30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Koupil jsem auto, prodejce zemřel  (Přečteno 22363 krát)

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re: Koupil jsem auto, prodejce zemřel
« Odpověď #30 kdy: 15 Května 2017, 15:56:25 »

Pardon, ze se porad tocim na tom dedickem rizeni :-)) Ale muj predpoklad (nijak nepodlozeny skutecnosti) je, ze notar udela nejaky soupis majetku a dluhu a tak a mimo jine vychazi z ruznych registru (katastr, registr vozidel..). A pokud mu nikdo (at uz dedicove nebo novy vlastnik) nedoda informace o tom, ze prodej probehnul, zahrne automobil do rizeni.
Nebo to je jinak a zbytecne kombinuji nesmyslne predpoklady (melu kraviny)?

Původně řešil přispěvatel "surt" pouze svůj vztah k registru vozidel a ptal se na přepis vozidla. Takže nebyly řešeny ani důvody úmrtí toho prodávajícího a lze předpokládat, že to nebylo za aktivního přispění "surta" kterému se zdála kupní cena přece jenom vysoká a chtěl určitou slevu. Nyní dochází k výrazné disproporci lhůt - jednak 10 dnů pro přepis vozidla a jednak mnohem delší lhůta pro zahájení dědického řízení (vystavení úmrtního listu po zaslání infa od "doktora", zaslání infa na příslušný soud, určení notáře, jednání s vypravitelem pohřbu) - odhadem tak 30 až 40 dnů. Nápověda "surtovi" byla poskytnuta k jeho dotazu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re: Koupil jsem auto, prodejce zemřel
« Odpověď #31 kdy: 15 Května 2017, 16:04:38 »

Nebo to je jinak a zbytecne kombinuji nesmyslne predpoklady (melu kraviny)?
Je to jinak, zbytečně kombinujete a (částečně) melete. Přestože se původní dotaz týkal auta, tak se obávám, že rozebírat tu průběh dědického řízení je mimo zaměření fóra.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re: Koupil jsem auto, prodejce zemřel
« Odpověď #32 kdy: 15 Května 2017, 23:32:48 »

Rozumim. Diky za odpoved :-)
IP zaznamenána