30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel - blokové čištění  (Přečteno 5893 krát)

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
[WIN] Sprdel - blokové čištění
« kdy: 08 Listopadu 2017, 09:51:22 »

Ahoj,
vlákno je sice již dlouho mrtvé, ale nejvíce koresponduje s mou situací, tak snad někdo zareaguje, případně se podělí o zkušenost.
Postup mého případu je: lísteček za stěračem asi sebrali děti, pak přišla výzva - nahlášen deadmut a nyní přišel příkaz. Dopis převzat 6.10.2017 (odpor tedy max do 14.10.2017) odeslal jsem odpor proti příkazu ještě v pondělí 16.10.2017 a to rovnou s žádostí o zaslání kopie spisu. Žádost o kopii spisu mi ale zamítli - viz scan dopisu, který jsem obdržel. Za dva dny na to mi přišlo předvolání k ÚJ, na které jsem zatím nijak nereagoval.
Mám tedy pár otázek a prosím o zkušenosti, případně radu. Má smysl se odvolávat proti zamítnuté žádosti o kopii spisu, když už mi přišla výzva k ÚJ?
Zajdu si teď pro kopii spisu osobně, nic dokládat ani vysvětlovat nebudu (i když mám kopii parte deadmuta a odkaz na poslední rozloučení s ním). Potom co si projdu spis počkám na písemné vyzvání k vyjádření se k podkladům? Z té výzvy k ÚJ si ale nejsem jistý, jakým způsobem dostanu možnost se vyjádřit, přijde mi ta výzva písemně? Pokud ano, pak bych se v rámci odpovědi na tuto možnost vytasil s parte?
Prosím o reakci, rád bych tu dal celý jeden ucelený případ od začátku do konce.

« Poslední změna: 10 Listopadu 2017, 17:03:00 od hh »
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #1 kdy: 08 Listopadu 2017, 18:17:42 »

Zahájili vůči vám jakožto provozovateli řízení pro správní delikt provozovatele vozidla?


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #2 kdy: 08 Listopadu 2017, 19:22:30 »

Ano, už to spadlo do sprdele (od 1.7.2017 se to jmenuje přestupek provozovatele vozidla), jak jsem tady dozvěděl.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #3 kdy: 08 Listopadu 2017, 19:49:35 »

Nějak se v tom neorientuji, nahrál jste příkaz z začátku října, bylo ústní jednání (nebo bude, nevím) a odmítli Vám dálkově asi nahlédnout do spisu. Tak co se dělo dál?
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #4 kdy: 08 Listopadu 2017, 19:49:48 »

Pak vás nepotěším, nikoho už parte zajímat nebude. K zastavení řízení se budete muset dostat jiným způsobem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2017, 20:18:35 »

Je to jak píši v příspěvku ze dneška nahoře: začátek byl lísteček za stěračem asi sebrali děti, pak přišla výzva k uhrazení 500,- nebo nahlášení řidiče - nahlášen deadmut, pak bylo ticho a nyní přišel příkaz. Proti příkazu (scan jsem nahrál naposled) jsem podal odpor spolu s žádostí o zaslání kopie spisu. Žádost o kopii spisu mi ale zamítli - viz předešlý scan. Za dva dny po dopisu o zamítnutí kopie spisu mi přišlo předvolání k ÚJ, na které jsem zatím nijak nereagoval. Ústní jednání se má konat 20.11.2017. Ještě jsem ale neviděl spis - protože mi zamítli žádost o zaslání kopie spisu a osobně se chystám nahlédnout do spisu zítra.
I tak bych měl ale mít stále ještě možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí ne??? A to bych právě poukázal na to, že úřad neudělal nic proto, aby zjistil totožnost řidiče, jen poslali dopis a odložili to na 60 dní... Případně je tedy ještě nějaká možnost?
IP zaznamenána

RaawYeezus

  • Příspěvků: 96
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #6 kdy: 08 Listopadu 2017, 20:38:45 »

Tak to jsem se možná unáhlil.
Pokud deathmuta obeslali a vrátilo se to jako nekontaktní adresát tak platí co jsem napsal.
Pokud ho neobeslali a rovnou přišli se SPRDEL tak byla zahájena s nezhojitelnou chybou a řízení by mělo být zastaveno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2017, 20:47:52 »

K podkladům před vydáním rozhodnutí se vyjádříte až po ústním jednání a budete trvat na lhůtě k vyjádřením k podkladům. Zajistěte spis, ofoťte, anonymizujte a nahrejte. Pak za asi dva týdny půjdete na úřad si "pokecat"
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #8 kdy: 09 Listopadu 2017, 15:33:56 »

Tak to jsem se možná unáhlil.
Pokud deathmuta obeslali a vrátilo se to jako nekontaktní adresát tak platí co jsem napsal.
Pokud ho neobeslali a rovnou přišli se SPRDEL tak byla zahájena s nezhojitelnou chybou a řízení by mělo být zastaveno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Muj deadmut je nekontaktni, protoze ze zahrobi se psat neda. Mel nekompletni adresu a i tak jsem dle magorsratu spachal sprdel. Rakousti postaci to ted nejak flakaji. Neni to poprve co mi mrtveho helmuta postak neoznacil Verstorben.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:13:14 »

K podkladům před vydáním rozhodnutí se vyjádříte až po ústním jednání a budete trvat na lhůtě k vyjádřením k podkladům. Zajistěte spis, ofoťte, anonymizujte a nahrejte. Pak za asi dva týdny půjdete na úřad si "pokecat"


Na úvod musím doplnit, že se jedná o mou rodinu. Kluka jsem instruoval, aby tam zašel jen okopírovat spis a k ničemu jinému se vůbec nevyjadřoval a kdyby si nebyl jistý, ať mi hned volá. Nicméně se z toho asi na místě podělal a absolvoval rovnou ústní jednání, které mělo proběhnout až 20.11.2017 jak je vidět z dokumentace. Takže nevím, jestli to celé nepodělal a se situací nejde již nic dělat... Všiml jsem si ale, že ve spisu chybí zamítnutí naší žádosti o kopii spisu, není tam žádný seznam/obsah spisu a deadmuta zjišťovali jen jedním dopisem, nejsou tam všechny dodejky atd. Ať je to ale jak chce, rád bych se situací poučil a nacvičil si praxi pro další případy. Můžu ještě požádat o lhůto pro vyjádření se k podkladům?
Doufám, že jsem anonymizoval správně a děkuji za reakce (kromě těch, co jsem vše podělal a odpovědí typu: máte smůlu).
« Poslední změna: 10 Listopadu 2017, 16:25:55 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Re:Deadmut - ověření doručení - Verstorben
« Odpověď #10 kdy: 10 Listopadu 2017, 16:46:29 »

Pokud by to tak mělo být, tak ano, nechám si poradit, nevyznám se přesně, budou mi tam moct ostatní poradit?

Přesunuto do Kuchyně. Uživatelům, kteří již odpovídali, jsem zachoval přístup, jinak sem standardně vidí všichni se statusem stálého člena či vyšším. --HH
« Poslední změna: 10 Listopadu 2017, 17:05:12 od hh »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - blokové čištění
« Odpověď #11 kdy: 10 Listopadu 2017, 17:10:08 »

Nečetl jsem to zatím podrobně, ale chápu správně, že stíhaným deliktem je porušení přenosné DZ instalované kvůli blokovému čištění? Prokazuje úřad nějak, že tam to auto stálo již před instalací značek, resp. že jeho řidič určitě DZ porušil?

Tato problematika se zde opakovaně probírá, stačí hledat. Obecně není snadné se vyhnout nutnosti hradit náklady odtahu či odtahu+vrácení v případě, že provozovatel neodstraní vozidlo aby umožnil řádně oznámení čištění. Pokutovat ale řidiče (či zástupně provozovatele skrz § 125f) za porušení toho značení je pro úřad komplikované, resp. až na vzácné případy, kdy bude buď perfektní dokumentace, nebo řidič bude tak oprsklý, že to tam zaparkuje měšťákům před nosem, to úřad nebude moci prokázat.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - blokové čištění
« Odpověď #12 kdy: 10 Listopadu 2017, 18:32:35 »

No koukám, že v tom má úředník značný bordel.

Určitě bych chtěl dokázat, zda skutečně auto stálo v zoně zastavení, zda ten den proběhlo blokové čištění, jak se o přestupku dověděli, jakým způsobem bylo znemožněno čištění a jak byl porušen materiální aspekt přestupku.

Hodně jste si přitížil, když syna takhle "dostali", nicméně ještě to nevidím jako ztracené. Proti rozhodnutí se lze odvolat a namítat stále nové námitky.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - blokové čištění
« Odpověď #13 kdy: 13 Listopadu 2017, 15:01:45 »

Děkuji moc za reakce. Jedná se přesně o situaci, jakou oba shrnujete, jednalo se o blokové čištění (nebylo to přímo městské policii pod nosem, spíš jsou asi místní zkušení blokaři), nedošlo k odtažení vozidla ani jiným úkonům. Zaparkoval zkrátka auto na parkovišti, nevšiml si značky blokového čištění, pak našel lístek za stěračem a prostě z místa odjel. Spis který jsem zde nahrál je "kompletní" zmatek spisu úředníka, takže žádné další důkazy ani fotodokumentace není.
Aktuálně tedy (po tom co provedl ten zmatek na ústním jednání) čekáme na ono meritorní rozhodnutí? Pak máme šanci se odvolávat a podávat námitky (asi se dočteme v meritorním rozhodnutí..)? Parte deadmuta je nám v tuto chvíli již k ničemu?

« Poslední změna: 13 Listopadu 2017, 15:09:43 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - blokové čištění
« Odpověď #14 kdy: 13 Listopadu 2017, 21:16:24 »

Asi bych nechal orgán rozhodnout (patrně vinen) a pak si nabít munici na odvolání. Bude nutný celý spis.

Parte Helmuta je už nyní k ničemu.
IP zaznamenána