30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)  (Přečteno 205638 krát)

webster

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #30 kdy: 11 Července 2014, 16:01:34 »

Díky všem za odpovědi. Tady u té "Výzvy" ale žádné předvolání na úřad není. Je tam že má podat do těch 5 dní nezbytné vysvětlení písemně, do datovky nebo osobně do protokolu po předchozí domluvě. Takže v tomhle případě ten judikát ÚS nepomůže, když na to nijak nereagoval... Ale pro případ, kdy je člověk předvolán a nechce tam osobně je to supr, judikát si ukládám :).

No každopádně pokud něco dalšího přijde, napíšu. Ale vůbec bych se nedivil, kdyby to fakt nahráli na tu pořádkovou pokutu >:(.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #31 kdy: 11 Července 2014, 16:59:04 »

Tady u té "Výzvy" ale žádné předvolání na úřad není. Je tam že má podat do těch 5 dní nezbytné vysvětlení písemně, do datovky nebo osobně do protokolu po předchozí domluvě.

V tom je ten vtip, oni schválně neurčí konkrétní termín, protože na konkrétní den se omlouvá líp, než na pět dní za sebou.
Pro toho, kde se chce dostavit, tak je to samozřejmě výhoda, protože není omezen konkrétním dnem, ale může si v pěti dnech vybrat, kdy se dostaví nebo se vyjádří písemně, jak nabízejí.

Každopádně pokud tam vyhrožují pořádkovou pokutou za případné nepodání vysvětlení, tak ten nález ústavního soudu má sloužit jako možná obrana proti rozhodnutí o uložení pořádkové pokuty. Přeci jen se může stát, že bude chtít správní orgán dotyčného vychovávat a tu pořádkovou pokutu mu uloží.
IP zaznamenána

Vanilla

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #32 kdy: 20 Července 2014, 14:44:42 »

Ahoj všem, předem chci poděkovat za toto fórum a popřát všem členům úspěšné vyhnutí se placení za nesmyslné pokuty. V nedávné době došla řada i na mě a tak Vás prosím o radu jak postupovat.

Z magistrátu hl. města Prahy mi přišla výzva k uhrazení určité částky a to 1.500 kč za to, že dne 27.6.2014 jsem jel v ulici Průmyslová/Poděbradská na červenou. Kdo zná tu křižovatku, tak ví, že na červenou se tam jet nedá, ale je fakt, že oranžová se projíždí, takže se mohlo stát, že jsem vjel na oranžovou, ale poté padla červená a cvaklo mě to. Už se mi to stalo 3x. Prvně jsem vystrašeně zaplatil 500kč, podruhé přišla pokuta již na 1500kč - tu jsem uhradil také, ale magistrát mi částku po 2 měsících! vrátil zpět na účet. Od té doby žádný dopis. No a ted mi přišla poslední třetí výzva opět na 1.500 kč, ale již platit nechci.

Vzhledem k tomu, co jsem zde načetl, tak jsem trochu zmatený. Nevím, zda jim mám psát, že to řídil někdo jiný z cizí země, nebo jít na úřad a žádat fotku, případně dokumentaci k mému přestupku nebo výzvu ignorovat jako doporučujete ve výše uvedených případech?

Musím se trochu přiznat, že mám vítr z toho, aby si na mě nějaký úředník po čase nedošlápl a abych ve finále nepřišel jak o peníze, tak i řidičál. Dopis mi přišel tento pátek, takže času na rozhodnutí mám zatím dost.

Předem děkuji za vaše rady.




 
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #33 kdy: 20 Července 2014, 21:34:37 »

V Praze stačí ignorovat, ale lze nahlásit i nějakého řidiče (skutečná mrtvola, bezdomovec, smyšlený nebo skutečný cizinec apod.).
IP zaznamenána

Vesnican

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #34 kdy: 11 Srpna 2014, 11:06:11 »

Zdravím všechny bojovníky za práva řidičů, a děkuju, že vůbec tato sajta vznikla a tolik lidí zde pomáhá ostatním. Než budu moct také pomoci a předat zkušenosti, kterých mám málo, rád bych požádal o radu, přestože moje situace asi bude podobná již uvedeným.

Spíše bych potřeboval ujistit, že v mé situaci lze postupovat jako při výše uvedených případech, co se tu rozebíraly - tedy "ignorovat".

Přišla mi Výzva k uhrazení částky 1500,- za jízdu na červenou, Sokolská X Ječná. Řidič nezjištěn, "systém bez obsluhy".

Mé otázky:
  • mám výzvu ignorovat, přestože jsem ji na poště převzal a podepsal? Nepodřezal jsem si tím větev? I když asi jinak to nejde, předpokládám že převzetí je vynuceno tak či tak (fikce či převzetí)
  • mám auto koupené "na živnost" - mění se tím něco pro mě oproti ne-živnostníkovi?
  • když to nechám vyhnít, mám si přesto zažádat o zaslání důkazů/nahlédnutí do spisu, nebo radši nedělat nic, a důkazy řešit až v případě pozvání k podání vysvětlení?

Děkuju všem za rady a snad to budu moci časem také oplatit. Je to moje první "papírování", tak to nechci pohnojit..
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #35 kdy: 11 Srpna 2014, 11:50:33 »

Ignorovat, o nic nezadat (zbytecne tim na sebe upozornujete). To, ze jste si to prevzal nema na nic vliv (me chodi vyvzy do datove schranky, takze prectenim je doruceno, ale nikoho to nezajima.
IP zaznamenána

lon

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #36 kdy: 11 Srpna 2014, 15:04:57 »

Zdravím všechny, zrovna dnes mi přišla jedna taková "Výzva provozovateli vozidla" z Magistrátu hl.m. Prahy s tím, že mě zaregistrovalo automatické záznamové zařízení v Holešovičkách směr Teplice s rychlostí 63 na 50tce, "totožnost řidiče není známa". Částka je tam psaná za 600,- a na druhé straně obligátní poučení že do 15-ti dnů uhradit. Prosím o radu, pokud do těch jejich 15-ti dnů neuhradím a budu tuhle "výzvu" ignorovat, co bude následovat? Nebo bych měl zhruba v té lhůtě 15-ti dnů zareagovat nějakým písemným vyjádřením (a pokud ano, tak jakým) ?

Díky
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #37 kdy: 11 Srpna 2014, 15:48:11 »

Žádosti o výpalné od MHMP (ne od nikoho jiného) ignorujeme. Najali nové pracovní síly na rozesílání těchto výzev, ale už nemají čas řešit ty, kdo to nezaplatí, tak jim to zatím takhle stačí.

Až přijde něco dalšího, z čeho bude například plynout, že chtějí prudit se SPRDELí, tak to dává smysl řešit dál.
IP zaznamenána

dakkon

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #38 kdy: 20 Srpna 2014, 21:41:51 »

Ahoj. Jsem v podobné situaci, jako kolega Plon. Došly mně před pár dny dvě výzvy najednou, respektive došly otci, jakožto provozovateli auta. Já jsem je dnes na jeho občanku přijal a podepsal (může to mimochodem pošta vydat jen tak, že řeknu, žej sem syn a předložím jeho a mojí občanku?). Každopádně, dneska je 20. srpna, přestupky se staly 24. a 26. července, oboje mírně zvýšená rychlost, oboje za 600. Ještě pro úplnost - Praha, tedy od MHMP. Doporučuje se tu ignorovat a nedělat vůbec nic, že to magistrát nestíhá. Máte s tím ale skutečně takovou zkušenost? Respektive, máte tu už někdo OPAČNOU zkušenost, že se to nevyhnilo? A co by se dělo, kdyby magistrát stíhat začal? Otci sice nehrozí body (nemá ani řidičák), ale můžou pak napálit tu pokutu vejš? Nebo se tam jedná o těch 5k, nebo kolik, za nepodání vysvětlení? dík
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #39 kdy: 20 Srpna 2014, 23:18:40 »

Já jsem je dnes na jeho občanku přijal a podepsal (může to mimochodem pošta vydat jen tak, že řeknu, žej sem syn a předložím jeho a mojí občanku?).

Pošta to nesmí vydat někomu jinému, jen adresátovi nebo jeho zmocněnci k přebírání pošty, tím pádem úřad nemá doručeno.
Pokud nemáte s otcem naprosto totožné podpisy :)
Jakékoliv další úkony nebudou platné, jde o závažnou procesní vadu.
V tomhle případě je další ignorování zcela v pořádku a není se čeho bát i kdyby začal úřad stíhat.

Otci sice nehrozí body (nemá ani řidičák), ale můžou pak napálit tu pokutu vejš? Nebo se tam jedná o těch 5k, nebo kolik, za nepodání vysvětlení? dík

Pokutu můžou zvednout, ale jen v sankčním rozpětí pro ten konkrétní přestupek. U mírně překročené rychlosti je to rozpětí od 1500 - 2500,- Kč + 1000,- náklady řízení, výš to nebude.
U výzev provozovateli nemohou sankcionovat nepodání vysvětlení.
To by mohli až po předvolání k podání vysvětlení (což je něco jiného než výzva provozovateli k uhrazení určené částky) a to by musel člověk bezdůvodně odmítnout. Z podání vysvětlení se omlouvá nebo využije práva nevypovídat, bude to napsané v poučení takového předvolání.
V tomhle případě bych klidně ignoroval vše a reagoval až na případné rozhodnutí.

Pokud by to spadlo do sprdele, tak musejí oba přestupky projednat ve společném řízení o správním deliktu, což pro ně bude tak komplikované, že to nechají vyhnít. Opravdu bych se ničeho nebál, tohle bude v pohodě.

Kdyby něco přišlo, tak tu poradíme co dál.


IP zaznamenána

lon

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #40 kdy: 21 Srpna 2014, 12:56:24 »

Na zadní straně té "výzvy" je taková věta : "Neuhradí-li provozovatel vozidla v uvedené lhůtě určenou částku, může MHMP v této lhůtě písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla v době spáchání přestupku. Toto sdělení se považuje za podání vysvětlení." Tak, a pokud já jim tedy pošlu písemně dopis ve kterém uvedu, že jim na základě "odstavce 1 § 60 zákona 200/1990 O přestupcích odpírám v této věci podat vysvětlení" stane se co? Poženou to do sprdele? Nebo si tu listinu mám nechat až na tu dobu, kdy mě po uplynutí té lhůty k uhrazení (15 dnů) oni sami osloví dopisem?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #41 kdy: 21 Srpna 2014, 13:52:31 »

Poženou to do sprdele?

Ano, zahájí sprdel.

Nebo si tu listinu mám nechat až na tu dobu, kdy mě po uplynutí té lhůty k uhrazení (15 dnů) oni sami osloví dopisem?

Ano, je to lepší, získá se tím další čas navíc. Vždy je potřeba aktivně přistupovat k délce řízení.

*oprava překlepu
« Poslední změna: 21 Srpna 2014, 14:24:45 od Mršťa »
IP zaznamenána

lon

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #42 kdy: 21 Srpna 2014, 14:14:33 »

OK, takže co bych měl teď očekávat, že se stane z jejich strany? Bude ještě něco následovat tady za tou "výzvou"? V téhle věci prostě nemám zkušenosti a proto se ptám.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #43 kdy: 21 Srpna 2014, 14:23:45 »

OK, takže co bych měl teď očekávat, že se stane z jejich strany?

Ticho po pěšině :)

Bude ještě něco následovat tady za tou "výzvou"?

Za výzvou může následovat buď předvolání nebo výzva k podání vysvětlení.
Nebo příkaz na pokutu za spáchání správního deliktu.
Nebo oznámení o zahájení řízení o uložení pokuty za správní delikt.
IP zaznamenána

lon

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #44 kdy: 21 Srpna 2014, 14:48:08 »

Takže možností je, jak se tak dívám, celkem hodně. Co je tedy pravděpodobnější, to ticho, nebo průser? Rád bych měl aspoň v něčem jistotu. Nemůže se třeba stát, že bude "ticho po pěšině" a pak třeba za půl roku zaklepe na dveře exekutor?
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9