30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství  (Přečteno 15055 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« kdy: 28 Října 2017, 20:56:12 »

Dne 28.10 jsem si udělal výlet do Prahy 7 na ulici Kostelní u Národního zemědělského muzea. Bohužel bylo všude beznadějně narváno, já nevlastním nějakou tu modrou kartu,  tak jsem to hodil vedle sousedů (dalších obšťastněných) k plotu a stál jsem už na trávníku. Měl jsem takový divný pocit, tak jsem pro jistotu si zaplatil parkovné a napsal na lísteček za okno "Vozidlo dočasně odstaveno z důvodu náhlé poruchy, bude co nejrychleji odstraněno". Ještě jsem uvažoval nad tím si sundat SPZ, ale to jsem neučinil.

O dvě hodiny později mi přístál lísteček od MP za zábor VP, konkrétně §5 odst.1, písmene g, zákona č. 251/2016 Sb. Paradoxně jsem jel kolem služebny MP, tak jsem se tam schválně večer zastavil. Strážník odmítal se mnou mluvit a řešit se mnou přestupek, ať se zastavím v úřední den. Jeho odmítnutí mám nahrané

Navrhuji řešení ignorovat lísteček a vyčkat dopisu úřadu. A už jsem poučen, že příště si můžu ušetřit ten čas a nechodit na MP.

Vaše názory? Díky



IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2017, 22:24:05 »

zábor není stále sprdelizovatelný, ne ? takže ignorovat :)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #2 kdy: 29 Října 2017, 01:09:16 »

Pokud jde o zábor, tak stačí nereagovat. Nelze uplatnit sprdel, takže stačí zapírat a neudat řidiče. Buďte ale opatrný, jak naložíte s nahrávkou. Aby na ní nebylo řečeno vaším hlasem přiznání.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #3 kdy: 29 Října 2017, 12:23:30 »

No já udělal krutou chybu, že jsem napsal něco na lístek, tím pádem to mohou brát jako přiznání.
Nebudu to hrotit a počkám co přijde.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2017, 16:20:41 »

No to se stává, zhoršil jste si tím mírně postavení, ale to se dá změnit. Prostě jste si později mimo stres uvědomil, že jste s tím neparkoval vy, protože se vám udělalo špatně.
IP zaznamenána

šofér

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #5 kdy: 21 Listopadu 2017, 00:05:08 »

mám podobný problém

v srpnu tohoto roku auto na veřejném prostranství (v místě kde se běžně parkuje, teda ne já, ale bylo to v době kdy v ulicích kolem byly mobilní značky zákazu zastavení, protože se chystalo kopání vody, ale několik dní se nekopalo, ale nechtělo se překážet bagrům, kdyby se náhodou konečně kopat začalo, no prostě  :x)

na MP odmítnuto podat výpověď (způsobení škody sobě nebo osobě blízké)

teď přišel z města příkaz na 2.000,- Kč, podle nového přestupkového zákona platného od 1.7.2017, §5, odstavec 1, písmeno g)

přemýšlím jestli je šance to vyhrát, když se podá "odpor"

máte už někdo osobní zkušenost?
« Poslední změna: 21 Listopadu 2017, 00:19:00 od šofér »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #6 kdy: 21 Listopadu 2017, 06:19:13 »

§ 5(1)(g) jakého zákona, 251/2015 Sb.? Pak je to opravdu zábor a není to sprdelizovatelné, stačí tvrdit, že jste nezaparkoval vy. Pokud jste to tedy už někomu nepřiznal.
« Poslední změna: 21 Listopadu 2017, 06:21:05 od hh »
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 735
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #7 kdy: 21 Listopadu 2017, 08:35:26 »

Na p7 je to jakýsi folklor, tam jsem to řešil často, viz starší diskuze. Navrhuji ignor

lc81
IP zaznamenána

šofér

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #8 kdy: 21 Listopadu 2017, 13:03:04 »

§ 5(1)(g) jakého zákona, 251/2015 Sb.? Pak je to opravdu zábor a není to sprdelizovatelné, stačí tvrdit, že jste nezaparkoval vy. Pokud jste to tedy už někomu nepřiznal.

zákon 251/2016 sb

zatím se to řešilo na MP, tam jsem strážníkovi hned hlásil, že jsem to neparkoval já, ale až teď mi docházejí všechny souvislosti toho co, jak a proč říkal ... nechal jsem se vmanipulovat do odmítnutí výpovědi podle zákona co tam maj na přepážce na lístečku a to sem mu i podepsal, ale vinu jsem odmítl ... teď mám pocit, že to tak maj naučený, aby člověka poslali dál na další úřad a ještě to zkusili jinak
IP zaznamenána

šofér

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #9 kdy: 21 Listopadu 2017, 13:05:31 »

Na p7 je to jakýsi folklor, tam jsem to řešil často, viz starší diskuze. Navrhuji ignor

lc81

"Příkaz" podle mě ignorovat nelze, respektive ignorováním bych uznal vinu.

Vinu odmítám, takže pokud to správně chápu, je potřeba podat "Odpor".
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2017, 14:09:09 »

zatím se to řešilo na MP, tam jsem strážníkovi hned hlásil, že jsem to neparkoval já, ale až teď mi docházejí všechny souvislosti toho co, jak a proč říkal ... nechal jsem se vmanipulovat do odmítnutí výpovědi podle zákona co tam maj na přepážce na lístečku a to sem mu i podepsal, ale vinu jsem odmítl ... teď mám pocit, že to tak maj naučený, aby člověka poslali dál na další úřad a ještě to zkusili jinak
Co jste mu tedy podepsal, že odpíráte podat vysvětlení s odkazem na § 11(4) zákona o obecní policii? To asi ničemu nevadí. Nicméně pokud vám přišel přestupkový příkaz, tak by správně měl být SO přesvědčen o tom, že se přestupek stal i že jej spáchal ten, komu je příkaz adresován, zároveň by mělo v odůvodnění být alespoň stručně uvedeno, na základě čeho tak usoudil (např. vyjmenováním podkladů). Je možné, že to jen SO zkouší, ale taky je možné, že jste na MP podepsal něco trochu jiného, než jste si myslel, případně že to MP v oznámení úřadu nějak kreativně posunula nebo si dokonce mohli dát práci a dohledat vás podle kamer.

Procesně samozřejmě proti příkazu včas podat odpor a pak se držet toho, že vy jste přestupek nespáchal a v řízení to není prokázáno a nic víc jim k tomu sdělovat nebudete. Kdybyste zbytečně nelezl na MP, tak jste to měl jednodušší.
IP zaznamenána

šofér

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #11 kdy: 21 Listopadu 2017, 14:31:43 »

v odůvodnění "příkazu" je uvedeno jen zjištění strážníka (který dával lísteček za sklo) + fotodokumentace auta, kterou stážník pořídil na místě

na MP jsem šel až když mi přišel doporučený dopis, že se mám dostavit. Výzvu doporučeným dopisem lze ignorovat bez postihu?

Je MP povinna mi vydat kopii papíru co podepisuji na stanici? Vím, že nemám nic podepisovat na ulici, ale na stanici mi to už přišlo OK, dokument jsem četl. Takže bez přítomnosti právníka prostě nikde nic nepodepisovat?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #12 kdy: 21 Listopadu 2017, 14:45:39 »

Povinnost něco konat nepramení z formy, jakou vám je doručeno (když vám já pošlu doporučeným dopisem, ať skočíte z okna, skočíte?), ale z nějaké zákonem udělené pravomoci, na kterou se v obsahu toho lejstra orgán odkáže. Takže stačí pečlivě a kriticky číst ten dopis, pokud je od MP, tak bych odhadoval, že se schovali za § 11(1)(b) zákona o obecní policii, což můžete buď ignorovat, nebo pokud máte chuť si s nimi dopisovat, udělat blbce a napsat, že asi došlo k nějakému omylu, protože jste jim žádné vysvětlení nepodával a ani podávat nebudete, tak vám není jasné, proč byste se měl dostavit k zápisu něčeho, co se nestalo.

A nebo si jednoduše pamatovat, že s policajty se nebavíme.

Pokud jde o to, že na ulici nikomu nic nepodepíšete, ale na stanici je to OK, tak to snad ani nestojí za komentář. Leda snad máte-li dnes volno, ozvěte se, skočíme spolu na nějakou stanici a podepíšete mi tam směnku na pár mega ...
IP zaznamenána

šofér

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #13 kdy: 21 Listopadu 2017, 15:41:23 »

Ale tak to já sem si samozřejmě pozorně přečetl, co jsem podepsal a bylo tam jen, že odmítám vypovídat, protože tím chráním sebe nebo osobu blízkou podle zákona. Nebyl sem ani na místě obviněn a předpokládám, že pokud bych nevědomky podepsal, že s přestupkem souhlasím, dostal bych rovnou na místě pokutu. Měl sem důvěru v orgán státní moci, který by měl postupovat v zájmu spravedlnosti. Ano to bylo naivní. Naštěstí mi takové dopisy chodí jen zřídka kdy a jako spořádaný občan jsem chtěl spolupracovat při objasnění podezření respektive jeho vyvrácení a tím záležitost uzavřít a pustit z hlavy.

Že lze výzvu z MP ignorovat je pro mě nová informace. Díky za ni. Ve výzvě (doporučeném dopise) k návštěvě MP byly tuším uvedeny i nějaké sankce, pokud výzvu neuposlechnu. Teď mi dochází, že i ten dopis si na MP strážník nejspíš ponechal, když sem ho předložil. Je to fakt neuvěřitlená levárna ze strany úřadů. Všude jinde sem ostražitej, ale úřadům mám prostě tendenci důvěřovat.  :x

Díky za rady. Podám odpor a budu doufat, že mě stím brzy přestanou šikanovat.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Praha 7, zábor veřejného prostranství
« Odpověď #14 kdy: 21 Listopadu 2017, 19:21:06 »

Jen tak mimochodem, když už je řeč v tomto tématu které jsem zakládal, tak stále NIC nepřišlo.  ;)
IP zaznamenána