30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [LOST] Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27  (Přečteno 18681 krát)

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
[LOST] Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« kdy: 11 Listopadu 2017, 14:30:16 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaká je šance na výhru v případě, kdy mi bylo dechovou zkouškou naměřeno 0,35 promile, další dechové zkoušky odmítnuty, a následně se šlo na krev, která proběhla asi za půl hodiny. Teď mi přišel rovnou už příkaz od magistrátu, s tím, že v krvi bylo 0,27 promile. Jak je velká šance na výhru? Procházel jsem zde různé témata a je to tak na hraně :( Ta hodnota krve je ještě před ponížením, takže je to jakoby 0,07 promile.

Podepsán pouze protokol, kde policie uvedla ve všech směrech, že jsem normální - oči, chování, nálada, oblečení atd. vše v normě. Řekl jsem, že jsem nic nejedl a nepil - šlo by to popř. ještě doplnit, že jsem si vzpomněl, že jsem si něco dal? Možná by bývalo bylo lepší spíš ODMÍTNOUT VYPOVÍDAT a pak to důkladně promyslet, než zapřít jakékoliv jídlo a pití.

ŘP mám, takže by mi vůbec nevadil dlouhý boj. Jen jde o to, jak velká je tam šance na úspěch, když krev bývá 100% průkazná.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2017, 17:05:48 od hh »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2017, 17:14:30 »

Bude potřeba kompletní kopie spisu. Takže tu si zajistěte a pak dejte vědět, Vaše vlákno se poté přesune (aby nebylo volně přístupné). Jinak žádné „vzpomínání“, stále platí „mlčeti zlato“!
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2017, 17:40:05 »

Bude potřeba kompletní kopie spisu. Takže tu si zajistěte a pak dejte vědět, Vaše vlákno se poté přesune (aby nebylo volně přístupné). Jinak žádné „vzpomínání“, stále platí „mlčeti zlato“!

Děkuji, zajistím.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2017, 19:52:04 »

Až půjdete na úřad, tak nic nevysvětlujte a neřešte.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2017, 21:33:57 »

Až půjdete na úřad, tak nic nevysvětlujte a neřešte.

Dobře, beru na vědomí.
« Poslední změna: 11 Listopadu 2017, 21:40:00 od ridic »
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #5 kdy: 12 Listopadu 2017, 00:11:27 »

Byl jsem na tom s hodnotama dost podobně. Řešilo se to před pár lety zpátky. Třeba vám to pomůže.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=545.0
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #6 kdy: 12 Listopadu 2017, 00:58:43 »

Byl jsem na tom s hodnotama dost podobně. Řešilo se to před pár lety zpátky. Třeba vám to pomůže.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=545.0

Děkuju za informace. Pokud jsem to dobře prošel, tak tam to bylo promlčeno, tzn. žádný přínos pro tento případ do bohužel nemá. Tehdy byla prekluze rok, dal se na to vyhrát každý druhý přestupek. Nyní je to již 2 roky a díky tomu se na prekluzi už nic neuhájí. I tak díky.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #7 kdy: 14 Listopadu 2017, 16:55:14 »

Dobrý den,

posílám na radu uživatele ViktorN správní spis, který je anonymizovaný, aby nešlo rozpoznat údaje účastníků řízení. Prosím tedy, jak píše ViktorN, o přesunutí, aby vlákno nebylo veřejné. Přesunuto. --HH

http://leteckaposta.cz/463077895

Udivilo mě, že v lékařském vyšetření při ovlivnění alkoholem je v kolonce "dech vyšetřovaného páchne po alkoholu dechová zk. pozit" je uvedeno ANO. Od lékaře i policistů jsem byl po celou dobu vzdálen minimálně na 1 metr vzdálenosti a rozhodně žádný alkohol cítit být nemohl. Napsal to tam snad schválně, protože jinak by všechny uvedené údaje hrály v můj prospěch?!

Předem děkuji za přímadné rady.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2017, 17:05:12 od hh »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2017, 19:24:49 »

Byl jste opravdu řádně policistou poučen o svých právech při dechové zkoušce? Máte nějaký audiozáznam z kontroly?
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #9 kdy: 14 Listopadu 2017, 22:59:43 »

Byl jste opravdu řádně policistou poučen o svých právech při dechové zkoušce? Máte nějaký audiozáznam z kontroly?

Řádně poučen nebyl, neustále (asi 5x) mě nutil, abych dýchal znovu (oba dva). Když jsem trval na krvi, tak řekli, že "na krev klidně potom pojedem", ale že když po 2. / po 3. nedejchnu, tak UŽ TAK se dopouštím přestupku za 50 000 Kč a další nesmysly... Audiozáznam bohužel nemám.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #10 kdy: 15 Listopadu 2017, 06:49:29 »

Zatím počkejte, co přijde z úřadu, nejpravděpodobněji to bude příkaz
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #11 kdy: 15 Listopadu 2017, 22:12:37 »

Zatím počkejte, co přijde z úřadu, nejpravděpodobněji to bude příkaz

Jak už píši v prvním příspěvku:

Citace
Teď mi přišel rovnou už příkaz od magistrátu, s tím, že v krvi bylo 0,27 promile.

Příkaz přišel a to na 4.000 Kč a 6 měsíců zákazu.

Do soboty mám čas na odpor, proto jsem to tu dal, jestli by byla šance to obhájit, anebo je toto dostatek důkazů pro jednoznačné "odsouzení", tedy resp. prohlášení jak správním orgánem, tak krajem v odvolání za vinného. Má to tedy cenu za takovéto situace? Toho co by mi hrálo do karet tam moc není, doktor napsal, že k desinfekci byl použit peroxid vodíku ač jsem jasně cítil alkohol... taky tam uvedl, že ze mě "táhl" alkohol, přitom se ke mě nepřiblížil tak na 2 metry :/ Krev odebírala sestra a on seděl úplně v povzdálí...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #12 kdy: 15 Listopadu 2017, 22:22:52 »

ŘP máte, tak není důvod to hned na začátku vzdát. Bránil bych se už jenom kvůli tomu že jde o alkohol, není dobré mít toto zapsané až do smrti v kartě řidiče.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #13 kdy: 16 Listopadu 2017, 01:17:03 »

ŘP máte, tak není důvod to hned na začátku vzdát. Bránil bych se už jenom kvůli tomu že jde o alkohol, není dobré mít toto zapsané až do smrti v kartě řidiče.

Přesně, souhlasím. Akorát strategie, jak se bránit.. je lepší jít/nejít na ústní jednání? Ze všech se omluvit, nechat je rozhodnout a pak to napadnout na jejich chybách? Anebo jít tam a ústně konfrontovat fízly s různými otázkami? Z osobní zkušenosti vím, že ústně se nic nedělá lépe, fízli/správní orgán kolikrát nechcou zaprotokolovat něco, co řeknete a jim by se to nehodilo. Písemně můžete podat cokoliv.

Odpor proti příkazu tedy podám asi určitě. Ale jaká je nejlepší strategie na postup? A jaká je cca hrubým odhadem celková šance na výhru?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #14 kdy: 16 Listopadu 2017, 07:27:42 »

Přesně, souhlasím. Akorát strategie, jak se bránit.. je lepší jít/nejít na ústní jednání? Ze všech se omluvit, nechat je rozhodnout a pak to napadnout na jejich chybách? Anebo jít tam a ústně konfrontovat fízly s různými otázkami? Z osobní zkušenosti vím, že ústně se nic nedělá lépe, fízli/správní orgán kolikrát nechcou zaprotokolovat něco, co řeknete a jim by se to nehodilo. Písemně můžete podat cokoliv.

Odpor proti příkazu tedy podám asi určitě. Ale jaká je nejlepší strategie na postup? A jaká je cca hrubým odhadem celková šance na výhru?

Přesně jak píše kolega, tohle bych si taky nenechal v kartě.

Určitě tam jít, určitě konfrontovat, z hlavy mě napadá - proč měřili, jak měřili, jaký to má vliv na bezpečnost, co pán policajt viděl, proč jste mě řádně nepoučil, proč jste vůči mě tak podjatý (tzv. námitka podjatosti - třeba typ auta, vizuální úpravy, Váš zjev, Vaše minulost...). Třeba úřad udělá taky nějakou chybu, na které to můžete vyhrát. Takže ve Vašem případě jednoznačně útok a napadat snad všechno.

Jaká je šance? Taková, jakou ji vytvoříte, resp. co řeknete/uděláte apod...nedovedu vyjádřit v %

« Poslední změna: 02 Března 2018, 10:53:15 od fu »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5