30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: Rychlost Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 55368 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #60 kdy: 10 Srpna 2017, 15:30:28 »

No jestli se bude zavírat a někoho zavřou, tak to budu určitě já. Vyfocen v autě i na motorce, ale na trvalé adrese se nezdržuju a poštu nikdo nepřebírá a mám datovou schránku. Nevím jak by Rakousko dokázalo doručit do datovky. Takže předpokládám, že odesílají pokuty, ale já se o nich nemám jak dozvědět. Takže první krok - aspoň vyměním RZ.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #61 kdy: 10 Srpna 2017, 16:23:47 »

Datovou schránku mám také. Docela by mě zajímalo, jestli by se pomocí datové schránky dalo zpochybnit (ne)doručení. V dobré víře předpokládám, že mi veškeré písemnosti od státní správy budou chodit právě do ní. Lhostejno z jakého státu -- a ať si to zahraniční úřady udělají jak chtějí.

Ta argumentace by se dala poměrně dobře rozpracovat, např. v případě častých služebních cest do zahraničí. Jsou lidé, kteří se na trvalé adrese téměř nevyskutyjí (např. letušky).
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 009
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #62 kdy: 10 Srpna 2017, 16:31:15 »

Mně by ještě taky zajímalo, jak sepíšou takovou češtinou ten dopis. To určitě Google překladač jen tak nesvede..
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #63 kdy: 11 Srpna 2017, 09:46:34 »

Tak zrovna v Rakousku je dost českých rodilých mluvčích...
IP zaznamenána

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #64 kdy: 11 Srpna 2017, 12:08:15 »

Povinnost cizího správního orgánu používat českou datovou schránku, to je podle mě naprostá utopie. Zajímavější je to s tou češtinou. Informoval jsem se na to u kolegyně, rakouské advokátky a její odpověď byla, že neví o předpisu, z něhož by plynula povinnost rakouských orgánů používat češtinu ve vztahu k přestupkům spáchaným na území Rakouska. Zajímalo by mě tedy, z čeho takovou povinnost dovozujete. Podle mě česky ty dopisy posílají jenom proto, že si spočítali, že tímto způsobem ostříhají více oveček.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #65 kdy: 11 Srpna 2017, 12:41:46 »

Někde je tu na to odkaz, je to z EU, že řízení musí být vedené v jazyce přestupce
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #66 kdy: 11 Srpna 2017, 13:10:47 »

Informoval jsem se na to u kolegyně, rakouské advokátky a její odpověď byla, že neví o předpisu, z něhož by plynula povinnost rakouských orgánů používat češtinu ve vztahu k přestupkům spáchaným na území Rakouska.
V Rakousku neplatí čl. 6 EÚLP (a navazující judikatura ESPL, zejm. Engel v. Nizozemí, podle které je trestním obviněním ve smyslu EÚLP zpravidla i obvinění z přestupku či jiného deliktu projednávaného jinde než před soudem)?
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #67 kdy: 11 Srpna 2017, 13:15:48 »

Povinnost cizího správního orgánu používat českou datovou schránku, to je podle mě naprostá utopie. Zajímavější je to s tou češtinou. Informoval jsem se na to u kolegyně, rakouské advokátky a její odpověď byla, že neví o předpisu, z něhož by plynula povinnost rakouských orgánů používat češtinu ve vztahu k přestupkům spáchaným na území Rakouska. Zajímalo by mě tedy, z čeho takovou povinnost dovozujete. Podle mě česky ty dopisy posílají jenom proto, že si spočítali, že tímto způsobem ostříhají více oveček.

Samozřejmě, že rakouské orgány nemají možnost datovou schránku použít. Nicméně já zase nemám povinnost si na své trvalé adrese poštu přebírat -- jsem občan České republiky, povinnost vůči orgánům ČR řeším datovou schránkou a ostatní státy mě nemusí zajímat.
IP zaznamenána

Carel

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #68 kdy: 11 Srpna 2017, 15:25:28 »

A co se zkusit zeptat na úřadě u nás,jestli mají povinnost pokuty do zahraničí posílat s překladem. Mělo by to dle mě fungovat na obě strany stejně ne?
Taky by mě zajímala úspěšnost vymáhání pokut od cizinců.To by se mělo dát podle 106 zjistit ne?
Edit:
Nedá se na to namontovat § 52 Zákon č. 104/20130Sb.?
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-104

Edit:
Tak po různých debatách a zjišťováních jsem se připosral,vyměkl a rozhodl se zaplatit. Asi se mi nechce kvůli 50€ riskovat nějaký navýšení a dohady s příslušníkama.
Napsal jsem teda mail v češtině že nerozumim a nevim o co jde. Ute mi během pár hodin odepsala zase německy,že mi změřily vozidlo a jak je vidět na přiložených fotkách z radaru vyčetly spz. Fotky poslala mailem.
« Poslední změna: 17 Srpna 2017, 14:23:29 od Carel »
IP zaznamenána

tortoiseturtle

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #69 kdy: 12 Září 2017, 16:13:58 »

Celé jsem to projel google translatorem do němčiny a přidal jako přílohu k originálnímu českému dopisu. Je to měsic a zatím se nic něděje.
Ahoj,
další měsíc fuč - můžu se zeptat, jak to pokračuje? Událo se něco?
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #70 kdy: 15 Září 2017, 15:42:27 »

Nene, nic, ticho po pěšině. Asi to vzdali 8).
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #71 kdy: 15 Září 2017, 15:53:09 »

A ještě jedna věc. Na to placení pokut pozor.

Známá známé (zní to blbě, ale mám k dispozici veškeré dokumenty, takže je to fakt) zaplatila za překročení rychlosti pokutu. Přestupek se stal v únoru 2017.

V červnu, po uhrazení pokuty, jí přišel další dopis, že spáchala správní delikt podle §30 odst. 1 písm. 4 imisního zákona na ochranu ovzduší.

Neoficiální překlad:

"Jako řidička uvedeného vozidla jste podle § 3 odst. 1 Nařízení zemského guvernéra Tirolska LGBI. Č. 145/2014 o omezení maximální rychlosti v léčebné oblasti na dálnici A 12 Inntal a A-13 Brenner překročila povolenou omezenou rychlost 100km/h o 24 km/h.

Kvůli tomuto správnímu deliktu je na Vás vymáhána následující pokuta:
Pokuta podle §30 odst. 1 písm. 4 imisní zákon na ochranu ovzduší  (i.V.m)    110 EUR"


A toš tak na tom světě.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #72 kdy: 15 Září 2017, 16:42:12 »

Tož bránít se, bránit se a bránit se. Napřílad „v žádném případě nedošlo k porušení zákona o emisích, neb podle měření emisí motor v mém autě vydává při zařazeném V. rychlostním stupni a rychlosti 124 km/h mnohem méně emisí, než při zařazeném IV. rychlostním stupni a rychlosti 90–100 km/hod…“ atd.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 009
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #73 kdy: 15 Září 2017, 19:46:34 »

Jo to jsou ty jejich dálniční tzv. IGL zony. Emisní.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #74 kdy: 01 Listopadu 2017, 18:01:47 »

Tak paní Cornélie už mi poslala 2 psaní, asi mne miluje  ;)
První bylo už tu zmíněné Anonymverfugung, kde mi prosí o odpustek 45 éček za tom že jsem jel 14.7. na Brenneru z kopce 111 na 100. Ignorováno.
Dnes došla výzva k naprášení řidítek (google transka :D) a neudělat to je trestné!
Chtělo se mi nejprve jim poslat na A4 hezké české NASRAT! Pak naprášit kamaráda Ahmeda Acaba, který nedávno řídil moje vozidlo a pyrátil tu v kotlině.
A nakonec se na to vyseru, protože moudřejší zůstává v klidu.
Doufám, že to Cornélie nevzdá už po 2. dopise a budete se o mne nadále ucházet  :-*
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7