30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l  (Přečteno 21500 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #15 kdy: 11 Července 2017, 10:52:22 »

Jděte tam a sdělte jim, že se vyjádříte písemně. Pokud už posudek mají, nechte si ho ofotit stejně, jako všechno co nebylo ve spisu. Pokud ho nemají, neptejte se po něm.

Soupisku ve spisu mají?
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #16 kdy: 11 Července 2017, 11:02:42 »

Jděte tam a sdělte jim, že se vyjádříte písemně. Pokud už posudek mají, nechte si ho ofotit stejně, jako všechno co nebylo ve spisu. Pokud ho nemají, neptejte se po něm.

Soupisku ve spisu mají?

Co je to přesně soupiska? To víte, jsem ve správním řízení úplný zelenáč, za 13 let za volantem jsem nikdy problémy neměl...

Nemělo by ve spisu být úplně vše? Nebo mě zítra mohou seznámit s něčím, co tam dosud nebylo? Pochybuji, že by něco nového za ty 2 dny stihli vymyslet. Díky.

Ješt mi řekněte - je běžné, že si PČR a znlaci jdou na ruku? Tzn. PČR např. přidá k žádosti poznámku, že za každou cenu v krvi musí něco aktivního být a znalec třeba přiohne metodiku tak, aby se z pasivní látky stala aktivní na samé hranici možného ovlivnění?

Edit: Tak na to koukám znovu a posudek k tomu bohužel je. Vypadla mi jeho druhá stránka, znovu tedy vkládám obě.
« Poslední změna: 11 Července 2017, 11:52:39 od Pepazdepa55 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #17 kdy: 11 Července 2017, 11:51:41 »

PCR jim dava kseft, tak hadejte...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #18 kdy: 11 Července 2017, 11:53:38 »

Tak na to koukám znovu a posudek k tomu bohužel je. Vypadla mi jeho druhá stránka, znovu tedy vkládám obě.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #19 kdy: 11 Července 2017, 19:00:46 »

Tak posude znalce je v rozporu se zavery, ktere ucinil lekar - to si myslim, ze je podstatne, protoze jedna vec je mira hladiny drogy v tele a druha vec je je stutecny stav pacienta.

Je treba k tomu najit nejakou judikaturu a lekarske zavery.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #20 kdy: 11 Července 2017, 20:30:40 »

Tak posude znalce je v rozporu se zavery, ktere ucinil lekar - to si myslim, ze je podstatne, protoze jedna vec je mira hladiny drogy v tele a druha vec je je stutecny stav pacienta.

Je treba k tomu najit nejakou judikaturu a lekarske zavery.

Mám možnost to stihnout do zítřka, nebo si to mám nechat do odvolání a vzít si na to právníka?

Taky si říkám, že není normální, že dle doktorky jsem OK a nějaký ,,znalec" od stolu rozhodne, že nejsem... Ještě navíc mi tam k tomu orgán dopíše, že k lékařská zpráva nemá vliv na šetřený případ...

Tak jsem si našel pár podobných případů a vesměs se tam shodují na tom, že žádný znalec z oboru toxikologie nemůže posoudit to, jestli daný člověk byl, nebo nebyl ve stavu, ve kterém by nemohl bezpečně řídit vozidlo. To může rozhodnout pouze znalec z oboru psychiatrie a to právě na základě zprávy od lékaře, znalce z tox. a např. výpovědi svedků, policistů atd. A po pohovoru se mnou. To by nemuselo být marné, zvlášť vzhledem k nízké hodnotě....

Teď jsem se zase dočetl, že od r. 2014 už není posudek znalce z oblasti psychatrie nutný a rozhodující je množství látky v krvi... tak jsem z toho jelen.
« Poslední změna: 11 Července 2017, 21:26:25 od Pepazdepa55 »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #21 kdy: 12 Července 2017, 08:52:41 »

S těmi psychiatry jste to našel víceméně správně - od 17.8.2013 (po novele 233/2013 Sb.) byl zaveden tzv. analytický princip, tedy že ovlivnění se předpokládá při zjištěné určité hladině, je to v § 5(2)(b) ZPPK ta část za středníkem, limitní hodnoty jsou pak stanoveny nařízením vlády 41/2014 Sb. Fakticky jde o jedno z mnoha utažení šroubů, úřadům se nelíbilo, že musí ty posudky zadávat a hlavně, že je musí platit, a v případě, že vyjdou negativně, nebo řízení neskončí rozhodnutím o vině z jiného důvodu (např. prekluze), nebo se pokuta+náklady ukážou nevymahatelné, tak jim cenu toho posudku ani nikdo nenahradí. Právně jde o tzv. nevyvratitelnou domněnku, tedy řidič se při dosažení hodnoty považuje za ovlivněného, i kdyby mohl prokázat, že ovlivněný ve skutečnosti nebyl, nicméně tohle úřad nemusí vědět, takže chcete-li získat čas a není vám líto peněz, můžete si psychiatrický posudek u nějakého znalce objednat sám (ale netuším ani kolik to stojí, ani jaký čekat výsledek, nakolik ta konstanta 25 ng/ml odpovídá znalecné praxi a co dalšího reálně znalec zvažuje - vždy mi tyto posudky připadaly trochu jako šarlatánství).

Pokud jde o váš případ, tak v tom toxikoligickém posudku nevidím naprosto žádný údaj o přesnosti toho měření. Je tam jen, že na to použili nějakou konkrétní soustavu plynového chromatografu a hmotnostního spektrometru, ale není vůbec uvedeno, kolik udělali měření (případně zda ten stroj interně z jednoho vzorku to měření pro vyloučení hrubých chyb neopakuje a pak to sám vyhodnocuje) atp. Kromě toho, že nevíme, jaká je možná chyba měření, nevíme ani, zda ten výsledek 25 ng/l je určen jako nejpravděpodobnější hodnota (tj. střed toho intervalu, 25 +/- chyba), nebo zda je již možná chyba odečtena, resp. na Gaussově křivce použita hodnota, která zaručuje, že skutečná hodnota proti té určené nebyla nižší s vysokou pravděpodobností (používá se např. střed minus 3 směrodatné odchylky, což dává 99,8 %). I kdybychom připustili, že přístroj měří zcela přesně, resp. chyba je již ve prospěch řidiče započtena, tak tu je ještě otázka zaokrouhlování. Z toho, že výsledek uvedli jako 0,025 (tj. na 3 platné cifry, nikoliv např. 0,02500) plyne, že skutečná hodnota může být v intervalu 24,5 až 25,5, tedy s 50% pravděpodobností pod limitem.

Takže zajděte na ÚJ, pokud možno tam nic moc bez přípravy úřadu nesdělujte, vyžádejte si čas na vyjádření a případně zmiňte v obecné rovině to výše uvedené, tedy že zvažujete zadat si posudek znalce z psychiatrie a absenci údajů o chybách, jejich zohlednění a zaokrouhlování v tom posudku toxikologickém.
« Poslední změna: 12 Července 2017, 08:56:00 od hh »
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #22 kdy: 12 Července 2017, 10:18:51 »

Děkuji !  ;)  Budu bojovat !

EDIT: odstraněna zbytečná citace bezprostředně předcházejícího příspěvku --HH
« Poslední změna: 12 Července 2017, 10:37:08 od hh »
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #23 kdy: 12 Července 2017, 13:41:10 »

V posudku se píše, že za ovlivňující se považují hodnoty OD 25, Vy máte přesně 25. Taky bych to zkusil.
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #24 kdy: 12 Července 2017, 15:35:15 »

V posudku se píše, že za ovlivňující se považují hodnoty OD 25, Vy máte přesně 25. Taky bych to zkusil.

Zkoušel jsem hned na začátku, bohužel hodnota 25 se bere jako, že jsem byl pod vlivem.

Mám za sebou jednání s ouřednicí. Argumenty ohledně možné chybovosti měření, zaokrouhlování atd. prý neuznává a pokud si nezajistím posudek od jiného znalce z oboru, který poukáže na tyto nesrovnalosti, tak to nebude vůbec brát v potaz. Získal jsem měsíc na to, abych si ho zajistil. Prý se většinou berou 2 zkumavky krve a jedna slouží právě pro možnost reverzního posudku. To, že nález odporuje vyšetření lékaře, je také nezajímá, jelikož doktor prý nemá šanci poznat, že mám v krvi nějaký zbytek. Ve spise prý chybí mnou podepsaný protokol o podání vysvětlení na policii, ale ten prý není nutný, pouze tam ale většinou bývá.

Nahrávání jsem zapnul bohužel až v polovině jednání. V dnešním zápisu totiž je, že se mnou nahlas probrali mj. kartu řidiče s dosavadními přestupky, což se však nestalo. To je ale jen detail.

Co s tím dál? Asi se nevyhnu tomu, že věc postoupím právníkovi s tím, že necháme udělat reverzní posudek u někoho, kdo přesně zdokumentuje kroky a ideálně mu vyjde třeba 20 ng/l plus napadne metodu znalce předchozího a zdůrazní možnost odchylek. K tomu bych mohl zadat ten posudek u znalce z oboru psychiatrie. Otázkou je, jestli se to vše stihne za měsíc?

Nějaké další nápady?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #25 kdy: 12 Července 2017, 15:58:12 »

Nějaké další nápady?
A ma smysl Vam vubec jeste neco radit?
Nahrávání jsem zapnul bohužel až v polovině jednání. V dnešním zápisu totiž je, že se mnou nahlas probrali mj. kartu řidiče s dosavadními přestupky, což se však nestalo. To je ale jen detail.
Naprosty zaklad je mit nahrano vse, je to to prakticky v kazdem tematu zduraznovano... ve Vasem pripade se jevi dobre rady, jako naprosta ztrata casu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #26 kdy: 12 Července 2017, 16:41:16 »

Nějaké další nápady?
A ma smysl Vam vubec jeste neco radit?
Nahrávání jsem zapnul bohužel až v polovině jednání. V dnešním zápisu totiž je, že se mnou nahlas probrali mj. kartu řidiče s dosavadními přestupky, což se však nestalo. To je ale jen detail.
Naprosty zaklad je mit nahrano vse, je to to prakticky v kazdem tematu zduraznovano... ve Vasem pripade se jevi dobre rady, jako naprosta ztrata casu.

Bohužel jsem na to zapomněl a zapnul to až v půlce, takže takhle mohou tvrdit, že to se mnou probrali hned na začátku... Příště zapnu hned.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #27 kdy: 12 Července 2017, 17:22:13 »

Mám za sebou jednání s ouřednicí. [...] Co s tím dál? Asi se nevyhnu tomu, že věc postoupím právníkovi s tím, že necháme udělat reverzní posudek u někoho, kdo přesně zdokumentuje kroky a ideálně mu vyjde třeba 20 ng/l plus napadne metodu znalce předchozího a zdůrazní možnost odchylek. K tomu bych mohl zadat ten posudek u znalce z oboru psychiatrie. Otázkou je, jestli se to vše stihne za měsíc?
Otázka je, kolik do toho chcete investovat. Druhý toxikologický posudek je jedna z variant. Ten psychiatrický by byla spíš kouřová clona. Nicméně i bez druhého posudku můžete namítat vady toho stávajícího (např. absenci jakéhokoliv údaje o přesnosti měření či charakteru té výsledné hodnoty, zda jde o hodnotu nejpravděpodobnější, nebo bezpečně prokázanou), a zároveň můžete navrhnout, aby k vyjasnění těchto věcí byl znalec vyslechnut (viz § 56 věta poslední SprŘ).

Blábol úřednice, že nějaké vaše vyjádření ji nezajímá, nemáte-li jej od znalce, je velká škoda, že nemáte nahrané, byly by to body pro vás a paní úřednici by někdo mohl něco vysvětlit o zásadě volného hodnocení důkazů. Každopádně ta hra není o tom, kdo má navrch při ÚJ, ale jak obstojí její rozhodnutí. Takže se tím nenechte zviklat, zvažte si, zda investovat do druhého měření MDMA, případně i do advokáta. Tu měsíční lhůtu neřešte, pokud se bude něco dít (např. budete moci doložit, že je nějaký posudek zadaný, případně plnou moc advokáta), tak úřad nějaký ten týden navíc počká - a kdyby ne, tak si to v odvolacím řízení neobhájí.
IP zaznamenána

Pepazdepa55

  • Příspěvků: 32
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #28 kdy: 13 Července 2017, 01:18:15 »

Ona to určitě ráda zopakuje i na dalším jednání :)

Ohledně toho, kolik do toho chci investovat - vzhledem k tomu, že se 7 body bych se nerad smířil a se zabavením řidičáku a následnému zápisu do karty řidiče, díky kterému mě potom může kdykoliv buzerovat a mávat testrem před xichtem kdejaká švestka, už vůbec ne, bych dal třeba 30.000,-, za posudky, advokáty, apod., pokud bude šance na výhru. Pokud se tedy do takové částky vůbec vejdu?

Když jsme u toho - nechcete mě zastupovat Vy? Zkušeností máte evidentně na rozdávání (nic ve zlém) a já toho svého právníka zatím ještě nepoptal :) 

Díky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Pozitivní test na MDMA s hraniční hodnotou 25 ng/l
« Odpověď #29 kdy: 13 Července 2017, 01:45:39 »

Pro inspiraci:

https://www.psychiatriepropraxi.cz/pdfs/psy/2014/03/08.pdf
Odhalení léčiv při řízení samo o sobě nic neznamená, pokud není k dispozici popis duševního stavu (který by policisté měli popisovat standardizovaně) vylučující řízení MV.

-
http://www.zakony.cz/soudni-rozhodnuti/nejvyssi-spravni-soud/2016/2601/judikat-nss-4-As-35-2016-31-pokud-spravni-organy-provedly-dukaz-znaleckym-posudkem-znalce-z-oboru-toxikologie-ktery-zjistil-tak-GNSS20162680/
[13] Dále znalec ve svých závěrech k účinkům prokázaných látek uvedl, že konkrétní míru ovlivnění určité osoby metamfetaminem nelze většinou jednoznačně určit.* Ovlivnění jedince psychotropními látkami je totiž závislé na celé řadě faktorů, zejména na množství, době, způsobu a frekvenci užívání, míře tolerance (tedy na návyku) a také na fyzických a psychických dispozicích uživatele. Výsledkem spolupůsobení všech uvedených faktorů může být podle znalce značně rozdílná individuální odezva na aplikované množství.

[14] Správní orgán prvního stupně k otázce ovlivnění žalobce návykovými látkami v odůvodnění rozhodnutí ze dne 15. 8. 2014, č. j. MM Pr/097751/2014/GO, uvedl, že je irelevantní, že žalobce subjektivně nepociťoval ovlivnění náv ykovou látkou. Odkázal rovněž na odborné stanovisko České společnosti soudního lékařství a soudní toxikologie České lékařské společnosti J. E. Purkyně*, týkající se problematiky posuzování ovlivnění řidičů návykovými látkami, podle něhož řidič je ovlivněn návykovou látkou v případě, že nebyla překročena arbitrárně daná koncentrační mez návykové látky v krevním vzorku. V případě methamfetaminu a amfetaminu je koncentrační mez dána hodnotou 25 µ g/l . U amfetaminu nebyla u žalobce tato mez překročena* , u methamfetaminu však byla podle správního orgánu prvního stupně překročena výrazně.

-
Stanovena hodnota nekoreluje se stavem ridice, jak je tomu u alkoholu. ....

http://www.asociaceautoskol.cz/admin/files/File/Seminare/PSP_CR/stanovisko-navykove-latky-cssl-a-st-cls-j.e.purkyne.pdf
-
nejake materialy k presnosti
http://holcapek.upce.cz/teaching/03_MS_analyzatory.pdf str. 11
https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor_verejne.php?file_id=32136 str. 67
a studiu
http://farmakologie.lf3.cuni.cz/drogy/articles/prehledextaze.html


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nevim, jestli zde plati i materialni zasada, nebo se zde hraje jen na to, ze proste porusil limit a smytec, spolecnost to sice vubec neohrozuje, ale tak zpet o 30 let zpatky.
* jaktoze Vas znalec najednou to urcit umi a navic na mezni hranici?
* u Vas mez take nebyla prekrocena

Pozor take na https://www.mzcr.cz/Legislativa/Soubor.ashx?souborID=16404&typ=application/pdf&nazev=ZDRAVOTNICTVI%2009-12.pdf
Toxikologická laboratoř, která provedla požadovaná vyšetření, vydá po ukončení analýzy .... Jde-li o vyšetření pro právní účely, zůstávají na tomto pracovišti po dobu nejméně 8 týdnů uloženy rovněž vzorky krve i moče, a to za podmínek uvedených v bodě B 2.
« Poslední změna: 13 Července 2017, 02:32:37 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin