30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12

Autor Téma: [WIN] Hrubě urážlivé podání  (Přečteno 32259 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #135 kdy: 05 Listopadu 2019, 21:10:09 »

Podrážděný soud by mohl rozhodovat jinak než nepodrážděný? To by snad nastat nemělo... :-)

Ani mi tak nešlo o urychlení procesu, jako spíš o to vytáhnout za zaplacené vstupné (soudní poplatek) co největší představení. Možná by teď byla správná chvíle pro uplatnění námitky podjatosti všech osob zmíněných v "poučení o složení senátu a možnosti namítat podjatost". Pokud to správně chápu, musel by o (ne)vyloučení soudce rozhodovat NSS, což je lákavé.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #136 kdy: 05 Listopadu 2019, 21:24:50 »

Doporucuji si nekdy popovidat s nejakym soudcem, drzi basu(zhruba jako fizlove pokud to jde) a citi se velice casto byti nadlidmi.
Tito nadlide nemaji zrovna moc radi popohaneni, zvlast, kdyz maji rozhodnout ve Vas prospech.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #137 kdy: 05 Listopadu 2019, 21:26:22 »

No vidíte, to je věc názoru. Já je zase považuju za úplně stejný untermensch jako fízly nebo úředníky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #138 kdy: 05 Listopadu 2019, 21:39:28 »

Neshledavam rozpor.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #139 kdy: 25 Září 2020, 11:31:03 »

Od podání repliky uběhly 2 roky a soudní parazit se stále neozývá...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #140 kdy: 29 Září 2020, 12:28:45 »

2 roky bez úkonu je už i na poměry tuzemských správních soudů dost na to, aby se to dalo nazvat průtahem a příslušný senát trochu zaprudit.

Jsou 2 základní nástroje - stížnost podle § 164 zákona o soudech a soudcích (6/2002 Sb.) a návrh na určení lhůty k provedení úkonu dle § 174a téhož zákona. Jsou i měkčí a neformální způsoby, jak soud probrat z letargie, ale něco takového si netroufám vám navrhovat :) Stížnost a návrh na určení lhůty lze libovolně kombinovat, nejvíc smysl dává buď obojí najednou, nebo nejdřív stížnost a pak vyeskalovat § 174a (nepřijde-li reakce na stížnost nebo se vám nebude líbit).

Nějaké vzory lze najít různě po internetu, formálně bezvadná a přitom dostatečně ostrá jsou třeba podání T. Peciny. V každém případě zmiňte, že kromě průtahů jako takových (2letou nečinnost nemůže omluvit nic) dochází i k porušení § 56 SŘS. Podle něj má soud vyřizovat věci v pořadí, v jakém mu napadly, tedy balík živých řízení, kde je provedena veškerá příprava (SOP, vyjadřovací kolečko, souhlas s nekonáním jednání ...), soud se toho nemá jak zbavit a čeká se už jen na rozsudek, má vyřizovat striktně chronologicky podle stáří (nejde-li o prioritní věci, viz celý § 56 SŘS). Když si dáte do infosoudu vaši spisovou značku a dále postupně budete navyšovat pořadové číslo (tedy to hned za A), uvidíte osud návrhů podaných až po tom vašem. Rozkliknutím položky vydání rozhodnutí pak zjistíte, jak byla věc vyřízena - nezajímavá jsou odmítnutí, postoupení jinam, zastavení řízení atp. U řízení, kde takto zjistíte, že byl vydán rozsudek, si tento rozsudek vyhledejte na webu NSS normálně přes zadání soudu a sp. zn. a dále odfiltrujte to, co má být podle § 56 vyřizováno prioritně (nečinnostní a zásahové žaloby, azylové a vyhošťovací věci atp.). Cílem je najít aspoň jednu, ideálně tak 3, věci, které nejsou prioritní, byly podány až po vaší žalobě a přesto jsou už rozhodnuty.

Včera jsem si takto chvíli hrál a přišlo mi, že musí jít o senát buď mimořádně líný, nebo zasažený nějakým objektivním problémem, který správa soudu neřešila, protože jsou schopni i nečinnostní žaloby vyřizovat 2 roky. Našel jsem ale minimálně 2 věci, jednu týkající se hospodaření politických stran, druhou nějakého rozhodnutí katastru, které zcela jistě nebyly prioritní, napadly až po vás a už mají rozsudek. Nemám to bohužel uložené, ale je to otázka pár minut.

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #141 kdy: 21 Října 2020, 07:34:53 »

Stále nic? Proti průtahům u soudu už jste něco podnikal?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #142 kdy: 21 Října 2020, 10:46:42 »

Nic jsem nepodnikl a ze strany soudu také nic.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #143 kdy: 21 Prosince 2020, 16:49:10 »

Po skoro 3 letech se soudní parazit rozhoupal a vygeneroval WIN:

I. Rozhodnutí Krajského úřadu Jihomoravského kraje ze dne DD.MM.2017 č.j. JMK 000000/2017 sp. zn. S-JMK 000000/2017/OD/Ša, a rozhodnutí Městského úřadu Židlochovice ze dne DD.MM.2017, č.j. KT/00000/2017, se zrušují a věc se vrací žalovanému k dalšímu řízení.

II. Žalovaný je povinen zaplatit žalobci na náhradě nákladů řízení částku 3 000 Kč do třiceti dnů od právní moci tohoto rozsudku.


Odůvodnění zatím nemám, až bude, pochlubím se.

Asi je tedy čas začít vymáhat ze Židlochovických parazitů přeplatek na dani. Koncept:

Žádost o vrácení přeplatku na daních

Přílohy: Rozsudek, potvrzení o platbě

Tímto žádám o vrácení přeplatku na daních, který mi u vás vznikl zaplacením pokuty ve výši 2000 Kč, kterou jste mi uložili rozhodnutím č.j. KT/00000/2017, následně potvrzeno rozhodnutím JMK č.j. JMK 000000/2017 a kterou jsem uhradil dne 15.02.2018. Obě rozhodnutí byla zrušena přiloženým rozsudkem. Nezapomeňte mi k tomu připočítat i zákonný úrok. Pozor, za tu dobu se několikrát změnila REPO sazba ČNB, takže přeji příjemné počítání.

Vzhledem ke  zkušenostem vás tímto žádám, abyste tento výpočet nechtěli po té paní úřednici z odboru vnitřní zprávy, která neumí moc počítat a o které doposud není postaveno na jisto, kolik má prstů, ani zda náhodou netrpí mentální retardací.

Jelikož vám tyto náklady vznikly jen a pouze díky pochybení neschopné úřednice Kejřové, bylo by nemorální, aby byly sanovány z peněz daňových poplatníků. Proto žádám, aby byla celá částka stržena z platu úřednice Kejřové.

Přeji pěkné vánoce!
« Poslední změna: 21 Prosince 2020, 17:05:31 od Číkus »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #144 kdy: 21 Prosince 2020, 17:22:12 »

Radši si ověřte svoje tvrzení o změně REPO sazby. Mám za to, ze tenhle skládaný výpočet skončil kolem roku 2011 a nyní již platí jen sazba platná v době vzniku přeplatku.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #145 kdy: 21 Prosince 2020, 17:35:29 »

gumidos> No to by mi bylo moc líto, kdybych těm slepicím přidal práci s tím, že by musely vysvětlovat, proč se nepoužije skládaný výpočet. :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #146 kdy: 22 Prosince 2020, 15:19:04 »

jazykové okénko:
- odboru vnitřní správy (nemají-li to blbě se z už u zdroje)
- bacha na příčinné spojky vyjadřující postoj mluvčího k následku, např. „díky pádu mostu zahynulo 10 dětí“, v daném kontextu nahraďte za vinou, kvůli, případně neutrálně v důsledku, pro ...
- sem tam chybí čárka (např. před „a kterou“, „a o které“)

Obsahově bych to doporučil trochu sterilizovat. ... nechtěli po té paní úřednici, jejíž početní schopnosti u mě v minulosti vyvolaly pochybnost (a za to, že jsem na ně poukázal, jste mi nezákonně uložili předmětnou pokutu) ... pochybení neschopné úřednice Kejřové. Osobně mi celkově uniká smysl prvoplánových urážek v písemných podáních, pokud stejně autor nemůže být u toho, když to čtou. Ale jinak je to samozřejmě každého věc, zda za riziko popotahování, o kterém je celé vlákno, dostává adekvátní protihodnotu. Zde ale radím ke zdrženlivosti hlavně z důvodu, protože by mi přišlo hloupé si v rámci vychutnávání pomsty za studena naběhnout na vidle (a umožnit úřadu jejich prohru ještě otočit).

Pokud jde o úroky, skutečně se asi už počítají jen podle sazby ke dni vzniku přeplatku/prodlení (navíc podle nedávné novely DŘ nejspíš přímý nárok na úroky není vůbec, nechcete-li se do toho tedy nořit a žádat o ně z titulu náhrady škody, či neústavnosti stávající úpravy). Ale jinak +1 příspěvku ze včera 17:35:29, žádost snese lecos, znát a hlavně správně aplikovat zákonnou úpravu je povinen adresát, nikoliv žadatel.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #147 kdy: 23 Prosince 2020, 01:45:10 »

hh> Děkuji. Tak já s tou žádostí o vrácení přeplatku ještě počkám na odůvodnění rozsudku. Pokud bude soud toho názoru, že podání urážlivé nebylo, zopakuji skoro stejné "urážky", čímž je pěkně naštvu nakejřím. A jestli se jim to bude zdát opět hrubě urážlivé, dám si rád další kolo, klidně včetně správní žaloby. Ostatně je tam vcelku pěkné úročení, můžu to pojmout jako spořící produkt.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #148 kdy: 23 Prosince 2020, 10:45:51 »

Posláno přáníčko:

To: ivana.kejrova@zidlochovice.cz
Bcc: podatelna@zidlochovice.cz
Subject: KT/00000/2017
Attachement: Rozsudek

Velevážená paní magistro Kejřová,

v příloze Vám zasílám malý dáreček. Věřím, že z něj budete mít velikou radost.

Klidné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a do nového roku hodně zdraví i pracovních úspěchů přeji Vám, ale i všem Vaším kolegyním, zejména té z odboru vnitřní zprávy, kterou jsem prý měl urazit.

Na spolupráci v dalším roce se těší

Číkus
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #149 kdy: 23 Prosince 2020, 10:53:30 »

OT: Vy jste na tu vnitřní zprávu vysloveně fixován - nebo se to oddělení tak opravdu jmenuje?

Pokud byste chtěl poslat té židlochovické matematičce nějaký materiální dar, rád přispěji na zakoupení kalkulátoru a poštovné.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12