30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zimní pneumatiky  (Přečteno 9289 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Zimní pneumatiky
« kdy: 27 Prosince 2017, 10:36:41 »

Bohužel v podstatě všechno co je zákonem nařízeno či regulováno, je nějakým způsobem "cinknuté", počínaje emisemi a nyní konče celoročními pneumatikami
https://auto.idnes.cz/michelin-test-celorocni-gumy-dih-/automoto.aspx?c=A171222_221716_automoto_fdv
Stručně shrnuto:
- výrobci  s velkou pravděpodobností vyrábí pneu, které obstojí v testech jako nové, ale již po mírném opotřebení jsou výsledky značně horší
- Michelin, jakožto výrobce a též jakožto osoba odpovědná za kvalitu výrobku a jeho vlastnosti, tvrdí, že jejich pneu lze používat až do 1,6mm hloubky vzorku. Český úředník to ale ví lépe, proto nařídil jako minimální hloubku pro zimní pneu 4 mm. Dovozuji, že celoroční pneu musí v zimě splnit požadavky na zimní pneu - tedy zmíněné 4 mm hloubku vzorku.
- Autobild - tedy společnost představující pro mě mnohem objektivnější osobu, než je český ouřada, prohlašuje, že "Požadavek, aby se pneumatiky měnily už při poloviční hloubce profilu, lze jednoznačně zamítnout"
- Autobild prohlásil - "přinejmenším část výrobců pneumatik dlouhá léta manipulovala testy tím způsobem, že dávala do testů jiné pneumatiky". Nikdo neřve, nikdo ho nežaluje, zřejmě to tedy nebyla většina, ale všichni. Bude testováno 15000 pneu kvůli podezření, že výrobci ve velkém manipulovali s údaji na štítcích
- je krajně pravděpodobné, že lecjaká "shitka" z Kauflandu, je již i jako nová výrazně horší, než ojetá guma některé solidní značky a konstrukce
- a na základě toho český ouřada vymyslel povinné 4 mm, fízl to bude mozkovým myšlením měřit a další ouřada se jedné straně A4 bude vyslintávat o "materiálním aspektu, protože kdo má ojetou gumu, nemá doma akvárko...."
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #1 kdy: 27 Prosince 2017, 11:51:48 »

Klasika, jak jsou pneu v akci v marketu, lidi kupují jak zběsilí. Dost letí i protektory...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2017, 17:31:39 »

Ale to snad ví i blbec. Mám na popelnici jakýsi „levnější“* zátěžový-light edition (450 kPa) celoročáky (jedna náprava Nankang a druhá nějakej Matador, jedno lepší, jak druhý) a zahrabe se to už na mokré trávě, natož blátě nebo sněhu. Esli se to trochu vyvaří a dá do kupy, tak eště šest disků, dopředu pudou holt kvalitní zátěžáky aspoň na 600 kPa (něco pod tunu na kolo) letní a zimní a vzádu budu v létě dojíždět nějaký ty celoroční/zimní mrdky z předku.

Obávám se právě že i na celoročáky platí v zimě 4 a tím pádem nejsem kokot, abych kupoval za 15 tisíc co pár let nový kola a vyhodil je mírně sjetý, resp. dal za neustálý přezouvání mezi diskama majlant (a v létě nebudu schopen sjíždět tolik sad na 1,6 mm, co jich z novýho vzorku sjedu na 4).
__________
*Páč i mrdka na 450 kPa už stojí docela dost. Holt popelnice je drahej špás, se nedivim že kde kdo bere ty šestimetrový dvojkolový dodáfky co jsou oficiálně na B a pak v nich stejně tahá 4 tuny. Páč větší auto znamená co, halík? Větší papíry a mýto, kurva, mýto!
« Poslední změna: 31 Prosince 2017, 22:37:10 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #3 kdy: 30 Prosince 2017, 19:28:43 »

verze s "novinářskými" pneumatikami je rozhodně platná
nebudu výrobce jmenovat, protože je solidní i bez toho, ale objevila se serie pneumatik, které nevydržely ani 3tkm
výrobce samozřejmě zdarma vyměnil a vysvětlení pro velkoodběratele bylo " jedná se o pneu pro testy"

celoroční guma pro fabii důchodce, co s ní jede za roh na nákup a v létě je s ní na chalupě, je rozhodně přínosnější, než ono dvojité přezouvání
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2018, 15:26:08 »

Lze nějak reklamovat pneu na opotřebení? Teď jsem měl jedny co mají po sezoně pod 1.6mm. Předtím mi jiné vydrželi v pohodě 3 sezóny. Jízdní styl ani nájezd se výrazně nezměnil.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #5 kdy: 03 Ledna 2018, 17:54:15 »

Lze, ale budete potřebovat znalecký posudek, protože bez něj máte minimální šanci.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #6 kdy: 03 Ledna 2018, 18:56:27 »

Neumím si představit, jak prokážete, že jste s pneu nenajel třeba 100.000 km, ale jen 10.000
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 198
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #7 kdy: 03 Ledna 2018, 19:01:51 »

Ja si to predstavit umim, ale vyprdl bych se na to a priste koupil overenou znacku z overeneho zdroje.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #8 kdy: 03 Ledna 2018, 21:13:59 »

minimálně bych provedl pokus v tom servisu, kde byly zakoupeny
aby to nebyla stejná situace jako píšu výše
podle DOT a nějakých výrobních znaků výrobce "většinou" ví, že se "třeba" nepovedla směs

anebo to dopadne až tím znaleckým posudkem
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #9 kdy: 03 Ledna 2018, 23:28:57 »

Lze nějak reklamovat pneu na opotřebení? Teď jsem měl jedny co mají po sezoně pod 1.6mm. Předtím mi jiné vydrželi v pohodě 3 sezóny. Jízdní styl ani nájezd se výrazně nezměnil.

Ja mam pneu, ktery mi doporucil servis (vi jak jezdim) a durazne me varovali ze sice na vozovce drzi, ale po 10kkm se prostě sjedou, no zatim se celkem strefili. No vzhledem k jizdnim vlastnostem je mam už na dvou autech. Můžem znát typ a značku pneu?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #10 kdy: 04 Ledna 2018, 06:25:47 »

Ja mam pneu, ktery mi doporucil servis (vi jak jezdim) a durazne me varovali ze sice na vozovce drzi, ale po 10kkm se prostě sjedou, no zatim se celkem strefili. No vzhledem k jizdnim vlastnostem je mam už na dvou autech. Můžem znát typ a značku pneu?
Jedná se o
205/55 R16 GOODYEAR EFFIGRIP PERF 91V   

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #11 kdy: 04 Ledna 2018, 11:41:07 »

Lze nějak reklamovat pneu na opotřebení? Teď jsem měl jedny co mají po sezoně pod 1.6mm.

Pokud by to nebyla vylozene vadna serie a vice lidi by melo stejnou zkusenost jako vy, porovnat dot nekde v jinem foru na netu, tak to pujde leda přes znalce a to asi těžko pokud už je ta guma tolik sjeta, leda sehnat stejnou serii..
Ale uz sem slysel i pripad, kdy byla dodana "testovaci" pneu a vydrzela malo, tak byla vymenena..;)
výrobce někde píše kolik má guma vydržet, nebo že je třeba lepivější a vydrží míň? pokud je to někde psáno, máte smůlu..
« Poslední změna: 04 Ledna 2018, 11:47:56 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Zimní pneumatiky
« Odpověď #12 kdy: 04 Ledna 2018, 14:01:19 »

Uvádí se tzv. TreadWear, resp. UTQG. Nečetl jsem tento prolink, ale snad je tam realita.

Řešil jsem to ale v souvislosti s výběrem pneu, jestli mi závodní pneu nesežerou silnice dřív, než dorazím do práce

http://www.rezulteo-pneumatiky.cz/pruvodce-pnemautik/dobre-koupit-pneumatiky/utqg-treadwear-k-cemu-to-slouzi-27113
« Poslední změna: 05 Ledna 2018, 06:27:42 od swenak »
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #13 kdy: 05 Ledna 2018, 08:13:18 »

Já mám vyzkoušeno na dvou místech v Jizerkách a v Krušných horách, že jakmile mám zimní pneu kolem 4 mm, tak se s předním náhonem na sněhu nevyhrabu a musím nasazovat řetězy. Pro mě to smysl má, kdo nejezdí do hor, je na tom jinak. Ale v létě 1,6 mm v dešti není lepší možnost. Nepřeju nikomu ten pocit, když naložený Forman začne hrabat ve 130 na D5 v bouřce při jízdě do kopce.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Zimní pneumatiky
« Odpověď #14 kdy: 05 Ledna 2018, 13:16:14 »

A jaká značka a těch pneu je na tom Formanovi a jakého stáří?
IP zaznamenána