30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení  (Přečteno 9973 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #30 kdy: 17 Května 2017, 13:59:47 »

Tak si to ujasnime. Diskoteka neni prikaz k zastaveni, ale pravo prednostni jizdy. Tedy jim ridic spravne uhnul do dvora, ne?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #31 kdy: 17 Května 2017, 15:35:14 »

Už se na ten výslech dokonce i těším :-)

Odvážnější bijec může i přejít do protiútoku..

Proč nebyla provedena druhá dechová zkouška?
Je silniční kontrola zákonný důvod pro vstup na pozemek bez souhlasu uživatele?

Souhlasíte že na hodnocení úspěšnosti toho úkonu má velký vliv jestli byl vedený proti náhodnému kolemjdoucímu a nebo proti pachateli úmyslného přestupku?
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #32 kdy: 17 Května 2017, 15:49:32 »

Nějak nechápu tu poslední otázku :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #33 kdy: 17 Května 2017, 16:09:36 »

Pak se bude argumentovat že policajti byli motivovaní někoho obvinit aby obhájili ten úkon a zhoršili pozici obviněného když by si chtěl pak stěžovat..
vlezli na pozemek.. zjistili že si nejsou jistí kdo řídil.. došlo jim že za domnělý přestupek nikdo nebude potrestaný a naopak oni sami by mohli mít problémy.. tak si vybrali nejpravděpodobnějšího obviněného a už jim nezbývá než se té verze držet..

možná ta otázka není dokonalá, ale nevím teď lepší formulaci..
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #34 kdy: 17 Května 2017, 21:22:21 »

Ja bych mel stejnou otazku jako opas.
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #35 kdy: 07 Června 2017, 14:29:47 »

Tak máme za sebou výslech policistů, kde jsou samozřejmě nějaké rozpory - hlavní bych viděl v tom, že policista tvrdí, že se semnou "vybavovali" než jsem řekl, že si je natočím, kdežto policistka řekla, že jsem začal natáčet cca po 10 vteřinách co vstoupili na pozemek - kamerový záznam začíná běžet ve chvíli, kdy už jsem na rozhraní garáže, která je slyšet, že se teprve otevírá a přítelkyně stojí vedle mě...

Stejně tak policista tvrdí, že vzadu jasně viděl ženu, ona že neviděla kdo sedí vzadu...samozřejmě tvrzení, že přišli na pozemek když jsme oba stáli u dveří aut je nesmysl.

jinak zbytek je samozřejmě pohádka, spousta lží a polopravd :-D dotazuji se, zda-li veškeré argumenty - rozpory ve výpovědích, mam napálit přímo teď ve svém vyjádření k orgánu prvého stupně či zda-li mám pouze doložit důkazy a rozpory si nechat až do odvolání?

Co říkáte na neumožnění pořízení zvukového záznamu z jednání?

Policistka mi na konci jednání řekla při mém pozdravu nashledanou - "no my se ještě uvidíme", takže čekám nějakou další odvetnou akci z její strany :-)

V příloze zasílám protokol.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #36 kdy: 07 Června 2017, 15:07:36 »

Nepochopil jsem tu argumentaci SO se zvukovým záznamem z ústního jednání. Byl tedy SO pořízen nebo ne?

Já to chápu tak, že vám zakázali nahrávat, protože záznam pořizuje SO a bude součástí spisu.

Schválně bych si o něj požádal, ať je zařazen do spisu. Předpokládám, že neexistuje.
A paralelně s tím bych podal námitku podjatosti, že vy jste byl krácen na svých právech nemožností si ten záznam pořídit.

To by je mělo zaměstnat a dát vám čas na vymyšlení další argumentace.

Pokud umí přítelkyně alespoň trochu zachovat chladnou hlavu, navrhněte její výslech, stejně tak toho kamaráda.
Když je vyslechnou, mělo by to být ve váš prospěch. Pokud je vyignorují, je to plus pro vás do odvolání.

IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #37 kdy: 07 Června 2017, 16:24:49 »

Ano, SO pořídil zvukový záznam a mě jej s odkazem na § 18 správního řádu zakázal, neboť bych dle jeho slov musel mít soudní povolení:-D SO mi řekl, že mi záznam poskytne při příštím výslechu na CD, ale kde mam vzít já jistotu, že záznam nijak neupraví?:-) zároveň mi sdělil, že ho nikde nesmím zveřejňovat apod...

spíše mě zarazilo, první policista vypověděl, že jsem začal nahrávat až po uplynutí nějakého společného rozhovoru, takže po nějaké době (dejme tomu minuta, dvě), kdežto policistka jako druhá vypověděla, že jsem natáčel bezprostředně co přišli, že jsem jí ihned vlepil telefon před oči... a do toho se jí začal SO prapodivně vyptávat, jak může vědět, zda-li jsem natáčel či jen držel telefon - čímž se snažil zpochybnit nějaký časový úsek před nahráváním... nevím, jestli se ptal, protože je hloupý, ale spíše mi přišlo, že jí naváděl k nějaké odpovědi jiné na otázku, kdy jsem začal nahrávat... tento fakt je důležitý, neboť video začíná již v pozici, kdy vstupujeme do garáže, takže policistka sice řekla, že mě viděla u dvěří řidiče když vlezla na pozemek, ale zároveň vypověděla, že jsem skoro hned nato začal natáčet (a video začíná už v garáži, tudíž by tím vlastně vyloučila tu teorii že jsem stál u dveří řidiče).

Přítelkyně je celkem inteligentní, takže její výslech by měl být OK :-)


IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #38 kdy: 31 Července 2017, 11:48:26 »

Tak přítelkyně byla vypovídat, vypověděla v tom duchu, že řídila, PČR si nevšimla a prostě tak, jak celou dobu tvrdíme.

Nyní mi přišlo předvolání, že nejpozději do 4.9.2017 se mám seznámit s podklady před vydáním rozhodnutí.

Mam se jít seznámit nebo se na to mam vykašlat a čekat jak rozhodne?

Díky za odpověď.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #39 kdy: 31 Července 2017, 12:49:45 »

Z te vypovedi pronasledovani trvalo ~40-50s a vzdalenost ~200m...
Tak to jste jim prchali ukrutnou rychlosti pri 40s - 5m/s =17,5km/h - patrne na tom dvojkole spapal a druhy mackal HORN.
Pokud odecteme tech 10s co jim trvalo z tech 40s pustit dvojkolo, tak Vas pro nasledovali ukrutnou prum. rychlosti 24km/h.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #40 kdy: 31 Července 2017, 16:42:28 »

No mám podobnou zkušenost, když mě pachové pronásledovali až na soukromý pozemek. Stáli na parkovišti, vočumovali a hledali oběť, bylo to v zimě kolem 18 hodiny, takže tma už jak v pytli. Projel jsem kolem nich nepatrně rychleji než 50 a už jsem tušil,že budeme mít společnost. Vyrazili za námi a drželi se celou cestu městem (cca 1,5km) v 50metrovém odstupu. Neblikali ani nehoukali. Na dvou křižovatkách odbočili za námi. Když jsem byl cca 50m před vjezdem na soukromou cestu rozblikali barevnou hudbu. Nutno podotknout, že to tam je v zimě úzké jen tak na osobák, měl jsem právo se domnívat, že potřebují abych jim uhnul,protože mají nějaké jiné poslání. Jedinou možností tam je odbočka vlevo na již zmíněnou soukromou cestu ( na katastru vedeno jako pozemek, který patří sousedovi a smím ho používat),která vede prudce do kopce a v zimě ji uržuji pouze frézováním.Po té cestě dokážou vyjet je čtyřkolky a já s předohrabem na Nokianech(je to jen o gumách a tréninku). Já jsem zajel k domu, vystoupil jsem i se spolujezdcem  a vidím pachouny se zapíchlou oktávkou v mantinelu jak snaží se dostat s auta. Pach, co vylezl od votantu na nás řval" jménem zákona stůjte". Nechtěl jsem hrát divadlo sousedům, tak jsem se optal, co se vlastně děje. Upozornil jsem je, že jsou na soukromém pozemku, ať vypnou ten cirkus, že vzbuděj děti. Nereagovali a dožadovali se občanky a řidičáku. Pak mleli něco o donucovacích prostředcích. Doklady jsme jim nakonec dali oba (jak občanky tak řidičáky). Ale oni nevěděli, kdo řídil. Takže stanovili na místě řidičem mě, protože jsem byl napsanej v techničáku. Docela úsměvné. Pak u mě provedli dechovou zkoušku s neg. výsledkem. Pak jim spolujezdec řekl, že řídil on, jestli mu dají taky dýchnout nebo jestli pojede na krev. Sdělili, že to není nutné. Pak se dotazovali přoč jsme ujíželi. Sdělil jsem jim, že jsme chtěli jen uhnout. Na to už neměl argument, tak začal s tím proč jsme jeli rychle, když to klouže. Spolujezdec jim řekl, že nám to neklouzalo, ale zjevně to klouzalo jim, když oktávku píchli do mantinelu. Vrátili doklady a pak začali opatrně jestli nemám lopatu. Sdělil jsem jim, že lopatu mám, ale že teď pospíchám na večeři a na pivo. Tak nevím jak dlouho to tam dolovali z toho manťáku.

 Proč to tu píšu? Pro pobavení. Ale hlavně bych zkusil argumentovat tím uhnutím a umožněním průjezdu. Pokud chtěli provést kontrolní kontrolu měli na to dost času i příležitosti. Nemuseli jet za vámi buh ví jak dlouho. Vypadá to, jak provokace a hra na řidičovy nervy, vyprovokování ke spáchání přestupku.
IP zaznamenána

leiton

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #41 kdy: 31 Srpna 2017, 20:55:39 »

Tak SO vydal rozhodnuti, kterym rizeni proti me osobe zastavil. Nyni vsak ocekavam, ze jej zahaji proti pritelkyni, ktera se vyjadrila, ze vozidlo ridila... jaky navrhujete dalsi postup? Dle meho nazoru se proste zene stat normalne muze, ze prehledne pokyn k zastaveni, ktery je davan pouze svetelne po kratkou dobu... dle meho nazoru a vypovedi v mem spravnim rizeni nedoslo ze strany ridice vozidla k neuposlechnhuti vyzvy, nebot vyzvu k zastavenj vozidla nevidel...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #42 kdy: 01 Září 2017, 12:46:56 »

Well, určitě se hodí upozornit na to, že jste zanedbal rady o odmítnutí vypovídat, kdo přesně řídil, dle LZPS. Zbytečně si to ztěžujete.

Vaší přítulkyni tedy nezbývá nic jiného, než vypovědět, že se snažila pouze uvolnit místo. Jelikož jste zde napsal, že PČR nemá vlastní záznam (ani z on-board kamery) a nemůže tedy prokázat, že měli zapnutou STOPku, zřejmě připadá v úvahu i varianta se o jakékoli reakci na maják nezmiňovat - prostě jste jeli domů a zrovna kolem jelo auto s majáky, jezdí kolem často, signál k zastavení neužili a tak vám to nepřišlo nijak divné.

Vaše výpovědi by však neměly být v rozporu s tím, co ještě už úřadu řekli.
« Poslední změna: 01 Září 2017, 12:49:40 od IZS »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #43 kdy: 01 Září 2017, 22:47:29 »

Ještě bych se zaměřil na zdůraznění rozdílu mezi vaší navrhovanou výpovědí a tou, jakou bych doporučil já - policie světelného signálu STOP neužila, ani nijak nedala najevo, že jedou "po vás" a na tomto trvat a vzájemně si dosvědčit. Vaše polemika o tom, že ženě se může stát, že signál přehlédne, téměř jistě povede k protiargumentaci, že signál vyzývající k zastavení měla a mohla vidět a ve výsledku ji z přestupku usvědčí.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Porušení § 125c odst. 6 písm. c) bod č. 2 - úmyslné nezastavení
« Odpověď #44 kdy: 02 Září 2017, 02:38:08 »

Tak SO vydal rozhodnuti, kterym rizeni proti me osobe zastavil......
Bylo by zajímavé vědět z jakého důvodu to zastavil. To znamená, že policisté lhali ? Nebo nebylo prokázáno, že Vás chtěli zastavit ? Důvody proč to orgán zastavil vyviňují i Vaši přítelkyni a pomahači už nebudou chtít riskovat další blamáž.
IP zaznamenána