30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 55075 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #45 kdy: 26 Června 2017, 20:27:01 »

Já bych se přihlásit ani nezkoušel, pokud se někdo přihlásí, bude jim jasné, že mají doručeno.
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #46 kdy: 26 Června 2017, 20:29:21 »

Taky jsem to tak bral. Dělám mrtvého brouka, teď mám sice cestu přes Rakousy, ale třeba budu mít kliku a pak někdy vyměním SPZ... Kdyžtak nerozumím, zavolejte ambasádu a překladatele. to je můj postup. Hlavně se zkrátka neposrat.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #47 kdy: 26 Června 2017, 20:48:26 »

V prvním odstavci píšou, že jste (zodpovědný) majitel vozidla SPZ .... a do dvou týdnů máte sdělit, kdo řídil vozidlo na dálnici.
V druhém odstavci se píše, že mají povinnost to zjistit, přestože si třeba myslíte, že se to nestalo. Taky uvádějí, že nesprávné, neúplné nebo pozdní vyplnění řidičské zprávy je trestné.
Na druhém listě máte vyplnit kdo auto řídil (jméno, příjmení, adresa a datum narození).

Dál jsem to nepřekládal. Píšou to poměrně složitým jazykem, hodně používají trpný rod a minulý čas  a taky jiné výrazy než co jsme měli ve školní úřední němčině, takže jsem si musel pomáhat slovníkem. Německá odpověď by se dala s trochou práce sesmolit, nicméně i kdyby jste se rozhodl jim odpovídat, nač jim to usnadňovat a použil bych češtinu.

A ještě maličkost, pravděpodobně si píšete s touto dámou:

https://www.facebook.com/cornelia.erb.3?ref=br_rs
« Poslední změna: 26 Června 2017, 20:54:05 od Mesec »
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #48 kdy: 26 Června 2017, 21:03:19 »

dik za informace, reagovat nebudu, s touto SPZ si příští týden ještě v Reichu zapirátím a pak ji vyměním.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #49 kdy: 27 Června 2017, 00:17:33 »

Nezkoušel.
Ani bych to nedelal, tim potvrdite neprimo muzete potvrdit prevzeti, prece neumite nemecky a neni to Vase povinnost.
« Poslední změna: 27 Června 2017, 01:00:23 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #50 kdy: 27 Června 2017, 06:12:56 »

Vzhledem k tomu že to není doporučeně tak jim na doručení asi nezáleží, dopis někdo prostě ukradl ze schránky a přihlásil se
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #51 kdy: 27 Června 2017, 13:56:14 »

https://portal.tirol.gv.at/XgfWeb/public/formular/formular.xhtml?app=tirol&name=55&cid=20855

Zkoušel jste se přihlásit?

Nemohli by z toho vyvodit : přihlásil ses => bylo ti doručeno ?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #52 kdy: 27 Června 2017, 14:23:13 »

Z toho se dá maximálně odhadnout, že někomu bylo doručeno. Není ale jasné, komu.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #53 kdy: 27 Června 2017, 19:41:12 »

Co když to ale poslali s dodejkou?
IP zaznamenána

Carel

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #54 kdy: 08 Srpna 2017, 07:48:06 »

Zdravím.
Má někdo,nějaké nové informace k pokutám ze zahraničí? Bohužel mi též přišla obálka z AT od Gmündu kde se ani neobtěžovali s doporučeným dopisem,ani s překladem. Anonymverfügung ze začátku července za +19km/h v obci na 50ojro :-/
Jsem připravenej nepřeloženou a nedoručenou výzvu ignorovat,i když se trochu připosírám,prtž to byl první den motodovolený,tak nevim kolik jich ještě přijde. Asi nejlepší volba bude čekat na řádně doručený dopis a pak něco vymýšlet?Už někoho v době "nezaplacenosti" kontrolovali?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #55 kdy: 08 Srpna 2017, 16:29:04 »

Už někoho v době "nezaplacenosti" kontrolovali?
Ja sem jednou takovej dopis (za rychlost) nechal vyhnit, protoze sem si byl naprosto jistej, ze v uvedenej datum sem na tom miste nebyl a me auto stalo pred barakem. To by mi ho nekdo musel ukrast, a pak vratit na misto! Od ty doby me rakouska polizei nekolikrat kontrolovala a nic. Nebo ty vyderacske pi*oviny co strkaj za sterace za parkovani, to sem taky par krat hodil do kose. Nic se nedelo. A to mam v at pobyt. Nerikam ze je to vzdycky tak, ale tohle jsou me skusenosti...
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #56 kdy: 08 Srpna 2017, 17:38:37 »

Abych doplnil aktuální stav:

Na výzvu k zaslání spisu jsem dostal fotku auta zazadu + nějaké lejstro v němčině.

Reagoval jsem následovně:

Vážení,
předně děkuji za zaslání spisové dokumentace -- tedy dokumentu s názvem „Verstandigung vom Ergebnis der Beweisaufnahme“ a fotografie vozidla.  Dokumentu „Verstandigung vom Ergebnis der Beweisaufnahme“ však nerozumím, německý jazyk neovládám a správní řízení je tak zatíženo vadou. Komunikujte se mnou prosím v češtině.

K uvedenému přestupku uvádím následující. V místě a čase spáchání údajného přestupku jsem vozidlo neřídil. Identitu řidiče znám, využiji však svého práva nevypovídat a jeho identifikační údaje správnímu orgánu nesdělovat. To je vše, co Vám k dané věci mohu uvést.

Vzhledem k tomu, že stěžejním a jediným důkazem je fotografie vozidla z jeho zadní strany, z níž nelze řidiče identifikovat, navrhuji správnímu orgánu správní řízení vedené proti mé osobě zastavit pro nedostatek důkazů.

Kocourkov, 4. 7. 2017.

S pozdravem,

Pirát


Celé jsem to projel google translatorem do němčiny a přidal jako přílohu k originálnímu českému dopisu. Je to měsic a zatím se nic něděje.


« Poslední změna: 15 Září 2017, 15:55:21 od e-m »
IP zaznamenána

doonio

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #57 kdy: 10 Srpna 2017, 08:28:53 »

Já jen taky přidám můj dosavadní výsledek. Koncem května jsem dostal nedoporučený dopis, viz. výše. Pokutu jsem neplatil, a dopis jsem si zatím nechal "na památku". Od té doby čekám na doporučený, abych mohl vznést odpor a požádat o spis, jak mi tady bylo doporučeno.Ale jsou to již 2 měsíce a žádný doporučený dopis nepřišel. Nevím jestli je tam nějaký lhůta, ale stále jsem tedy v očekávání co bude.
Jinak jsem zrovna včera projížděl Rakouskem a ticho po pěšině, nikdo mě nestavil...takže uvidíme co bude dál.

Díky e-m za update, jsem zvědav jak ti to dopadne.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #58 kdy: 10 Srpna 2017, 14:39:17 »

Kolegovi přišel odpustek 100 Euro za projetí zužení u Vídně, 130 km/h místo 80.
Tak se o tom bavili s dalším kolegem a ten mu radil zaplatit, že pokuta je psané na jméno, občanku a můžou za to zavřít. Urban legend nebo pravda?
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #59 kdy: 10 Srpna 2017, 15:05:44 »

Že by mohli někoho zavřít na základě obyčejně odeslaného dopisu, to by mi přislo tedy dost divoké. Diskuse o této rakouské úpravě umožňující za nezaplacení přestupkové pokuty (ovšem pravomocně uložené, ne tedy toho prvotně posílaného odpustku) pár hodin odnětí svobody probíhala před časem u ESLP, kde to bylo podrženo s tím, že je to až poslední možnost a vždy se tomu lze vyhnout tím, že se pokuta prostě zaplatí. Tedy scénář, že by někoho zastavili a rovnou s ním do basy za pár let zpět nezaplacenou pokutu se nezdá být příliš pravděpodobný.

Ale pokud jde o ten dopis, kde odmítáte vypovídat, tady bych si troufl tvrdit, že pokud se na to nevykašlou, bude téměř určitě následovat sankce za nesdělení jména řidiče. Tak to v Rakousku dělají a mají to posvěcené i u ESLP. Asi by byl tedy spíše lepší nějaký šikovný Helmut.

Jinak v mém případě rovněž po první nedoporučené žádosti o odpustek rovněž nic (Linz).
« Poslední změna: 10 Srpna 2017, 15:08:08 od pivko »
IP zaznamenána