30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP  (Přečteno 27021 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #30 kdy: 21 Srpna 2017, 10:11:52 »

Moje křišťálová koule říká že se s tím nijak vypořídávat nebudou a celé to podrží.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #31 kdy: 02 Září 2017, 17:21:22 »

Mám pocit, že mi nestranný a neomylný magorsrát věnoval bod do odvolání. Prosím zkušené o posouzení jeho použitelnosti:

- Ve věci dvou sprdelů nařízeno společné ÚJ na den X

- 3dny do dne X jsem poslal DS toto:
  "Proběhne-li ústní jednání v mojí nepřítomnosti, žádám aby mi byla dána možnost vyjádřit se k podkladům pro
  rozhodnutí a o stanovení lhůty k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí před rozhodnutím."

- Na ÚJ v den X jsem se nedostavil

- X+10dní doručeno DS (10.den vyzvednuto) toto:
"Uvedené možnosti můžete využít dne X v .... hodin na Magistrátě hl. m. Prahy, Odboru dopravněsprávních
  činností, oddělení přestupkového řízení v jeho sídle na adrese Na Pankráci 1685/17, 140 21 Praha 4, .... patro, v jednací
  místnosti č. .... "


- Zatím ještě žádné rozhodnutí vydáno nebylo

     Kdyby SO již vydal rozhodnutí v den X tak bych byl krácen na svých právech tím, že mi nebyla poskytnuta požadovaná lhůta k vyjádření dle §36 odst.3 SPR.Ř, resp. poskytnuta byla, ale neměli doručeno (takže nebyla). Tím, že nerozhodli, ale zatím ještě vlastně nepochybili.

     Domnívám se správně, že až někdy rozhodnou tak naplní výše popsanou chybu neposkytnutí lhůty, nebo můžou tvrdit, že jsem měl dost času se k podkladům vyjádřit?

Prosím o názor.

Díkes t.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #32 kdy: 02 Září 2017, 17:27:30 »

- 3dny do dne X jsem poslal DS toto:
  "Proběhne-li ústní jednání v mojí nepřítomnosti, žádám aby mi byla dána možnost vyjádřit se k podkladům pro
  rozhodnutí a o stanovení lhůty k vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí před rozhodnutím."


Ten nápad psát magistrátu co má dělat a jak má postupovat mi nepřijde ok, pro vás by bylo lepší kdyby vám tu možnost se vyjádřit k podkladům vůbec nedali
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #33 kdy: 02 Září 2017, 17:30:19 »

Měl jsem se dostavit na ústní a tam by mi ta možnost dána byla, psali ve zvacím dopise na ústní. Dále dle Spr.Ř. není poskytnutí lhůty k vyjádření se k podkladům povinnost. Dává se na požádání. Proto jsem jim o ní psal.



EDIT: Dále dle Spr.Ř. není poskytnutí lhůty k vyjádření se k podkladům povinnost. Dává se na požádání. Proto jsem jim o ní psal.

Toto je blbost, beru zpět
« Poslední změna: 02 Září 2017, 17:32:41 od Thom@s »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #34 kdy: 02 Září 2017, 17:36:37 »

https://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?idBiblio=58370&nr=500~2F2004&par=36&rpp=15#parCnt

Domnívám se že pokud se na ústní nedostavíte musí vám být i přesto před rozhodnutím poskytnuta lhůta k vyjádření, pokud tak neučiní je to dobrý bod do odvolání.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #35 kdy: 02 Září 2017, 18:13:11 »

Abych to uvedl na pravou míru:

zák.500/2004Sb. :§36

(3) Nestanoví-li zákon jinak, musí být účastníkům před vydáním rozhodnutí ve věci dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí; to se netýká žadatele, pokud se jeho žádosti v plném rozsahu vyhovuje, a účastníka, který se práva vyjádřit se k podkladům rozhodnutí vzdal.


Tato možnost mi dána byla, a to v ÚJ. Kdybych se nedostavil tak bych se této možnosti vzdal a padlo by rozhodnutí. Protože jsem se nedostavil, ale zároveň jsem jim napsal, že se možnosti vyjádřit se nezříkám, jsem tedy zvědav, co teď vymyslí. Tu hrubku odčiní jedině stanovením náhradní lhůty pro vyjádření se k podkladům. Když rozhodnou rovnou tak mají vadu jako prase.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #36 kdy: 02 Září 2017, 21:59:05 »

Ještě jedna věc. Nemělo padnout rozhodnutí, resp. vydán sprdelní příkaz právě na ÚJ, kterého jsem se neúčastnil? Nebo je ÚJ pouze formalita a rozhodnutí přijde až někdy?


EDIT: Tak odpověď na lhůtu vydání rozhodnutí po ústním jednání je zde: https://is.muni.cz/th/327168/pravf_m/, do 30-ti dnů se dozvím co rozhodli.
« Poslední změna: 03 Září 2017, 09:32:01 od Thom@s »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #37 kdy: 03 Září 2017, 09:44:40 »

Rozhodnutí nemusí a asi by ani nemělo padnout na ÚJ.

Po ÚJ by měl orgán vyhodnotit co zjistil a může pak provádět ještě další důkazy.. a pak vydat rozhodnutí.
Běžný postup že SO si nejdřív napíše rozhodnutí a pak formálně provede ÚJ a hned vydá to připravené rozhodnutí není jak to "správně" má být.

Ani nejde na ÚJ vydat příkaz.. když se dělá ÚJ tak už běží správní řízení a nejde vydat příkaz.. vydává se rozhodnutí.
Příkaz se dělá tak že se nezahájí ani řízení a nedělá ÚJ.. a podezřelého pozvou na podání vysvětlení.. a když přijde na úřad tak mu nabídnou pokutičku se slevou když si nechá dát příkaz a hned zaplatí.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #38 kdy: 03 Září 2017, 12:02:22 »

To zajisté ano, ale jestli nepodniknou další kroky jako dokazování nebo nařízení dalšího ústního tak musí ve lhůtě do 30ti dnů od ÚJ vydat rozhodnutí a tím mi nahrají na můj bod do odvolání s neposkytnutím lhůty k vyjádření k podkladům. Jestli jsem teda vše pobral.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #39 kdy: 03 Září 2017, 12:39:19 »

Jestli jsem to pochopil tak úřad dal na seznámení s podklady termín který uplynul dřív než jste vyzvednul dopis?

V tom případě bych požádal o novou lhůtu.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #40 kdy: 03 Září 2017, 12:46:51 »

Úřad na seznámení s podklady termín v podstatě nedal. Napsal a odeslal v den konání új, že se s podklady pro vydání rozhodnutí mám seznámit v den a hodinu shodnou s konání új. Doručeno mají 10dní po új.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #41 kdy: 03 Září 2017, 12:48:38 »

Stejně jim můžete napsat že termín byl X a dozvěděl jste se o něm X+10 a tak žádáte novou lhůtu.. a pořád trváte na možnosti se seznámit s podklady a vyjádřit  :)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #42 kdy: 03 Září 2017, 13:06:55 »

Toto poslali za účelem vymrdat se mnou:

EDIT: Když požádám o novou lhůtu a oni mi ji poskytnou, stejně nemám co víc k tomu říct a připravím se tak o možnopst mít pěkný bod do odvolačky. V čem mi to pomůže?
« Poslední změna: 03 Září 2017, 13:10:07 od Thom@s »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #43 kdy: 03 Září 2017, 18:31:21 »

A datum kdy se můžete seznámit s podklady bylo dřív než byl ten dopis doručený?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #44 kdy: 03 Září 2017, 19:19:01 »

Ano. O deset dni drive nez jsem vyzvedl z DS(vyzvedl jsem v radnem terminu, posledni den). Moznost vyjadreni k podkladum byla dana ve stejny den a hodinu a dverich jako ústní jednání.

ÚJ v den: X
VYROZUMĚNÍ O MOŽNOSTI SEZNÁMENÍ S PODKLADY vyhotoveno a odesláno magorsrátem prostř.  DS v den: X
MOŽNOST SEZNÁMIT SE S PODKLADY stanovena na den X
VYZVEDNUTO z mojí DS v den X+10dní
« Poslední změna: 03 Září 2017, 19:31:32 od Thom@s »
IP zaznamenána