30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP  (Přečteno 27025 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
[WIN] Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« kdy: 03 Června 2017, 13:47:16 »

Prosím o radu.

Následující průběh případu:
- údajný průjezd červené, automatizovaný zázn. prostředek
- odpustek - ignorováno
- výzva k bonzu - bonz totmuta
- sprdelní příkaz o uložení pokuty - odpor
...

Jako poslední přišlo "Vyrozumění o nařízení ústního jednání o správním deliktu".

Prosím zkušené tady na fóru, o radu jak jednání ve sprdeli s totmutem pojmout. Nikdy jsem ústní ještě neabsolvoval. Největší trumf - parte jsem ještě neodpálil. Spis mám a obálka se vrátila místo s "Verstorben" s "Nekompletní adresa".

Termín ústního jednání se mi nehodí. Byl kktsky stanoven na doručeno fikcí + 5dní, ale v případě nutnosti, bude-li to ku prospěchu věci si čas udělám.

Jaký postup by jste doporučili?:

1. Na ústní se dostavit a předat SO totmutovo parte
2. Dostavit se, nevypovídat a chtít lhůtu na vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí
3. Nikam nechodit a datovkou se vyjádřit, že na ÚJ se nedostavím, protože k dané věci kromě toho, že pan Totmut zemřel nemám již více co sdělovat a spolu s tím poslat parte (tento postup se mi líbí nejvíce, ale nevím, jestli nemá nějakou pro mě skrytou slabinu).
4. Jiný

Moc děkuji t.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2017, 13:49:27 »

Co je ve spisu? Obesílali vůbec Helmuta? Co se jim vrátilo?
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #2 kdy: 03 Června 2017, 13:53:52 »

Ano obeslali
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #3 kdy: 03 Června 2017, 14:00:03 »

Pokud je nekompletní adresa, tak měli vyzvat k doplnění. Jinak by mělo stačit předložit parte a měli by to zastavit.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2017, 14:05:31 »

Tak. A to nevyzvání k odstranění vady podání bych jim rovnou omlátil o hlavu taky, protože jinak by mohli argumentovat, že jste povinen sdělit kompletní a správnou adresu a to že by stejně psali mrtvole je v danou chvíli irelevantní.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2017, 14:13:03 »

Díky, díky. Co to udělat takhle?:

Omluva z ústního jednání prostřednictvím DS, protože služebka (důkaz - Cestovní příkaz). Spolu s omluvou poslat vyjádření, že deadmut je dead + parte k tomu. Dále upozornit, že obeslali-li by na kompletní adresu, kterou si měli vyžádat, zjistili by, že deadmut je dead.

Dá se takto?

P.S.: Ta služebka je bohužel reálná a komě Cestovního příkazu ji neprokážu. Hotel ještě zabukovaný nemám. Jedná se o DE.

« Poslední změna: 03 Června 2017, 14:15:31 od Thom@s »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2017, 19:33:40 »

Má smysl uvádět nyní informaci SO, že byl sprdel zahájen nezákonně, když nezjišťovali úplnou adresu a mají sprdel ukončit, když je totmut tot, nebo si to nechat až do případného odvolání?

Díkes
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #7 kdy: 04 Června 2017, 20:26:02 »

Teď je to trochu ve hvězdách. Patch ZPPK je pořád ještě v senátu.

Já bych vsadil na to, že ho nestihnout dát do provozu před 1.7. a udělal bych to takhle:

Po přečtení spisu jsem dospěl k závěru, že správní orgán je podjatý, protože jim vůbec nejde o zákonný postup. Helmuta sice obeslali, ale po vrácení zásilky vůbec neřešili doplnění, ale zjevně finančně motivovaní to ohned zklopili na sprdel. A protože to podle všeho takhle dělají standardně, tak jsou podjatí všichni v celé struktuře vedení včetně starosty. Znovy pro jistotu uvádím, že k tomuto závěru jsem dospěl až po prostudování spisu, tedy se jedná o bezodkladnou námitku.

To by je mohlo pár týdnů zdržet. A pak už bude pro stíhání sprdele nutné zavinění.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #8 kdy: 04 Června 2017, 20:41:46 »

to je dilema. Na jednu stranu SO na to upozornit můžete a v odvolání se pak zabývat tím, že se s touto závažnou námitkou SO nevypořádal…
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #9 kdy: 04 Června 2017, 20:54:52 »

Teď je to trochu ve hvězdách. Patch ZPPK je pořád ještě v senátu.

Já bych vsadil na to, že ho nestihnout dát do provozu před 1.7. a udělal bych to takhle:

Po přečtení spisu jsem dospěl k závěru, že správní orgán je podjatý, protože jim vůbec nejde o zákonný postup. Helmuta sice obeslali, ale po vrácení zásilky vůbec neřešili doplnění, ale zjevně finančně motivovaní to ohned zklopili na sprdel. A protože to podle všeho takhle dělají standardně, tak jsou podjatí všichni v celé struktuře vedení včetně starosty. Znovy pro jistotu uvádím, že k tomuto závěru jsem dospěl až po prostudování spisu, tedy se jedná o bezodkladnou námitku.

To by je mohlo pár týdnů zdržet. A pak už bude pro stíhání sprdele nutné zavinění.

Moc díky! Mohu to zakomponovat do omluvy z ÚJ jako písemné vyjádření, které bych tak jako tak uvedl při ÚJ nebo spíš to poslat samostatně jako "Námitku podjatosti"? Hádám, že důležitý je obsah sdělení a ne jak se písemnost jmenuje takže by to mělo stačit spolu s omluvou, ale rád bych si to potvrdil. Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #10 kdy: 04 Června 2017, 20:57:44 »

Nejlíp dva různý vzkazy v jedné obálce nebo datovce.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #11 kdy: 04 Června 2017, 21:08:42 »

...a s totmutem se vytasit, nebo ho nechat až po rozhodnutí o námitce podjatosti? Trochu se obávám, že mi neuznají jako omluvu služebku a rozhodnou v ÚJ beze mě. dík
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #12 kdy: 04 Června 2017, 21:22:05 »

Určitě se s ním vytasit. Podjatost má zdržovací efekt, ale neřeší problém.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #13 kdy: 04 Června 2017, 21:26:20 »

Moc díky za promptní rady! Dostanou omluvu z ÚJ, podjatost a chudáka totmuta. Jak se ozvou, hned to sem hodím.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel s totmutem, blíží se finále HELP
« Odpověď #14 kdy: 05 Června 2017, 16:16:40 »

Teď je to trochu ve hvězdách. Patch ZPPK je pořád ještě v senátu.

Jestli chápu legislativní proces tak jednání je pozítří.. asi nejde čekat že to vrátí.. a nejpozději ve čtvrtek to bude schválené.. pak to půjde na hrad.. a pak jde o to kdy to podepíše prezident a jak dlouho trvá předání na vládu a vydání ve sbírce zákonů..
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5