30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nezaplacení pokuty rok  (Přečteno 2615 krát)

Jirik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[WIN] Nezaplacení pokuty rok
« kdy: 19 Července 2018, 12:00:25 »

Zdravím,

doufám, že nepokládám blbý dotaz... před cca rokem jsem dostal pokutu za parkování při čištění (Praha). Lístek za oknem ani nebyl, poznal jsem to tak, že poslali dopis. Uhradil jsem částku za odtah auta (a jeho následné vrácení na místo) a posílal částku za pokutu, pravděpodobně mi ale částka za pokutu přišla zpátky (bohužel díky shodě náhod jsem se to dozvěděl až nyní). V průběhu roku nebyly žádné dopisy, upomínky, nic. Měnil jsem adresu bydliště. Co doporučujete? Mám řešit či ne? Jestli ano, kam se obrátit a jak řešit?

Předem díky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty rok
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2018, 12:05:50 »

Odtah auta berme za vyřešený (stejně by se s tím ex post moc dělat nedalo). V jaké formě přišla ta „pokuta za parkování“, tzv. výzva k úhradě určené částky? Pokud ano a vrátila se, tak jste to nejspíš poslal po lhůtě. Jestli se pak rok nic nestalo, tak to neřešte, už se pravděpodobně ani nic nestane.

Je vcelku důležité to „zhruba před rokem“, parkování+odtah proběhlo před nebo po 1. 7. 2017?
IP zaznamenána

Jirik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty rok
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2018, 12:08:06 »

Určitě to bylo před 1.7.2017 a vidím to taky tak, že to bylo kvůli tomu, že jsem ty peníze poslal později jinak mi to nedává smysl jinak bylo to tak jak píšete - výzva k úhradě určené částky a vrátila se mi. Takže se pravděpodobně nic nestane?
« Poslední změna: 19 Července 2018, 12:13:42 od Jirik »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty rok
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2018, 12:46:54 »

Podle popisu to vypadá že to byl odpustkový dopis (výzva k uhrazení určené částky).. na výzvu jste poslal odpustek, ale už po lhůtě a tak se vrátil zpátky..

..a pak to vyhnilo protože to řešil magistrát Prahy a ten když nezaplatíte odpustek tak to většinou nechá vyhnít.

Asi bude stačit si pogratulovat že jste odpustek neodeslal včas a pustit to z hlavy.
IP zaznamenána

Jirik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty rok
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2018, 12:48:39 »

Jestli je to tak, tak je to super
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty rok
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2018, 12:56:11 »

Když je to tzv. starý sprdel (správní delikt provozovatele vozidla podle právní úpravy před účinností zákona 250/2016 Sb. a 183/2017 Sb.), tak by čistě hypoteticky mohl MHMP ještě zkoušet s provozovatelem vést řízení, definitivně se to promlčí až pokud se nic nestane do 2 let od prvního dopisu (kdyby se to stalo po 1.7.2017, tak by se to promlčelo už po roce). Nicméně jak správně píše i kolega 2M výše, v Praze je téměř jisté, že už to nikdo rešit nebude - a pokud snad ano, tak zrovna takto rozehraný případ má slušné šance na výhru.
IP zaznamenána

Jirik

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Nezaplacení pokuty rok
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2018, 13:07:27 »

Ok díky takhle za pomoc a vysvětlení budu doufat že nikoho nenapadne být hypoteticky založený abych nemusel nikam lítat :D
IP zaznamenána