30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Stání na chodníku - Výzva  (Přečteno 27224 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #15 kdy: 14 Září 2017, 21:24:04 »

Nějaký nástřel co jim napsat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #16 kdy: 14 Září 2017, 21:32:17 »

Já třeba do Židlochovic posílal tohle. Sice chtějí za informace zaplatit, ale podal jsem pochopitelně stížnost a krom toho se na jednotlivé části budou ptát další lidé.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #17 kdy: 15 Září 2017, 13:33:19 »

To je normální že zjišťují u sousedů jestli tu někdo takový bydlí?

Jestli to je normální, netuším, ale Helmut pochopitelně bydlí na druhém konci republiky, nebo ještě lépe v jiné zemi Schengenského prostoru. Tam SO měšťáky nepošle...
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #18 kdy: 18 Září 2017, 14:14:58 »

tohle

Mám jim to poslat v tomhle znění a bude to v dalších nákladech nebo tam jde nějak přímo specifikovat kolik peněz stálo vyslání městapa a jejich vyptávání se?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #19 kdy: 18 Září 2017, 14:39:44 »

To záleží na Vás jaké informace od nich chcete.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #20 kdy: 21 Září 2017, 08:43:14 »

Hmm, včera jsem se dozvěděl že to údajně řeší i kriminálka, asi berou helmuta jako ilegálního imigranta  ;D V bytě dříve bydlel doktor jisté národnosti proto jsem zvolil podobnou národnost. Od pronajímatele bytu jsem se včera při placení nájmu se dozvěděl že za ním byly z kriminálky a vyptávali se s tím že je odkázal na předchozího nájemníka že asi bude mít společného něco s ním.  Ještě přidávám nějaké zajímavosti ze spisu. Každopádně tohle mi nepřijde normální, na úřadě jsou nějací aktivní a přitom si ke mě jen nechal doručit jeden dopis :D .

1. obrázek je žádost na MP o doručení, další 2 jsou kontaktování migračního.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #21 kdy: 24 Září 2017, 12:13:13 »

Jen zvědavej dotaz: Může mít z tohoto člověk co udá Helmuta nějaký větší problém? Třeba s tou kriminálkou? Díky
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #22 kdy: 24 Září 2017, 18:16:28 »

Vy jste auto v dobré víře půjčil někomu, kdo se Vám prokázal touto identitou. Vy nejste expert na to, abyste mohl rozlišit případně falzifikovaný pas a pod., takže jste velice rád, že se Vám auto v pořádku vrátilo…
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #23 kdy: 24 Září 2017, 23:26:27 »

Přesně tak to beru i já, navíc v dobré víře abych ušetřil úřadům náklady na zasílání do ciziny jsem udal doručovací adresu ke mě s tím že budu mít cestu do jeho země a předám mu dopis osobně s tím že on se rovnou přizná a já to za něj pošlu. To že u mě v bytě nikdy nemusel asi být zapoměli zohlednit. Spíš nevím jak upozornit úřad na to že řeší toto úplně zbytečně jestli tu náhodou někdo takový nebydlí protože dopis sem měl být pouze doručen. Poslal jsem jim alespoň žádost podle Číkuse.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #24 kdy: 03 Října 2017, 13:59:52 »

Helmut se přiznal, ještě mi odpověděli na žádost podle Číkuse, a dnes mi přišlo zahájení správního řízení. To znamená že helmuta neuznali?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #25 kdy: 03 Října 2017, 14:05:33 »

Tak nám ukažte co přišlo.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #26 kdy: 03 Října 2017, 14:21:16 »

Příloha
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #27 kdy: 03 Října 2017, 14:35:12 »

Ano, vypadá to, že Helmuta neuznali. Ale pokud byl ve věci odeslán jen jeden dopis (tj. asi sprdelní výzva), pak to vypadá, že Helmuta vůbec neobeslali.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #28 kdy: 03 Října 2017, 14:51:27 »

Ano, jesliže zahajují řízení o sprdeli, tak museli přestupek řidiče odložit, tedy mít i nějaké důvody, proč s Helmut-linií nepokračovat. Poměrně atypicky nezahajují řízení příkazem a též nařizují ÚJ, i když ani to by nemuseli (naopak obvykle k tomu nebude důvod, pokud to nebude chtít sám účastník). Pokud bych se přepnul do paranoidního režimu, tak bych čekal pokus na ÚJ provozovatele ohledně toho Helmuta vydusit, důvod nevydání příkazu může spočívat právě v tom, že tam by se SO musel v odůvodnění ohledně označeného řidiče nějak vyvětit a provozovatel by se na to mohl připravit.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #29 kdy: 03 Října 2017, 17:20:19 »

A nemusí to být uvedeno v záznamu o odložení, který je ve spise?
IP zaznamenána