30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7

Autor Téma: Rychlost Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 55074 krát)

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #75 kdy: 02 Listopadu 2017, 07:49:16 »

Zklamu Tě, nejspíš to Cornelie vzdá, mě už se neozvala. Otázkou je, jak to bude figurovat v nějakých rakouských policejních systémech, ale ani to mě příliš netrápí, koupil jsem mezitím jiné auto, takže můžu v klidu pyrátit zas a znovu...
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #76 kdy: 02 Listopadu 2017, 08:57:23 »

Ano, můj ctitel v Rakousku se na mě taky vykašlal. Jsou to nevěrníci ti rakušáci.
IP zaznamenána

fallen

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #77 kdy: 03 Listopadu 2017, 10:02:33 »

Mně to poslali doporučeně. Nějaká zkušenost jestli by mohlo fungovat řetězení? Chtějí na rozdíl od CZ ne údaje řidiče, ale údaje o tom, kdo jim řekne kdo byl řidič... 
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #78 kdy: 07 Listopadu 2017, 18:12:09 »

Ano, můj ctitel v Rakousku se na mě taky vykašlal. Jsou to nevěrníci ti rakušáci.

Fakt, takže žádné novinky od poslání spisu a fotky a tvé následné odpovědi o tom že víš kdo řídil, ale ....

Já jsem na tom obdobně, Dorazil mě zatím jen a pouze nedoručený dopis (viz 2.strana tohoto vlákna) a to v květnu. Od června vyčkávám že mi ve schránce přistane doporučený, ale už je listopad a stále nic. Přes Rakousko jsem od té doby jel asi 10x a nikdo mě nestavil. Takže myslím, že se na mě taky vyprdli, ale nechci to zakřiknout.
IP zaznamenána

CuoreSportivo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #79 kdy: 07 Listopadu 2017, 22:57:27 »

V mém případě proběhl následující scénář:
1. Obyčejné psaní z AT.
2. Doporučené psaní z AT - nevyzvednuto/ignorováno.
3. Předvolání na městské státní zastupitelství v místě bydliště (CZ) a pokus o doručení písemnosti. Potom, co jsem státní úřednici sdělil, že psaní přebírat nehodlám, začala mi vyhrožovat předvedením. Po chvíli to nicméně vzdala, nechala si na připravené lejstro rukopisem dopsat, že odmítám převzetí a následně mě propustila s tím, že jestli jezdím do Rakouska, že teda "mám odvahu".
IP zaznamenána

mysli

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #80 kdy: 23 Ledna 2018, 06:26:28 »

Můj scénář je zatím následující:
1. Obyčejné psaní z AT.
2. Doporučené psaní z AT - vyzvednuto
3. Podání odporu, žádost o spisovou dokumentaci
4. Spisová dokumentace s fotkou vozdla zezadu a nejasnou fotografií řidiče - jednoznačně se dá pouze řící, že jsiu prsty na volantu.
5. Odpověď rakouskému úředníkovi po vzoru uživatele e-m (z důvodu služební cesty mimo evropu posláno elektronicky)
6. Během pár hodin reakce úředníka také elektronicky. Viz níže

Sehr geehrter Herr xxxx!

Vielen Dank für Ihre E-Mail vom 19.01.2018.

Auch wenn Sie kein Deutsch können, so liegt es in Ihrer Verantwortung, sich unsere Schreiben zu übersetzen bzw. übersetzen zu lassen, da Sie in unserem Staatsgebiet die Geschwindigkeitsüberschreitung begangen haben und unsere Amtssprache Deutsch ist (Schreiben aus Italien sind ebenso in Italienisch verfasst und griechische Schreiben in Griechisch).

Unabhängig davon weise ich Sie auf die Rechtsfolgen ausnahmsweise in Tschechisch hin (Übersetzung mit GoogleTranslator):

Wenn Sie uns nicht angeben, wer (wenn Sie es nicht waren) sonst den PKW zum Tatzeitpunkt gelenkt hat, so werden Sie als Zulassungsbesitzer gestraft. Das entspricht gültiger Rechtsprechung in Österreich und wird auch in Tschechien vollstreckt.

Auch wenn Sie anhand des Radarfotos nicht 100%ig erkennen wer es war, so sind Sie dafür verantwortlich.

Sollten Sie die Strafe nicht umgehend einzahlen oder einen anderen Fahrer benennen (mit Geburtsdatum und vollständiger Adresse) so wird eine sogenannte Straferkenntnis (in Deutsch) erlassen, welche zusätzlich einen Verfahrenskostenersatz von 10% der Strafe, mindestens jedoch 10,- Euro, vorsieht.

Mit freundlichen Grüßen
xxx


7. Prosím jak je vhodné dál v této věci postupovat?
Děkuji

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #81 kdy: 23 Ledna 2018, 22:20:45 »

7. Chtějí po Vás, aby jste jim odpovídal v němčině. Když neumíte německy, máte to přeložit přes Google Translate.

A stále jdou po řidiči, tím pádem bych zkusil variantu českého Helmuta. Když řidiče nesdělíte,  odpovídáte jako provozovatel za přestupek, dokonce si dovolují napsat, že je to tak i stejně v České republice.

A Helmut zaplatí navíc 10 % z ceny pokuty, min. však 10 Eur.

Jakým jazykem tedy s nimi komunikujete?
IP zaznamenána

mysli

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #82 kdy: 25 Ledna 2018, 07:55:34 »

7 - odpověď jsem vždy posílal česky plus kopii z translatoru. Což mě přivádí na myšlenku - v komunikaci s úředníkem mohu využívat free nástroj pro přeložení textu, nepotřebuji certifikovaného překladatele? Vím, že i u svatby v Čr v případě nutnosti figuruje překladatel.

Nahlásím tedy českého Helmuta coby řidiče. Pokud se nedopátrají Helmuta, neuspokojí to úředníka, budou dál obtěžovat mne, jakožto provozovatele?

Pokud přestanu s úřeníkem komunikovat, co mi hrozí na území Rakouska? Z textů ve fóru jsem vyrozuměl, že orgán na silnici nemá o možnost získat informace z rejsrříku neuzavřených přestupků.

Děkuji
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #83 kdy: 25 Ledna 2018, 08:43:23 »

To vás nemusí zajímat, fašismus už skončil a jsme v EU. Klidně jim pište česky.

Jste první člověk (o kterém vím !), co se rozhodl komunikovat s úřady. Vyzkoušejte tuhle metodu a uvidíte sám !

Pokud jste byl vyfocen automatickým radarem, nehrozí vám nic. Policajt vůbec nic neví o tom, že vás stíhá nějaký úředník.
IP zaznamenána

mysli

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #84 kdy: 18 Května 2018, 15:09:52 »

Skoro po čtyřech měsících se mi opět úředník ozval.
Poslal další dopis s dodejkou pouze v německém jazyce. Naprosto netuším, co po mně žádá. Součástí je i předvyplněná složenka na určitou částku EUR.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #85 kdy: 18 Května 2018, 15:22:37 »

Odpovězte mu, že mu děkujete za nabídku, ale za 50 euro žádných 24 stunden kupovat nebudete a zbytku nerozumíte.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #86 kdy: 19 Května 2018, 08:01:54 »

Tohle je něco jako "Rozhodnutí", na překlad to bude chtít víc času :)
A hlavně je to užitečný materiál, jelikož jsou tam paragrafy a zákony...
IP zaznamenána

mysli

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #87 kdy: 19 Května 2018, 10:04:53 »

Se záměrem, že jde o studijní materiál, jsem to nakopíroval celé.

S tím, že nerozumím dopisu, úředníkovi odpovím.

IP zaznamenána

mesány

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #88 kdy: 26 Května 2018, 14:23:40 »

Možná to tu již někdy v minulosti bylo řešeno, ale:

Jakým způsobem rakouský, německý, nebo jiný výběrčí daní skutečně zjistí, že se jedná o zločincovo vozidlo? Existuje sice databáze EUCARIS, kde lze dohledat majitele, resp. provozovatele jakéhokoliv registrovaného vozidla v EU. Nicméně to, že na vozidle je registrační značka vozidla, které dle evidence patří někomu konkrétnímu ještě přeci nedokazuje, že se jedná o zločincovo vozidlo...

Uvedu jednoduchý příklad: Mám souseda, který mi chodí hoblovat manželku a tak se mu budu chtít pomstít. Soused má stejné vozidlo jako mám já, stejný typ, stejná barva... Zajdu si do papírnictví, koupím si bílou čtvrtku, lihovku, opíšu si jeho RZ a nasadím si jí v Rakousku při cestě na dovolenou s manželkou před průjezdem radaru na vozidlo a prolítnu tam radar jako ve formuli... Tam a zpátky... Několikrát... a ještě si stínítkem zakreji obličej. Pokud bude kopie RZ zdařilá...

Jemu pak domů přijde recomando s tím, ať zaplatí výpalné a on na to bude čučet jak kuna do prázdného kurníku. Bude v tom sice úplně nevinně, ale bude muset zaplatit? A to ještě bude muset vysvětlit doma svojí manželce, co dělá v autě s nějakou cizí pipkou a ještě k tomu v rakousku...??

Zkrátka a jednoduše si myslím, že nápis na registrační značce není jasný důkaz o tom, že se skutečně jednalo o dané vozidlo, kterému byla tato značka přidělena. Je tedy na bedrech sprdele, aby prokázal opak. Nenapadá mě jediný způsob, jak by soused prokázal, že na uvedeném místě nikdy nebyl. On přeci dokazovat nic nemusí - alespoň v ČR to tak funguje. Stačí se odvolat na to, že na uvedeném místě nikdy nebyl, že se sice jedná o registrační značku přidělenou k jeho vozidlu, ale o jeho vozidlo se nejedná, protože on má po dopravní nehodě odřený blatník a vozidlo na fotce je uplně v pořádku.. Je to rozpor, kterým by se dalo řízení o výpalném napadnout, nebo je to nesmysl?

Budu rád za jakékoliv postřehy a do další diskuze se rád zapojí. Osobně nesnáším silniční fašizmus. Na českých silnicích jsem za 15 let své řidičské praxe a cca 350 tis. km nezaplatil za rychlost ani jednu pokutu -  a ni mi žádná dosud nepřišla, ale tento způsob výpalného se mi příčí.

Myslím, že aplikovatelnost tohoto nápadu se dala využívat i na modré zony v Praze.

Pěknou sobotu všem :)

Jinak mě napadla možnost jak se vyhnout všem těmto sprdelním nesmyslům. Pokud si svoje vozidlo papírově prodám - vyvezu na vývozních značkách do státu mimo EU (podotýkám, že pouze papírově) - fyzicky zůstane v ČR, NÁSLEDNĚ vozidlu opatřím RZ někde z Turecka, z Číny, nebo podobné destinace kde používají místo písmen rozsypaný čaj, povinné ručení udělám na VINKO - což není problém, tak jsem z obliga úplně. Vozidlo nemusí mít ani originální značky - nikdo to ani nebude mít možnost pořádně porovnat a prokázat, jestli jsou to originály. Nebo by stačilo nějaké zcizit při zahraniční dovolené... což je sice protiprávní, ale odcizené RZ v zemích mimo EU opět nejsou v databázích EU, tudíž to nikdo nezjistí... Jediný problém je, že nebudu mít ORV nebo nějakou obdobu malého techničáku od vozidla. Při policejní kontrole se ale dá argumentovat tím, že v číně žádný takový doklad k vozidlu neexistuje a není tedy možné ho předložit ke kontrole... Myslím, že ani správní orgán nemá možnost zjistit, jak to tam funguje... (pokud se mýlím, tak mě vyveďte z omylu).  Není sice běžné, aby se Octavie s čínskými RZ proháněly po českých silnicích, ale nereálné to není. Proč by za mnou na návštěvu nemohl přijet kamarád, kterému jsem auto prodal a auto mi půjčil...  Vozidlo bude v české evidenci vedené jako vyvezené, v evidenci mu žádná RZ v EU přidělena nebude a dál prsty úředníků nedosáhnou - alespoň zatím. Nikdo nezjistí kam vozidlo bylo vyvezeno, kdo je majitelem. Vyhnu se pokutám, technickým kontrolám, placení parkovného, buzerace na silnici... a v neposlední řadě každoročnímu plánovanému zpoplatnění starších vozidel - tkzv. ekodaně částkou 16.000 ročně...


IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #89 kdy: 26 Května 2018, 15:53:11 »

IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7