30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP  (Přečteno 26965 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #45 kdy: 09 Září 2017, 19:27:53 »

Ještě jedna věc mě napadla. Žádal jsem takto:

 "Proběhne-li ústní jednání v mojí nepřítomnosti, žádám aby mi byla dána možnost vyjádřit se k podkladům pro
  rozhodnutí a o stanovení lhůty k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí před rozhodnutím."


Z mojí formulace ale není patrno, že žádám o písemné vyjádření mimo ústní jednání.

Není náhodou toto důvod jejich odpovědi, ve které mě zvou na vyjádření se k podkladům na ústní?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #46 kdy: 01 Října 2017, 21:44:34 »

Stejně jim můžete napsat že termín byl X a dozvěděl jste se o něm X+10 a tak žádáte novou lhůtu.. a pořád trváte na možnosti se seznámit s podklady a vyjádřit  :)

Na chybu přišli a vypsali nový termín na vyjádření k podkladům před vydáním rozhodnutí na říjen, a to aniž bych cokoli namítal. Můžu se přijít seznámit a vyjádřit na magistrát.

Má smysl ještě něco namítat nebo sdělovat?

Pro připomenutí:
 - údajný průjezd červené, automatizovaný zázn. prostředek
 - odpustek - ignorováno
 - výzva k bonzu
 - bonz totmuta
 - sprdelní příkaz o uložení pokuty - odpor
 - nařízeno ÚJ
 - omluvenky...
 - zaslání parte a sdělení, že helmut je totmut (SO se vrátila obálka s "nekompletní adresa") - bez reakce SO
 - ÚJ proběhlo
 - žádost o stanovení termínu k vyjádření
 - termín vyjádření stanoven na datum před vyzvednutím z DS
 - nový, již správný termín k vyjádření k podkladům doručen

Díkes t.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 648
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #47 kdy: 18 Října 2017, 22:05:34 »

Úřad na seznámení s podklady termín v podstatě nedal. Napsal a odeslal v den konání új, že se s podklady pro vydání rozhodnutí mám seznámit v den a hodinu shodnou s konání új. Doručeno mají 10dní po új.
Jedná se o standardní vyjebávku, kterou jim smečem vracím s tím, že je to evidentně nezákonný postup a navíc ukazuje na jistou podjatost. Ústní jednání je zcela jiný úkon, než vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí. Navíc jelikož už dopředu uvádí, že bude možné se vyjádřit k podkladům pro vydání rozhodnutí, implikuje to fakt, že už počítají s rozhodnutím teď, nebo ho dokonce mají, a vůbec nebude brát zřetel na to, co se na ÚJ bude dít. Což je důkaz jasné podjatosti.

Obvykle toho poserou víc, nedělám z toho vědu a sepíšu to na 5+ stránek do odvolačky. Do ostré, povýzvové po blanketu.

Jinak nevím, kde co berete o žádosti, žádost je nějaký speciální případ, který mi z toho textu u toho odstavce ani nevyplývá, jaký vlastně, jinak je VkPpVR standardní procesní právo a musí být (zákonným způsobem) nabídnuto běžně, jestli žádáte, nebo ne, je tam irelevantní.
« Poslední změna: 18 Října 2017, 22:08:14 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #48 kdy: 18 Října 2017, 22:12:36 »

Bohužel pro mě zatím nerozhodli a vyjádřit jsem se mohl přijít v náhradním termínu, který vypsali.

Nijak jsem se nevyjádřil tak teď čekám na rozhodnutí a připravuji se na odvolání.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #49 kdy: 25 Října 2017, 22:02:14 »

Je možné dnes ještě dosáhnout prekluze ve sprdeli? Mám společný sprdel za dva přestupky, které se staly 1. koncem r.2016 a 2.začátkem 2017. Teď už jen čekám na rozhodnutí tak by mě zajímalo jak dlouho musím čekat :-).

díkes
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #50 kdy: 26 Října 2017, 17:07:41 »

IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #51 kdy: 26 Října 2017, 18:41:59 »

Děkuji 2M! Právě dneska přistál v datovce pozdrav od SO takže jedou zostra a prekluze nebude :-)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #52 kdy: 05 Listopadu 2017, 22:04:22 »

Tak jsem byl uznán vinným z obou sprdelů, protože:

- udaná osoba - deadmut byl nekontaktní
- v zákonné době se SO nepodařilo kontaktovat deadmuta (v jednom případě se vrátilo "nekompletní adresa", v druhém nevím, neposkytly spis, bylo prý po pracovní době, mám nahráno, půjde do odvolání)
- proto prý zcela zákonně překlopili na sprdel
- z fotek je prý patrná moje podoba, kterou znají z žádosti o spis (min. v jednom případě je na fotce celé černé sklo o řidiči nemůže být řeč, v druhém nevím) a proto se jednalo s deadmuty o účelové tvrzení z mojí strany
- navíc jsem se snažil prý o prekluzi, omluvenky bla bla

Takže teď odvolání.

Napadne někoho ještě něco co by šlo použít do odvolání?

EDIT: Ještě doplním, že obě parte jsem servíroval vždy až po prvním sprdelním příkazu. Čekal jsem, že to zastaví, ale jede se dál.

díkes!
« Poslední změna: 05 Listopadu 2017, 22:22:31 od Thom@s »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 648
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #53 kdy: 05 Listopadu 2017, 22:20:23 »

Jaj, to už lidi skoro zapomněli. Úředník asi není znalec na rozpoznávání lidí, kór z nějaké mazaniny. Oblíbená kratochvíle v době před SPRDELem, zajít na ÚJ a pak reagovat na ty jejich bláboly kterak ouředník se změnil i na znalce v rozpoznávání lidí :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #54 kdy: 16 Listopadu 2017, 00:08:02 »

Rád bych nafouknul odvolání do co největších rozměrů, aby odvolačku přešla chuť se tím probírat. Budou poslouchat audio jak se handrkuju o spis po pracovní době, zamítnutou podjatost, že neřešili deadmuta, 106ku - neposkytnutí spisu...

Nebyl by ještě nějaký nápad co doplnit, aby se odvolání co nejvíce prodloužilo - napumpovalo?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 648
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #55 kdy: 16 Listopadu 2017, 07:12:41 »

Ocitujte pár relevntních odstavců z různých judikátů, to se dycky hodí.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #56 kdy: 28 Listopadu 2017, 23:41:37 »

Když s jistotou věděli kdo řídil (dle fotek SO usoudil, že jste to vy), proč tedy nezahájili řízení o přestupku? V takovém případě tedy byl zjištěn řidič a SprDel se nepoužije...
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #57 kdy: 30 Listopadu 2017, 22:46:30 »

Nemůžu najít dle jakého § je řešeno zastavení řízení z důvodu úmrtí účastníka řízení. Nevíte někdo? Díkes

EDIT: §66 odst. 2?

(2) Řízení vedené z moci úřední správní orgán usnesením zastaví, jestliže zjistí, že u některého správního orgánu již před zahájením tohoto řízení bylo zahájeno řízení v téže věci, nebo jestliže v řízení, ve kterém nemohou pokračovat právní nástupci, odpadl jeho důvod, zejména jestliže účastník zemřel nebo zanikl, anebo zanikla věc nebo právo, jehož se řízení týká. Toto usnesení se pouze poznamená do spisu.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2017, 23:00:36 od Thom@s »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #58 kdy: 20 Prosince 2017, 17:26:31 »

Odvolání bylo odesláno:

1. Neumožněno nahlédnutí do spisu
2. Neposkytnutí spisu dle InfZ
3. Neprokázání přestupku
4. Neřešení, že deadmut je dead
5. Podjatost
6. Nevyzvání k doplnění nekompletní adresy
7. Vyvrácení, že mě mohli poznat na fotkách z radaru při nahlížení do spisu vs. sprdel

Spoustu nezáživného čtiva většího rozsahu. O kladném vyřízení SO2 si moc iluze nedělám. Moc dobrý dojem nedělají ti dva deatmuti a postup přes kopírák. Chybí mi vyložené hrubky SO1. Teď už je to na odvolačce.
« Poslední změna: 20 Prosince 2017, 17:28:12 od Thom@s »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #59 kdy: 24 Listopadu 2020, 15:22:15 »

Rozhodnutí zrušeno, řízení zastaveno. Promlčeno.
IP zaznamenána