30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)  (Přečteno 205661 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #45 kdy: 21 Srpna 2014, 18:57:21 »

Takže možností je, jak se tak dívám, celkem hodně. Co je tedy pravděpodobnější, to ticho, nebo průser? Rád bych měl aspoň v něčem jistotu. Nemůže se třeba stát, že bude "ticho po pěšině" a pak třeba za půl roku zaklepe na dveře exekutor?

Možnosti jsou prakticky jen tři:
1) nic se nestane
2) přijde písemnost k podání vysvětlení
3) bude zahájeno řízení o spdeli

Pravděpodobnost je relativní, pokud tu není úředník z magoše, který by nám prásknul aktuální situaci na úřadě, tak nelze objektivně odpovědět, jestli bude ticho nebo budou pokračovat v řízení. Současná zkušenost je, že se dost dlouho nic neděje.
Pokud by se za půl roku něco dělo, tak to nevadí, protože prekluze je za dveřmi. Jistotu nemůže dát nikdo.

Nemůže se třeba stát, že bude "ticho po pěšině" a pak třeba za půl roku zaklepe na dveře exekutor?

Pokud si hlídám a vyzvedávám poštu, tak se to stát nemůže. Řada lídí si pořád myslí, že když nepřeberou poštu, tak jsou beztrestní a nikdo na ně nemůže, prože já chudáček o ničem nevím, žádný dopis jsem nedostal, ale už dost dlouho tohle neplatí, úřady doručují fikcí, když někdo nepřebírá, a pak se diví, že zaklepe exekutor nebo jim najednou na účtě přistane poloviční výplata.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #46 kdy: 22 Srpna 2014, 10:18:37 »

Zdravím, dostal jsem taky pěknou výzvu na pětikilo za nezaplacení parkování na Praze 7. Napasal jsem sice pěkný dopis ala Concorde, ale 15ti denní lhůtu na napráskání jsem už prošvihnul. Otázka je tedy, zda to mám ještě poslat (i po lhůtě - nevidím důvod, proč bych nemohl kdykoliv někoho napráskat) s nějakým mrtvým nebo japoncem, nebo se na to vybodnout a čekat, co se bude dít. Nerad bych to ale nechal spadnout do sprdele.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #47 kdy: 22 Srpna 2014, 11:38:03 »

Ano, poslat to jde i po lhůtě.
Orgán sprdel zahájí zpravidla po 60 dnech, kdy věc odloží, protže nezjistil skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti konkrétní osobě.
Během těchto 60 dnů tedy není problém sdělit osobu, která se přestupku dopustila, správní orgán by měl v rámci nezbytných úkonů ke zjištění pachatele, tento bonz dopis přijmout a řešit.
V Praze se nyní dobře uplatňuje ignorování výzev, samozřejmě to může po nějaké době spadnout do sprdele, ale to se stane i kdyby se uvedl např. japonec.
Jediná vysoce % možnost k odvrácení sprdele je uvést osobu zemřelou.
IP zaznamenána

lon

  • Příspěvků: 36
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #48 kdy: 25 Srpna 2014, 08:53:00 »

V Praze se nyní dobře uplatňuje ignorování výzev, samozřejmě to může po nějaké době spadnout do sprdele, ale to se stane i kdyby se uvedl např. japonec.
Jediná vysoce % možnost k odvrácení sprdele je uvést osobu zemřelou.
A když během té lhůty 60 dnů nepošlu, že vozidlo řídil japonec, či osoba zemřelá ale naopak jim tam pošlu že podle 1 § 60 zákona 200/1990 O přestupcích odpírám vysvětlení, zahrají to také na spr-del a nebo tím spr-del naopak odvrátím? Nebo je vlastně dneska odepření vysvětlení také spíš přihrávka jim, aby to hodili do spr-del? Tohle je, co mě zajímá. Zítra mi končí ta klasická 15-ti denní lhůta na "zaplať a nebo bu bu bu", tak se chci pomalu připravovat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #49 kdy: 25 Srpna 2014, 11:58:12 »

A když během té lhůty 60 dnů nepošlu, že vozidlo řídil japonec, či osoba zemřelá ale naopak jim tam pošlu že podle 1 § 60 zákona 200/1990 O přestupcích odpírám vysvětlení, zahrají to také na spr-del a nebo tím spr-del naopak odvrátím?

Ano, překlopí to na sprdel, protože do 60 dnů nezjistí skutečnosti odůvodňující zahájení řízení o přestupku proti určité osobě, pokud nebudou mít pachatele a byly splněny podmínky podle § 125f odst. 2 z.č. 361, tak sprdel nejde odvrátit.
Právě kvůli nadměrnému užívání práva odepřít podání vysvětlení (osoba blízká) vznikl ten sprdel.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #50 kdy: 25 Srpna 2014, 12:06:14 »

Zkusil jsem doručení fikcí. Mám reálné jméno (jakékoliv) s adresou kamaráda, který si na schránku nalepil štítek. Čekáme až magistrát na základě bonz dopisu pošle výzvu pachateli, které po 15 dnech žuchne do schránky, jelikož si ho nikdo nevyzvedne. Pak hodláme poslat přiznání a posléze zmizí jméno ze schránky.
Je tam nějaký háček nebo je to cesta z WINu?
BTW druhý dotaz. Mám, jako každá fyzická osoba, datovou schránku. Auto je psané na mne nicméně ne na IČO ale na RČ. Musí se mnou úřad komunikovat pomocí datové schránky i v případě, že jde o nepodnikatelskou komunikaci?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #51 kdy: 25 Srpna 2014, 13:24:02 »

Mám, jako každá fyzická osoba, datovou schránku.
Každá fyzická osoba zatím schránku nemá. Nicméně existují minimálně dva typy DS. DS typu Podnikající fyzická osoba a DS typu Fyzická osoba podle tohoto typu úřad (ne)musí doručovat.
Já mám schránky obě a ouřady to často pletou a mydlej to pokaždý do jiný. Všiml jsem si že jedna je k nalezení dotazem "Jméno Príjmení" druhá dotazem "Příjmení Jméno" takže asi jak je zvyklý daný ouřada hledat.
Vám by to nejspíše mělo při autě psaném na RČ padat do typu  Fyzická osoba
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #52 kdy: 25 Srpna 2014, 14:05:34 »

Každá fyzická osoba zatím schránku nemá.

Tak tohle je asi už jinam (třeba do PM), nicméně měl jsme pocit, že nějakým výmyslem, každý kdo má IČO má mít datoovu schránku.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #53 kdy: 25 Srpna 2014, 14:14:30 »

Tak tohle je asi už jinam (třeba do PM), nicméně měl jsme pocit, že nějakým výmyslem, každý kdo má IČO má mít datoovu schránku.
Jenže IČO právě nejsou fyzické osoby  ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #54 kdy: 25 Srpna 2014, 14:40:14 »

Zkusil jsem doručení fikcí. Mám reálné jméno (jakékoliv) s adresou kamaráda, který si na schránku nalepil štítek. Čekáme až magistrát na základě bonz dopisu pošle výzvu pachateli, které po 15 dnech žuchne do schránky, jelikož si ho nikdo nevyzvedne. Pak hodláme poslat přiznání a posléze zmizí jméno ze schránky.

Je to o náhodě, pokud bude úředník důsledný, tak si nahlášenou osobu vylustruje.
1. zjistí, že neexistuje = půjde po provozovateli - sprdel.
2. zjistí, že existuje a bude mu doručovat na trvalé bydliště.
3. vyse.. se na lustraci a pošle to kámošovi, který se přizná, pak je to reálné na win, ale nechce se mi věřit, že to budou takový lemplové :)

Mám, jako každá fyzická osoba, datovou schránku. Auto je psané na mne nicméně ne na IČO ale na RČ. Musí se mnou úřad komunikovat pomocí datové schránky i v případě, že jde o nepodnikatelskou komunikaci?

Pokud je vozidlo na RČ a datovka vázaná na IČ fyzické podnikající osoby, tak úřad nemusí komunikovat přes DS. 
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #55 kdy: 25 Srpna 2014, 15:11:12 »

Při lustraci zjistí, že osoba existuje, respektive figuruje jméno (přiznávám, že jsem nenapsal datum narození a jméno je evidentně slovenské). Adresa je také reálná a na schránce v paneláku čeká jmenovka na svou potravu.
Tož uvidíme :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #56 kdy: 26 Srpna 2014, 07:20:48 »

Řidič — osoba s bydlištěm na úřadě

Zdravím, mám následující elegantní řešení. Kamarád má ode mne dlouhodobě půjčené auto. Díky osudovým okolnostem má oficiální bydliště na úřadě. Když mi přišla výzva, tak jsem ho zvesela napráskal, že má auto dlouhodobě v pronájmu (s tím, že to pak přesuneme v případě potřeby na Japonce, nehoda a tak dále). No a nyní se promlčuje jedna „parkovací“ výzva, za necelý měsíc druhá. Takže jak vidno — osobu, jenž prokazatelně existuje, neobesílá úřad k sobě na svou adresu a rovnou to nechává na promlčení…
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #57 kdy: 26 Srpna 2014, 09:06:51 »

ViktorN: Pro úplnost, to s tím promlčením víte jistě? Že někde na úřadě neleží nevyzvednuté dopisy a ke kamarádovi za nějaký čas nepřijde exekutor?
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #58 kdy: 26 Srpna 2014, 09:19:13 »

A i kdyby mu skutečně nic neposlali, tak to je věc náhody, žádná "úspěšná strategie". Pro úřad je tohle naopak ideální situace - obešle uvedeného řidiče, ten si to (s vysokou pravděpodobností) nevyzvedne a oni následně nasolí SprDel provozovateli s tím, že "do 60 dnů nezjistili skutečnosti...", "uvedený řidič je pro ně nedostupný" apod. (že to je nezákonné a podmínky pro SprDel takto splněny nejsou, je další věc, ale běžně to tak dělají).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2014)
« Odpověď #59 kdy: 27 Srpna 2014, 02:13:06 »

Pak se stejně ale mohou zachovat v případě s Japoncem…
Kdepak. 1. záležitost již byla promlčena. 2. záležitost bude promlčena za chvíli. Žádná sprdel nenastala…
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9