30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: On board kamera  (Přečteno 43392 krát)

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #45 kdy: 18 Září 2017, 12:52:49 »

Já jsem si koupil normovaný plastový držáček se závitem, patřičně ořezal, přilepil dvousložkovým lepidlem. Cenu za krásu nevyhraju, ale drží fest.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #46 kdy: 16 Října 2017, 07:59:43 »

Kdysi jsem četl, že aby byl záznam z  autokamery brán jako důkaz, musí být její provozování kdesi hlášeno. Předpokládám, že toto již neplatí.

Další věc co mě zajímá: Jde dopočítat rychlost z kamerového záznamu třeba podle sloupů veřejného osvětlení? Model.sit.: Jedu na hlavní, do cesty vjede strejda z vedlejší. Strejda se cuká, předám SO záznam z kamery a znalec spočítá, že jsem jel v obci 65km/h -> pojišťovna krátí plnění...

Co vy na to?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:On board kamera
« Odpověď #47 kdy: 16 Října 2017, 08:01:03 »

Samozřejmě, v případě zájmu stačí si tam jít změřit vzdálenost. Nebo klidně i podle přerušovaných čar na silnici.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 892
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #48 kdy: 16 Října 2017, 09:27:55 »

Samozřejmě, v případě zájmu stačí si tam jít změřit vzdálenost. Nebo klidně i podle přerušovaných čar na silnici.

Ano pokud budou čáry na silnici a kamera řádně certifikovány metrologickým ústavem.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:On board kamera
« Odpověď #49 kdy: 16 Října 2017, 09:43:41 »

Nevím, co to je kamera certifikovaná nějakým ústavem, kamera natáčí. Měření sloupů a čar bude provedeno ověřeným měřidle. Pak jen dojde k použití obou informací dohromady. Pokud anál-lýzu záznamu, měření i výpočet provede znalec včetně možné odchylky, tak to projde klidně až do Štrasburku a můžete si jak chcete u soudu vyřvávat o nějakým metrologickým tentononc. Sorryjako…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 892
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #50 kdy: 16 Října 2017, 09:54:34 »

.. a rychlost záznamu kamery - tedy pokud jí znalec nebude mít k dispozici ?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:On board kamera
« Odpověď #51 kdy: 16 Října 2017, 11:57:40 »

Čo si představujetě pod takým pojmom rychlost záznamu kamery?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #52 kdy: 16 Října 2017, 12:09:52 »

Snímkovací frekvence. Pokud bude mít znalec k dispozici i kameru, asi bude jasno. Pokud ne a není tam nějaký jiný způsob, jak přesně určit čas, tak s argumentem, že je video zpomalené nebo zrychlené oproti originálu je nemožné dostat původní frekvenci. Navíc některé kamery mohou mít volbu různých snímkovacích frekvencí při stejném rozlišení (např. 25/30/60 fps). To by mohlo hrát roli také, i když má kameru k dispozici... za předpokladu že nepůjde o předem jasnou objednávku na výsledek.
« Poslední změna: 16 Října 2017, 12:12:14 od Spocklw »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #53 kdy: 16 Října 2017, 12:15:00 »

A co s tím má společného počet snímků za vteřinu. Ať je 25 nebo 30 je to pořád počet snímků za jednu vteřinu. Nebo máte na mysli  něco jiného?
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #54 kdy: 16 Října 2017, 12:36:01 »

Zjednodušeně, digitální video funguje nějak tak, že jsou uložené jednotlivé snímky (pominu kompresi a podobné věci) jeden za druhým, bez nějakých dalších údajů. A k těmhle snímkům je v souboru připojená nějaká hlavička, která přehrávači říká, v jakém formátu je to všechno uložené a jak rychle má tyto snímky přehrávat. Takže takové primitivní zrychlení je, že edituji hlavičku a přepíšu původní frekvenci 25 fps na 30 fps. Film se mi bude přehrávat zrychleně a pokud nevím, jaká byla původní frekvence, nebudu ani vědět jaká byla originální rychlost. Analogie s klasickým filmem je, že vezmu film a spustím ho na vyšší otáčky. Takže u videa, které převzorkuji na jinou rychlost, nemůžu vědět, jaká byla ta původní bez nějakých dodatečných informací...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:On board kamera
« Odpověď #55 kdy: 16 Října 2017, 12:49:31 »

To převzorkování samozřejmě nikdo nepozná…oh, wait.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #56 kdy: 16 Října 2017, 12:52:41 »

To není o tom, že to nikdo nepozná, spíš jsem se snažil naznačit, že pokud nebude k dispozici záznamové zařízení, nebude jasné z jaké frekvence bylo převzorkováno.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #57 kdy: 16 Října 2017, 14:01:58 »

Čímžto by mělo být znemožněno použít stanovení rychlosti proti pořizovateli záznamu jako důkaz. Tedy aspoň jestli jsem to dobře pochopil.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #58 kdy: 16 Října 2017, 14:12:51 »

Nerekl bych, ze si muzete snadno prevzorkovat libovolne video a jednoduchou zmenou zcela libovolne menit fps aniz by to znalec odhalil.
Zalezi cim dale bude argumentopvano, tedy vedlejsimi dukazy, jako je kamera urciteho typu apod.
Nehlede3 na to, ze by nemel byt zaznam, u ktereho neni jasne, jak byl porizen - zarizeni, jako dukaz, protoze nelze ani trivialne proverit, zda odpovida tomu, co takove zarizeni muze nasnimat - snimac/AD prevodniky/komprese apod.
Zajistena ma byt vzdy puvodni stopa, patrne Vam soud nevezme fotokopii smenky, ale jen original.
Mozna to projde v ramci 24<->25 ~4%, ale ~24<->30 ~25% se da obvykle jiz dovodit z delsiho zaznamu sceny a deju, ktere tam jsou,ze bylo  se zaznamem manipulovano.
« Poslední změna: 16 Října 2017, 14:21:45 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:On board kamera
« Odpověď #59 kdy: 16 Října 2017, 14:28:50 »

Řešil jsem obdobný problém.  Udělal jsem to tak, že jsem udělal přibližně dvouvteřinový výřez z videa, kde mi viník vjel náhle do pruhu, čímž byla vyvrácena jeho verze o tom, že jsem tam já vjel jemu. Policajti chtěli celé video, tak jsem řekl že jim ho nedám, protože jsem před nehodou mohl udělat drobný přestupek nesouvisející s nehodou a nevidím důvod, proč bych jim ho měl dávat.
IP zaznamenána