30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nezastavení na stopce+lékárnička  (Přečteno 18151 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #45 kdy: 02 Května 2018, 12:55:50 »

napsala 5 pracovních dnů. Dnešek se nepočítá, takže to pošlete 10.5. (3,4,7,9,10)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #46 kdy: 02 Května 2018, 13:56:41 »

Tak ono by to chtělo vědět, kdy byl ten desátý den uložení na poště (≠ den vhození do schránky) a od té doby počítat 5 pracovních dnů.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #47 kdy: 02 Května 2018, 13:57:38 »

Opasova aritmetika platí, pokud i fikce doručení uplynula dnes. Pokud uplynula včera, musíte podat 9.5. atd...
Citace
Tohle odvolání už postupuje SO1 na kraj, mám tam teda vytvořit co nejvíc bodů a odkrýt všechny karty, nebo má smysl ještě něco nechávat na později?
Musíte odkrýt všechny karty pro případ, že by SO2 potvrdil rozhodnutí SO1 vy jste šel do správní žaloby. Tam už nic nového, co bylo známo do doby vydání rozhodnutí SO2, doplnit nemůžete.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #48 kdy: 02 Května 2018, 16:43:38 »

Navíc když chybí jen důvody a jinak to je platné podání tak nedodržení lhůty na doplnění není tak zásadní..
i když chybí důvod odvolání tak to SO1 musí předat na SO2 a SO2 to musí aspoň formálně posoudit..
a když SO2 doplněné důvody dostane dřív než rozhodne tak to nemůže ignorovat ani když bude po lhůtě.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #49 kdy: 03 Května 2018, 15:35:32 »

Tak bych měl nějaký nastřel odvolání. Je to převážně kompilace z tohoto a tohoto případu.
Vypadá to že by části těch dvou jednotlivých odvolání mohli sedět na můj případ. Pozměnil sem samozřejmě citace co SO vyplodil do odvolání a poupravil popisy situací a účastníků. Mohlo by to alespoň zhruba takle stačit?
S čím bych trochu potřeboval pomoci, je bod II v odůvodnění neprokazani formálního znaku. Asi není úplně nutné to tam cpat když je víceméně jasně že se to uhraje na zastavení na místě odkud sem měl rozhled, ale preci jen ať tam o tom že me opice ztratili ž dohledu je alespoň zmínka. Neměl by tedanekdo nějaký odkaz na metodiku nebo něcorelevantniho o co se můžu opřít z hajit se že i  11vterin je dostatečný čas na to zamenit stíhané vozidlo, zvlášť když je v cestě  několik křižovatek, míst k zaparkování atd..
Díky
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #50 kdy: 03 Května 2018, 16:49:48 »

Formality
- odvoláváte se na neplatný zákon 200/1990 a tím pádem i v textu na špatné §§ (i když je to možná v pořádku, mám hokej v přechodných ustanoveních "tlusťocha" a nehodlám je studovat právě teď - blbost, "přestupky" jsou po 1.7.2017, takže platí 250/2016),
- zapněte si spellchecker, máte tam překelpi a hrupki.

Obsah

1)
a) I Je to neuspořádané, napište celý odstavec v první osobě, nebo v trpném rodu. Případně připusťte že jste přibližně v té době křižovatkou projížděl a popište své jednání v první osobě a popis videa včetně rozhledových možností PČR/záznamu kamery dejte do dalšího odstavce či do současného odstavce  a) II,
- vynechejte emotivně zabarvené rýpnutí do PČR, spíše by se hodil text Záznam byl pořízen z parkovacího místa pro invalidy mimo vozovku, z něhož dostatečnému výhledu do křižovatky brání vysoký živý plot.,
- doplňte do textu obrázek k odstavci a) I ze streetview/panoramy, v jakém místě jste zastavil a rozhlížel se tak, aby z něj bylo jasně patrné, že vás kamera nemohla zachytit, jak jste zastavil vozidlo na dostatečném rozhledu, kolega pk202 to trefil přesně https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5847.msg64893#msg64893
a) II Tučný text za odstavcem je divný. Doporučuji spíše znění Videozáznam pořízený policií ČR tedy nejen neprokazuje naplněni formálního znaku přestupku řidiče modrého vozidla, ale ani neprokazuje, že v záznamu zachycené modré vozidlo je totožné s mnou řízeným vozidlem Dacia RZ ......,
a) III jsem jen prolétl, to podstatné jsem našel, zbytek jsem přešel, tedy bez komentáře.

b) co tím chcete říct? To se odkazujete k původnímu přestupku řidiče (nezastavení vozidla na P6), či pouze k lékárničce? Pokud i k P6, tak uveďte, že nákladní vozidlo na hlavní ani nepřibrzdilo a projelo křižovatkou z X sekund po průjezdu modrého vozidla, tedy řidič modrého vozidla ho ani neomezil.
Judikáty jsem nekontroloval, ani nečetl jejich citace.

c) to je spíše právničina, nechávám na právně ohrabanějších

2) jste si jist tím, že odkazy na §§ SprŘ jsou správně?

EDIT:
- oparva mých překelpů, sazba
- odkaz na vhodný obrázek
- odkaz na přechodná ustanovení

Můj osobní názor (technika):

Zbytečně dlouhé, ukecané a nekonzistentní. Např: .....záznam zachycuje jen okraj křižovatky, kterým projíždí modré vozidlo, které v křižovatce předtím zastavilo a již se opětovně rozjelo... a hned další věta To potvrzuje i skutečnost, že nápadné policejní vozidlo nebylo vůbec vidět, byť jsem při zastavení na místě odkud jsem měl náležitý rozhled do křižovatky a následně průjezdem křižovatkou, jsem se rozhlédl několikrát a důkladně. Tak se rozhodněte, zda na záznamu jste vy, nebo někdo jiný. Pokud někdo jiný, jak můžete s jistotou tvrdit, že v křižovatce předtím zastavilo a již se opětovně rozjelo?? Kecejte, básněte a citujte v omáčce jak chcete, ale popis skutků a vyvracení závěrů SO1 zpracujte konzistentně,  jednoznačně a stručně.

??Navíc tam úplně chybí vyvrácení materiálního znaku údajného přestupku nezastavení vozidla na P6, to považuji za hrubý nedostatek podání.?? Na druhé straně se SO1 materiálním znakem tohto přestupku nijak nezabývá - pouze konstatuje, tak nevím, zda je to nutné. Pořád se na to dívám z pohledu případné správní žaloby - stačilo by konstatování, že SO1 se materiálním znakem tohto přestupku nezabýval?
« Poslední změna: 03 Května 2018, 18:15:09 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #51 kdy: 08 Května 2018, 17:30:30 »

Díky za konstruktivní kritiku. Popravdě na to nemám moc čas ani síly, takže omáčku jsem vytáhl z těch dvou linkovanych odkazů a doplnil něco málo svého. Předělám to a zítra pošlu.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #52 kdy: 28 Prosince 2018, 13:20:57 »

Tak je tady pokračování. Kraj pro mě teda dost nečekaně, moje odvolání zamítl a rozhodnutí SO1 potvrdil v plném rozsahu.. Nějak ho ani nezajímá že nikde není jediný důkaz pro propadlou lékárnu, pouze to tvrdí fízl. Ani ho nezajímá že vozidlo na záznamu nijak neomezí ani neohrozí Avii na hlavní a nasledne to samé vozidlo fizlové ztratí z dohledu na více než 11 vteřin. Prostě vinen v plném rozsahu, bez jediné pochybnosti. Chce se mi vážně blejt.

Ale možná že jedna pozitivní vlaštovka by tu byla. Doručili mi to fikcí do schránky, přesto,  že mám asi půl roku datovku...

Chápu správně že jediný možný opravný prostředek je správní žaloba? Přiznám se že na to asi uplne nemám čas ani schopnosti, ale prohrát rozhodně nechci když sem nic neudělal  >:(
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #53 kdy: 28 Prosince 2018, 14:01:05 »

Pokud to rozhodnutí o zamítnutí odvolání bylo vhozeno do schránky po skončení úložní lhůty a DS byla aktivní (a neexistuje žádný důkaz, že bylo doručeno), je nejlepší implementovat strategii “do nothing”. Podáním správní žaloby byste přiznal doručení.

Vyčkejte do data zániku odpovědnosti za přestupek a potom pošlete např. žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti nebo dotaz na stav řízení (abyste předešel případné exekuci, kterou během těch cca 3 měsíců, jež Vám zbývají, určitě nezahájí).

Jen pro úplnost: podle Vašich příspěvku zanikne odpovědnost za přestupek dne 22.3.2018.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #54 kdy: 29 Prosince 2018, 17:16:57 »

Prekluze bude právě az v listopadu. Exekuci bych nerad a predpokladam ze ji nejspis stihnou zahajit behem těch zbývajících 11 měsíců...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #55 kdy: 29 Prosince 2018, 18:04:09 »

Spitfire:
Promlčecí doba se restartuje rozhodnutím "vinen".. ale zamítnutí odvolání není rozhodnutí "vinen" a tak nerestartuje promlčení.
K poslednímu restartu promlčecí doby došlo vydáním rozhodnutí SO1 a od té doby po roce bude promlčeno.. jen si kolega "kdo" spletl rok a promlčeno bude v březnu 2019.

Teď asi nejlepší taktika je mrtvý brouk.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #56 kdy: 29 Prosince 2018, 18:04:40 »

Pročetl jsem celé vlákno znovu a pokud v něm něco podstatného nechybí, došlo k restartu lhůty dne 21.3.2018 vydáním rozhodnutí, a tak dojde k zániku odpovědnosti 22.3.2019.

EDIT: Omlouvám se, výše jsem si skutečně spletl rok. Děkuji panu 2M za upozornění.
« Poslední změna: 29 Prosince 2018, 18:06:35 od kdo »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #57 kdy: 30 Prosince 2018, 12:42:53 »

Do 22.3.2018 podle mne exekuce nehrozí. Proto bych se varianty "mrtvý brouk" vůbec nebál.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #58 kdy: 28 Dubna 2019, 08:06:52 »

Tak přesně podle vašich rad jsem cca týden po 22.3, tedy bezpečně po prekluzi poslal opatření proti nečinnosti. Včera po 10 dnech zrání v datovce, jsem vyzvedl zprávu od středočeského kraje, kde mi pouze přeposlali ten samý dopis co mi byl nedoručen vhozením do schránky. Tedy Rozhodnutí o tom ze neni nejmenšich pochyb o vině..
Jako ja dovedu se skřípěním zubů pochopit, že ta kr@va nebere nejmenší zřetel na moje argumenty a bez mrknutí oka přejde takovej detail, že pro propadlou lekarničku neexistuje jediny důkaz. To je asi bohužel víceméně jejich standartní postup a spoléhají na to že člověk nepujde do správní žaloby.
Celkem okatě jsem do toho opatření napsal jak to teda vypadá s nějakým vyjádřením, rok uplynul a ja v DS pořad nic nevidím. Tak nějak jsem i čekal ze ji usnadním práci když ji tam výpíšu lhůty, preci jen jde mi o exekuci, tak ať se to teď zas tak nezdržuje a soudružka inženýrka se nam ani nenamaha zmenit listopadové datum na rozhodnutí, natož nahlédnout do psisu, aby zjistila ze posílá nesmysl a ještě po prekluzi.
Co jí teda mam na to odpovědět? Je nějaká možnost jak ji za to zatopit? Stížnost nějakému dalšímu nadřízenému orgánu, ať je aspoň bez prémií když je tak líná a blbá?

Diky
« Poslední změna: 28 Dubna 2019, 08:09:54 od Spitfire »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nezastavení na stopce+lékárnička
« Odpověď #59 kdy: 28 Dubna 2019, 10:54:37 »

Žádost o přezkum.
IP zaznamenána