30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kalkulačka lhůt  (Přečteno 38690 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Kalkulačka lhůt
« kdy: 27 Července 2017, 15:31:19 »

Zdravím, nebylo by vhodné upravit kalulačku lhůt https://www.30kmh.cz/calc.html s ohledem na nový stav https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4967.msg53082#msg53082 ?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2017, 15:50:42 »

Upravit aby bylo vyplněno 8 dnů místo 15?? Ale lhůta na odvolání je pořád 15.. jen odpor se zkrátil na 8..
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2017, 15:52:08 »

Dole pod políčkem je text "Časté lhůty: …", který je nyní chybně
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2019, 10:56:34 »

U výpočtu doručení fikcí papírově doporučuji zaměnit text

Tip: Na výzvě k vyzvednutí zásilky je i datum "Zásilku vyzvedněte nejpozději do". Fikce doručení nastane následující pracovní den.

za

Tip: Na výzvě k vyzvednutí zásilky je i datum "Zásilku vyzvedněte nejpozději do". Fikce doručení nastane ten den.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2020, 10:36:05 »

Skynete?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2020, 18:41:30 »

U výpočtu doručení fikcí papírově doporučuji zaměnit text

Tip: Na výzvě k vyzvednutí zásilky je i datum "Zásilku vyzvedněte nejpozději do". Fikce doručení nastane následující pracovní den.

za

Tip: Na výzvě k vyzvednutí zásilky je i datum "Zásilku vyzvedněte nejpozději do". Fikce doručení nastane ten den.

Opravil jsem.

EDIT: Ještě jsem si všiml, že tam nemáme Velký pátek (nový st. svátek). Opravil jsem.
« Poslední změna: 06 Února 2020, 09:46:35 od kdo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2020, 20:26:30 »

Nerad bych vypadal jako kverulant, ale část "Není-li tento den pracovní, nastane fikce doručení v nejbližší následující pracovní den." mi přijde redundantní. Může taková situace vůbec nastat?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2020, 20:53:13 »

Samozřejmě může a nastává. Např. pokud je 10. dnem úložní lhůty sobota, kdy má pošta běžně otevřeno - pak přesto nastává fikce až v pondělí (je-li to pracovní den).

U doručování přes ISDS je to úplně běžné, neboť fikce podle systému nastává přesně 240 hod. od odeslání, tj. zcela běžně v sobotu, neděli či ve svátek bez ohledu na to, zda je den, kdy fikce doručení nastane, pracovní. Ve skutečnosti ale, připadne-li fiktivní fikce na nepracovní den, nastane skutečná fikce až následující pracovní den.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #8 kdy: 10 Února 2020, 21:07:11 »

V takovém případě bude na zásilce "vyzvedněte nejpozději v pondělí", ne?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #9 kdy: 11 Února 2020, 00:32:35 »

Popravdě papírovou poštu nevyužívám asi deset let, ale např. z dikce § 57(2) OSŘ dovozuji, že na zásilce klidně může být “vyzvedněte nejpozději v sobotu”, ale fikce nastává až v pondělí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #10 kdy: 11 Února 2020, 00:46:22 »

Já poštu využívám, ale v našem zapadákově nemá pošta v nepracovní dny otevřeno, tak nemám zkušenost.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #11 kdy: 11 Února 2020, 08:12:12 »

Pravidelne mi to chodi postou a vzdy je to pondeli  i na oznameni posty
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #12 kdy: 11 Února 2020, 15:01:43 »

V takovém případě bude na zásilce "vyzvedněte nejpozději v pondělí", ne?

Popravdě papírovou poštu nevyužívám asi deset let, ale např. z dikce § 57(2) OSŘ dovozuji, že na zásilce klidně může být “vyzvedněte nejpozději v sobotu”, ale fikce nastává až v pondělí.

Vyzvednutí uložené zásilky je procesním úkonem účastníka a lhůta k tomu stanovená je procesní lhůtou k učinění tohoto úkonu, na kterou se vztahují příslušná ustanovení (§ 40 SprŘ, §§ 55-58 OSŘ, § 40 SŘS ...), včetně „víkendového pravidla“.

Pošta by toto měla respektovat, konkrétně je to ošetřeno tak, že odesílající orgán má povinnost uzavřít takovou smlouvu s poštou, ze které bude vyplývat povinnost doručovat v souladu s příslušným procesním předpisem - tedy technicky následky chybného doručování jdou k tíži orgánu, pramenem povinností pro poštu není přímo procesní předpis, ale ta smlouva, nevzniká žádný zvláštní právní poměr mezi poštou a adresátem (mimo práv a povinností, které jsou spojeny s každým doručováním, i obyčejných dopisů).

Prakticky pošta funguje tak, že v den doručování na cílovou adresu si doručovatelka vytiskne oznámení (které, když to správně nakliká, správně spočítá 10 dní včetně víkendového pravidla) a zároveň si obě data, tedy prvního doručování i posledního dne uložení poznamená na obálku (kdy přesně to na tu obálku načmárá, jestli už při přípravě, nebo až při nezastižení adresáta či při samotném uložení, to netuším), ale zdá se, že to je obecná praxe napříč ČR. Já konkrétně mám trvalý pobyt v místě, kde ukládací pošta má poměrně velkorysou otevírací dobu a to i v sobotu a neděli a zřejmě i o většině svátků, ale nezažil jsem, že by mi nějaký nepracovní den stanovili jako konec lhůty. Obecně dělá pošta dost nahodilých chyb, nejčastěji v souvislosti s uložením tu, že to spočítají podle 15 dní pro běžné doporučené dopisy, ale nevím o tom, že by někde víkendové pravidlo systematicky ignorovali (či že by konec lhůty odvozovali od své otevírací doby).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #13 kdy: 11 Února 2020, 18:11:03 »

Opravil jsem:

1) Text u doručování poštou podle návrhu pana Číkuse.
2) Výpočet fikce pro doručování do DS, protože ten byl skutečně v rozporu s pravidly popsanými shora (fikce podle systému nastává přesně 240 hod. od odeslání bez ohledu na to, zda je den, kdy fikce doručení nastane, pracovní. Ve skutečnosti ale, připadne-li fiktivní fikce na nepracovní den, nastane skutečná fikce až následující pracovní den).
3) Vzhled.
« Poslední změna: 11 Února 2020, 18:36:11 od kdo »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Kalkulačka lhůt
« Odpověď #14 kdy: 11 Února 2020, 22:51:09 »

připadne-li fiktivní fikce na nepracovní den, nastane skutečná fikce až následující pracovní den

Tak že když mám v DS
Citace
Stav
Čas dodání: 23.01.2020 13:40:54
Čas doručení: 02.02.2020 13:40:54
Stav: 6 -- Osoba oprávněná číst tuto zprávu se přihlásila -- dodaná zpráva byla doručena.

Tak skutečná fikce je až 3.2 protože 2.2 byla neděle ?

Děkuji.
IP zaznamenána