30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti  (Přečteno 4704 krát)

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« kdy: 26 Února 2018, 12:14:43 »

Přeji hezký den,

budu z pochopitelných důvodů maximálně obecný, ale to podstatné by se z příběhu vytratit nemělo.

Vracím se domů a najednou za mnou vidím diskotéku s červený nápisem Policie Stop. Vzhledem k tomu, že typ komunikace není zrovna vhodný pro zastavení, zpomalím a čekám až mě předjedou, aby mě odvedli na lepší místo k zastavení. To se stane a po chvilce stojíme na benzínce. Vystoupí jeden policista, pozdraví a oznámí mi, že se jedná o silniční kontrolu a požádá mě o předložení dokladů potřebných k řízení vozidla, na což dostává řidičák, techničák a zelenou kartu. Po obdržení těchto dokladů začne smršť slov o tom, že už mě sledují delší dobu, ptá se, jestli mám nějaké pokuty za rychlost a že už při vjezdu do města jsem překročil rychlost o více něž 50 km/h. Na což mu odpovídám, že to nebudu komentovat. Potom se spolujezdce ptá, jestli má řidičák, protože já jsem prý o něj právě přišel. Taky bez reakce. Odchází od auta a po chvilce přichází kolega s Dragerem, výsledek negativní. Načež se ho ptám, jestli se jedná stále o kontrolu a nebo jestli jsem z něčeho podezřelý. Na to nedostávám žádnou reakci. Po další chvilce (celá kontrola byla skutečně hrozně krátká) přichází ten původní, vrací mi papíry a velmi rychle mizí pryč ze slovy, že jsem byl ztotožněn v místě a čase a že posílá věc na magistrát.

Pokud se na to podívám racionálně, tak podle průběhu celé kontrolní kontroly se objem jejich důkazního materiálu rovnal přibližně tomu, co jsem dnes ráno nechal na záchodě a pouze zkoušeli, jestli jim náhodou na sebe neřeknu něco sám. Jednalo se o běžnou Octavii II, nevšiml jsem si ani, že by vzadu byla kamera (což auta s radarem mívají) a vzhledem k jejich právnímu povědomí o přestupcích mi přišli spíš jako pořádkoví, než jako dopravní. Lze se s velkou měrou pravděpodobnosti domnívat, že cílem onoho prohlášení o "nahlášení na magistrát" bylo mi pouze zkazit náladu a vyvolat pochybnosti, což se jim samozřejmě povedlo. Nebylo mi sděleno žádné podezření, nevzali si občanku a ani nesepsali žádné hlášení, které by mi dali k vyjádření a podpisu. Podle těchto znaků by tak mělo být jakékoliv hlášení kamkoliv naprosto vyloučené, nicméně mě zajímá, jestli nejsou známy případy, kdy policie takhle odignorovala všechny svoje povinnosti a přesto měla tu drzost hlásit něco na úřad (v tomhle případě by si to oznámení museli skutečně napsat až na stanici).

Děkuji moc za odpovědi.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2018, 12:17:53 »

Když nemají radar tak ať si píšou co chtějí
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2018, 12:23:31 »

No to je právě nevím, jestli ho měli, protože zastavili přede mnou. Pouze vím, že za zadním oknem nebylo nic, ale co bylo ve předu, to nevím...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2018, 12:35:08 »

Leda laser z ruky.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2018, 12:41:38 »

Pokud fízl nastupuje tímhle obvyklým zupáckým způsobem, bývá důvodem frustrace, že nemá váš skutečný či domnělý přestupek nijak zadokumentovaný. Důkazem může být i to, že po zjištění dalšího spolucestujícího  = svědka, to rychle ukončil.
Jestli ale mají zdokumentované vaše překročení rychlosti o 50 km/h, pak by to stejně nemohli řešit na místě.
Možností je spousta a nejlepší bude vyčkat věcí příštích - tedy zda-li ten "magistrát" něco podnikne.
Případně je můžete samozřejmě potrápit a poslat žádost o Potvrzení o provedení úkonu - dozvíte se, co bylo tím úkonem.
Osobně to vídám docela často - standardně jezdí 4 fízlové v autě, věkový průměr tak cca 23 let a zastavují zásadně starší auta, kde je pouze řidič - nejlépe děda či řidička. Pak stojí nastoupení  v těch svých černých montérkách a tváří se jako když zatýkají nejmíň Pablo Escobara. Váš způsob komunikace a přítomnost svědka  = potenciální potíže.
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2018, 12:59:45 »

Děkuji za odpovědi. A co ten fakt, že mi nesdělili z jakého přestupku mě podezřívají a ani nesepsali hlášení, které mi logicky nedali k možnosti se vyjádřit a k podpisu, na což mám svědka? Není tohle samo o sobě, i kdyby mě desetkrát změřili, tak velká vada, že správní orgán celou věc shodí ze stolu? A nebo se tohle bohužel běžně děje a správním orgánům je to jedno?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2018, 13:03:58 »

Neřešte kdyby. Kdyby měla babička koule, tak je to dědeček :-D

Uvidíte, zda se někdo ozve a co bude případně ve spisu.
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2018, 14:18:08 »

Důvodem, proč jsem tohle téma založil právě bylo vyřešit to kdyby. Je mi jasné, že mi tu nikdo neřekne je to tak a tak a nijak jinak, ale k výsledku "pravděpodobně je to tak" se už myslím dobrat dá, což mi buď pomůže to pustit z hlavy a nebo naopak se začít připravovat na boj. Snažil jsem se popsat jejich chování včetně toho, že opominuli některé povinné kroky (oznámení podezření ze spáchání přestupku, sepsání hlášení a daní možnosti řidiči se k němu vyjádřit) a z těchto indicií jsem čekal jednu z těchto odpovědí:

a) Ano, bohužel se děje, že ti neoznámí nic, nesepíšou hlášení a zmizí, načež předávají správnímu orgánu, ale u toho to je pak snadná obhajoba
b) Ano, bohužel se děje, že ti neoznámí nic, nesepíšou hlášení a zmizí, načež předávají správnímu orgánu, který to bere pouze jako jednu z okolností která má na výsledek řízení malý vliv
c) Ne, pokud mají nějaké důkazy, tak kontrola vypadá úplně jinak. To že nesdělili podezření ani nic nesepsali s velkou pravděpodobností svědčí o tom, že celá věc jejich odjezdem skončila.

EDIT: No, když si to takhle po sobě přečtu, tak by asi museli být padlí na hlavu, aby věc, na kterou mají důkazy, zbytečně hnojili tím, že budou dělat procesní chyby. Za předpokladu teda, že si D-FENSovi články pamatuji správně a sepsání hlášení na místě je skutečně jejich podstatná povinnost, jejíž porušení by velmi oslabovalo jejich pozici ve správním řízení.
« Poslední změna: 26 Února 2018, 14:22:17 od hm23 »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2018, 14:55:50 »

Už jste si na všechno odpověděl sám a dokonce se i pochválil.
A nyní se držte doporučení opase a vyčkejte věcí příštích. Opravdu s vámi nikdo nebude pitvat vaše hypotetické "bohužel varianty".
Pokud má fízl nějaké důkazy vašeho porušení zákona, pošle je formou úředního záznamu příslušnému správnímu orgánu a ten případně zahájí řízení, o kterém vás vyrozumí. Poté vložte anonymizované sem a určitě obdržíte spoustu doporučení.
« Poslední změna: 26 Února 2018, 16:00:59 od gumidos »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2018, 23:55:56 »

Tak vy jste udělal jednu obrovskou chybu, kontrolu jste si nenahrál. Kdyby jste jí měl nahranou nebyly by další kdyby :)
A proto tvrdím vždy nahrávat od samého počátku do samého konce i kdyby ti pitomci jenom rozdávali koblihy, já seděl 100% střízlivý, v totálně novém vozidle s perfektní povinnou výbavou a zcela jistě neudělal posledních 200km jízdy sebenepatrnější přestupek.
Nechápu jak to že jsou lidé poučení FSM a vědomi si leváren policistů, kteří nedokážou na telefonu zmáčknout nahrávání.
IP zaznamenána

hm23

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #10 kdy: 28 Února 2018, 12:12:53 »

Díky za komentáře.

Pro někoho, kdo to tu bude číst mě napadl ještě jeden tip, jak si ověřit (alespoň částečně), zda-li Policie skutečně něco dělala a tím je výpis o využití údajů z registru obyvatel. Požádal jsem si o něj pomocí datové schránky (přes formulář na portal.gov.cz) a historicky v něm je vidět, který úřad a nebo Policie si nějaké informace z tohoto registru prohlížela. V mém výpisu není vidět nic, což spolu s tím, že si nevzali občanku dle mého názoru znamená, že celá věc jejich odjezdem skončila, protože další údaje v potřebné kvalitě a rozsahu pro hlášení na magistrát by dokázali zjistit jenom z registru obyvatel. Pokud se pletu, prosím opravte mě, abych tu nešířil nesmysly.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #11 kdy: 28 Února 2018, 12:28:14 »

V mém výpisu není vidět nic, což spolu s tím, že si nevzali občanku dle mého názoru znamená, že celá věc jejich odjezdem skončila, protože další údaje v potřebné kvalitě a rozsahu pro hlášení na magistrát by dokázali zjistit jenom z registru obyvatel. Pokud se pletu, prosím opravte mě, abych tu nešířil nesmysly.

V roce 2017 jsem mel od policie lístek za stěračem, řešeno na úřadě středočeské prdele, podáno odvolání - ve výpise po policii ani po té prdeli ani stopa
A pak jsem si dal i jeden trestný čin, od policie ani stopa.
Takže bych se na to zas tak nespoléhal.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #12 kdy: 28 Února 2018, 14:39:24 »

U lístku za stěračem řidiče neznají a tak policajt nemá důvod chodit do registru..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Kontrolní kontrola po údajném překročení rychlosti
« Odpověď #13 kdy: 28 Února 2018, 14:59:18 »

U lístku za stěračem řidiče neznají a tak policajt nemá důvod chodit do registru..
Ale ten úřad, co to pak dostane už ano a přesto tam nic takového uvedeno není. Stejně tak jsem čekal, že tam bude záznam od policie z kontroly při které zabavili řidičák a taky nic.
IP zaznamenána