30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27  (Přečteno 18682 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #30 kdy: 28 Května 2018, 17:39:21 »

nic vám nebrání se více rozepsat. Třeba že hranice do 0.3 může být tzv. zvýšená fyziologická hladina.
https://theses.cz/id/m0kmef/BP.pdf

Tedy požití alkoholu není nijak prokázáno.

S tím že jste nedostal šanci tyto připomínky uplatnit, tedy je uplatňujete nyní.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #31 kdy: 28 Května 2018, 21:13:50 »

Dobře, děkuju. Projdu si ještě místní témata co se týče alkoholu a zkusím se taky inspirovat. Někdy myslím před půl rokem jsem si to už procházel a dokonce tam tuším byl i nějaký judikát do 0,3 promile, nevíte o tom něco? Ten uživatel tam psal něco ve smyslu že jim to rozhodnutí odvolací orgán sice potvrdil, a pak až díky žalobě uspěli na základě citace toho daného judikátu. Ale to téma bych už teď nenašel.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #32 kdy: 04 Června 2018, 00:19:50 »

Chtěl bych se zeptat, v případě, že podám tzv. "blanketní odvolání", bude mě muset kraj následně vyzvat k doplnění? Anebo se teoreticky může stát, že mi to bude zamítnuto? Bylo by takovéto "okamžité zamítnutí" blanketního odvolání zákonné?

Zatím jsem neměl čas to odvolání sepisovat, potřeboval bych to doplnit později.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #33 kdy: 04 Června 2018, 12:29:12 »

Měli by vás vyzvat. A pokud to i tak projde, jde to později napadnout. Nicméně to chce se tomu věnovat a "neměl jsem čas" nikoho nedojme.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #34 kdy: 04 Června 2018, 13:51:21 »

Chtěl bych se zeptat, v případě, že podám tzv. "blanketní odvolání", bude mě muset kraj následně vyzvat k doplnění? Anebo se teoreticky může stát, že mi to bude zamítnuto? Bylo by takovéto "okamžité zamítnutí" blanketního odvolání zákonné?

Teoreticky se může stát všechno, ale byl by to dobrý bod do žaloby.
Ale asi není dobré když z odvolání bude jasné že to děláte jen jako zdržovací taktiku..

A výzvu k doplnění důvodů by měl poslat už SO1.. a až po doplnění předá všechno na SO2
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #35 kdy: 04 Června 2018, 15:53:51 »

No zdržovací taktiku ne, ale opravdu teď ten čas nebyl. Vrhnu se na to hned teďka, předpokládám, že žádost o doplnění mně pošlou v podstatě ihned, takže získám třeba tak 2 týdny na to ještě.

Odkladný účinek to mít zatím bude, že?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #36 kdy: 04 Června 2018, 18:42:50 »

Ano.. i když důvody nedoplníte tak lze odvolání projednat a má odkladný účinek.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #37 kdy: 05 Června 2018, 01:13:29 »

Ano.. i když důvody nedoplníte tak lze odvolání projednat a má odkladný účinek.

Lze jej i tak projednat, a případně zamítnout?

Je na to tedy nějaký paragraf přímo ve správním řádu, nebo záleží čistě jen na nich, jestli to rovnou, bez výzvy k doplnění, zamítnou?

Měl bych tedy nyní po podání blanketního odvolání spíš co nejrychleji sepsat doplnění, aby z jejich strany teoreticky nedošlo k tomu zamítnutí? Zase na druhou stranu někdo psal, že by to byl dobrý bod do správní žaloby, takže nevím, jestli by to ve finále bylo dobře nebo špatně.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #38 kdy: 05 Června 2018, 01:51:08 »

SO vyzvat k doplnění blanketního odvolání musí. Pokud to neudělá, poruší zákon.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #39 kdy: 05 Června 2018, 10:53:43 »

Lze jej i tak projednat, a případně zamítnout?

Je na to tedy nějaký paragraf přímo ve správním řádu, nebo záleží čistě jen na nich, jestli to rovnou, bez výzvy k doplnění, zamítnou?

Asi jsem to napsal nejasně..
Když v odvolání chybí nějaká náležitost tak to podle zákona má vyvolat proces doplnění podání
..a většinou s tím není problém a i když to neudělá SO1 tak nad ním ještě je SO2..

ale i když důvody odvolání nedoplníte tak to pořád je projednatelné odvolání a má odkladný účinek.. SO1 to musí předat na SO2 a ten se tím bude zabývat.
To je rozdíl od jiných náležitostí..
když chybí třebas podpis a nebo není jasné kdo odvolání podává a nebo proti jakému rozhodnutí tak to sice taky vyvolá proces doplnění podání, ale když to nedoplníte tak to není platné podání a nepočítá se to jako odvolání.

Měl bych tedy nyní po podání blanketního odvolání spíš co nejrychleji sepsat doplnění, aby z jejich strany teoreticky nedošlo k tomu zamítnutí?

Když vám psaní důvodů nepotrvá víc než měsíc tak to moc nehrozí..

Po podání odvolání si ho přečte SO1 a posoudí jestli je důvod rozhodnutí zrušit autoremedurou.. při tom by SO1 měl zjistit že chybí důvody a vyvolat proces doplnění podání..
další krok procesu je předání spisu na SO2.. a pak si to přečte SO2 a posoudí a vydá rozhodnutí.

Ten proces většinou zabere aspoň pár měsíců.. liší se podle kraje..
i když alkohol většinou řeší rychleji než třebas parkování.. ale zase bude čas dovolených a úředníci asi budou mít jiné starosti než vaše odvolání..

Teoreticky stačí aby důvody dostal SO2 dřív než vydá rozhodnutí.. když to dostanou před vydáním rozhodnutí tak se tím budou muset aspoň zabývat i když to pošlete pozdě.


Já radím po blanketním odvolání čekat aspoň 3-4 týdny na výzvu k doplnění podání a zatím si sepsat důvody.
Dá se počítat že to úřad pošle rychle.. třebas i obratem.. a že lhůta bude 5 dní.. vyzvednutím dopisu až koncem lhůty pro doručování získáte čas.

Když výzva nepřijde tak je možnost třebas po měsíci důvody poslat sám i bez výzvy.. a nebo neposílat a když dojde k rozhodnutí tak to řešit správní žalobou.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #40 kdy: 05 Června 2018, 14:56:31 »

Super, mockrát díky. Tak nějak jsem si myslel, že bych to taky udělal. Počkat na výzvu, která jak říkáte může přijít velmi rychle, vyzvednout poslední den, no a mezitím už začít sepisovat odvolání. A kdyby to náhodou ihned zamítli, což se asi nestane, tak jak říkáte ta žaloba. Děkuji moc.

EDIT: necitujte bezprostředně předchozí příspěvek, vlákno ztrácí na přehlednosti. Citace smazána. --enzym
« Poslední změna: 05 Června 2018, 18:55:22 od enzym »
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #41 kdy: 19 Června 2018, 22:38:00 »

Dobrý den,

tak správní orgán byl v případě toho mého "blanketního odvolání" nevídaně rychlý. Za pouhé 2 dny od doručení (!!!) tohoto podání vydal usnesení, kde mě vyzývá k doplnění tohoto mého podání:



Chtěl bych se zeptat vás zkušenějších, je na tom z pohledu správního řádu vše v pořádku? Já jsem sice laik, ale ve správním řádu se uvádí:

Citace
Není-li v odvolání uvedeno, v jakém rozsahu odvolatel rozhodnutí napadá, platí, že se domáhá zrušení celého rozhodnutí.

Nedalo by se na toto rovněž poukázat? Přesně jak je řečeno v této větě - z toho mého odvolání nebylo zřejmé, v jakém rozsahu je napadáno, mělo by tedy platit, že se domáhám zrušení celého rozhodnutí. Sice by to bylo pro mě méně přívětivé, jelikož bych tam pak nemohl uvést ty důvody, ale na druhou stranu je to v rozporu s tímto § 82 odst. 2 správního řádu.

Jinak těch 5 pracovních dní od doručení je taky běžná praxe?

Předem moc děkuji za rady.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #42 kdy: 19 Června 2018, 22:55:55 »

1. je
1a. na co byste chtěl poukazovat?
2. je

V kostce: SO jste doručil písemnost, která je po stránce formální podáním, má však podle názoru SO (a judikatury) vady. Na tyto vás SO musí upozornit a dát vám lhůtu k odstranění vad. SO si svoji povinnost splnil, míč je na vaší straně. Je na vás, zda vůbec a jak jej odehrajete, či necháte padnout do autu. Vše je podrobně rozebráno v předchozích příspěvcích znalých a zkušených kolegů.
« Poslední změna: 19 Června 2018, 23:06:00 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #43 kdy: 20 Června 2018, 00:08:33 »

Dobře, děkuji za upřesnění.

Náhodou byste nevěděl o nějakém judikátu NSS, který by řešil podobnou věc, tedy zvýšenou fyziologickou hladinu do 0,1 promile po odečtení tolerance, abych případně věděl, z čeho vycházet a jaká je šance?

Četl jsem rozsudek NSS, č. j. 7 As 105/2010-96, kde řidič po odečtení tolerance měl hladinu 0,04 promile, což je ještě o něco nižší, než v mém případě, ovšem tam byla situace jiná, protože, zjednodušeně řečeno, už neměl důvod se domnívat, že by v tu danou dobu ještě mohl teoreticky být pod vlivem alkoholu.

Jestli na tuto věc, kdy se jedná o zvýšenou fyziologickou hladinu alkoholu v krvi, neexistuje zatím žádný podobný rozsudek, myslím si, že by byl skoro zázrak takovýto případ svépomocí dohnat do úspěšného konce.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol v dechu 0,35 a krev 0,27
« Odpověď #44 kdy: 20 Června 2018, 07:35:16 »

Pro zvýšení fun factoru/zvýšení šance, kdy SO může udělat chybu, bych požádal o prodloužení lhůty podle § 39 odst. 2 SŘ:

Citace
§ 39 SŘ
Určení lhůty k provedení úkonu

(1) Správní orgán účastníkovi určí přiměřenou lhůtu k provedení úkonu, pokud ji nestanoví zákon a je-li toho zapotřebí. Určením lhůty nesmí být ohrožen účel řízení ani porušena rovnost účastníků. Usnesení o určení lhůty se oznamuje pouze tomu, komu je určena, popřípadě i tomu, jehož se jinak přímo dotýká.
(2) Lhůtu určenou správním orgánem může na žádost účastníka správní orgán za podmínek stanovených v odstavci 1 usnesením přiměřeně prodloužit.
IP zaznamenána