30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP  (Přečteno 27050 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #15 kdy: 05 Června 2017, 16:36:35 »

A neobsahuje-li pak ustanovení o nabytí své účinnosti, nabyde jí po 15 dnech ode dne vyhlášení.
IMO to nemůžou stihnout, ale zcela vyloučeno to zatím není.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #16 kdy: 05 Června 2017, 17:05:10 »

opas: Ale ten zákon má ustanovení o nabytí účinnosti 1.7.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #17 kdy: 05 Června 2017, 17:14:37 »

To je sice hezké, ale patnáct dní je minimum. Lze stanovit pozdější datum (např. od 1.1.2018).

V zákoně 309/1999 Sb. sice je, že "Vyžaduje-li to naléhavý obecný zájem, lze výjimečně stanovit dřívější počátek účinnosti, nejdříve však dnem vyhlášení.", je ale otázka, zda je to i tento případ.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #18 kdy: 05 Června 2017, 17:22:42 »

15 dní předem to vyhlásit už asi nestihnou.. Zeman má do 14. cestu po jihočeském kraji a tak to asi dřív než 15. nepodepíše.. a stejný den to ve sbírce zákonů nevyjde..
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #19 kdy: 07 Června 2017, 14:34:00 »


Jedou na mě neskutečný bomby. Reagují na moje zprávy v řádech hodin, výjimečně v řádu dní.

Teď k dotazu: Zítra má proběhnout ÚJ o sprdeli. Předevčírem jsem poslal :
1. Námitku podjatosti
2. Omluvenku z ÚJ (v ní jsem uvedl ať SO určí termín až poté co se vypořádá s námitkou podjatosti)
3. Sdělení, že z Helmuta je Deadmut

Dnes přišla do datovky zpráva, kde dodejka obsahuje spis.zn. mého případu. Obávám se následujícího scénáře:
Proběhne ÚJ bez mojí účasti a budu uznán vinným, protože námitku nemohli řešit - buď ji zamítli nebo vyzvali k doplnění (DS ze dneška?) a omluvenku neuznali.

Nebylo by taktické vyzvednout tu DS hned dnes, abych mohl eventuálně ještě dnes doplnit tu námitku podjatosti, je-li to ona? Možná je ale v té DS něco úplně jiného k danému případu a potom bych se připravil o drahocenný čas.

Nějaké rady?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #20 kdy: 08 Června 2017, 09:12:57 »

Poslal jste v omluvence nějakou větu že když by to přesto projednali tak trváte na lhůtě pro vyjádření k podkladům??
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #21 kdy: 08 Června 2017, 12:01:18 »

Poslal jste v omluvence nějakou větu že když by to přesto projednali tak trváte na lhůtě pro vyjádření k podkladům??

Tuto zcela zasadni vec jsem tam bohuzel neuvedl :-(. Proste me to nenapadlo. Ted bude zasadni co napsali vcera do DS a jestli jednali beze me tak by mohl dneska prijit do DS vysledek.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #22 kdy: 17 Června 2017, 11:55:56 »

Chtěl bych požádat o přesunutí tématu do neveřejné sekce. Děkuji
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #23 kdy: 17 Června 2017, 13:52:50 »

Omluvenka uznana. UJ neprobehlo.

S podjatosti az k primatorovi se vyporadali za 6 dni "Sdelenim k namitce podjatosti". Podjatost byla udajne podana opozdene - mesic po nahlednuti do spisu a jedna se pry z moji strany o obstrukci a o tzv. zneuziti prava a tak pry postupuji po dobu celeho rizeni. Toto tvrzeni je samo o sobe podjatost a psal ho reditel dopr. odd. na magosi v Praze Mihalik.

Nez se stihli vyporadat s namitkou podjatosti, den pred tim prislo: "Vyrozumeni o narizeni UJ o sprdelich VE SPOLECNEM RIZENI".  UJ ma probehnout dne 26.6.2017.

K vyse zminene cervene s totmutem pridali nove dalsi Sprdel s touto historii:
- Rychlost automat. prostredek do 20ti kmh v obci
- Odpustek - ignorace
- Vyzva k bonzu - bonz totmuta (jiny totmut nez ten co jel na cervenou)
- Pokus o nahlednuti do spisu dle $38 SprR - neumozneno, protoze mame po pracovni dobe - podana stiznost na postup SO - stiznost shledana neduvodnou, SO postupoval spravne
- Sprdelni prikaz - odpor
- Vyrozumeni o narizeni UJ o sprdelich VE SPOLECNEM RIZENI".  UJ ma probehnout dne 26.6.2017.

Nyni na me neco leze a dela se mi zle a tusim, ze dne 26.6.2017 bude nemoc kulminovat a budu na neschopence, trebaze mam planovanou dovolenou.

Budu muset nyni obhajit oba deadmuty? Je vhodne poslat parte i druheho deadmuta (ten co jezdi rychle)? Predpokladam, ze ano, protoze do ted SO nevi, ze je Helmut dead a netusim co se jim vratilo, pokud vubec deadmuta obeslali. U prvniho jsem napsal, ze jsem se o jeho smrti dozvedel pred par dny, a kdyz nyni udelam to same u druheho tak to bude vypadat dost obstrukcne. Nebo to nevadi?

Doufam, ze se v tom jeste orientujete a prosim o radu jak dal. Moc dik!
« Poslední změna: 17 Června 2017, 13:58:29 od Thom@s »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #24 kdy: 19 Června 2017, 00:18:40 »

- Pokus o nahlednuti do spisu dle $38 SprR - neumozneno, protoze mame po pracovni dobe - podana stiznost na postup SO - stiznost shledana neduvodnou, SO postupoval spravne

Pardon smím se zeptat na den v týdnu a hodinu žádosti o nahlédnutí ? Zajímá mne to protože je to zde dost častý dotaz a úřady nikde svoji "pracovní dobu" nezveřejňují.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #25 kdy: 19 Června 2017, 00:40:12 »

Zadal jsem pred 16tou. V patek to nebylo. Bezny prac. den. Dle $106 sdeleno maji od 9:00 do 15:00. Po 15te dle domluvy s urednikem. Dle $106 pracoval muj urednik v den zadosti o spis do 16ti h.  V tom oduvodneni zamitnuti stiznosti jsou neskutecny cancy, ale pracovni doba to neni. Bohuzel mam ted malo casu se tehle veci venovat, ale chci to prohnat jeste ministerstvem dopravy.
« Poslední změna: 19 Června 2017, 00:46:51 od Thom@s »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #26 kdy: 19 Června 2017, 06:38:19 »

Děkuji. Pravděpodobně se to kryje s tzv. pevnou částí klouzavé prac doby.
Pokud si je tedy chceme opravdu vychutnat tak nejprve zaslat podle 106 žádost o prac dobu a posléze dorazit v pátek 15 minut před koncem prac doby.

« Poslední změna: 19 Června 2017, 06:40:14 od pk202 »
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #27 kdy: 19 Června 2017, 18:24:08 »

Dle $106 pracoval muj urednik v den zadosti o spis do 16ti h.

To by melo byt jedno. Zakon neomezuje nahlizeni do spisu tim, ze musi byt pritomen urednik, ktery ho ma na starosti. Pokud na tom urade byl kdokoliv jiny nez vratny a uklizecka, meli nahlidnuti umoznit.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #28 kdy: 19 Června 2017, 19:48:56 »

Dle $106 pracoval muj urednik v den zadosti o spis do 16ti h.

To by melo byt jedno. Zakon neomezuje nahlizeni do spisu tim, ze musi byt pritomen urednik, ktery ho ma na starosti. Pokud na tom urade byl kdokoliv jiny nez vratny a uklizecka, meli nahlidnuti umoznit.

Zcela s Vami souhlasim. O ziskani spisu mi ale nyni primarne nejde. Tomu se budu venovat pozdeji. Podal jsem stiznost a vybehli se mnou tak to postoupim dal. Dle 106ky jsem nyni vznesl pozadavek at poslou kopii obalky deadmutovi. Nerad bych to podelal nejakou chybkou, kdyz se blizi konec. Uvital bych info jak je na tom novela ZPPk. Diky!
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #29 kdy: 20 Srpna 2017, 22:11:30 »

Po sérii omluvenek proběhne brzy ústní jednání ve sprdeli a na něm mě hádám uznají vinným ze spáchání sprdele.

Nyní dotaz pro majitele křišťálových koulí:

Má šanci na úspěch odvolání, které bude postaveno na následující strategii, kopírující průběh řízení?:

ODVOLÁNÍ:

"SO byl naservírován deadtmut. SO ho obeslal, ale deadmut dopis nepřevzal (bohužel obálka neoznačena VERSTORBEN), protože byl již v době obeslání mrtev. Na základě faktu vrácení obálky SO zahájil nezákonně sprdel, a když byl poté dne XY(po zahájení sprdele) na tento fakt upozorněn (opravdu byl) prostř. DS tak nijak nereagoval a pokračoval ve sprdeli dále. V ÚJ potom vydal sprdelní příkaz, a proto právě čtete toto odvolání."

Prosím o komentáře.

Díkes!
IP zaznamenána