30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Stání na chodníku - Výzva  (Přečteno 27252 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #30 kdy: 03 Října 2017, 18:13:25 »

Odložení se už nedělá pouhým záznamem, ale usnesením poznamenaným do spisu - § 76(3) PřesZ. To by alespoň stručné odůvodnění obsahovat mělo. Nicméně nevíme, zda provozovatel viděl celý spis či zda SO nepočítá s tím, že jej začne grilovat hned jak vstoupí do dveří ...
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #31 kdy: 05 Října 2017, 06:58:35 »

O spis jsem si žádal a bylo mi vyhověno ale v době kdy jsem čekal na vhození dopisu po 10 dnech pro Helmuta. V Současném stavu jsem jej ještě neviděl. V tuhle chvíli bude asi lepší zajít se na spis podívat osobně než žádat, z důvodu termínu UJ, je to tak? Nebo jít až na UJ a tam si zažádat o spis?
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #32 kdy: 11 Října 2017, 14:06:30 »

Poradí mi tedy prosím někdo jaký je teď potřebný postup?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #33 kdy: 11 Října 2017, 14:38:43 »

Podle toho, jak moc je pro vás komplikované se dostat na úřad, můžete buď zajít pro kopii spisu ještě před tím ÚJ, to by samozřejmě bylo ideální. Nebo pokud to máte z ruky, tak jít na ÚJ, ale využít to čistě k tomu, abyste opatřil spis případně i nad rámec spisu z toho ouřady vytáhnul, o co mu jde (samozřejmě nahrávat) a nechal si lhůtu na vyjádření.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #34 kdy: 11 Října 2017, 14:54:33 »

hh> Není výhodnější získat spis až v rámci ústního jednání a následně požadovat čas na prostudování a vyjádření? Už kvůli aktivnímu přístupu k délce řízení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #35 kdy: 12 Října 2017, 03:12:52 »

Pokud se nechci aktivně účastnit ÚJ, tak je to asi úplně jedno - tak jako tak si vyhradím právo na seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí, spis budu chtít vidět ve stavu po ÚJ. Dvoufázová verze je pro netrpělivé a pro případ, že se na ÚJ připravím a zkusím tam něčím úředníkovi zamotat hlavu. Písemné vyjádření má sice tu výhodu, že si jej můžete v klidu rozmyslet, ale stejnou výhodu má i úřad. Když s něčím nečekaným vyrukujete na ÚJ, tak některé slabší úřední kusy neudrží nervy a místo toho, aby to jen zaprotokolovaly (*) a reakci si připravily v klidu, plácnou nějakou kravinu, se kterou se pak dá pracovat.

(*) pro potenciální grammar nazis - to y je záměr
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #36 kdy: 16 Října 2017, 11:56:32 »

Takže když se na ÚJ nedostavím tak je konec prohráno nebo se dá odvolat s tím že bych si případně zjistil co a jak ze spisu a na základě toho bych to třeba řešil písemně? Na ÚJ se mi příliš nechce, nehledě na to že v dobu konání budu v práci cca hodinu od místa konání takže bych si musel na půl dne vzít volno.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #37 kdy: 16 Října 2017, 22:05:13 »

Nedostavení na ÚJ není velký problém.. dostavit se může být výhoda když potřebujete vidět spis a nebo proběhne výslech svědků.

Když se nedostavíte tak je dobře poslat omluvu s nějakým důvodem.. třebas pracovní povinnosti.. a zároveň trvat na možnosti se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #38 kdy: 16 Října 2017, 22:13:56 »

Nedostavení na ÚJ není velký problém.. dostavit se může být výhoda když potřebujete vidět spis a nebo proběhne výslech svědků.

Když se nedostavíte tak je dobře poslat omluvu s nějakým důvodem.. třebas pracovní povinnosti.. a zároveň trvat na možnosti se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí.

No někde jsem četl, že výkon práce není pro SO dostatečnou omluvou, takže dejme tomu, když SO nařídí termín třeba na 18.12 (příklad), přičemž ten den mě šéf třeba volno nedá, ale dá mi 19.12, tak lze to použít jako omluvu? Případně mohu navrhnout jiný termín?

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #39 kdy: 16 Října 2017, 22:46:15 »

Mesec: má to dvě roviny..
když máte cíl přesunout ÚJ na pozdější termín tak musíte mít "důležitý" důvod.. že nedostanete volno není důvod.. na ÚJ vás myslím zaměstnavatel uvolnit musí.
Důležitý důvod na změnu termínu ÚJ je třebas doktor a nebo cesta naplánovaná před stanovením termínu ÚJ.
A když to zkusíte odložit víckrát tak úřad může zpřísnit hodnocení důvodů.. když něco prošlo jednou tak to není záruka že to projde znovu.

Když tam jen nechcete chodit a ÚJ odsunout nepotřebujete tak stačí "nějaký" důvod.. jde o to že to není "bez náležité omluvy".. když se nedostavíte bez náležité omluvy tak poťouchlý SO může prudit s pořádkovou pokutou.
Druhý cíl dopisu je upozornit SO na lhůtu pro vyjádření k podkladům a tak zabránit vydání rozhodnutí hned v termínu ÚJ.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #40 kdy: 17 Října 2017, 08:07:34 »

Tak pokud je zaměstnavatel povinen, tak není co nadále řešit. Mimochodem, není to teď již povinné nařídit ústní jednání?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #41 kdy: 17 Října 2017, 08:36:34 »

Právě naopak, ÚJ povinné bylo, pd 1.7. není.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #42 kdy: 17 Října 2017, 13:42:24 »

Takže bych jim mohl napsat že se ÚJ nemohu zůčastnit a že žádám kopii spisu s lhůtou k vyjádření?
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #43 kdy: 23 Října 2017, 09:10:00 »

Mohu poprosit ještě tedy o radu? Ve středu se tam asi nedostanu, tak bych si dnes nebo zítra zašel pro spis třeba.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Stání na chodníku - Výzva
« Odpověď #44 kdy: 27 Října 2017, 11:47:42 »

Tak jsem se omluvil na střevní potíže které jsem opravdu měl i když jsem s nima trpěl v práci. Což si zjistili ale uvedli úplně jinou firmu než ve které pracuji, i když v firmě kterou uvedli je jedno z pracovišť kde se občas nacházím. Každopádně na téhle větě by se to dalo otočit ne?
Citace
Obesílat osobu do Finska nemá smysl, když se „má“ zdržovat v ČR

V tuhle chvíli tedy odvolat se bez specifikování a hrát na čas s tím že poté specifikuji?

Rozhodnutí tady:
« Poslední změna: 27 Října 2017, 11:50:48 od hartom »
IP zaznamenána