podklad do stížnosti.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #19 kdy: 06 Března 2018, 17:20:58 »

Na zítra je nařízené ustní jednání. Slíbil sem, že nahraju video na uložto, což sem nestihl kvůli nedostatku času a omlouvám se za to. Stěží sem jakž takž stihl zopakovat FSM a projet forum, co mě na jednání asi tak čeká a tak se s dovolením ještě zeptám jak zítra postupovat.
Samozřejmě budu skrytě nahrávat zvuk.
Má cenu nějak výrazně odkrývat karty, naznačovat např. že kontrola vykazovala prvky šikany, když mě opicajti zastavili za udajné projetí stopky a následně kontrolovali výbavu. Zmínit se o tom že sem rozhodně zastavil na místě kde byl náležitý rozhled ale ze záznamu to bohužel není patrné atd..
Nebo si mam vyslechnout monolog soudružky o tom jaký sem pyrát a vrah koťátek, nechat si stanovit lhůtu na písemné vyjádření a obranu sesmolit až písemně?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #20 kdy: 06 Března 2018, 17:53:29 »

no, ale taková otázka „proč jste změnili důvod mého zastavení z původního podezření nezastavení na stopce na následnou kontrolu výbavy?“ může pak posloužit jako bod, o který se můžete ve svém odvolání opřít…
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #21 kdy: 06 Března 2018, 18:09:17 »

Další otázky :
- jste si zcela jist, že jste po celou dobu sledování viděli dané vozidlo (nikdy neříkejte moje vozidlo)
- jak víte, že vozidlo nezastavilo na stopce mimo záběr kamery (tady jim nahráváte na to aby řekli že je vidět  hranice křižovatky - moje zkušenost je taková že si to myslí 5 z 10 policajtů)
ať řeknou co řeknou nijak na to nereagujte - ani když se na Vás budou obracet jakoby řečnicky a oslovovat vás.
Vaše odpověď musí být ve smyslu "OK beru na vědomí, vyjádřím se písemně v určeném termínu"
Nesnažte se je na místě usvědčovat z nějaké chyby - vše si nechte na písemné vyjádření.
« Poslední změna: 06 Března 2018, 18:10:52 od pk202 »
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #22 kdy: 09 Března 2018, 17:42:42 »

Tak ústní jednání vcelku o ničem, ale tak je to zkušenost. Paní byla v pohodě, do ničeho mě netlačila, nechtěla po mě nic zdůvodnovat.
Lhůtu pro písemné vyjádření mi stanovila do pátku. Btw znamená to že do pátku musí mít vyjádření na úřadě, nebo stačí v patek podat na poště. naznačovala mi, že nemá cenu být nějak moc aktivní v dodržování lhůt, protože obratem vydají rozhodnutí. Tak bych ji nerad zklamal s tím, že psaní přijde moc brzo :D
Jdu studovat jak má vypadat vyjádření a snad po víkendu dam nějaký návrh..
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #23 kdy: 09 Března 2018, 17:44:39 »

Stačí v pátek podat na poštu. :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #24 kdy: 10 Března 2018, 00:51:28 »

Tak ústní jednání vcelku o ničem..

Tak je z toho nějaký zápis ? Policisté nebyli ?
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #25 kdy: 11 Března 2018, 20:46:18 »

Zápis je. Policisté nebyli, uřad asi nenavrhl jejich účast. Dá se to nejak použít ve vyjádření?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #26 kdy: 11 Března 2018, 20:52:05 »

no a když už jste tam byl, video jste viděl, máte jeho kopii?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #27 kdy: 11 Března 2018, 20:59:30 »

Takže bych reagoval
1) Nejsem si jist, zda vozidlo, které na záznamu vyjíždí do křižovatky je totožné s mým vozidlem
2) I v případě , že by se jednalo o mé vozidlo, není dle mého názoru přes živý plot vidět, zda vozidlo nezastavilo před křižovatkou v místě, kam není na záznamu kvůli živému plotu vidět.
3) Jako podpůrný argument bodu 2 je to , že na záznamu je vidět, že naákladní vozidlo nebylo ani omezeno protože nemuselo změnit rychlost jízdy, což navíc popírá materiální aspekt případného přestupku

Možná by to ještě někdo dokázal lépe učesat. Le prostě v zásedě bych šel cestou 1) není to moje auto, 2) auto zastavilo mimo dohled kamery, 3) Stejně nebyl naplněn materiální aspekt


IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #28 kdy: 12 Března 2018, 21:13:21 »

no a když už jste tam byl, video jste viděl, máte jeho kopii?
Jo jo, odkaz na video je asi v 10 prispevku na předchozí straně.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #29 kdy: 12 Března 2018, 21:22:16 »

Takže bych reagoval
1) Nejsem si jist, zda vozidlo, které na záznamu vyjíždí do křižovatky je totožné s mým vozidlem
2) I v případě , že by se jednalo o mé vozidlo, není dle mého názoru přes živý plot vidět, zda vozidlo nezastavilo před křižovatkou v místě, kam není na záznamu kvůli živému plotu vidět.
3) Jako podpůrný argument bodu 2 je to , že na záznamu je vidět, že naákladní vozidlo nebylo ani omezeno protože nemuselo změnit rychlost jízdy, což navíc popírá materiální aspekt případného přestupku

Možná by to ještě někdo dokázal lépe učesat. Le prostě v zásedě bych šel cestou 1) není to moje auto, 2) auto zastavilo mimo dohled kamery, 3) Stejně nebyl naplněn materiální aspekt

Ok zkusím to nějak takhle. Původně sem měl teda v plánu "přiznat jako chlap" ze sem modré auto na videu určitě řídil já, ale proč toho nevyužít když z videa je jednoznačný že to auto neměli celou dobu v dohledu.
IP zaznamenána