30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [LOST] Stání na chodníku - Výzva  (Přečteno 27068 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
[LOST] Stání na chodníku - Výzva
« kdy: 01 Srpna 2017, 09:33:51 »

Zdravím, dnes mi dorazila Výzva k zaplacení částky. Je to má první výzva a chci se jen poradit o postupu. Nyní je čas již bonznout Helmuta jestli to chápu správně? A zajímalo by mě jestli ho můžu bonznout přez datovou schránku, v výzvě se píše jen o tom že mám poslat písemně na adresu. Pokud možno přez datovku, jak je to s podpisem? Musím tisknout, podepsat a oscanovat nebo stačí ověření k ověření pravosti to, že je to odesláno z mé datovky? Případně jít cestou přestupek nebyl - auto tam stálo z důvodu poruchy?

Cenzurovaná výzva v příloze.
« Poslední změna: 01 Srpna 2017, 11:57:04 od hartom »
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #1 kdy: 01 Srpna 2017, 09:47:31 »

A je to místo opravdu chodník?? Není to třeba vjezd??
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2017, 09:54:22 »

A je to místo opravdu chodník?? Není to třeba vjezd??

No popravdě je to chodník nechodník viz. přiložené foto, stál jsem v místech kde parkuje bílý Mercedes, spíše trochu níže. Ale ve výsledku je to i stání v křižovatce, mohou to pak přehodnotit třeba kdyby se vyvrátilo že to chodník není?
« Poslední změna: 01 Srpna 2017, 09:58:19 od hartom »
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #3 kdy: 01 Srpna 2017, 10:15:03 »

Zdravím, dnes mi dorazila Výzva k zaplacení částky. Je to má první výzva a chci se jen poradit o postupu. Nyní je čas již bonznout Helmuta jestli to chápu správně? A zajímalo by mě jestli ho můžu bonznout přez datovou schránku, v výzvě se píše jen o tom že mám poslat písemně na adresu. Pokud možno přez datovku, jak je to s podpisem? Musím tisknout, podepsat a oscanovat nebo stačí ověření k ověření pravosti to, že je to odesláno z mé datovky? Případně jít cestou přestupek nebyl - auto tam stálo z důvodu poruchy?

Cenzurovaná výzva v příloze.

Kolego, chcelo by to lepšie (inak) zcenzurovať výzvu, pri otvorení toho PDF vidno všetky "prikryté" údaje.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #4 kdy: 01 Srpna 2017, 10:44:21 »

Pokud je příjemcem orgán veřejné moci (tj. i úřad), tak mu můžete poslat věci datovkou, navzdory výzvám k zasílání poštou. Věci poslané datovkou jsou považované za podepsané, není třeba podepisovat/scanovat.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2017, 12:00:07 »

Opravena cenzura, Foxit Reader zklamal... Ok takže Helmuta nahlásit datovkou nebo vzhledem k situaci s "chodníkem" postupovat jinak?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2017, 20:02:53 »

§ 4

"Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích

Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen

a) chovat se ohleduplně a ukázněně, aby svým jednáním neohrožoval život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní, aby nepoškozoval životní prostředí ani neohrožoval život zvířat, své chování je povinen přizpůsobit zejména stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace,1) povětrnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu,"

Tak nechápu, proč s tím souvisí stání???
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2017, 23:24:13 »

Citace
Tak nechápu, proč s tím souvisí stání???

Stáním na chodníku se přece ohrožuje na životě matka s kočárkem, která to musí obejít po silnici, a to i v případě, že po té silnici jede jedno auto za den a dokonce i v případě, že tam žádná matka s kočárkem vůbec není!
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #8 kdy: 01 Srpna 2017, 23:56:08 »

…a to dokonce i v případě, kdy chodník je široký více jak 4 metry a auto na něm stojí jen podélnou půlkou! Tohle se rovnou odtahuje, jinak by hrozila apokalypsa…
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #9 kdy: 02 Srpna 2017, 20:04:40 »

Takže co materiální aspekt?
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #10 kdy: 06 Srpna 2017, 22:46:09 »

Pro jednoduchost jsem jim poslal Helmuta.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #11 kdy: 12 Září 2017, 19:56:27 »

Tak už Helmutovi přišel dopis s předvoláním k podání vysvětlení. Správný postup je jaký, aby se přiznal že je pirát a spáchal přestupek a že nepovažuje za nutné se dostavit?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #12 kdy: 12 Září 2017, 19:58:12 »

Přesně tak, Helmut chce podat vysvětlení písemně. A je potřeba aby se doznal.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #13 kdy: 14 Září 2017, 21:00:37 »

Jinak žádal jsme si o spis ještě mezi tím než přišel dopis pro Helmuta a konečně dorazil, ale zaskočilo mě tohle. To je normální že zjišťují u sousedů jestli tu někdo takový bydlí? Vždyť já mu to auto jenom půjčil, to neznamená že se tu musí zdržovat, je to tak? A navíc napsali špatně číslo vchodu, to se dá napadnout že ho hledali v špatném baráku?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #14 kdy: 14 Září 2017, 21:16:44 »

To si vyloženě žádá o žádost dle InfZ, kolik poloopicajtů na tom kolik hodin "pracovalo" a jaký je jejich plat. Následně jim to omlátit o hlavu.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5