30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Nezastavení na stopce+lékárnička  (Přečteno 18252 krát)

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
[WIN] Nezastavení na stopce+lékárnička
« kdy: 06 Února 2018, 15:49:58 »

Zdravím.

Potřeboval bych vést při mém prvním řízení. Není to uplně nejlépe rozehraný, ale už delší dobu čekám na nějakou příležitost, kdy si vyzkoušet správní řízení a zároveň nasypat trochu písku do ložisek systému.  :)
Takže situace je asi taková: Údajné nezastavení na stopce, zastaven hlídkou ve fungl nové audině s kamerou za sklem, s fízlem sem se vůbec nebavil, zkoušel na mě klasiku, víte čeho jste se dopustil, máme to nahraný na kameře za sklem, správní řízení bude drahý atd. Nahrávat sem bohužel začal až po tom, co spustil buzerační kontrolu ohledně povinné výbavy, když viděl že ze mě nekápne ani pětikilo. Našel teda ještě propadlou lékárničku. (je na ní napsáno že některé části mohou být prošlé k březnu 2017 a po jejich výměně je lékarnička opět platná, to si vyfotil, nejspíš na soukromý mobil a dál to neřešil. Takže dle mého laického názoru můžu být relativně v klidu, protože sem samozřejmě prošlé části vyměnil, jen se mě na to opičák nezeptal :) )
Nic sem nepodepsal, k ničemu sem se do protokolu nevyjadřoval, jen sem si ho chtěl vyfotit, což mi nebylo umožněno a mám to nahraný.

Do schránky přišel doporučený dopis, vyzvednut v poslední den lhůty, dle zásady aktivního přístupu k délce řízení. Je to příkaz k úhradě 1500kč za spáchání přestupku.
Takže co teď?
Asi první co udělám je, že v pátek ve 13:50 se půjdu podívat na paní Novákovou a ofotit spis.
Dál bych měl asi podat blanketní odpor. Chápu správně, že když jsem dopis vyzvedl včera tj. 5.2 a mám lhůtu 8 dnů od jeho oznámení, musím ho poslat nejpozději 13.2?
V plánu je ještě po odeslání odporu zřízení datové schránky, aby to soudružka Nováková se mnou neměla tak jednoduché :)

Předem díky za rady

po dohodě se zakladatelem přidána práva uživateli jakubb --enzym
« Poslední změna: 21 Února 2018, 18:59:55 od enzym »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2018, 16:27:20 »

Správně.. podejte odpor.

Do odporu se nepíše odůvodnění.. příkaz se ruší podáním odporu a nezáleží proč jste odpor podal.

Odůvodnění odporu má smysl asi jen když můžete napsat něco na základě čeho očekáváte že sami řízení zastaví.. a chcete si ušetřit čas.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2018, 23:06:00 »

podle mě málo anonymizováno
a audina ???
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2018, 00:22:22 »

Ano, volíte správný postup. Ano, 13. 2. je dle Vašeho popisu posledním dnem, kdy lze odpor podat.

Zvažte, zda lzepšit anonymizaci, přecijen z popisu (typy vozů, datumy, čísla jednací, variabilný symboly) lze přesně dovodit, kdo jste a mohl byste se připravit o efekt překvapení soudr. Novákové, pokud by si ona, či její činorodí soudruzi tady četli vaše noty.

Ad. Blaketní odpor - nepleťte si odpor vs. odvolání. Odpor se podává a nezdůvodňuje, tedy není nic jako blanketní odpor.

Pár tipů:
Ohledně stopky, pokud to překvalifikují z lekárny: nekoukal jsem do mapy, ale pokud je křižovatka ve volném prostranství a není na hranici křižovatky čára s nápisem STOP, můžete zastavit kdekoliv, kde máte dostatečný rozhled. I třeba několik metrů před křitovatkou.

K popisu: Píše se tam, že jsem stopku projel ve chvíli, kdy se ke křiž. blížilo jiné auto a že ihned po té se za vámi pustil fízl. Je tu šance, že se to jiné auto distalo mezi vás a fízla a tím na záznamu nejste třeba chvíli vidět? Zaměřte se na to v záznamu, co když stopkou projelo jiné auto a ne vy a fízl si vás v honičce s někým spletl?
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2018, 07:23:46 »

podle mě málo anonymizováno
a audina ???
Dočasně sem stáhl přílohy a ještě anonimizuju díky :)
Ano Audina https://video.idnes.cz/?idvideo=V161220_123115_autokat_cet

Ano, volíte správný postup. Ano, 13. 2. je dle Vašeho popisu posledním dnem, kdy lze odpor podat.

Zvažte, zda lzepšit anonymizaci, přecijen z popisu (typy vozů, datumy, čísla jednací, variabilný symboly) lze přesně dovodit, kdo jste a mohl byste se připravit o efekt překvapení soudr. Novákové, pokud by si ona, či její činorodí soudruzi tady četli vaše noty.

Ad. Blaketní odpor - nepleťte si odpor vs. odvolání. Odpor se podává a nezdůvodňuje, tedy není nic jako blanketní odpor.

Pár tipů:
Ohledně stopky, pokud to překvalifikují z lekárny: nekoukal jsem do mapy, ale pokud je křižovatka ve volném prostranství a není na hranici křižovatky čára s nápisem STOP, můžete zastavit kdekoliv, kde máte dostatečný rozhled. I třeba několik metrů před křitovatkou.

K popisu: Píše se tam, že jsem stopku projel ve chvíli, kdy se ke křiž. blížilo jiné auto a že ihned po té se za vámi pustil fízl. Je tu šance, že se to jiné auto distalo mezi vás a fízla a tím na záznamu nejste třeba chvíli vidět? Zaměřte se na to v záznamu, co když stopkou projelo jiné auto a ne vy a fízl si vás v honičce s někým spletl?
Na anonimizaci ještě zapracuju
Čára není a ze strany odkud fízlové natáčeli, je asi dvoumetrový živý plot Zastavili mě dobře 500m od té křižovatky, v cestě byla ta Avie, jedna pravouhlá zatáčka a několik jiných křiřovatek na kterých sem se mohl třeba připojit. Z očí i ze záznamu sem se jim ztratil určitě na 5-10 vteřin.
Díky za tipy :)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #5 kdy: 07 Února 2018, 07:36:28 »

K lékárničce je tady dost podobný případ (lze např. tvrdit, že jsi vyměnil pouze prošlé komponenty): https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5442.0

U STOPky záleží na okolnostech, zejména na tom, co mají nebo nemají natočeno. Inspirace zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4492.0
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2018, 22:59:21 »

ad audina
jo, ona byla v barvách, tak to jo
já myslel, že nějaká utajená

končím s OT
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #7 kdy: 21 Února 2018, 12:21:32 »

Zdravím.
Tak po delší době můžu napsat nějaký aktuálnější informace. Zjistil sem, že v pátek po 13 hodině už prakticky nikdo na úřadě neúřaduje.  :D
Probojoval sem se až k vedoucí a ta mě stejně celkem slušně vyfakovala, nejdřív že mam přijít v úřední dny, když sem se nadal, tak aspoň po telefonické domluvě a skončilo to tím, že soudružce co to řeší, napsala na lísteček den a hodinu kdy se dostavím, protože nemohla najít mojí složku. Pro příště teda zapracuju na paragrafech, abych se tak lehce nedal odbýt a mohl trvat na nahlednutí do složky :)
Zpět k tématu. Do složky sem nahlédl včera. Zjistil sem z něj, že mám na poště předvolání k ústnímu projednání, celkem rychlost, asi dva dny po odporu :)
Mám samozřejmě i video z policejního auta a ofocený spis. Můžu dát odkaz na youtube, ale neumím na něm rozmazat SPZ, poprosím teda adminy, jesti by nebylo možné dočasně téma přesunout do neveřejné sekce.
Díky

Přesunuto do kuchyně
« Poslední změna: 21 Února 2018, 12:48:28 od pk202 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #8 kdy: 21 Února 2018, 12:51:33 »

V plánu je ještě po odeslání odporu zřízení datové schránky, aby to soudružka Nováková se mnou neměla tak jednoduché :)
Do složky sem nahlédl včera. Zjistil sem z něj, že mám na poště předvolání k ústnímu projednání

POZOR ! Tím že jste nahlédl do spisu tak Vám bylo předvolání k UJ doručeno i kdyby jste si ho na poště nestihl převzít a existence DS na to již nemá vliv.

IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #9 kdy: 21 Února 2018, 13:35:25 »

Děkuju za přesunutí.

odkaz na neveřejné video []
Pro lepší orientaci mapa

Datovku sem zatím nezařídil, a to že je již doručeno nahlédnutím mi nevadí, lhůta na poště vyprší tuším zítra a aspon tam pro to nemusím jít :)

Teď teda jak dál postupovat? Z toho co sem zatím stihl nastudovat, se dostavím 7.2 na ústní jednání, nic jim neřeknu a nechám si stanovit lhůtu na písemné vyjádření?
Jáké jsou šance? Já jako amatér to vidím celkem dobře, v lékarničce sem vyměnil jen prošlé komponenty a tu stopku nevím, jestli se hajit tím že jsem zastavil na místě kde jsem měl rozhled, což z videa není přes ten živý plot patrné a zaroveň sem neomezil Aviatika, protže není vidět že by se mu rozsvítila brzdová světla.
A nebo hrát na jinou notu a to tu, že jsem přes tu stopku nejel, jelikož sem se na silnici 240 napojil ze silnice 24039 směrem od obce Nabdín.
I když je to moje první řízení a chci si z něj odnést co nejvíc zkušeností, nemam zrovna kvůli rekonstrukci bytu moc času, tak by bylo ideální vyhrát to pokud možno co nejjednoduším způsobem.

Co teda navrhujete páni odborníci? :)
« Poslední změna: 30 Května 2019, 18:53:06 od Spitfire »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #10 kdy: 21 Února 2018, 13:50:16 »

Zastavit stačí v místě, kde je do křižovatky dostatečný rozhled, netřeba aby to bylo na místě, kam vidí opicajt. Na tu dálku těžko přečetli RZ a následně se vozidlo vzdálilo z dohledu. Mohli zastavit úplně jiné vozidlo. Kvůli takové banalitě ti dobytci jeli v obci až 122 km/h?!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #11 kdy: 21 Února 2018, 14:28:35 »

Stopka - inspiraci hledejte i v ukončených případech
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3437.0
řekl bych, že jste zastavil vozidlo přesně v tomto https://mapy.cz/zakladni?x=14.2009388&y=50.3019284&z=18&pano=1&base=ophoto&pid=44509563&yaw=0.397&fov=1.257&pitch=0.061, https://www.google.cz/maps/@50.3019556,14.2009398,3a,75y,51.44h,79.36t/data=!3m6!1e1!3m4!1s-bE3AgLJOlnqFMiBcUGg2A!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs místě, rozhled jste měl dostaečný. PČR však zastavení vozidla nemohla vidět.

Strčte video na nějakou úložnu, ať můžu udělat rychlostní odhad frame by frame  - jako obranný zákop připravený k protiútoku, kdyby snad policajti tvrdili, že jste v daném místě zastavit nemohl, protože jste jel v křižovatce rychle.
« Poslední změna: 21 Února 2018, 14:38:26 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #12 kdy: 21 Února 2018, 14:39:25 »

Do lékárničky si dokupte prošlé komponenty a je jenom hloupost vopičáka, že si to nezkontroloval.
Co se týče stopky, tam jsou obě teorie možné (zastavili jiné auto nebo  zastavil jsem za živým plotem). Osobně bych se přikláněl k tomu zastavení za živým plotem. Rozhled z hranice křižovatky je tak akorát.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #13 kdy: 21 Února 2018, 15:31:56 »

Jo dobře. Nahraju to na ulozto během zítřka.
Vtipný je, že sami stojí podélně před příčnými parkovacími místy a ještě na miste pro invalidy.
Už soudruzce Novákové jsem to na úřadě řekl když mi přehrála video, že z toho není nic poznat a tvářila se že to taky tuší a moc nechápe proč ji to opicajti posílali, možná bude pak zkoušet lékárnu, uvidíme toho 7. Února. :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #14 kdy: 21 Února 2018, 16:13:30 »

Další výhodou je že tam jela ta Avie - byla krásně viditelná i přes plot, zatímco Vy jste se za plotem schoval. Avie nebrzdila, ani nezpomalila takže jste vše bezvýhradně dodržel.

Evidentně je to jejich "místečko" kde čekají na snadnou kořist. Vy jste se nenechal oškubat na místě, tak si alespoň vymodlili tu lékárničku. Jenže jsou naštěstí tak blbí, že ani to jim nevyjde.
Pokud něco nepokazíte, je to myslím 100% WIN.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5