30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12

Autor Téma: [WIN] Hrubě urážlivé podání  (Přečteno 32388 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #120 kdy: 19 Září 2018, 08:30:39 »

IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #121 kdy: 19 Září 2018, 08:45:09 »

Ten výpis, na který odkazujete, je z března. Předtím jste zmiňoval srpen. Jsem zmaten.

V každém případě bych se stejně snažil repliku poslat. U soudu jste v obráceném gardu než u SŘ, zdržování postrádá smysl, stejně jako namítání vady doručení. A školit soud je k ničemu, ten je zcela nepostižitelný.

Onehdá jsem obdržel oznámení o zahájení řízení dokonce od NSS poštou, ačkoliv mám DS. Když jsem jim volal, že se v místě trvalého pobytu nezdržuji, a tak bych potřeboval doručovat do DS, úřednice se jala mi jako malému děcku vysvětlovat, že se nemám divit, když na stejné adrese bydlí můj otec se stejným jménem. Na dotaz, zda jsem zapomněl v kasační stížnosti uvést datum narození, mi neodpověděla dodnes.  ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #122 kdy: 19 Září 2018, 08:50:30 »

To byl jiný případ, kdy bylo také doručováno dle § 50 odst. 1 OSŘ, omlouvám se za zmatení, chtěl jsem jen ukázat, že jsem ještě nedávno tento způsob doručování také neznal.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #123 kdy: 19 Září 2018, 09:13:55 »

Pokud bylo doručováno podle OSŘ, tak lhůta podle mého názoru jednoznačně končí tento pátek, tj. 21.9., neboť začala běžet dnem následujícím po doručení (23.8., neděle nehraje roli) a 30. dnem tak je 21.9.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #124 kdy: 20 Září 2018, 02:29:43 »

Replika v. 2. Nic nového mne nenapadlo, ale musím se přiznat, že jsem to asi dost podcenil.

Vzhledem k tomu, že se v této věci bude jednat o teprve druhý dopis, tak se asi vykašlu na požadování nákladů za poštovné.

Pokud nebude větších připomínek, asi bych to v této podobě poslal v pátek 21.9.2018
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #125 kdy: 20 Září 2018, 15:00:42 »

Buďte v klidu. Lhůta samozřejmě končí až v pondělí (doručeno bylo vhozením při nezastižení adresáta, tedy 22. 8., nezaměňovat s fikcí doručení dle SprŘ) a měsíční lhůta končí 22. 9. s posunem na pracovní den 24. 9., ve kterém stačí dopis odeslat. A i kdyby ne, je to jen soudcovská lhůta, kterou lze prodloužit, soud stejně musí čekat minimálně pár dní kvůli poště (a dalších pár dní kvůli rychlosti vlastní podatelny a vyšší podací kanceláře, než podání interně doputuje ke konkrétnímu senátu) a hlavně zcela jistě nerozhodne obratem, ale až poté, co věc přijde podle algoritmu v § 56 SŘS na řadu - a neumím si představit, jak by odůvodnil ignorování repliky, která dorazila pár dní po neprekluzivní lhůtě, ale následně u soudu půl roku hnila ...

Každopádně chápu snahu reagovat včas, zkusím slíbenou revizi provést tak, aby se to stihlo.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #126 kdy: 20 Září 2018, 20:28:56 »

K replice v2 stylistické věci, které bych nepoužil/formuloval jinak. Vysoce vážené soudní instituci považuji za účelnější předkládat výtvor s minimálním emocionálním zabarvením.

ad II: Větu Z výše uvedeného je zřejmé, že Žalovaný neuvádí pravdu. vypustit či přeformulovat, např. Lze konstatovat, že Žalovaný patrně přehlédl [procesní?] rozdíl mezi předáním stejnopisu písemného vyhotovení rozhodnutí k doručení podle § 19 a doručením rozhodnutí. - pokud ovšem jest pravdou, že bylo vypraveno dne 7.12.20187 (to je Váš překlep, nebo překlep SO2?). Pokud nikoli, tak Lze konstatovat, že Žalovaný se mýlí.

ad IV A: Tato absence zdůvodnění ignorace ust. §20 odst.4 informačního zákona pak nepochybně zakládá na nepřezkoumatelnosti žalovaného rozhodnutí.

ad IV B: Věta Vzhledem k tomu, že  chybná adresa na zásilce sama o sobě vylučuje fikci doručení, je nemožné Žalobci prokázat, že by se s touto zásilkou seznámil dříve. mi připadá jako obrana útokem poslední zálohou (viz Napoleon císařskou gardou). Co s ní moc nevím, vypustit úplně; nebo snad .....že tato obálka se mu dostala do rukou až po doručení žalovaného Rozhodnutí. Pokud Žalovaný považuje takové tvrzení za účelové, pak nechť účelovost prokáže i s ohledem na to, že chybná adresa na zásilce sama o sobě vylučuje fikci doručení. ?

ad IV C: I tento způsob argumentace ze strany Žalovaného považuje Žalobce za šikanózní a za formu msty za podání správní žaloby proti Žalovanému. Vypustit z oddílu C (protože kruhem argumentuje i ve IV. D), dát až za oddíl D před Náhradu mírně přeformulované znění. Argumentaci kruhem ze strany Žalovaného by bylo možné na straně Žalobce považovat za šikanózní a za formu msty za podání správní žaloby proti Žalovanému.

Nic, co by stálo za nějakou zvláštní pozornost, ale nedalo mi to.
« Poslední změna: 20 Září 2018, 20:38:12 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #127 kdy: 20 Září 2018, 22:23:41 »

enzym> Děkuji.

II: můj překlep, opraveno.

IV A: upraveno.

IV B: zkusím promyslet, jak formulovat lépe

IV C: spíše ponechám tak, v IV C vyjádření žalobce popírá šikanu ze strany SO, proto se zmínka o šikaně hodí sem

edit: Fuj, vždyť já bych tou původní formulací IV B zpochybnil své vlastní tvrzení v žalobě, musím to upravit - je přijatelné přidat důkaz do repliky? Pokud v době podání žaloby nebyl k dispozici, tak snad ano.

edit2: Ono by vlastně možná bylo lepší s žádným skenem obálky nemachrovat (zvlášť když nebyla nikdy doručena), chybně uvedená adresa by měla být zřejmá z doručenky ve spise.
« Poslední změna: 20 Září 2018, 22:59:30 od Číkus »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #128 kdy: 20 Září 2018, 23:30:27 »

V tom případě jak jste se dověděl o chybné adrese na obálce, když nikdy nebylo doručeno?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #129 kdy: 20 Září 2018, 23:35:06 »

Je více cest, jak jsem se o tom mohl dozvědět.

a) Zazvonila pošťačka, chtěla předat dopis a pak zjistila, že nesedí adresa na obálce s adresou v OP.

b) Na základě výzvy jsem se dostavil na poštu vyzvednout zásilku, ale vzhledem k nesouhlasící adrese mi odmítli zásilku předat.

c) Zásilka byla vhozena, o špatné adrese mne informovala osoba blízká, jejíž totožnost odmítám uvést.

d) Jsem věštec.

e) Pokoutně jsem nahlédl do spisu, takže o tom není záznam (nebo mám na úřadě špeha).

Předpokládám ale, že není mou povinností to soudu proaktivně sdělovat.
« Poslední změna: 20 Září 2018, 23:40:42 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #130 kdy: 24 Září 2018, 15:28:15 »

hh> Mám tedy riskovat poslání repliky po lhůtě? Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #131 kdy: 26 Září 2018, 00:43:51 »

Replika podána, nakonec v zákonné lhůtě. Moc děkuji panu hh za pomoc.

Tak uvidíme, co se bude dít dál - zda budou účastníky vyzývat k dalším reakcím (můžou vůbec?) a nebo se pomalu pustí do sesmolení rozsudku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #132 kdy: 26 Září 2018, 08:14:01 »

K replikám - § 74 SŘS počítá s návrhem, povinným vyjádřením žalovaného, povinným doručením tohoto vyjádření žalobci a soudu známým zájemníkům a fakultativní replikou žalobce (ustanovení o tom, že podání repliky může soud uložit, je ryze pořádkové, protože žalobce samozřejmě může podat repliku, i když mu to soud neuloží, a naopak když to i přes výzvu neudělá, nemá to žádný přímý následek či dokonce kontumaci).

Další postup SŘS v detailech neupravuje (a nepomáhá ani subsidiarita OSŘ, který počítá s jednáním jako jádrem řízení), ale z obecných principů - diskursivního principu, též zásady audiatur et altera pars - plyne, že minimálně pokud to může mít vliv na výsledek řízení, měl by soud umožnit stranám na sebe reagovat, dokud je to bude bavit. Na protesty žalovaného v kasační stížnosti, že mu KS nedoručil repliku, ale NSS pravidelně reaguje rigidním výkladem SŘS, že taková povinnost z ničeho neplyne a žalovaný měl buď trvat na jednání a/nebo chodit pravidelně nahlížet do spisu - což je IMHO neústavní (proti právu na spravedlivý proces), ale to se nedozvíme, protože žalovaný v postavení OVM nemůže proti rozhodnutí NSS podat ústavní stížnost.

Na druhou stranu ale soudu nic nezakazuje informovat žalovaného o replice a děje se to (odhadem tak ve 1/3 případů) - obvykle je to dobrá zpráva, je tam pozitivní korelace s vyhověním žalobě (jaké jsou ovšem motivy soudu, jestli si jen pojišťuje, aby si neúspěšná strana nemohla stěžovat, nebo naopak chce dát úřadu šanci přijít ještě s nějakým nápadem, proč žalobu zamítnout, to si netroufám hodnotit).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #133 kdy: 05 Listopadu 2019, 00:18:39 »

Od podání repliky uběhl více než rok a soudní parazit je nečinný. Nestálo by za to nějaké prošťouchnutí opatření proti nečinnosti? Ale to je úplně mimo mé znalosti.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Hrubě urážlivé podání
« Odpověď #134 kdy: 05 Listopadu 2019, 01:51:30 »

Zdá se to být v řádu nízkých jednotek měsíců na spadnutí. Vylustrujte si na InfoSoudu 29 A x/2018 (pro x menší než vaše číslo), případně konec předchozího roku (končí 29 A 310/2017), odfiltrujte co bylo vyřízeno nemeritorně (odmítnutí, postoupení) či podezřele rychle (nejspíš prioritní věci podle § 56 odst. 3 SŘS). Podle toho už jste skoro na řadě, např. se už vyřizuje (zjevně nikoliv mimo pořadí) věc 29 A 15/2018, po které je váš případ, když nepočítám ty už odmítnuté či jinak mimo pořadí vyřízené věci, jen druhý nevyřízený.

Tedy v této fázi bych soud nedráždil. Jinak lze podat návrh na určení lhůty k provedení procesního úkonu podle § 174a ZSS (6/2002 Sb.). Obvykle to docela funguje, jsou-li ve věci skutečné průtahy, soud pak radši udělá nějaký úkon obratem, aby se návrh stal bezpředmětným a nemusel jej posílat k vyřízení. Pokud je důvodem průtahů to, že je daný senát obecně zahlcený (ať už z důvodu pomalého tempa práce či příliš rychlého nápadu), tak tímto způsobem předbíháte ty, kdo si nestěžují. Ve správním soudnictví to ale nefunguje, dokud se senát drží algoritmu dle § 56 SŘS, tak jim NSS provedení úkonu nepřikáže (netuším, kolik let by fronta musela být dlouhá, aby NSS či ÚS konstatoval, že takto to nejde, z dostupných rozhodnutí se zatím lze dočíst, že 2 roky jsou naprosto v pohodě).
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 12