30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel  (Přečteno 20752 krát)

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« kdy: 08 Srpna 2017, 15:14:33 »

Zdravím, v únoru jsem prodal auto spolu k plnou mocí pro nového majitele, aby auto přepsal a dál jsem to nijak neřešil (moje chyba). Včera mi dorazil dopis (nevím proč mě, nenese odpovědnost provozovatel?), že auto způsobylo dopravní nehodu, která byla nahlášena jen poškozenou osobou a že bylo zjistěno, že je nezaplacené pojištění a abych ho doplatil. Prodejní smlouvu už asi těžko najdu, jsem hrozný bordelář a někde bude založená... Dá se nějak bránit? Má cenu volat na pojišťovnu a snažit se jim vysvětlit situaci nebo je to nebude zajímat a budou chtít jen peníze? Děkuji za jakékoliv rady.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2017, 15:16:49 »

Bez smlouvy se dost dobře nehnete. Bylo zažádáno o převod?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2017, 15:20:08 »

Kolik chtěj?

Nehodu nezpůsobilo auto ale řidič.

V první řadě bych jim poslal kupní smlouvu že nejste majitel a pak bych začal řešit přepis aby to už nebylo na vás psaný.

Pokud nemáte smlouvu o prodeji tak máte problém.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2017, 15:49:49 »

Zdravím, v únoru jsem prodal auto spolu k plnou mocí pro nového majitele, aby auto přepsal a dál jsem to nijak neřešil (moje chyba). Včera mi dorazil dopis (nevím proč mě, nenese odpovědnost provozovatel?), že auto způsobylo dopravní nehodu, která byla nahlášena jen poškozenou osobou a že bylo zjistěno, že je nezaplacené pojištění a abych ho doplatil. Prodejní smlouvu už asi těžko najdu, jsem hrozný bordelář a někde bude založená... Dá se nějak bránit? Má cenu volat na pojišťovnu a snažit se jim vysvětlit situaci nebo je to nebude zajímat a budou chtít jen peníze? Děkuji za jakékoliv rady.
Ve vašem popisu je celá řada "ale". Tak trochu z toho plyne, že jste prodal auto a vybodnul se na zrušení pojištění, které jste nadále neplatil. Nyní vás vaše pojišťovna považuje nadále za majitele a požaduje doplatek dlužného pojistného. Je-li to jinak, upřesněte toto:
- zrušil jste svoje povinné ručení po prodeji vozidla - oznámil jste to pojišťovně?
- zelenou kartu jste dal novému majiteli, nebo jste si jí nechal?
- od koho byl ten dopis? od České kanceláře pojistitelů (škody nepojištěným vozidlem) nebo od vaší původní pojišťovny, kde jste sám uzavíral povinné ručení? Tedy je po vás žádán regres za nepojištěné vozidlo nebo skutečně dlužné pojistné?
Dle § 12, odst. 1 a) zaniká pojištění až okamžikem oznámení změny vlastníka pojišťovně. Pokud jste to neoznámil - v podstatě se doplacení, vyzývá-li vás vaše pojišťovna, nevyhnete. Bohužel je ale možná horší varianta - že nový majitel jezdil s vaší zelenou kartou, vozidlo nepřepsal  a tedy jste nadále veden jako majitel a provozovatel. Pak byste tu kupní smlouvu měl ale opravdu najít.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2017, 18:39:34 »

Smlouvu o prodeji se mi nedaří najít, navíc to nebylo ani nijak moc drahé auto, tudíž jsem tomu nedával tolik důležitosti.

- Pojištění auta jsem nezrušil - velká chyba, vím až teď, milně jsem se domníval, že prodejem auta a následném neplacení zanikne pojištění.
- zelenou kartu jsem nechal ve vozidle spolu s dalšími doklady. Pán se tvářil dost seriozně a tvrdil, že převod zařídí hned další týden až bude mít dovolenou.
- Dopis je od pojišťovny, u které bylo vozidlo pojištěno. S tím autem byla způsobena dopravní nehoda a pojišťovna po mě teď chce peníze od února do teď, jinak nezaplatí škodu způsobenou tím autem.
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2017, 18:52:40 »

Chápu, že pojišťovně budu muset zaplatit, za chyby se platí, ale co teď dál? Zítra zajdu na úřad nějak zjistit, jestli je to auto přepsané na nového majitele nebo ne, ovšem pokud budu žádat o přepis auta, bez kupní smlouvy mi vyhověno asi bude těžko ne? Zkoušel jsem kontaktovat telefonicky člověka, kterému jsem auto prodal, ale bez odezvy, ani volání ani sms.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2017, 22:01:18 »

Smlouvu o prodeji se mi nedaří najít, navíc to nebylo ani nijak moc drahé auto, tudíž jsem tomu nedával tolik důležitosti.
- Pojištění auta jsem nezrušil - velká chyba, vím až teď, milně jsem se domníval, že prodejem auta a následném neplacení zanikne pojištění.
- zelenou kartu jsem nechal ve vozidle spolu s dalšími doklady. Pán se tvářil dost seriozně a tvrdil, že převod zařídí hned další týden až bude mít dovolenou.
- Dopis je od pojišťovny, u které bylo vozidlo pojištěno. S tím autem byla způsobena dopravní nehoda a pojišťovna po mě teď chce peníze od února do teď, jinak nezaplatí škodu způsobenou tím autem.

Pane, co věta to perla.
- nyní již víte, že i ne moc drahé auto může způsobit dopravní nehodu, váš myšlenkový pochod v této věci nechápu, bez urážky
- pojištění jste nezrušil, tedy trvá dále, dlužíte pojišťovně  a budete dlužit i další období, pokud nedoložíte změnu majitele, což bude bez kupní smlouvy problém. Skutečně jste se domníval mylně, že nezaplacením pojištění zanikne - zejména ČSOB pojišťovna je pověstná i několika roky mlčení, než pošle upomínku a teprve zasláním upomínky se spouští zánikový proces.
- kartu jste nechal ve vozidle serioznímu pánovi - skutečně váš myšlenkový pochod chápu ještě méně, opět bez urážky
- dojděte na evidenci vozidel zjistit, kdo je uveden jako vlastník a provozovatel a sdělte info. Pokud se seriozní pán vyprdnul na přehlášení, pak asi budete muset přehrabat barák, abyste tu smlouvu našel a možná se hh vyjádří, jak z toho ven.
- opravdu na úřadě bez nového majitele  a bez kupní smlouvy neuspějete
Je lehké být po bitvě generál, ale opravdu jste udělal blbě úplně všechno, co blbě udělat šlo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #7 kdy: 09 Srpna 2017, 10:41:02 »

JezeV:
Popisujete to že jste si od někoho vzal peníze a předal mu auto a dál to neřešil s tím že se to "nějak udělá".. a překvapivě ono se to neudělalo..



- Pojištění auta jsem nezrušil - velká chyba, vím až teď, milně jsem se domníval, že prodejem auta a následném neplacení zanikne pojištění.
- zelenou kartu jsem nechal ve vozidle spolu s dalšími doklady. Pán se tvářil dost seriozně a tvrdil, že převod zařídí hned další týden až bude mít dovolenou.
- Dopis je od pojišťovny, u které bylo vozidlo pojištěno. S tím autem byla způsobena dopravní nehoda a pojišťovna po mě teď chce peníze od února do teď, jinak nezaplatí škodu způsobenou tím autem.

Když byste při uzavírání povinného ručení četl tu smlouvu kterou jste podepsal tak z ní určitě vyplývá povinnost při prodeji informovat pojišťovnu a vrátit zelenou kartu..
..a je to i ve vlastním zájmu protože když to uděláte tak už zaplacenou pojistku za dobu po prodeji dostanete zpátky.

A to "Pán se tvářil dost seriozně a tvrdil, že převod zařídí".. na to že když on to neudělal tak vám hrozí až 50 tisíc pokuta.. jste mu dost věřil..

Smlouvu o prodeji se mi nedaří najít, navíc to nebylo ani nijak moc drahé auto, tudíž jsem tomu nedával tolik důležitosti.

..ale i levné auto může způsobit drahou nehodu..

Tak zatím jste prodej nikomu neoznámil a nemáte o něm ani žádný důkaz a pojistku máte pořád na sebe.. a není zaplacená.. a navíc se má platit škoda za nehodu.

Hlavní teď asi bude najít tu smlouvu o prodeji.
Když se to nepovede tak je každá rada drahá.. asi je řešení doplatit tu pojistku a rozloučit se s bonusy a nechat to pojišťovnu zaplatit.. Jenže co pak dál??
Formálně jste pořád provozovatel a tak když tu pojistku zrušíte tak se pak ozve ČKP.. v horším případě budete nějakou další nehodu platit ze svého..

Jedině dotlačit nového majitele k dokončení převodu..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2017, 10:45:25 »

A bacha na technickou - když si jí stávající "majitel" neudělá a chytnou ho, nezaplatí pokutu jenom on , ale i Vy....

jj prodat dneska auto není žádnej med....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #9 kdy: 09 Srpna 2017, 10:58:47 »

jj prodat dneska auto není žádnej med....

Nesouhlasím, je to naprosto triviální, stačí jen selský rozum a vlastní zájem mít to v pořádku.

Právě proto se uzavírají i smlouvy o prodeji auta za 1 Kč, i když auto darujete třeba nejlepšímu kamarádovi.

Ale i dnes lze najít inzeráty "nepožaduji přepis", to jsou pro mě blázni.
« Poslední změna: 09 Srpna 2017, 11:08:32 od t4455 »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #10 kdy: 09 Srpna 2017, 11:03:39 »


JezeV by měl skutečně zjistit info, je-li nadále veden jako provozovatel a vlastník vozidla.
Pokud ano, možná by pomohlo, aby jeho manželka, je-li jí vybaven, nahlásila odcizení vozidla včetně dokladů. Nebude to křivá výpověď - JezeV jí to prostě zatloukl. Bude-li vozidlo policií nalezeno, nový vlastník nepochybně doloží svoje vlastnictví kupní smlouvou a kuk - smlouva se objeví. JezeV následně dovysvětlí, že tuto informaci manželce nesdělil, bo peníze prohýřil. Je to pouze nápad.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #11 kdy: 09 Srpna 2017, 11:13:58 »

Smutný na to je to, že je to celý důsledek nesmyslných podmínek pro převod vozu, kdy tíha odpovědnosti leží na prodávajícím, který v tu dobu již de jure není vlastníkem. Teď to konečně malinko popravili a prodávající má jakous takous šanci.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #12 kdy: 09 Srpna 2017, 11:22:04 »

To je pravda, nesmyslný evidenční kontroly, vysoké poplatky apod. to je zbytečná buzerace ale pokud někdo není schopen najít po půl roce kupní smlouvu tak je to taky těžký.

Já pro sichr schovávám i deset let starý protokoly o eko likvidaci, nikdy nevíte kdy se ozve ČKP nebo jiný "kanceláře" a mám klid.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #13 kdy: 09 Srpna 2017, 11:37:22 »


Já pro sichr schovávám i deset let starý protokoly o eko likvidaci, nikdy nevíte kdy se ozve ČKP nebo jiný "kanceláře" a mám klid.

U otce kdysi zazvonila kriminálka, že ve vedlejším městě jezdí Škoda 120, který je majitelem. Přitom ji nechal sešrotovat tak 10 let předtím a musel to doložit, ještě že to měl schovaný.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přišel dopis od pojistovny - nejsem provozovatel
« Odpověď #14 kdy: 09 Srpna 2017, 13:11:08 »

JezeV by měl skutečně zjistit info, je-li nadále veden jako provozovatel a vlastník vozidla.

Je pravda že tu není že to nový majitel nepřepsal.. mohl to i přepsat, ale JezeV nezrušil tu pojistku a tak to pojišťovna chce platit.. povinné ručení na auto může uzavřít kdokoliv.. není tam omezení že musí být majitel a nebo provozovatel toho auta..

možná by pomohlo, aby jeho manželka, je-li jí vybaven, nahlásila odcizení vozidla včetně dokladů.

Ale aspoň do doby než se mu povede kontaktovat nového majitele a ten to odmítne nějak vyřešit tak je tahle varianta hnus..

Smutný na to je to, že je to celý důsledek nesmyslných podmínek pro převod vozu, kdy tíha odpovědnosti leží na prodávajícím

Ale tady ne tak docela.. když beru jen problém co JezeV popsal tak tam jde o to že uzavřel povinné ručení kde má k pojišťovně nějaké povinnosti při prodeji auta.. to asi ani nečetl a když auto prodal tak to pojišťovně neřekl ani nevrátil zelenou kartu.. a pojišťovna teď po něm chce platit povinné ručení podle té smlouvy kterou podepsal..

Je pravda jak píše gumidos.. mohlo se stát že nový majitel auto přepsal a neuzavřel si novou pojistku.. taky když má platnou zelenou kartu.. a nebo teoreticky i uzavřel a jediný problém je že JezeV neukončil tu svou..
IP zaznamenána