30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně  (Přečteno 13602 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« kdy: 03 Ledna 2018, 18:14:11 »

Zdravím kolegové,

už asi dva měsíce chybí radar na ulici Masarykova v Rajhradě, který spadá pod  často omílané Židlochovice. Byl umístěný poblíž základní školy, kde byla rychlost stanovena na 40 km/h s dodatkovou tabulkou, že to platí pro kamiony tuším v noci. Poblíž je taky dost nebezpečná křižovatka a je to vcelku úzká ulice, takže radar si asi na sebe nevydělal a byl odstraněn/přesunut. Máte někdo podrobnější informace? Tohle je jen má logická dedukce.

Z Brna směrem na Svitavy jsou nainstalované radary, nejspíše krátká úsekovka. Až dnes, i když jsem jel předpisových méně než 80 km/h (stanovena 80), tak na mě bliklo výrazné červené světlo, takže už tam měří naostro? Jezdím tam rok asi, jednou jsem dokonce projel asi 100 km/h a dosud nic nepřišlo. Víte tedy někdo něco?
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2018, 20:58:34 »

Kde přesně z Brna směrem na Svitavy? Jezdím přes Brno kolem výstaviště na Svitavy každý týden a žádné ho radaru jsem si nevšiml.


P.S. Někde v Brně na okruhu jsem viděl nové kamery, teď si nemůžu vzpomenout kde.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2018, 21:03:51 »

Ul. Sportovní. Také to na mě několikrát zablikalo, ale zatím žádná odezva od orgána.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2018, 21:37:32 »

Přesně tak, v těch místech. Pak jsou ještě kamery i na té bráně.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2018, 22:23:51 »

O těchto dvou sadách kamer si pořád myslím, že jsou testovací, patřící AŽD Divize Automatizace silniční techniky Brno, která je hned vedle.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2018, 22:41:37 »

V pátek mimořádně projedu tunelem a podívám se :)
IP zaznamenána

dudis

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2018, 09:07:08 »

Uz to na mě bliká takto cca od října, jezdím tudy každý den. Testoval jsem funkčnost,zkoušel jsem jet vic jak 100, pak pod 80, pak 85 atd, v levém, v pravém.. Zatím nic nepřišlo. Navíc to občas nefunguje, občas to bliklo jen v noci atd. Určitě je to jen na nějaké testování.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2018, 10:16:46 »

Ze Sportovní mi kdysi jednou pozdrav přišel, ve směru od krpolského OC jsem tam vygeneroval asi 110km/h, tehdy to byla ještě výzva k podání vysvětlení.. teď už hoodně dlouho nic.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #8 kdy: 04 Ledna 2018, 20:09:30 »

Ze Sportovní mi kdysi jednou pozdrav přišel, ve směru od krpolského OC jsem tam vygeneroval asi 110km/h, tehdy to byla ještě výzva k podání vysvětlení.. teď už hoodně dlouho nic.

Jak je to dlouho asi?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2018, 09:53:21 »

IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2018, 20:29:44 »

Ty kamery jsou tam ještě, ale vedle na sloupu přibyly další.
IP zaznamenána

Delphin

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #11 kdy: 06 Ledna 2018, 14:22:08 »

Já můžu říct k Rajhradu. Ta ptačí budka v centru byla stejně dlouhodobě neobsazená. Celkem byly 4 budky (Rajhrad centrum, Rajhrad Stará Pošta, Rajhradice a Holasice - na rozhraní s Rajhradem) a jen 2 radary, co se stěhovaly. Nejčastěji obsazené byly Stará Pošta a Holasice. Mimochodem, pokud by vás blýskli, kontrolujte si metrologické pečeti, často je mají poškozené a občas o budku pootočenou.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #12 kdy: 06 Ledna 2018, 19:34:46 »

Souhlasím, zrovna tyhle místa jsou ideálními kasičkami.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #13 kdy: 01 Února 2018, 18:42:12 »

Odstranění radaru u školy starosta Rajhradu zdůvodnil tak, že o tom rozhodly Židle - přeloženo do běžné řeči si spočítali, že tam všichni jezdí 40 (protože to vzhledem ke "zklidnění" ostrůvkama moc rychleji nejde) a penízky netečou. To umístění bylo asi jediné, kde by se měření dalo obhájit zajištěním bezpečnosti, i když i tam se nikdy žádná vážná nehoda nestala, ani před umístěním radaru, ani po.

Jinak z insider informací se mi doneslo, že za rok 2017 jim výběr asi nešel tak dobře, jako v předchozích letech, protože roky předtím byly radary okolo vánočních svátků vypnuté, ale vloni nesplnili, tak doháněli i přes svátky.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #14 kdy: 01 Února 2018, 19:01:52 »

Napadl mě ten důvod, je to naprosto logické. Tam ani rychleji jet nejde jak je ta ulička úzká...
IP zaznamenána